Mecz Radomiak Radom - Wigry Suwałki ONLINE. Pogodzeni z...

Mecz Radomiak Radom - Wigry Suwałki ONLINE. Pogodzeni z losem. Zagra młodzież

Radomiak Radom

3

Wigry Suwałki

1

• Koniec meczu. Poznaliśmy pierwszego spadkowicza! Są to Wigry Suwałki, które przez cały sezon odbiegały poziomem od swoich rywali, do następnego rywala w tabeli tracąc aż 15 punktów. Ich spadek przypieczętowała porażka z Radomiakiem na wyjeździe.

• Balawejder jeszcze nogami wybronił ostatni strzał piłkarzy Radomiaka.

• I znowu akcja bokiem boiska. Skrzydłowy Radomiaka minął rywala na skrzydle i zgrał do Makowskiego. Ten przymierzył z lewej nogi i trafił akurat tam, gdzie Kryczka nie był w stanie zebrać się do interwencji.

• GOOOOOOOL! RAFAŁ MAKOWSKI!

• W końcu dobrze zagrał Górski. Zmiennik minął z piłką aż trzech rywali i huknął z kilkunastu metrów na bramkę. Świetnie broni Balawejder.

• Radomiak mógł podwyższyć! Abramowicz minął rywala i miał dużo czasu na wysokie dośrodkowanie. Wybrał inny wariant i zagrał płasko tuż przed bramkę do Sokoła. Ten nieznacznie się pomylił.

• Mikołaj Wasilewski w miejsce Louy.

• Makowski zagrał tuż przed pole karne do Górskiego, ale napastnik źle sobie przyjął piłkę i zażegnał zagrożenie obrońca Wigier.

• Dośrodkowanie Abramowicza w pole karne, Damian Nowak uderzył głową, ale tę próbę wybronił Balawejder. Przy dobitce bramkarz gości był jednak bez szans. Jest 2:1!

• GOOOOOOL! DAMIAN NOWAK!

• Nowak za Fundambu.

• Górski za Mikitę.

• Gierach bardzo głęboko dośrodkował futbolówkę. Nie dał się zaskoczyć Kryczka.

• Próba dryblingu Bartczaka nieudana. Zawodnik był dobrze kryty przez rywali.

• Idą za ciosem goście! Daleki wykop bramkarza do Żebrakowskiego. Napastnik na pełnej szybkości wpadł w pole karne i minął już bramkarza, ale strzelił z ostrego kąta i nie trafił!

• Wełniak za Świątka.

• Chwila pressingu gości, Czułowski przejął piłkę w środku pola, nie był atakowany, więc przebiegł z nią dość spory dystans i w ostatniej chwili zgrał na prawą stronę. Gojko ładnym strzałem pokonał Kryczkę.

• GOOOOOOOOL! DENIS GOJKO!

• Za mocne zagranie do prawego skrzydła. Goście zaczną od autu.

• Gojko zderzył się z Abramowiczem i obaj potrzebują chwili na dojście do siebie.

• Jakubik znalazł wychodzącego do prostopadłego zagrania Makowskiego, ale trafił prosto w broniącego zawodnika.

• Sokół nie doskoczył do wysokiej piłki dogranej przez Mikitę.

• Michalski dostał krótkie podanie, ale jego dośrodkowanie nie przeszło nawet pierwszego rywala.

• Michalski wygrał walkę o pozycję, zastawił piłkę i sprytnie dał się sfaulować. Jest szansa na gola ze stałego fragmentu gry blisko pola karnego.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Radomiak prowadzi i nie zanosi się na to, żeby nie wygrał meczu. Wracamy za kwadrans.

• Kartka dla Ozgi.

• Mikita... Składa się do nożyc, ale uderza po koźle. Strzał niecelny.

• Znakomity powrót Fundambu po stracie Makowskiego. Piłka została czysto odebrana w polu karnym.

• Niezła próba. Wykonawca uderzył bezpośrednio z rożnego. Kryczka odbija na drugi róg.

• I jeszcze jeden strzał! Kryczka odbija do boku. Róg dla Wigier. "Pobudka, panowie!" - krzyczą kibice.

• Było groźnie pod bramką Radomiaka. Wigry wbiegły do szesnastki, ale piłka po uderzeniu przeszła obok prawego słupka. Niewiele zabrakło.

• Tymczasem Fundambu otrzymuje kartkę za faul pod bramką Wigier.

• "Brawo Fundambu" padło z trybun mniej więcej 9-10 raz.

• Gierach w miejsce Aftyki. To pierwsza zmiana w meczu.

• Niecelny strzał Radomiaka. Piłka przeszła dwa metry obok prawego słupka.

• Wigry bronią całym zespołem na własnej połowie. Na 40 metr cofa się nawet Żebrakowski.

• "Kto wygra mecz? Radomiak!". Kibice są pewni, no a Wigry na boisku utwierdzają ich w tym przekonaniu.

• A jednak strzał! Uderzył Makowski, lecz obił mur. Potem w aut wybił Loua.

• Czułowski z kartką. Radomiak ma rzut wolny. Okazja na wrzutkę, raczej nie na strzał bezpośredni.

• W dalszym ciągu znacząca przewaga Radomiaka. Brakuje jednak konkretów.

• Kolejna akcja Radomiaka z lewej strony. Piłka wystawiona w szesnastce, ale strzał kiepski - wysoko nad poprzeczką.

• Donatas Vencevicius, czyli trener Wigier otrzymał żółtą kartkę.

• Kolejny strzał - zablokowany. Wigry tak bojaźliwe stracą jeszcze dzisiaj jakąś bramkę.

• I jeszcze jeden strzał ze strony Radomiaka. Piłka nad bramką, z piątego metra wznowi Balawejder.

• Wreszcie doping. Kibice prowadzą go na dwie trybuny.

• Powinno być już 2:0. Sokół jednak przegrywa pojedynek z bramkarzem. Rzut rożny dla Radomiaka.

• Szybko poszło. Jeden z zawodników Wigier traci piłkę, przejmuje ją Mikita, który wjeżdża do pola karnego i uderza przy lewym słupku. To jego 13 trafienie w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Radomiaka!

• Loua za mocno podał w kierunku kolegi. Piłka wyszła za linię. Nie dobiegłby do niej nawet Mane.

• Na trybunach jest trochę widzów, ale atmosfera wybitnie "sparingowa".

• I jeszcze raz Fundambu. Uderza zza szesnastki. Celnie, ale po nodze rywala. Piłka ledwie doleciała do bramkarza.

• Fundambu wywalczył rzut rożny. Przebojowa akcja.

• Ajj... Wigry wyszły z bardzo dobrą akcją. Podający jednak za późno wypuścił Żebrakowskiego. Efekt? Spalony.

• Błędy w defensywie Radomiaka! Gorący kartofel wraca do Kryczki, który na szczęście zespołu oddala zagrożenie.

• I nie ma gola dla Radomiaka. Balawejder piąstkuje wprost pod nogi Fundambu, ale ten lobuje nieskutecznie.

• Interwencja stopera Wigier zapobiegła utracie gola. Wślizgiem wybił piłkę z pola karnego. Aut dla Radomiaka.

• Fundambu nie dogonił piłki przed linią końcową. Od bramki zaczyna Balawejder. Dopingu na razie brak.

• Kolejne dobre zagrania nagradzane są oklaskami. Ładnie zaczęli przede wszystkim Fundambu i Mikita.

• Od początku piłka przy nogach piłkarzy Radomiaka. Po pierwszej szarży nie ma jednak rzutu rożnego.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczęli gospodarze.

• Radomiak na zielono-biało, Wigry na niebiesko.

• Za kilka minut pierwszy gwizdek. Sędziuje Zbigniew Dobrynin (Łódź).

• Na ławce Radomiaka z kolei przedstawiciel rocznika 2004 - Koptas.

• Zerkamy na składy. Wigry z siedmioma młodzieżowcami w składzie. Najmłodszy z nich jest z rocznika 2003, najstarsi z rocznika 1998.

• W październiku Radomiak wygrał 4:1. Dwie bramki zdobył Leandro, po jednej Mikita z Karwotem.

• Potencjalne zwycięstwo pozwoli Radomiakowi umocnić się na czwartej pozycji. Nad piątą Miedzią ma obecnie 4 punkty przewagi. Do trzeciej Warty Poznań traci natomiast 6 punktów.

• Wigry dziś m.in. bez Najemskiego, Adamca, Kąkolewskiego, Huertasa czy Sodłeckiego. Z tymi piłkarzami nie przedłużono kontraktów.

• Wigry na poziomie 1 ligi występują nieprzerwanie od sezonu 2014/15. W zeszłej edycji cudem uniknęły spadku (miały tyle samo punktów co dwaj spadkowicze: Bytovia Bytów i GKS Katowice).

• Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że dzisiaj z 1 ligą pożegnają się Wigry. Zespół z Suwałk zajmuje ostatnie miejsce, a na sześć meczów przed zakończeniem sezonu do bezpiecznego miejsca traci aż piętnaście punktów. Nawet sensacyjne zwycięstwo wiele w tej sprawie nie zmieni.

Radomiak - Wigry LIVE! Pogodzeni z losem. Zagra młodzież

Radomiak - Wigry LIVE! Pogodzeni z losem. Zagra młodzież ©Arkadiusz Gola

Mecz Radomiak Radom - Wigry Suwałki ONLINE. Czwartek z Fortuna 1 Ligą zaczynamy w województwie mazowieckim. Od 15:00 drużyna walcząca o czołowe miejsca zagra z drużyną, która spadnie do 2 ligi. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Radomiak Radom - Wigry Suwałki ONLINE

Wigry nie mają najmniejszych szans na utrzymanie. Prawdopodobnie dzisiaj ich spadek do 2 ligi zostanie oficjalnie potwierdzony. Na sześć meczów przed końcem do bezpiecznego miejsca tracą bowiem aż piętnaście punktów.

Dokładnie po sześciu sezonach Wigry pożegnają się z 1 ligą.
Sezon dokończy trenerski duet Donatas Vencevičius i Karol Salik. Drużyna dzisiaj z Radomiakiem i w kolejnych spotkaniach będzie wyraźnie osłabiona. Z końcem czerwca dobiegł końca umowy kilku zawodników: Johana Oremo, Joela Huertasa, Dawida Sołdeckiego, Martina Adamca, Arkadiusza Najemskiego, Michała Króla i Dominika Kąkolewski.

Dziś Wigry zagrają w bardzo młodzieżowym składzie. Dla Radomiaka to szansa, by wysoką wygraną, która przybliży zespół do baraży o ekstraklasę. Na tę chwilę jest czwarte miejsce ze stratą sześciu punktów do Warty Poznań (uległa w tej kolejce Chrobremu Głogów).

Zawody w Radomiu poprowadzi sędzia Zbigniew Dobrynin (Łódź). Jesienią górą był Radomiak. W Suwałkach zwyciężył aż 4:1.

Mecz Radomiak Radom - Wigry Suwałki TRANSMISJA TV
Nie będzie transmisji na żywo w Polsacie Sport. Mecz będzie można śledzić w aplikacji IPLA TV. Transmisja jest bezpłatna, ale bez komentarza. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:00. Zapraszamy!