Mecz Raków Częstochowa - Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie oglądać...

Mecz Raków Częstochowa - Bytovia Bytów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 12. kolejka
2018-09-29 20:00

Raków Częstochowa

2

Bytovia Bytów

1

• Koniec! Raków wygrywa z Bytovią 2:1 po golach Szczepańskiego i Musiolika. Honorowe trafienie dla gości zanotował Burkhardt. Dziękujemy za uwagę!

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Zmiana w Rakowie. Zszedł Malinowski, wszedł Bartl.

• Niecelne uderzenie Schwarza z dystansu.

• Zmiana w Rakowie. Zszedł Listkowski, wszedł Petrasek.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Zszedł Witkowski, wszedł Jaroch.

• Faulowany został Kun.

• Zablokowane dośrodkowanie Jakóbowskiego. Goście z Bytowa mają jeszcze rzut rożny.

• Dziś na stadionie Rakowa w Częstochowie pojawiło się 2611 kibiców.

• Pierwsza zmiana w Rakowie. Zszedł Formella, wszedł Góra.

• Krótka przerwa. Arbiter z Łodzi upomina trenera gości.

• Żółtą kartką ukarany Schwarz.

• Rzut rożny dla Rakowa. Piłka posłana w pole karne. Akcja kończy się niecelnym strzałem głową Musiolika.

• Niewiele brakowało, a Dampc zaskoczyłby własnego bramkarza!

• Schwarz uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką.

• Za brzydki faul na Schwarzu żółty kartonik otrzymuje Letniowski.

• Szybka kontra Rakowa, Szczepański dośrodkował w pole karne, gdzie był Musiolik, który pokonał Witana strzałem głową.

• GOL! Raków obejmuje prowadzenie! W Częstochowie mamy 2:1 po trafieniu Musiolika!

• Słupek uratował teraz Bytovię po strzale głową Musiolika!

• Zmiana w zespole gości. Zszedł Procyszyn, wszedł Hebel.

• Formella w sytuacji sam na sam z Witanem strzela w golkipera!

• Kun przegrał w sytuacji sam na sam z Witanem, ale gdyby strzelił gola i tak nie zostałby on uznany! Zawodnik Rakowa był na spalonym.

• GOL! Bytovia świetnie rozpoczyna drugą połowę! Do wyrównania doprowadził Burkhardt!

• W przerwie nastąpiła zmiana w Bytovii. Zszedł Duda, a w jego miejsce wszedł Wolski.

• Wracamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! Szczepański tuż przed przerwą wyprowadził Raków na prowadzenie. Gospodarze prowadzą 1:0. Do Częstochowy wrócimy za kwadrans!

• Bramka do szatni zdobyta przez Szczepańskiego. Piłkarz Rakowa popisał się bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego i wyprowadził drużynę na prowadzenie. 1:0.

• GOL! Raków obejmuje prowadzenie! Bramkę zdobył Szczepański!

• Rzut wolny dla Rakowa podyktowany za faul na Listkowskim.

• Kun faulował w ataku. Piłka dla gości.

• Indywidualna akcja Szczepańskiego, ale piłkarz Rakowa stracił piłkę.

• Żółta kartka dla Kuzdry.

• Malinowski złapany na pozycji spalonej.

• Żółta kartka dla Dudy.

• Rzut rożny dla Bytovii, ale kompletnie nie wyszło gościom rozegranie tego stałego fragmentu gry.

• Bardzo aktywny jest dziś Kun! Znów dobrze dośrodkował, w piłkę uderzył Szczepański, a ta przeleciała minimalnie nad poprzeczką!

• Niecelne uderzenie Kuzdry.

• W środku pola faulowany był Listkowski.

• Krótka przerwa... na wymianę piłki. Z tej, którą grano zeszło powietrze.

• Raków zdecydował się na rozegranie rzutu rożnego po ziemi. Uderzenie na bramkę Witana oddał Musiolik, jednak jego strzał okazał się niecelny.

• Szczepański został zablokowany. Mamy rzut rożny dla Rakowa.

• Żółtą kartką ukarany Listkowski.

• Dośrodkowanie Kuna w pole karne Bytovii, ale poradzili sobie obrońcy gości.

• Kolejny bardzo dobry strzał Kuna, ale nie tak łatwo będzie dziś pokonać Witana! Znów dobra interwencja golkipera gości!

• Kun w idealnej sytuacji do zdobycia bramki, ale na posterunku był Witan, który uratował swój zespół!

• Czujny Gliwa złapał piłkę po strzale Procyszyna.

• Schwarz z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę!

• Faul na Formelli. Raków spróbuje zaskoczyć gości z rzutu wolnego.

• W dobrej sytuacji Formella, ale strzelił prosto w bramkarza Bytovii.

• Na strzał zdecydował się Duda, ale czujnie w bramce Rakowa Gliwa. Złapał piłkę.

• Ten mecz mógł się świetnie rozpocząć dla gospodarzy! Kościelny zagrał do Szczepańskiego, ale ten znalazł się w zbyt trudnej sytuacji, by pokonać Witana. Raków próbował jeszcze raz, ale dobitka okazała się nieskuteczna.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

• Gospodarze nie przegrali w lidze od ośmiu spotkań, a przed własną publicznością są niepokonani. We wrześniu podopieczni Marka Papszuna dwa razy stracili punkty, remisując z Garbarnią Kraków i Stalą Mielec, ale tydzień temu rozprawili się na wyjeździe z Wartą Poznań (2-0).

• W tym tygodniu bytowianie potwierdzili dobrą dyspozycję w Pucharze Polski, pokonując na wyjeździe Elanę Toruń 3-0.

• Witamy w relacji LIVE z meczu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym lider Raków Częstochowa podejmie drugi zespół w tabeli Bytovię Bytów. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 20.

red, Przemysław Drewniak

Raków - Bytovia LIVE! Lider z wiceliderem

Raków - Bytovia LIVE! Lider z wiceliderem ©Grzegorz Dembinski

Mecz Raków Częstochowa - Bytovia Bytów ONLINE. Dobre widowisko zapowiada się w Częstochowie. Liderujący Raków zagra z drugą w tabeli Bytovią Bytów. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00.

Mecz Raków Częstochowa - Bytovia Bytów ONLINE

Przed sezonem przewidywano, że Raków nieśmiało włączy się do walki o awans do Ekstraklasy, a Bytovia będzie toczyć ciężki bój o utrzymanie. Tymczasem w połowie rundy jesiennej drużyna Marka Papszuna gra zdecydowanie najlepszą piłkę w pierwszej lidze, a bytowianie sensacyjnie dotrzymują im kroku, zajmując drugie miejsce w tabeli. Takiego hitu zaplecza Ekstraklasy nie spodziewał się nikt.

Zaskakuje zwłaszcza Bytovia, której funkcjonowanie stało latem pod dużym znakiem zapytania. Po wycofaniu się głównego sponsora klubu, Drutexu, drużyna z Pomorza rozpaczliwie szukała środków potrzebnych do gry w pierwszej lidze. - Cały czas szukamy sponsorów i chcemy swoją dobrą grą pokazać, że zasługujemy na miejsce w pierwszej lidze - skromnie wyjaśnia doskonałą postawę swojej drużyny trener Adrian Stawski.

W tym tygodniu bytowianie potwierdzili dobrą dyspozycję w Pucharze Polski, pokonując na wyjeździe Elanę Toruń 3-0. W Częstochowie nie powinno im przeszkadzać zmęczenie - nie dość, że Bytovia szybko rozstrzygnęła spotkanie z drugoligowcem, to jeszcze zagrała w innym wyjściowym składzie. - Wiedzieliśmy, że czeka nas mecz na szczycie z liderem, dlatego dokonałem pięciu zmian w jedenastce - tłumaczył Stawski.

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>

Raków będzie miał niełatwe zadanie, ale i tak jest faworytem sobotniego starcia. Gospodarze nie przegrali w lidze od ośmiu spotkań, a przed własną publicznością są niepokonani. We wrześniu podopieczni Marka Papszuna dwa razy stracili punkty, remisując z Garbarnią Kraków i Stalą Mielec, ale tydzień temu rozprawili się na wyjeździe z Wartą Poznań (2-0). W ten sposób ucieli wszelkie spekulacje o zadyszce drużyny po udanym początku sezonu.

Działacze w Częstochowie poważnie podchodzą do sportowych aspiracji klubu i dążą do tego, by wkrótce pod Jasną Górą stanął nowoczesny stadion z piłkarskim zapleczem. Klub we współpracy z Urzędem Miasta złożył w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dotację na budowę nowego obiektu. Jeśli uda się pozyskać środki, prace budowlane mogłyby się zacząć już na początku 2019 roku. - Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się osiągnąć kolejny etap, co przybliża nas do powstania „Centrum Piłki Nożnej w Częstochowie”. Teraz czekamy na decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki - mówi prezes Rakowa, Wojciech Cygan. Zwycięstwo nad Bytovią pozwoli częstochowianom wykonać kolejny mały krok do Ekstraklasy.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Raków Częstochowa - Bytovia Bytów?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Bytovia - Raków 1:0 (1 liga, 21.04.2018)
Raków - Bytovia 3:1 (1 liga, 23.09.2017)
Raków - Bytovia 0:0 (2 liga, 08.06.2014)

Mecz Raków Częstochowa - Bytovia Bytów TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 20:00.