Mecz Raków Częstochowa - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie...

Mecz Raków Częstochowa - Chrobry Głogów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Wraca Fortuna 1 liga. Co pokaże lider?

Fortuna 1 Liga, 22. kolejka
2019-03-01 18:00

Raków Częstochowa

1

Chrobry Głogów

0

• Koniec spotkania! Raków pokonał Chrobrego 1:0!

• Rafał Figiel zmienił Marcina Listkowskiego.

• Mateusz Zachara opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Karol Noiszewski.

• Raków będzie musiał grać w dziesiątkę. Patryk Kun utrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

• Sebastian Musiolik uderzył po ziemi i zaskoczył Mateusza Abramowicza. Raków blisko wygranej.

• GOOOOOOOOOOOL! MUSIOLIK! 1:0 DLA RAKOWA

• Rafał Maćkowski pojawił się w miejsce Bartosza Machaja.

• Daniel Bartl zastąpił Piotra Malinowskiego.

• Żółtą kartką ukarany został Marcin Listkowski z Rakowa.

• Zmiana w ekipie gości. Damian Kowalczyk zastąpił Mikołaja Lebedyńskiego.

• Patryk Kun zobaczył żółty kartonik.

• Mateusz Zachara przed szansą na bramkę. Przegrał jednak pojedynek z Mateuszem Abramowiczem!

• Tomas Petrasek głową obok słupka po dośrodkowaniu Petra Schwarza.

• Kamil Pestka ukarany żółtą kartką przez Sebastiana Jarzębaka.

• Druga połowa już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Raków remisuje z Chrobrym 0:0!

• Uderzenie Mateusza Machaja minimalnie obok słupka bramki Michała Gliwy.

• Żółtym kartonikiem ukarany został Łukasz Zejdler z Chrobrego.

• Patryk Kun dograł do Martina Petraska. Piłkę po strzale zawodnika Rakowa zatrzymał jednak Abramowicz!

• Łukasz Góra centrował w kierunku Martina Petraska. Bramkarz Chrobrego Mateusz Abramowicz zdołał pierwszy wygarnąć futbolówkę.

• Po rzucie rożnym w dogodnej sytuacji znalazł się Marcin Listkowski! Obrońca Chrobrego zablokował go dosłownie w ostatniej chwili.

• Raków w pierwszym kwadransie ma dużo więcej z gry niż Chrobry. Częstochowianie większość ataków przeprowadzają lewą stroną.

• Uderzał na bramkę Rakowa Bartosz Machaj. Michał Gliwa interweniował bez zarzutów.

• Pierwszy gwizdek arbitra! Mecz już się rozpoczął!

• Spotkanie poprowadzi Sebastian Jarzębak z Bytomia.

• Rezerwowi Chrobry: Sławomir Janicki, Oskar Repka, Damian Sędziak, Szymon Nowicki, Rafał Maćkowski, Michał Pawlik, Damian Kowalczyk.

• Rezerwowi Raków: Jakub Szumski, Daniel Bartl, Karol Mondek, Kacper Noiszewski, Franciszek Wróblewski, Szymon Lewicki, Rafał Figiel.

• Faworyt spotkania może być tylko jeden. Zespół Rakowa 21 meczach zgromadził 48 pkt i aż o 10 "oczek" wyprzedza drugą w tabeli Sandecję. Podopieczni trenera Marka Papszuna w tym sezonie doznali tylko jednej porażki z Chojniczanką, lecz było to na początku sierpnia, Od tej pory Raków jest w lidze niepokonany.

• Zaczynamy 22. kolejkę 1 ligi. Rozpocznie się ona od konfrontacji lidera Rakowa Częstochowa z czternastym w tabeli Chrobrym Głogów. Zapraszamy na relację LIVE!

Jacek Sroka, Bartosz Głąb

Raków - Chrobry LIVE! Wraca 1 liga. Co pokaże lider?

Raków - Chrobry LIVE! Wraca 1 liga. Co pokaże lider? ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Raków Częstochowa - Chrobry Głogów ONLINE. Pora wybudzić się z zimowego snu. Po trzech miesiącach przerwy do gry wezwani zostali piłkarze z Fortuna 1 Ligi. Na pierwszy ogień idą ci od lidera. Ich formę i szansę na awans przetestuje czternasty zespół tabeli. Relacja LIVE w GOL24 od 18:00.

Mecz Raków Częstochowa - Chrobry Głogów ONLINE

Mecz Raków Częstochowa - Chrobry Głogów otworzy rywalizację pierwszoligowców w 22. kolejce. Siedem pozostałych pojedynków pierwszej tegorocznej serii spotkań Fortuna 1. Ligi odbędzie się w sobotę, a na zakończenie w niedzielę GKS Katowice zagra w Suwałkach z Wigrami.

Piłkarze Rakowa są po rundzie jesiennej liderem Fortuna 1.
ligi. Częstochowianie w 21 meczach zgromadzili 48 pkt i aż o 10 "oczek" wyprzedzają drugą w tabeli Sandecję. Podopieczni trenera Marka Papszuna w tym sezonie doznali tylko jednej porażki z Chojniczanką, lecz było to na początku sierpnia, Od tej pory Raków jest w lidze niepokonany.

Chrobry Głogów w tym sezonie spisuje się znacznie słabiej. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Nicińskiego plasuje się dopiero na 14 pozycji, a więc tuż nad strefą spadkową. Głogowianie wygrali w tym sezonie zaledwie 6 spotkań, za to doznali aż 10 porażek. Na wyjazdach Chrobry zdobył w tym sezonie 11 pkt, a więc blisko połowę swojego 23-punktowego dorobku.

Typując wynik meczu Raków Częstochowa - Chrobry Głogów łatwo jest wskazać faworyta. Częstochowianie wygrali sześć ostatnich spotkań ligowych.

- Ta długa przerwa i okres przygotowawczy zupełnie zmieniają optykę. Powiedziałbym nawet, że zaczynamy od zera i jest to nowe rozdanie. Jeszcze nowsze niż to, po zakończeniu sezonu bo przerwa jest dłuższa. Jedyna różnica wynika z tego, że mamy na swoim koncie punkty, które zostały z jesieni - powiedział trener Papszun.

Sonda

Kto wygra mecz 1. ligi: Raków Częstochowa - Chrobry Głogów?

Chrobry nie potrafił wygrać ośmiu ostatnich spotkań ligowych. Ostatni raz głogowianie schodzili z boiska w glorii zwycięzców 6 października. gdy wygrali na wyjeździe z Garbarnią. Patrząc tylko na statystykę łatwo jest więc wskazać wynik meczu Raków Częstochowa - Chrobry Głogów.

Lider z Częstochowy z szacunkiem podchodzi do rywala, zwłaszcza że zespół z Głogowa zimą wzmocnił swój skład.

- Do Chrobrego wrócił Mateusz Machaj, ale to nie jedyne wzmocnienie. Doszedł też Kamil Pestka, który jest znaczącym, młodzieżowym wzmocnieniem i reprezentantem Polski. Trzeba też pamiętać o Mikołaju Lebedyńskim. Sam Chrobry od zawsze był niebezpieczną i groźną drużyną, która mogła zabrać punkty każdemu zespołowi. Żeby zdobyć punkty, musimy wyjść na to spotkanie z dobrym nastawieniem i odpowiednim przygotowaniem - stwierdził trener Papszun na konferencji przed meczem.

Śledząc relację live z meczu Raków Częstochowa - Chrobry Głogów warto pamiętać, że częstochowianie też nie zasypiali zimą gruszek w popiele. Do drużyny Rakowa dołączyli Jakub Apolinarski, Patrick Friday Eze, Damian Michalik i Franciszek Wróblewski.

- Czekamy na ten pierwszy mecz. Jesteśmy dobrze przygotowani i nie możemy się doczekać piątkowego spotkania. Bardzo cieszy nas też pogoda. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza murawa jest niepodgrzewana i rozegranie tego meczu mogło stać pod znakiem zapytania - dodał opiekun Rakowa.

Chrobry do sezonu przygotowywał się w Polsce, często przy bardzo niskich temperaturach. Wyniki meczów kontrolnych wydają się być dla jego trenera optymistyczne, bo wygrał sześć z ośmiu sparingów, przegrał tylko ze Śląskiem Wrocław i Polonią Środa Wielkopolska. W lidze zespół z Głogowa nie wygrał od końca października. Rok zakończył z pięcioma porażkami z rzędu i dodatkowo odpadł z Pucharu Polski, przegrywając wyraźnie u siebie z Legią Warszawa.

Pierwszy mecz w obecnym sezonie pomiędzy tymi drużynami zakończył się skromnym zwycięstwem Rakowa Częstochowa 1:0. Jedyne trafienie spotkania zanotował już w 14. minucie Słowak Karol Mondek. To jeden z zaledwie czterech obcokrajowców w kadrze drużyny lidera Fortuna 1. Ligi.

Forma w ostatnich meczach

Raków Częstochowa:
Raków Częstochowa - Skra Częstochowa 0:1 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:0 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - Wołyń Łuck 2:0 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - SKA Chabarowsk 2:0 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - Czornomoreć Odessa 0:0 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - WIT Georgia Tbilisi 2:1 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - Znicz Pruszków 3:0 (Mecz towarzyski)
Raków Częstochowa - GKS 1962 Jastrzębie 5:3 (Mecz towarzyski)
Warta Poznań - Raków Częstochowa 0:2 (Mecz towarzyski)

Chrobry Głogów:
Chrobry Głogów - Mieszko Gniezno 2:1 (Mecz towarzyski)
Chrobry Głogów - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (Mecz towarzyski)
Zagłębie II Lublin - Chrobry Głogów 0:2 (Mecz towarzyski)
Warta Poznań - Chrobry Głogów 1:2 (Mecz towarzyski)
Chrobry Głogów - Górnik Polkowice 3:0 (Mecz towarzyski)
Chrobry Głogów - Żalgiris Kowno 2:0 (Mecz towarzyski)
Chrobry Głogów - KS Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0 (Mecz towarzyski)
Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 3:1 (Mecz towarzyski)

SĘDZIA - Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Chrobry - Raków 0:1 (1 liga, 18.08.2018)
Raków - Chrobry 1:3 (1 liga, 15.04.2018)
Chrobry - Raków 2:3 (1 liga, 16.09.2017)

Mecz Raków Częstochowa - Chrobry Głogów TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Cezary Kowalski – Tomasz Łapiński. Reporterem z murawy będzie zaś Mariusz Hawryszczuk. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.