Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. Komu bardziej...

Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. Komu bardziej zależy na awansie? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2021-02-10 20:30

Raków Częstochowa

4

Górnik Zabrze

2

• Koniec meczu! Raków Częstochowa pokonuje Górnika Zabrze 4:2 i zapewnia sobie grę w ćwierćfinale Pucharu Polski!

• Iviego Lopeza zmienia Giannis Papanikolaou.

• Vladislavs Gutkovskis schodzi, Wiktor Długosz wchodzi.

• Po dośrodkowaniu Petra Schwarza z rzutu rożnego Jarosław Jach głową z bliska pieczętuje awans Rakowa do ćwierćfinału Pucharu Polski!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM JAROSŁAW JACH!!!

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Prowadzą i wywalczyli rzut rożny.

• Żółtą kartką upomniany Kamil Piątkowski

• Łukasz Szczech dolicza 4 minuty do drugiej odsłony.

• Richmond Boakye zmienia Alasana Manneha.

• Piotr Krawczyk wchodzi, Adrian Gryszkiewicz schodzi.

• IVI LOPEZ NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnie wykorzystana "jedenastka" przez Hiszpana. Posłał piłkę płasko przy lewym słupku, a Dawid Kudła rzucił się w stronę prawego!

• Żółtą kartką upomniany Dawid Kudła.

• Rzut karny dla Rakowa! Wychodzący z bramki Dawid Kudła chciał wypiąstkować piłkę, a... znokautował Jarosława Jacha!

• Strzał Alasana Manneha zza pola karnego zostaje zablokowany. Z kontrą ruszyli gospodarze, którą faulem na Vladislavsie Gutkovskisie przerwał Przemysław Wiśniewski. Żółta kartka.

• Kolejna świetna interwencja Dawida Kudły, który na linii bramkowej łapie piłkę po strzale z 5 metrów!

• David Tijanić faulowany ok. 30 metrów od bramki Górnika. Po chwili korner po interwencji Dawida Kudły.

• David Tijanić wrzuca w pole karne, ale piłki nie sięgnął Vladislavs Gutkovskis. Do odbitej piłki przed polem karnym dopadł Ivi Lopez, który uderza minimalnie obok dalszego (prawego) słupka!

• Po chwili festiwal niedokładnym zagrań w oba pola karne - najpierw Petra Schwarza do Vladislavsa Gutkovskisa, a po chwili do Aleksa Sobczyka.

• Nieudany atak częstochowian. Od bramki grę wznawia Dawid Kudła.

• JESUS JIMENEZ NIE MYLI SIĘ!!!

I mamy remis w Bełchatowie! Ostatnie 20 minut regulaminowego czasu gry zapowiadają się bardzo ciekawie!

• Sędzia nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Górnika!

• David Tijanić zmienia Daniela Szelągowskiego.

• Vladislavs Gutkovskis pada w "szesnastce" Górnika po kontakcie z Przemysławem Wiśniewskim. Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapono".

• Bartosz Nowak przejmuje piłkę w polu karnym prawą nogę, ustawiając ją sobie do strzału lewą. Posłał ją płasko minimalnie obok dalszego słupka!

• Przebojwa akcja Petra Schwarza środkiem z "siatką" i podaje na prawo do Frana Tudora. Ten zagrywa w pole karne do Daniela Szelągowskiego, który wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia pod bramką Dawida Kudły.

• Petr Schwarz zdecydował się ba centrę na 7. metr, skąd Kamil Piątkowski główkuje nad poprzeczką!

• Patryk Kun ograł Stefanosa Evangelou na skrzydle. Do lewego narożnika pola karnego jest niespełna 10 metrów.

• Daniel Mikołajewski wybija piłkę, uprzedzając Aleksa Sobczyka, po czym obaj padają na murawę. Zdaniem sędziego przewinił zawodnik Rakowa.

• Zabrzanie poczuli krew i mógł być remis! Piłka przelatuje minimalnie nad bramką Rakowa!

• Mogło, a właściwie powinno być 3:0 dla Rakowa, a tymczasem czekają nas emocje! Jesus Jimenez wbiega w pole karne z lewej strony i uderza technicznie po dalszym rogu nie do obrony!

• GÓRNIK ŁAPIE KONTAKT! JESUS JIMENEZ!!!

• Po składnej akcji skrzydłem Ivi Lopez centruje w pole karne, skąd Fran Tudor główkuje z bliska minimalnie nad bramką!

• Daniel Mikołajewski opatrywany przez sztab medyczny. W walce o górną piłkę zderzył się głową z Aleksem Sobczykiem.

W międzyczasie wrócił na boisko Vladislav Gutkovskis.

• Żółtą kartką upomniany Igor Sapała za spóźniony wślizg - skosił Erika Janżę równo z zamarzniętą murawą.

• Fran Tudor podaje płasko w pole karne, ale zabrzanie wybijają na uwolnienie.

• Łotysz na moment opuszcza plac gry. Niebawem powinien wrócić.

• I po kilkunastu sekundach przerwa w grze. Vladislavs Gutkovskis padł na murawę jak rażony piorunem po starciu ze Stefanosem Evangelou. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Zabrzanie zaczynają drugie trzy kwadranse! Raków przystępuje do nich bez zmian

• Na drugą odsłonę wychodzi Stefanos Evangelou w miejsce Michała Koja.

• Wracamy do Bełchatowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1/8 finału Pucharu Polski, w którym Raków podejmuje Górnika Zabrze. Po pierwszej połowie piłkarze Marka Papszuna prowadzą (2:0).

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Po doliczeniu jednej minuty sędzia Łukasz Szczech zaprasza obie ekipy na przerwę. Po bramkach Vladislavsa Gutkovskisa oraz Iviego Lopeza w pierwszym kwadransie Raków prowadzi z Górnikiem Zabrze (2:0) i jest bardzo blisko awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski.

• Po dośrodkowaniu Petra Schwarza z narożnika Vladislavs Gutkosvkis główkuje wysoko nad bramką.

• Fran Tudor nie zdołał dośrodkować w pole karne z prawej strony, ale wywalczył rzut rożny.

• ... i piłkę po jego strzale bez wysiłku łapie Dawid Kudła.

• Rzut wolny dla Rakowa z ok. 25-30 metrów. Piłkę ustawia Ivi Lopez...

• W odpowiedzi prawą stroną ruszył Giannis Masouras. Z jego dośrodkowaniem radzą sobie częstochowianie. Po chwili Grek nie zdołał "zamknąć" akcji po ostrym wstrzeleniu piłki Jesusa Jimeneza wzdłuż bramki.

• Ivi Lopez szuka drugiego gola! Widząc wysuniętego przed bramkę Dawida Kudłę zdecydował się na lob, ale pomylił się.

• Alex Sobczyk nie zdołał opanować piłki po zagraniu Bartosza Nowaka.

• Najpierw próba płaskiego zagrania zablokowana, a okazję do poprawki miał Petr Schwarz. Sytuację wybiciem za linię końcową wyjaśnia Przemysław Wiśniewski.

• Stały fragment gry dla Rakowa. W polu karnym są już m.in. Jarosław Jach i Vladislavs Gutkovskis - jedni z roślejszych zawodników gospodarzy.

• Żółtą kartką upomniany Bartosz Nowak.

• Vladislavs Gutkovskis był bliski dubletu! W sytuacji sam na sam jego strzał z pola karnego broni Dawid Kudła!

• Po chwili na strzał z dystansu, z ok. 30 metrów, zdecydował się Alasana Manneh. Piłka w bezpiecznej odległości mija bramkę gospodarzy.

• Przemysław Wiśniewski podaje do Jesusa Jimeneza. Próba Hiszpana została zastopowana przez Branislava Pindrocha.

• Fran Tudor wybija piłkę z okolic własnego pola karnego po rzucie wolnym wykonanym przez Alasana Manneha.

• Daniel Mikołajewski nie pozwolił Alasanowi Mannehowi przedrzeć się przez koło środkowe. Jego przewinienie techniczne nie zostało upomniane żółtą kartką.

• Dawid Kudła broni strzał Patryka Kuna zza pola karnego.

• Ostre wejście Krzysztofa Kubicy w Petra Schwarza. Żółta kartka.

• Faul zabrzan w ofensywie ok. 30 metrów od bramki Branislava Pindrocha. Dalekie zagranie w "szesnastkę" gości, gdzie łapie ją Dawid Kudła.

• Na dwójkową akcję zdecydowali się Ivi Lopez z Patrykiem Kunem. Nieporozumienie wykorzystał Przemysław Wiśniewski, który przechwytuje piłkę.

• Fran Tudor przerywa atak Górnika lewą flankę, po czym posyła dalekie zagranie na wolne pole do rozpędzonego Vladislavsa Gutkovskisa. Ten nie dość, że przegrał pojedynek z dwoma defensorami gości, to jeszcze... faulował ich.

• Daniel Mikołajewski wślizgiem blokuje strzał Alasana Manneha.

• Branislavowi Pindrochowi wyślizgnęła się piłka za linię końcową. Korner dla zabrzan.

• Mimo że na linii bramkowej byli niemal wszyscy zawodnicy Górnika, to po krótkim rozegraniu z rzutu wolnego Hiszpan posyła piłkę pod "ladę"!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM IVI LOPEZ!!!

• Rzut wolny pośredni dla gospodarzy z 5-6 metrów! Dawid Kudła łapie piłkę po podaniu kolegi. Może być groźnie!

• Dwójkowa akcja Giannisa Masourasa z Bartoszem Nowakiem. Drugi z wymienionych centruje na dalszy słupek, po którym strzał mija bramkę Rakowa w bezpiecznej odległości.

• Bartosz Nowak przejmuje piłkę po aucie gospodarzy. Jego podanie napędzające akcję piłkarzy Marcina Brosza nie znalazło adresata.

• Nieudana akcja Frana Tudora na prawej stronie. Na dodatek faulował rywala.

• Piłkarze Marka Papszuna idą za ciosem. Przed polem karnym Górnika stracił jednak Daniel Szelągowski i nadarzyła się okazja do przeprowadzenia kontry. Spaliła ona na panewce po niedokładnym zagraniu Alasana Manneha.

• Jeszcze arbiter czekał na sygnał, czy w momencie podania Hiszpana nie było pozycji spalonej. Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, więc zabrzanie wznawiają grę ze środka.

• Kapitalnie zaczyna się to spotkanie dla gospodarzy! Jarosław Jach przechwycił piłkę i zapoczątkował kontrę podaniem do Iviego Lopeza. Ten wypatrzył w "szesnastce" Vladislavsa Gutkovskisa, który z zimną krwią strzela swoją 3. bramkę w tej edycji Pucharu Polski!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM VLADISLAVS GUTKOVSKIS!!!

• Łukasz Szczech gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• W dzisiejszym meczu kapitanami są Igor Sapała i Michał Koj.

• Z kolei na ławce zabrzan jest Richmond Boakye, który od wczoraj jest nowym zawodnikiem. Czy dzisiaj zadebiutuje w nowych barwach?

• To był szczególny mecz Hiszpana. Dzisiaj poprowadzi częstochowian do ćwierćfinału Pucharu Polski?

• Skład gości

Rezerwowi: Chudy - Paluszek, Evangelou, Prochazka, Rostkowski, Boakye, Pawłowski, Eizenchart, Krawczyk.

• Wczoraj i dzisiaj odbyły się w sumie 4 spotkania o ćwierćfinał Pucharu Polski. Do następnej rundy awansowały:

• Puszcza Niepołomice (3:1 z Lechią Gdańsk)
    • Cracovia (1:0 z Wartą Poznań)
    • Legia Warszawa (3:2 z ŁKS-em Łódź) oraz
    • Piast Gliwice (2:1 z Pogonią Szczecin)

Jutro czekają nas kolejne mecze - Zagłębie Lubin podejmie Chojniczankę (godz. 17:30), a Radomiak Radom zmierzy się z Lechem Poznań (godz. 20:30).

• Skład gospodarzy

Rezerwowi: Holec - Lederman, Długosz, Malinowski, Poletnović, Owczarek, Papanikolau, Kaczmarski, Tijanić.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto przeczytać zapowiedź:

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór i kłaniam się nisko!

• Już tylko 25 minut dzieli nas do kolejnego spotkania w 1/8 finału Polski, w którym Raków Częstochowa podejmie Górnik Zabrze! Spotkanie poprowadzi Łukasz Szczech...

17.10.2020 gornik zabrze - rakow czestochowa fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press ©brak

Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. O ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski zawalczą zespoły z PKO Ekstraklasy. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE

W zeszłej edycji Górnik odpadł na etapie 1/16 finalu, zaś Raków po meczu 1/8. Górnik sześć razy sięgnął po krajowe trofeum, ale ostatni raz blisko 50 lat temu. Raków nigdy nie dostąpił tego zaszczytu. Jedyny raz w finale znalazł się w 1967 roku. Przegrał wtedy z Wisłą Kraków.

Raków źle rozpoczął 2021 rok. W lidze przegrał oba ważne mecze. Najpierw uległ Pogoni Szczecin (0:1), potem Legii Warszawa (0:2). Poprzednik rok zakończył remisem z Piastem Gliwice (0:0), co oznacza że na zdobycie kolejnej bramki czeka do czwartego występu.

Niewiele lepiej radzi sobie ostatnio Górnik. Zespół Marcina Brosza zaczął rok od remisu z Lechem Poznań (1:1), by następnie w końcówce spotkania ulec Podbeskidziu Bielsko-Biała (1:2).

Zdaniem bukmacherów faworytem meczu Raków - Górnik są gospodarze.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Raków 1:3 (Ekstraklasa, 17.10.2020)
Górnik - Raków 4:1 (Ekstraklasa, 10.07.2020)

Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Meczu Raków - Górnik nie zobaczymy na żywo w telewizji ze względu na strajk mediów. Mecz Raków - Górnik nie będzie transmitowany przez właściciela praw, czyli Polsat Sport. Ze strony Ipla.tv również zniknęła możliwość obejrzenia meczu za opłatą. Wszystko przez ogólnopolską akcję "Media bez wyboru".

Raków poinformował, że mecz z Górnikiem dostępny będzie na jego kanale YouTube. Klub poinformował, że przeprowadzi dla kibiców transmisję audio (bez obrazu), ale z komentarzem. Tekstowa relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30. Zapraszamy!