Mecz Raków Częstochowa - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie...

Mecz Raków Częstochowa - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 8. kolejka
2018-09-01 15:00

Raków Częstochowa

2

Stomil Olsztyn

0

• Koniec! Raków wygrywa ze Stomilem 2:0! Oba gole strzelił Lewicki! Olsztynianie z kolejnego, długiego wyjazdu wrócą bez punktów. Dziękujemy za uwagę!

• Arbiter doliczył 4 minuty.

• Niecelny strzał Trojaka z dystansu.

• Lewicki nie wykorzystuje rzutu karnego! Napastnik Rakowa trafił w słupek!

• Rzut karny dla Rakowa! Piłkę ustawił Lewicki!

• Leszczyński ratuje Stomil przed kolejnym golem Lewickiego!

• Zmiana w Rakowie. Zszedł Kun, wszedł Petrasek.

• Śledź zastąpił Górala.

• GOL! Raków podwyższa prowadzenie! Gola na 2:0 strzelił Lewicki!

• Żółtą kartką upomniany Sołowiej.

• Rzut wolny dla Rakowa na linii 16. metra po faulu Jarosza. Piłka poszybowała bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Zmiana w Rakowie. Zszedł Domański, wszedł Malinowski.

• 3119 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie!

• Niebezpiecznie zrobiło się teraz w polu karnym Gliwy. Stomil zaczyna naciskać.

• Dośrodkowanie Szywacza w pole karne, ale do piłki pierwszy wyskakuje Gliwa. Do końca spotkania pozostał już tylko kwadrans.

• Stały fragment gry dla Stomilu, piłka poszybowała w pole karne, ale Trojak nie sięgnął piłki i spokojnie wybili ją gospodarze.

• Głowacki chciał wejść w pojedynek z Mondkiem. Bardzo szybko stracił piłkę.

• Fatalne zagranie Szywacza, wprost pod nogi Schwarza. Strata piłki przez gości.

• Zmiana w Stomilu. Zszedł Paweł Głowacki, a w jego miejsce wszedł Trojak.

• Strzał oddał Góral, piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Gliwy.

• Pierwsza zmiana w Rakowie. Zszedł Bartl, wszedł Mondek.

• Żółta kartka dla Kubana.

• Sołowiej nieprzepisowo zatrzymał rywala. Rzut wolny dla Rakowa.

• Szywacz postanowił dośrodkować w pole karne, jednak piłka nie doszła do Kuna.

• Żółta kartka dla Lewickiego.

• Pierwsza zmiana w zespole Stomilu. Zszedł Zając, wszedł Kun.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Lewicki.

• Błąd w defensywie Stomilu i w polu karnym Leszczyńskiego znów zrobiło się groźnie. Tym razem futbolówka przeleciała obok słupka.

• Jarosz wygrał pojedynek ze Szczepańskim, jednak szybko pozbył się piłki.

• Leszczyński wyjściem z bramki ratuje Stomil przed utratą bramki!

• Piłka powędrowała na prawe skrzydło do Bartla, a ten świetnie zagrał w pole karne, gdzie był Lewicki. Napastnik Rakowa oddał strzał głową i pozostawił Leszczyńskiego bez szans na obronę.

• GOL! Raków obejmuje prowadzenie! Strzelcem gola Lewicki!

• Wracamy na stadion Rakowa! Żaden z trenerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmian w swoich zespołach. Czekamy na gole!

• Koniec pierwszej połowy! Po 45. minutach w Częstochowie mamy bezbramkowy remis. Gospodarze dominują, jednak na ten moment nie potrafili znaleźć drogi do bramki Leszczyńskiego. Na stadion przy ulicy Limanowskiego wrócimy za kwadrans!

• Złe podanie Sapały na prawe skrzydło. Od autu goście z Olsztyna.

• Piłka na lewe skrzydło do Kuna, ten dośrodkował w pole karne, wprost na głowę nadbiegającego Schwarza, ale zawodnik Rakowa minimalnie się pomylił!

• Przed szansą na strzelenie gola stanął Kasperkiewicz, ale trzeba przyznać, że nie wyszedł mu ten strzał głową. A mogło być groźnie...

• Zupełnie nieudane rozegranie rzutu wolnego przez zawodników z Częstochowy.

• Lech faulował Lewickiego. Mamy rzut wolny dla Rakowa.

• Sołowiej wybił piłkę z pola karnego. Od autu Raków.

• Zając zagrał prostopadłą piłkę do Piotra Głowackiego, a ten zdecydował się na oddanie strzału z dystansu. Futbolówka przeleciała wysoko nad bramką Gliwy.

• Lech niedokładnie do Piotra Głowackiego i to by było na tyle, jeżeli chodzi o kontratak gości.

• Bartl przedarł się na połowę Stomilu, wygrał pojedynek z obrońcą, dośrodkował w pole karne, a tam jeden z gości wybił poza linię końcową. Za chwilę piłkarze Rakowa wznowią grę z zrzutu rożnego.

• Na centro-strzał zdecydował się Zając, ale piłka wpadła wprost do koszyczka Gliwy.

• Szywacz zagrał do Piotra Głowackiego, ten pokiwał się z rywalem i wywalczył rzut rożny.

• Strzał z dystansu oddał Sapała. Źle przymierzył zawodnik gospodarzy i od bramki rozpocznie golkiper Stomilu.

• Domański zostawił piłkę Kunowi, ten posłał ją na dalszy słupek, ale poradzili sobie z odparciem tego ataku olsztynianie.

• Faul na Schwarzu. Raków przygotowuje się do wykonania rzutu wolnego.

• Nieporozumienie w ofensywie Rakowa. Od bramki wznowi Leszczyński.

• Kuban z autu do Górala, jednak ten nie zdołał opanować piłki. Swoją akcję powoli próbuje skonstruować Raków.

• Na pojedynek z jednym z obrońców Stomilu zdecydował się wejść Domański. Dośrodkował w pole karne, ale piłkę bez problemów chwycił Leszczyński.

• Dośrodkowanie Patryka Kuna z lewej strony, piłka trafiła w pole karne, ale gospodarze nieprzepisowo potraktowali jednego z olsztynian i arbiter odgwizdał faul.

• Na strzał zdecydował się Lech! Piłka przeleciała obok bramki Gliwy.

• Fatalna strata Pawła Głowackiego w środku pola. Raków ruszył z szybką akcją, ale bez konsekwencji dla gości z Olsztyna.

• Sapała obejrzał żółty kartonik za faul na Stromeckim.

• Pudło Lewickiego! W dobrej sytuacji napastnik Rakowa uderza wysoko nad bramką!

• Piłkarze Rakowa domagali się od arbitra wskazania na jedenasty metr. Ten jednak nie dopatrzył się zagrania ręką. Gospodarzom został przyznany rzut rożny.

• Szczepański sam na sam z Leszczyńskim, ale poprzeczka ratuje gości przed utratą bramki!

• Kuban zagrał do Leszczyńskiego, a ten wykopał piłkę na aut. Mieliśmy też krótką przerwę, na murawie leżał Paweł Głowacki.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Sylwester Rasmus z Torunia.

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało pół godziny.

• Miłosz Trojak
  • Przypomnijmy, że w dzisiejszym meczu Kamil Kiereś nie poprowadzi Stomilu. Jest to konsekwencja kary, która została nałożona na szkoleniowca przez Komisję Dyscyplinarną PZPN za zachowanie w końcówce meczu z Wigrami Suwałki (arbiter odesłał go też na trybuny).

Dumę Warmii poprowadzi jego asystent Andrzej Orszulak.

• Raków jest liderem i do tej pory w siedmiu spotkaniach zgromadził 16 punktów (5 zwycięstw, remis, porażka). Stomil rozegrał o jeden mecz mniej (przesunięte spotkanie z Wartą Poznań). Na swoim koncie podopieczni trenera Kamila Kieresia mają siedem "oczek" i zajmują 14. miejsce.

• Witamy z Częstochowy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 8. kolejki Fortuna 1 Ligi. Raków podejmuje Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 15.

Joanna Sobczykiewicz

Raków - Stomil LIVE! Osłabieni powalczą o punkty w twierdzy lidera

Raków - Stomil LIVE! Osłabieni powalczą o punkty w twierdzy lidera ©Krzysztof Kłusek

Mecz Raków Częstochowa - Stomil Olsztyn ONLINE. O godz. 15 lider podejmie u siebie Stomil Olsztyn. Goście jadą do Częstochowy, by zdobyć twierdzę, która w pierwszoligowych rozgrywkach w sezonie 2018/19 jeszcze nie padła. Nie będzie to takie łatwe zadanie. Olsztynianie zmagają się z problemami kadrowymi, a na dodatek tym razem nie będą mogli liczyć na podpowiedzi Kamila Kieresia z ławki.

Mecz Raków Częstochowa - Stomil Olsztyn ONLINE

Kamil Kiereś nie poprowadzi dziś swojej drużyny w starciu z liderem. Został zdyskwalifikowany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN na jedno spotkanie. Los nie był dla niego łaskawy, bo kara przypadła w najgorszym, możliwym momencie.
Olsztynianie udali się do prawdziwej twierdzy. Raków na Limanowskiego jak dotąd jest niepokonany. Piłkarze Marka Papszuna trzy razy byli lepsi od swoich rywali i tylko raz zremisowali (z GKS-em 1962 Jastrzębie, jednak do 51 minuty prowadzili 2:0).

Wracając jeszcze do okoliczności, gdy Kieresiowi puściły nerwy. Wszystko miało miejsce w końcówce wyjazdowego spotkania z Wigrami Suwałki. Remigiusz Szywacz faulował przy linii bocznej Pawła Olszewskiego, a ten nie dał łatwo za wygraną i obu zawodników poniosło, a po chwili udzieliło się to im kolegom, a także sztabom szkoleniowym. Wydarzenia te odbywały się bezpośrednio przy ławce gospodarzy, dlatego prawie cały zespół Stomilu rzucił się w obronie swojego piłkarza. Finał tej akcji był taki, że arbiter odesłał Kieresia na trybunę (potem został ukarany jeszcze przez PZPN), a Szywaczowi i Olszewskiemu pokazał po żółtej kartce. Dla 22-latka z Olsztyna była ona boleśniejsza, bo teraz będzie musiał się pilnować. Kolejny kartonik oznacza przymusową pauzę.

Takie problemy nie są potrzebne już i tak osłabionej drużynie Stomilu. Dziś w Częstochowie nie zobaczymy: Tomasza Wełnickiego oraz Łukasza Jeglińskiego, którzy w ostatnim czasie nabawili się urazów. Pod znakiem zapytania stoi także występ Wołodymyra Tanczyka. Do meczowej kadry wrócił natomiast Dominik Kun.

Częstochowianie z pewnością łatwo skóry nie sprzedadzą. W siedmiu spotkaniach zgarnęli 16 punktów (pięć zwycięstw, remis, porażka). Przed tygodniem pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę, a jedynego gola strzelił Miłosz Szczepański, który coraz mocniej zaznacza swoją obecność w drużynie. Bramka z Bruk-Betem była jego drugą w sezonie 2018/19.

Jak już wspomnieliśmy, Kiereś nie znajdzie się na ławce Stomilu podczas meczu z Rakowem. Drużynę w tym spotkaniu poprowadzi jego asystent — Andrzeja Orszulak.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Sylwester Rasmus z Torunia. W obecnym sezonie prowadził dwa mecze Fortuna 1 Ligi. Pokazał w nich osiem żółtych kartek i podyktował dwa rzuty karne.

Kto wygra mecz Fotuna 1 Ligi: Raków Częstochowa - Stomil Olsztyn?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Raków - Stomil 2:1 (1 liga, 29.04.2018)
Stomil - Raków 1:3 (1 liga, 30.09.2017)
Stomil - Raków 0:1 (sparing, 30.01.2013)

Mecz Raków Częstochowa - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Polsat Sport nie przeprowadzi transmisji na żywo z tego spotkania. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 15:00.