Mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam 1:4 ONLINE. TRANSMISJA TV...

Mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam 1:4 ONLINE. TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Sensacja w Madrycie

Liga Mistrzów, 1/8 finału
2019-03-05 21:00

Real Madryt

1

Ajax Amsterdam

4

• Co za spektakl mieliśmy dziś w Madrycie! Real na początku drugiej połowy starał się strzelić bramkę na wagę dogrywki, ale kolejna kontra Ajaksu okazała się zabójcza. Bohaterem meczu bez wątpienia został Dusan Tadić, który do dwóch asyst dorzucił pięknego gola. Nie obyło się bez kontrowersji, bo wydawało się, że przy akcji bramkowej piłka opuściła wcześniej boisko. Analiza VAR trwała długo, gol został ostatecznie uznany, a po chwili Real odpowiedział za sprawą Marco Asensio. Ajax odpowiedział natychmiast - z rzutu wolnego znakomicie uderzył Lasse Schoene, dobijając Real. Ekipa z Amsterdamu wygrała aż 4:1 i może świętować awans do ćwierćfinału. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Ajax Amsterdam w ćwierćfinale, Real Madryt poza Ligą Mistrzów! "Królewscy" po trzech mistrzowskich tytułach tym razem zostali wręcz upokorzeni!

• Nacho już poza boiskiem! Obrońcę Realu poniosły nerwy, po faulu odepchnął innego rywala, a Felix Brych natychmiast wyciągnął drugą żółtą kartkę i wyrzucił go z boiska!

• Nacho najpierw przewrócił się na lewej stronie boiska, a potem wracał za rywalem i faulował go od tyłu. Żółta kartka dla obrońcy Realu.

• Na domiar złego mamy jeszcze jedną kontuzję w Realu. Kuleje Gareth Bale. Zmiany już wykorzystane, więc Walijczyk snuje się po boisku.

• Pięć minut doliczył jeszcze do tego meczu arbiter. Wszystko przez sytuację z VAR-em.

• Kamera pokazuje rezerwowych Realu. W większości gracze "Królewskich" są załamani, a najbardziej przeżywa wszystko Marcelo.

• Przeraźliwe gwizdy pożegnały schodzącego z boiska Casemiro. Zastąpił go Federico Valverde.

• Teraz powinno być 5:1! Kolejną asystę mógł mieć Tadić, który skorzystał z błędu obrońcy i znakomicie dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska. Z najbliższej odległości nie trafił jednak w bramkę Ziyech!

• Ajax spokojnie wymienia sobie piłkę, a z trybun niesie się "Ole!". Niewiarygodne sceny mamy dziś w Madrycie!

• Ogromny błąd Frenkiego de Jonga, fatalna strata, jakim cudem nie trafił tego Real! Luka Modrić i Karim Benzema byli sami przed bramką Onany, Chorwat podawał do kolegi, a Francuz w kluczowym momencie się poślizgnął! Przejął piłkę jeszcze Bale, uderzył z ostrego kąta, lecz poradził sobie z tym bramkarz Realu!

• Długie zagranie Asensio w kierunku Benzemy ląduje w rękach Onany.

• Ostatnia zmiana w Ajaksie. Opuszcza boisko Noussair Mazraoui, za niego wchodzi Joel Veltman.

• Ziyech chciał założyć siatkę Reguilonowi. Ta sztuka mu się nie udała, ale Ajax miał jeszcze rzut rożny. Po dośrodkowaniu w pole karne główkował De Ligt, lecz spokojnie złapał piłkę Courtois.

• Gdy Real stracił trzeciego gola, gospodarze byli wściekli na decyzję sędziego i ruszyli do ataku. Szybko strzelili bramkę kontaktową, lecz czwarte trafienie dla Ajaksu załatwiło sprawę - chyba już nikt w Madrycie nie wierzy w to, że "Królewscy" zagrają w ćwierćfinale.

• Jeszcze jedna zmiana w Ajaksie - schodzi David Neres, wchodzi Kasper Dolberg.

• Lasse Schoene od razu po strzelonym golu opuszcza boisko. Zastępuje go Dani de Wit.

• Co tu się dzieje! Chyba jest po meczu, a Ajax powoli może świętować awans do ćwierćfinału! Goście mieli rzut wolny z dość ostrego kąta, na zaskakujący strzał zdecydował się Lasse Schoene, lobując źle ustawionego Courtoisa!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! LASSE SCHOENE!

• Real po straceniu trzeciej bramki atakował praktycznie bez przerwy i wreszcie dopiął swego! Reguilon minął Ziyecha, który po raz kolejny źle zachował się w obronie. Boczny defensor Realu wyłożył piłkę do Marco Asensio, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Onanę. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA REALU! MARCO ASENSIO!

• Real starał się błyskawicznie odpowiedzieć, ale Gareth Bale przegrał pojedynek z Onaną! Potem dobijał jeszcze Carvajal, lecz piłka przeszła nad bramką.

• No to wróćmy do tego, jak w ogóle przebiegała akcja Ajaksu - goście wyprowadzili ją prawą stroną boiska, wydawało się, że jeszcze na ich połowie piłka opuściła murawę. Potem na lewej stronie nieco szczęścia miał Donny van de Beek, który zagrał źle, ale piłka wróciła do gracza Ajaksu, ten wypatrzył w polu karnym Dusana Tadicia. Tadić do dwóch asyst dorzucił bramkę, strzelając w samo okienko!

• Bardzo długo to trwało, wydawało się, że piłka wyszła poza boisko, ale jednak uznany gol dla Ajaksu!

• Bardzo długo czekamy na decyzję sędziów. Spore nerwy w obu zespołach i na trybunach.

• Gol nie powinien być uznany - wcześniej piłka opuściła boisko, jeszcze na połowie Ajaksu! Felix Brych korzysta z VAR-u!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! DUSAN TADIĆ!

• Jeszcze jedno dobre prostopadłe podanie w ofensywnej akcji Ajaksu, chciał dośrodkowywać z prawej strony Mazraoui, lecz piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

• Znakomicie na lewej stronie zachował się teraz Benzema! Francuz minął Ziyecha i oddał mocny strzał z ostrego kąta, ale piłka przeszła obok słupka.

• Dwójkowa akcja Tadicia i Neresa nie przyniosła efektu. Zablokowany został pierwszy z nich.

• Real długo utrzymywał się teraz przy piłce na połowie Ajaksu. Z ataku gospodarzy nic jednak nie wyszło.

• Reguilon miał teraz sporo miejsca na lewej stronie, po dośrodkowaniu strzał głową oddał Benzema, ale nie miał problemu ze złapaniem piłki Onana.

• Bale znalazł się z piłką na lewej stronie, zablokował go Mazraoui. Będzie rzut rożny dla Realu.

• Znakomicie gra dzisiaj Dusan Tadić - teraz po raz kolejny zaliczył świetne prostopadłe podanie, ale Donny van de Beek przegrał pojedynek z Courtoisem!

• Carvajal zgrał piłkę do Benzemy, ten dobrze przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i uderzył z powietrza, ale strzelił nad bramką.

• Momentalnie ożywili się kibice na Santiago Bernabeu. Fani Realu głośno wspierają teraz swoich ulubieńców.

• Luka Modrić zdecydował się na strzał z 18. metra, ale został zablokowany. Po chwili z ostrego kąta uderzał jeszcze Marco Asensio, lecz piłka przeszła obok bramki.

• Real od początku stara się zdominować rywali i zdobyć gola, który da dogrywkę. Dośrodkowywał Kroos, lecz poradzili sobie z tym obrońcy Ajaksu.

• Od środka rozpoczął Ajax. Oba zespoły bez zmian po przerwie - Santiago Solari już wcześniej musiał dokonać dwóch roszad.

• Znów gramy!

• Piłkarze Realu już na murawie, Ajax właśnie na nią wraca. Zaraz początek drugiej połowy.

• Ależ mecz w Madrycie! Po pierwszej połowie Ajax niespodziewanie prowadzi na Santiago Bernabeu, i to 2:0! Kibice "Królewskich" byli w sporym szoku, gdy goście wyprowadzili dwie zabójcze kontry i już po osiemnastu minutach mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia. Wynik mógł być nawet wyższy, bo ekipa z Amsterdamu miała jeszcze kilka okazji. Real też miał dwie świetne sytuacje, a Onanę ratowała poprzeczka i słupek. Santiago Solari ma sporo problemów, bo obrońcy tytułu są w tej chwili poza ćwierćfinałem, a kontuzji doznali na dodatek Lucas Vazquez i Vinicius. Druga połowa zapowiada się pasjonująco - zapraszamy na nią już za 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Złe podanie Asensio do Carvajala i akcja Realu spaliła na panewce.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Świetne dośrodkowanie Kroosa w pole karne, sporo miejsca miał tam Nacho, ale piłka po jego strzale głową przeszła obok bramki.

• Indywidualna akcja Modricia i dobre wejście wślizgiem Frenkiego de Jonga. Tylko rzut rożny.

• Teraz Benzema trafił piłką w rękę De Ligta. O rzucie karnym nie ma mowy, bo obrońca Ajaksu nie powiększał powierzchni działa, a od Benzemy dzieliła go bardzo niewielka odległość.

• Teraz słupek ratuje Ajax! Znakomicie wpadł z piłką w pole karne Gareth Bale, Walijczyk wyprzedził obrońców na lewej stronie boiska i oddał mocny strzał, ale trafił tylko w słupek!

• Przejął piłkę Ziyech, ale także uderzył w obrońcę i złapał futbolówkę Courtois.

• Pierwszą okazję w tym meczu miał teraz Marco Asensio. Napastnik Realu został jednak zablokowany.

• Źle dogrywał piłkę do jednego z kolegów Schoene i radzi sobie Raphael Varane.

• Ziyech dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, główkował Matthijs de Ligt, ale Courtois nie musiał interweniować, bo piłka nie doleciała do bramki.

• Dośrodkowanie Garetha Bale było całkiem niezłe, a fatalny błąd popełnił Onana, który nie trafił w piłkę! Bramkarza Ajaksu uratowali teraz obrońcy!

• Problemów Realu nie ma końca - już druga zmiana z powodu kontuzji, poza boiskiem jest Vinicius. Zmienia go bohater pierwszego meczu, Marco Asensio.

• Ziyech uderza sprzed pola karnego, jak długi musiał wyciągnąć się Courtois! Tylko rzut rożny dla Ajaksu!

• Schoene zagrał piłkę do Donny'ego van de Beeka, ale gracza Ajaksu dobrze powstrzymał Raphael Varane.

• Na domiar złego Vinicius doznał przy tym strzale kontuzji! Czyżby konieczna była już druga zmiana w zespole Realu?

• Tym razem to Real wyprowadził szybką kontrę! Modrić zagrał prostopadłą piłkę do Viniciusa, ten błyskawicznie wpadł w pole karne, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

• Stracił piłkę Karim Benzema i musiał uciekać się do faulu. Francuski napastnik z żółtą kartką, będzie niezła okazja dla gości.

• Lucas Vazquez jest już poza boiskiem. Zastąpił go Gareth Bale.

• Lucas Vazquez doznał poważniejszej kontuzji. Długo leży teraz na boisku, prawdopodobnie zaraz będzie musiał je opuścić.

• Noussair Mazraoui ostro powstrzymywał Viniciusa. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy Ajaksu. Jeśli drużyna z Amsterdamu awansuje do ćwierćfinału, defensor nie zagra w pierwszym meczu.

• Akcja przenosi się z jednej bramki pod drugą - teraz z ostrego kąta strzelał Tadić, ale dobrze zachował się Courtois!

• Błyskawicznie odpowiada Real! Z piłką w pole karne zszedł Vinicius, wyłożył piłkę Lucasowi Vazquezowi, lecz mocny strzał gracza Realu świetnie obronił Onana!

• Real atakuje, a Ajax wyprowadza kontry! Kolejna mogła skończyć się golem, bo w sytuacji sam na sam z Courtoisem był Neres. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Ziyech, Neres po raz drugi starał się podcinką pokonać bramkarza, lecz tym razem uderzył obok bramki.

• Taki rezultat sprawia, że w tej chwili to Ajax jest w ćwierćfinale. Można było zakładać, że drużyna z Holandii nawiąże walkę z będącym w kryzysie Realem, ale takiego scenariusza spodziewało się niewielu!

• Co za akcja Ajaksu! Po raz kolejny fenomenalnie zachował się Dusan Tadić - najpierw utrzymał się przy piłce, potem "ruletą" minął rywala i zagrał świetne prostopadłe podanie do Davida Neresa. Ten minął Courtoisa i podcinką podwyższył wynik meczu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! DAVID NERES!

• Z dośrodkowaniem Kroosa poradził sobie Matthijs de Ligt, ale piłka trafiła do Vazqueza. Ten dośrodkował z lewej strony, a Raphael Varane oddał strzał z pierwszej piłki. Bez problemu łapie piłkę Onana.

• Szybką kontrę wyprowadził teraz Real. Benzema podał do Viniciusa, Brazylijczyk wywalczył rzut rożny.

• Teraz z dystansu uderzał Kroos, ale ten strzał był bardzo zły. Piłka przeszła naprawdę daleko obok słupka.

• Luka Modrić faulował rywala i wdał się w dyskusję z arbitrem liniowym. Felix Brych szybko uspokoił i odesłał Chorwata.

• David Neres zagrał piętką ograł Daniego Carvajala, lecz potem stracił piłkę. Od bramki zacznie Thibaut Courtois.

• Dwójkowa akcja Karima Benzemy i Lucasa Vazqueza, ten drugi podał do będącego w polu karnym Toniego Kroosa, ale czysty wślizg jednego z obrońców zażegnał niebezpieczeństwo.

• Real starał się odpowiedzieć za sprawą Viniciusa. Brazylijczyk uderzył ze skraju pola karnego, ale bez problemu złapał piłkę Andre Onana.

• Benabeu w szoku, Ajax na prowadzeniu! Jedna strata Realu wystarczyła, aby goście przeprowadzili kontrę, która dała im gola. Dusan Tadić miał sporo miejsca na prawej stronie, wyłożył piłkę do będącego w polu karnym Hakima Ziyecha, a ten zewnętrzną częścią stopy umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA AJAKSU! HAKIM ZIYECH!

• Lasse Schoene faulował teraz Lukę Modricia. Real na razie całkowicie zdominował rywali.

• Poprzeczka ratuje Ajax! Po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową strzelał Raphael Varane. Stoper Realu miał sporo miejsca, ale trafił właśnie w poprzeczkę!

• Znalazł się z piłką na lewej stronie Karim Benzema. Francuz wdał się w drybling i wywalczył rzut rożny.

• Tak jak można było się spodziewać, od początku agresywnie grają piłkarze Ajaksu. Piłkę głównie ma Real, który gdy ją traci, stara się wychodzić wysokim pressingiem.

• Od środka rozpoczął Real. "Królewscy" na biało, Ajax w czarno-złotych strojach.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już na środku boiska, z głośników leci oczywiście hymn Ligi Mistrzów.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Niemiec Felix Brych. Piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko.

• Ajax od czasu porażki z Realem wygrał natomiast dwa mecze w Eredivisie i awansował do finału Pucharu Holandii. Wrażenie robi także bilans bramkowy - podopieczni Erika ten Haga strzelili aż 13 goli, a stracili tylko jedną bramkę. Dzisiaj drużyna z Holandii także musi być bardzo skuteczna. Aby awans był w ogóle możliwy, potrzeba dwóch strzelonych goli.

• Od czasu meczu w Amsterdamie oba zespoły są w zupełnie odmiennych nastrojach. Real wygrał tylko jeden mecz i zanotował trzy porażki, przegrywając na Santiago Bernabeu dwa prestiżowe starcia z Barceloną. 2:1 na stadionie Realu wygrała także Girona - dziś podobny wynik na korzyść Ajaksu nie jest więc niemożliwy, choć z pewnością gościom będzie bardzo trudno.

• W Amsterdamie Real wygrał 2:1. Taki rezultat sprawia, że "Królewscy" są oczywiście zdecydowanymi faworytami do awansu. Nic nie jest jednak przesądzone, bo w pierwszym spotkaniu ekipa z Holandii zaprezentowała się naprawdę dobrze i porażka była dość pechowa - decydujący gol Marco Asensio padł dopiero w 87. minucie. Wcześniej trafił Karim Benzema, a Ajax odpowiedział bramką Hakima Ziyecha.

• Rezerwowi Ajaksu: Bruno Varela, Daley Sinkgraven, Joel Veltman, Klaas Jan Huntelaar, Kasper Dolberg, Dani de Wit, Zakaria Labyad

• Rezerwowi Realu: Kaylor Navas, Jesus Vallejo, Gareth Bale, Marcelo, Federico Valverde, Marco Asensio, Dani Ceballos

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć podstawowe składy obu zespołów. Większych niespodzianek nie ma. Brakuje przede wszystkim Sergio Ramosa, który pauzuje dziś za nadmiar żółtych kartek. Kapitana "Królewskich" zastąpi Nacho.

• Czas na pierwsze rewanżowe spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów! A na początek bardzo ciekawie będzie na Santiago Bernabeu. Ekipa Realu Madryt, która wygrała trzy ostatnie edycje Champions League, podejmie Ajax Amsterdam. Początek spotkania już o 21:00, na relację na żywo zaprasza Maciej Pietrasik!

red

Real - Ajax LIVE! Dopinanie formalności

Real - Ajax LIVE! Dopinanie formalności ©AFP/East News

Mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam ONLINE. "Królewscy" ratują sezon. W swoich ulubionych rozgrywkach, elitarnej Lidze Mistrzów, są o krok od ćwierćfinału. Wystarczy, że w rewanżu utrzymają przewagę z wyjazdu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 21:00.

Mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam ONLINE

Dopiero co rozpoczął się marzec a Real przestał liczyć się na dwóch frontach. Co gorsze, na obu palcem pogroziła mu FC Barcelona; najpierw doszło tego w Pucharze Króla (0:3), potem także w La Lidze (0:1). Upokorzeni kibice oczekują letniej przebudowy zespołu. W sobotę najbardziej oberwał od nich Gareth Bale. Walijczyk został bowiem wygwizdany kiedy po godzinie gry opuszczał boisko.

Bale jest w szerokiej kadrze na Ajax, ale mecz rozpocznie raczej na ławce rezerwowych. Zamiast niego szansę dostanie Lucas Vazquez, którego trener zestawi w linii z Karimem Benzemą i Juniorem Viniciusem. Mimo ostatnich niepowodzeń w Madrycie nikt nie przewiduje czarnego scenariusza. - Jesteśmy nastawieni na awans - przekonuje trener Santiago Solari.

Według bukmacherów Real jest zdecydowanym faworytem zarówno do zwycięstwa jak i awansu. W Amsterdamie wygrał dzięki trafieniom Karima Benzemy i Marco Asensio.

Początek zawodów o godzinie 21. Poprowadzi je niemiecki sędzia Felix Brych.

Liga Mistrzów: Kto wygra mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam?

Przewidywane składy na mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam:

Real Madryt: Courtois - Reguilón, Varane, Nacho, Carvajal - Casemiro, Kroos, Modrić - Vázquez, Benzema, Vinícius
Ajax Amsterdam: Onana - Tagliafico, Blind, De Ligt, Mazraoui - De Jong, Van de Beek, Schöne - Neres, Tadić, Ziyech

Nie zagrają w meczu Real Madryt - Ajax Amsterdam:

Real Madryt: Ramos, Llorente
Ajax Amsterdam: Bande

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Ajax - Real 1:2 (Liga Mistrzów, 13.02.2019)
Real - Ajax 4:1 (Liga Mistrzów, 04.12.2012)
Ajax - Real 1:4 (Liga Mistrzów, 03.10.2012)

Mecz Real Madryt - Ajax Amsterdam TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi kanał Polsat Sport Premium 1. W internecie mecz dostępny dzięki płatnej aplikacji IPLA TV. Komentuje duet Cezary Kowalski – Andrzej Niedzielan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 21:00. Zapraszamy