Real Madryt

3

Paris Saint-Germain

1

• Koniec meczu! W pierwszym starciu o ćwierćfinał Ligi Mistrzów Real pokonuje przed własną publicznością PSG 3:1. Na trafienie Adriena Rabiota dwukrotnie odpowiedział Cristiano Ronaldo (raz z karnego) i Marcelo!

• To była piłka meczowa Neymara! Zmarnowana - uderza z z pola karnego wysoko nad poprzeczką "Królewskich"!

• Kontra Realu przerwana gwizdkiem sędziego. Gareth Bale na ofsajdzie.

• Żółta kartka dla Thomasa Meuniera.

• Goście próbują zdobyć bramkę kontaktową. Na razie musi im wystarczyć rzut rożny po akcji Kyliana Mbappe.

• To chyba nokaut! Marcelo poklepał z Marco Asensio na lewej flance i po którymś z kolei podaniu zwrotnym uderza nie do obrony z pola karnego!

• Unai Emey szybko reaguje. Julian Draxler zastępuje Giovaniego Lo Celso

• CO SIĘ DZIEJE?! MARCELO PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Wydawało się, że kontra Marco Asensio spaliła na panewce po niedokładnym podaniu do CR7. Udało się jednak szybko odzyskać piłkę i ta znowu trafia pod nogi świeżo wprowadzonego Asensio. Tym razem jego podanie zamienia na asystę Cristiano Ronaldo uderzeniem do pustej bramki!

• GOL DLA REALU! CRISTIANO RONALDO PO RAZ DRUGI!!!

• Alphone Areola spokojnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Toniego Kroosa z rzutu rożnego. Błyskawicznie wznowiona gra i kontra zostaje przerwana gwizdkiem sędziego. Kylian Mbappe był na spalonym. Po drugiej stronie złapany został Marco Asensio.

• ... a za Isco pojawia się Marco Asensio.

• Zizou przeprowadza podwójną zmianę. Lucas Vazquez zmienia Casemiro...

• Żółta kartka dla Nacho za ostry faul.

• Giovani Lo Celso mógł odkupić winę za sprokurowanie rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy (za faul na Tonim Kroosie). Uderza jednak zza pola karnego obok bramki.

• Wrzutka Neymara nie znajduje adresata. Sergio Ramos wyjaśnia sytuację.

• Raphael Varane blokuje Presnela Kimpembe w ostatniej chwili! Gdyby nie ta interwencja, to goście prowadziliby na Santiago Bernabeu!

• W kontrze strzał Kyliana Mbappe z prawej strony "szesnastki" zostaje zablokowany. "Tylko" korner dla PSG.

• Gareth Bale chciał od razu zaznaczyć swoją obecność na murawie. Szkoda, że nie patrzył na ustawienie obrony PSG, bo był na spalonym.

• Zmiana również w ekipie gości. Za Karima Benzemę pojawia się Gareth Bale.

• Chwilę po wejściu Belg decyduje się na kapitalne dośrodkowanie z prawego skrzydła. Rzucający się szczupakiem Kylian Mbappe nie sięgnął piłki.

• Thomas Meunier zmienia Edinsona Cavaniego.

• Piłka po rykoszecie od muru (strzelał oczywiście CR7) wychodzi poza linię końcową. Sergio Ramos wyskakuje najwyżej do centry Toniego Kroosa z narożnika, lecz sędzia dopatrzył się przewinienia kapitana "Królewskich".

• Żółta kartka dla Adriena Rabiota za faul.

• Mała ciekawostka: Cristiano Ronaldo strzelił 100. gola w Lidze Mistrzów. Potrzebował na 95 spotkań.

• Idą łeb w łeb

• CR7 jest wyraźnie niepocieszony. W prostej sytuacji dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Nie idzie dzisiaj Karimowi Benzemie. Jego uderzenie pozostawiło wiele do życzenia. Alphonse Areola z "piątki".

• Nie do końca udała się kontra Realu. Toni Kroos pognał w stronę pola karnego i podaje do CR7. Ten na lewej stronie "szesnastki" został zablokowany. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Adrien Rabiot był bardzo blisko dubletu! Przedarł się w pole karne "Królewskich" i decyduje się na strzał z bliska, ale w ostatniej chwili został zablokowany!

• Isco na spalonym. Nie pierwszy raz w tym spotkaniu.

• Dzieje się pod obiema bramkami. Dośrodkowanie Marcelo nie znajduje jednak adresata w "szesnastce" gości.

• Keylor Navas ratuje swoich kolegów przed utratą bramki! Z najwyższym trudem, wyciągnięty jak struna,paruje płaski strzał Kyliana Mbappe z kilkunastu metrów!

• Isco na spalonym.

• Neymar podaje za mocno na wolne pole do Kyliana Mbappe. Kontratak spalił na panewce.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

• Wracamy na Santiago Bernabeu, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Real Madryt - PSG. Początek pierwszej połowy to wzajemne "badanie się", a potem już obie strony wzięły się do roboty. Gdyby CR7 nie miał tak rozregulowanego celownika, to już miałby co najmniej trzy gole. A tak trafił w rzutu karnego w doliczonym czasie, odpowiadając na trafienie Adriena Rabiota.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się już niebawem.

• +2' Goście chcą szybko wrócić na prowadzenie. Zyskali rzut rożnego, z którego obronną "ręką" (celowo w cudzysłowie) wyszli "Królewscy". Po tym stałym fragmencie gry sędzia kończy pierwszą połowę. Real Madryt remisuje z PSG i zapowiadają cię bardzo ciekawe drugie trzy kwadranse!

• CRISTIANO RONALDO NIE MYLI SIĘ!!!
    Portugalczyk uderzył mocno w stronę lewego rogu. Alphonse Areola wyczuł intencje strzelca, ale nie sięgnął piłki!

• Giovani Lo Celso powala rywala we własnym polu karnym! Sędzia Gianluca Rocchi bez wahania wskazuje na wapno!

• Po chwili strzał Karima Benzemy z trudem paruje Alphonse Areola!

• "Kontry nie będzie" po trym strzale Raphaela Varane'a. Posłał piłkę daleko od bramki gości.

• Kotłuje się pod bramką Alphonse Areoli. Strzelają Nacho, Toni Kross i Cristiano Ronaldo. Goście ofiarnie bronią się przyjmując piłkę na ciało. Ostatecznie korner... nie przynosi zagrożenia.

• CR7 poradził sobie z Yurim Berchiche na prawej stronie "szesnastki" gości. Strzela jednak na wiwat.

• Przewinienie Toniego Krossa w środku pola. Na jego szczęście bez konsekwencji kartkowej.

• Kylian Mbappe poradził sobie z rywalem na prawej stronie i wrzuca w pole karne do Edinsona Cavaniego. Ten przepuszcza piłkę do Neymara, lecz z nim poradził sobie obrońca wybiciem na 12. metr. Tam znalazł się jednak Adrien Rabiot i precyzyjnym strzałem wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA PSG! ADRIEN RABIOT!!!

• "Żółtko" dla Isco za przewinienie.

• Futbolówka po dośrodkowaniu Luki Modricia zostaje wybita na rzut rożny. Miękka wrzutka a 8. metr do Sergio Ramosa, który wyskakuje najwyżej i główkuje w sam środek bramki. Golkiper PSG pewnie łapie piłkę.

• Keylor Navas bez wysiłku broni anemiczny strzał Neymara z kilkunastu metrów. Z mocniejszymi uderzeniami ma do czynienia na treningach...

• W kontrze CR7 strzela w sytuacji sam na sam wprost w Alphonse Areolę! Te dwie ostatnie akcje powinny zakończyć się golem!

• Co tu zrobił Neymar?! Strata Realu ok. 25 metrów od własnej bramki i błyskawiczna kontra, w której goście byli czterech na trzech! Neymar "łamie" akcję z lewej strony do środka i szykował się do strzału, gdy... poślizgnął się!

• Cristiano Ronaldo uderza nie tylko nad murem, lecz także metr nad poprzeczką!

• Tym razem Giovaniemu Lo Celsio nie upiekło się. Fauluje rywala blisko linii 16. metra - żółta kartka.

• W to dośrodkowanie z prawej strony Nacho włożył zdecydowanie za dużo siły. Piłka "przecina" pole karne PSG, po czym wychodzi poza linię końcową.

• Przewinienie Giovaniego Lo Celsio w ataku. Sędzia Gianluca Rocchi nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• "Dzieje się" na trybunach

• Atak pozycyjny piłkarzy Zinedine'a Zidane'a przerywa gwizdek sędziego. CR7 był na spalonym.

• Chaos w kole środkowym. Zaczęło się od niedokładnego podania Casemiro i, po chwili, strata Giovaniego Lo Celso. Z tego powodu została posłana "laga" na wolne pole do Cristiano Ronaldo, którego przed własnym polem karnym uprzedził Presnel Kimpembe.

• Po chwili w ofensywnej akcji Nacho, w roli prawoskrzydłowego, przegrywa pojedynek jeden na jeden z Yurim Berchiche. Gospodarze mają aut na wysokości "szesnastki" rywala. Piłka zostaje wycofana do linii środkowej.

• Żółta kartka dla Neymara. Pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki i jeszcze na "dodatek" kopnął od tyłu Nacho.

• To mogła być bardzo groźna kontra PSG! Kilkudziesięciometrowym podaniem Marco Veratti uruchomił na lewej stronie Neymara. Ten wbiegł z piłką w pole karne i podaje w jego centralną część do Edinsona Cavaniego. Wślizg Raphaela Varane'a przeciął to podanie. Podbitą futbolówkę przechwytuje Keylor Navas.

• Wydaje się, że Marcelo może grać dalej. Skończyło się na strachu.

• Przerwa w grze. Marcelo ucierpiał w starciu z Danim Alvesem. Brazylijczyk po stronie Realu nie podnosi się z murawy. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Isco skutecznie popracował w defensywie w środku pola i ruszył sam na połowę rywala. Został zahaczony przez Adriena Rabiota. Nie ma konsekwencji kartkowej.

• Marcelo podłączył się do kontry, ale przy dwójkowej akcji z CR7 posyła podanie zwrotne do Portugalczyka nie w tempo. Atak spalił na panewce.

• Alphonse Areola z trudem odbija piłkę po technicznym strzale Toniego Kroosa zza linii 16. metrów. Marquinhos wybija piłkę poza linię końcową. Korner dla Realu z finałem jak poprzednie.

• Nie wyszło prawą stroną, to "Królewscy" zaatakowali lewą flanką. Marcelo wywalczył rzut rożny. Goście radzą sobie z dośrodkowaniem Toniego Kroosa.

• Cristiano Ronaldo! Dopada do prostopadłego podania na prawej stronie pola karnego i strzela natychmiast z woleja w stronę dalszego rogu! Pomylił się o niecały metr!

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Toniego Kroosa i piłka po obwodzie przechodzi na lewą flankę do Marcelo. Ten wrzuca w "szesnastkę", ale obrona PSG wychodzi z opresji.

• Szybki doskok "Królewskich" na rywala jak lwa na antylopę! Od razu przebojowa akcja Isco, który jednak wywalczył rzut rożny z prawej strony.

• Gianluca Rocchi gwiżdże i ze środka zaczynają przyjezdni!!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment hymn Ligi Mistrzów i losowanie stron. Kapitanami są środkowi defensorzy - Sergio Ramos i Marquinhos.

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się na Santiago Bernabeu!

• Szanujemy

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Włoch Gianluca Rocchi. Na liniach będą mu pomagać Elenito Di Liberatore oraz Mauro Tonolini. Sędzią technicznym jest za to alessandro Costanzo.

• Rezerwowi Realu Madryt: Kiko Casilla - Marco Asensio, Gareth Bale, Achraf Hakimi, Theo Hernandez, Mateo Kovacić, Lucas Vazquez.

• CR7 kontra Neymar. Zapowiada się bardzo ciekawie

• Rezerwowi PSG: Kevin Trapp - Lassana Diarra, Angel Di Maria, Julian Draxler, Thomas Meunier, Javier Pastore, Thiago Silva.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto zapoznać się z zapowiedzią. Pisał: Dariusz Knapik

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego spotkania!

• 14 lutego. Dla jednych Walentynki, dla innych... Liga Mistrzów. Nie inaczej jest i dzisiaj. Oby nasze połówki wybaczyły (a może i będą śledzić z nami) hit na Santiago Bernabeu, gdzie Real Madryt zmierzy się z PSG? Niemniej jednak, pierwszy gwizdek sędziego Gianlucci Rocchiego już za 25 minut!