Mecz Resovia - Górnik Łęczna ONLINE. Dziś już na naturalnej...

Mecz Resovia - Górnik Łęczna ONLINE. Dziś już na naturalnej murawie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 19. kolejka
2021-03-06 14:00

Resovia Rzeszów

0

Górnik Łęczna

2

• Koniec meczu. Górnik wygrał i awansował na drugie miejsce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Jagiełło na 2:0!

• Nowaczek, zasiadający na ławce, dostał kartkę.

• Słaby zbyt głęboko dorzucił piłkę. Za chwilę ostatni gwizdek.

• Piłkarze Górnika umiejętnie wymuszają faule.

• Jeszcze zmiana w Górniku. Krykuna zmienia Kukułowicz.

• Gostomski wyłapuje piłkę przedłużoną główką po rożnym.

• Ostatnie minuty pod znakiem wybijania i fauli.

• Obraz gry się nie zmienia. Znowu aut, znowu zero zagrożenia ze strony gospodarzy.

• Resovia szuka szczęścia po wolnych, autach i rogach.

• A Górnik zmienia dalej. Banaszak za Wojciechowskiego.

• Po wolnym Twadowski główkuje tuż nad poprzeczką! Piłka spadła na siatkę.

• Żółta kartka dla Baranowskiego za faul na środku boiska.

• Nie ma faulu dla Resovii przed szesnastką. Gospodarze zdziwieni decyzją sędziego.

• I kolejna zmiana. Wchodzi Wasiluk, za niego Kuczałek.

• Pozostał kwadrans. Resovia trochę bez argumentów na połowie Górnika.

• Twardowski najpierw stracił piłkę, a później sfaulował rywala przy linii bocznej.

• Hebel dośrodkował z wolnego, jednak Górnik wybronił się.

• A Cierpka zmienia Kalinkowskiego.

• Podwójna zmiana w Górniku. Schodzi Mak, wchodzi Jagiełło.

• Tragedia! Mak przekłada na lewą nogę w sytuacji dwóch na jednego. Uderza tak fatalnie, że jest mu wstyd. To powinien być gol na zamknięcie meczu.

• Resovia walczy ambitnie o remis. Po ostatniej akcji piłkę łapie Gostomski.

• Antonik wchodzi za Demianiuka.

• Dwie zmiany po stronie Resovii. Twardowski za Zdybowicza.

• Spotkanie się wyrównało. Resovia ma pół godziny na odwrócenie wyniku.

• Hebel otrzymał kartkę.

• Struski w kierunku nabiegającego Wojciechowskiego - wychodzi bramkarz i łapie piłkę. Dobra interwencja.

• Wasiluk padł na murawę, ale faulu nie ma. Kombinował rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Zmiana w Resovii. Boisko opuścił Adamski, wchodzi Hebel.

• Długa trwała ta przerwa. Po niej rajd Struskiego, ale podanie do rywala.

• Soljić długo nie podnosi się z murawy. Sztab opatruje mu nogę.

• Mak trafił do notesu sędziego. Żółta kartka.

• Obóz Resovii ma pretensje do pracy sędziego. Arbiter pokazał kartkę bodaj trenerowi bramkarzy.

• Główka Wojciechowskiego po wrzutce z wolnego. Piłka mija prawy słupek.

• Marković otrzymał żółtą kartkę.

• Poprzeczka! Ależ blisko gola dla Resovii!

• Druga połowa rozpoczęła się.

• Przerwa. Górnik gra lepiej i zasłużenie prowadzi w Rzeszowie.

• To powinno być 2:0! Wojciechowski obija słupek, a Struski zupełnie się myli przy dobitce!

• Ten wynik jest potwierdzeniem przewagi, jaką zdobył Górnik.

• Jak padła bramka? Górnik przedostał się na lewym skrzydle, wrzutka Wojciechowskiego nie została przecięta, a użytek zrobił z niej Krykun.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Krykun wpisuje się na listę strzelców!

• Mak dośrodkowuje z lewej strony. Piłka po wślizgu obrońcy Resovii trafia do rąk bramkarza.

• Akcja Górnika zatrzymana w polu karnym.

• Nie ma gola dla Resovii! Bardzo blisko, ale Baranowski wybija sprzed linii.

• Ostatnie minuty pod znakiem walki i wskazówek z ławki.

• Leandro kopnął zza pola karnego, jednak trafił w kolegę.

• Resovii brakuje dokładności na połowie Górnika. Kolejna akcja kończy się stratą.

• Na środku boiska leży dwóch zawodników. Przerwa na pomoc medyczną.

• Mak wkurzony na siebie. Dostał piłkę w polu karnym, ale źle się z nią zabrał, a potem został zablokowany.

• Zza okolicznych bloków wyłaniają się ciemne chmury. resovia

• Wasiluk! Mocny strzał, ale tuż obok lewego słupka. Dobra próba zawodnika Resovii.

• Za boiskiem wisi transparent: "Stadion dla Resovii".

• Zablokowany strzał Górnika po rożnym. Będzie kolejny korner, lecz z drugiego narożnika.

• Kiks Markovicia po wrzutce Leandro. Obywa się bez konsekwencji w postaci gola samobójczego.

• Uderzenie z lewej nogi. Piłka mija mur, ale przelatuje też nad poprzeczką. To była słaba próba. Zabrakło w niej precyzji i mocy.

• Szansa dla Górnika z rzutu wolnego. Sędzia odgwizdał faul na 20. metrze

• Trwa walka o środek pola. Obaj trenerzy przy linii dyrygują zespołami.

• Stromecki wrzucił zbyt głęboko. Górnik na razie przeważa.

• W Rzeszowie przebija się slońce. Jest chłodno.

• Próbowa wypuszczenia Maka przez Leandro - w porę zorientował się Dybowski.

• Stan boiska rzeczywiście nie wygląda najlepiej. To w ogóle pierwszy mecz w 1 lidze na tej płycie.

• Przyjezdni w strojach zielono-czarnych, gospodarze w białym komplecie z czerwonymi pasami.

• Spotkanie rozpoczęte. Od środka goście.

• Za chwilę początek. Zawody poprowadzi sędzia Daniel Kruczyński (Żywiec)

• Wkrótce przekonamy się czy stan murawy rzeczywiście pozostawia tyle do życzenia.

• Ławka rezerwowych Resovii: Łakota, Kubowicz, Twardowski, Hebel, Kuczałek, Kiełbasa, Geniec, Persak, Antonik

• Ławka rezerwowych Górnika: Pajnowski, Nowaczek, Matei, Kukułowicz, Cierpka, Korczakowski, Jagiełło, Banaszak, Rozmus.

• Górnik odpadł wprawdzie z Pucharu Polski (1:2 z Arką Gdynia), ale rundę rewanżową zaczął od wygranej. W Bełchatowie pokonał GKS 2:1.

• Resovia ponownie zagra przy Wyspiańskiego, ale już na głównym boisku. Tydzień temu na sztucznym pokonała Puszczę 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo od 4 listopada.

• Te drużyny dzieli kilkanaście miejsc, a przede wszystkim 23 punkty różnicy - na korzyść Górnika.

Resovia - Górnik LIVE! Dziś już na naturalnej murawie

Resovia - Górnik LIVE! Dziś już na naturalnej murawie ©Wojciech Szubartowski

Mecz Resovia - Górnik Łęczna ONLINE. Ostatni w tabeli beniaminek, który właśnie się przełamał kontra beniaminek walczący o bezpośredni awans. Szykuje się ciekawe widowisko - nareszcie na naturalnej nawierzchni. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:00.

Mecz Resovia - Górnik Łęczna ONLINE

Łęczyński Górnik zaczął rundę rewanżową Fortuna 1. Ligi od wyjazdowej wygranej z GKS-em Bełchatów 2:1. Tym samym wciąż plasuje się na trzecim miejscu w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym co drugi ŁKS Łódź i ze stratą ośmiu oczek do liderów z Bruk-Bet Termalici Nieciecza.
- Dla nas jest to nie tylko zwycięstwo za trzy punkty, ale także przełamanie czegoś, co było naszą słabością. Teraz nie zachwycając się zbytnio i nie zachłystując się tym zwycięstwem, musimy się zregenerować, ocenić sytuację zdrowotną drużyny i przygotować się do kolejnego ciężkiego meczu z drużyną, która jest na dole tabeli, a mianowicie z Resovią w Rzeszowie - mówił po wygranym spotkaniu trener gości, Kamil Kiereś.

Wygraną w identycznym stosunku bramkowym piłkarską wiosnę zainaugurowali najbliżsi rywale łęcznian. Apklan Resovia w meczu 18. kolejki rozgrywek zaplecza ekstraklasy pokonała 2:1 na własnym boisku niepołomicką Puszczę. - Każdy mecz teraz dla nas jest najważniejszy. W każdym musimy punktować - mówił dla klubowej strony strzelec jednej z bramek dla Resovii w meczu z Puszczą, Jakub Wróbel. - Nie patrzyliśmy na to, w jakich warunkach będziemy grać. Wiele się mówiło na temat tego meczu w kontekście tego, na jakiej murawie będziemy grać. Ostatecznie zagraliśmy u nas, na sztucznej. Cały tydzień przygotowywaliśmy się, wiedząc, że będziemy grać. Widać było po drużynie, że była do tego meczu bardzo dobrze przygotowana. Nie musimy grać pięknie. Najważniejsze są dla nas punkty. Takimi meczami można się budować. Przychodzą nowi zawodnicy. Kibice oczekują od nich zaangażowania i serca. Na razie to jeden mecz, ale staramy się stworzyć jeden mocny kolektyw. Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej - dodał zawodnik.

- Trudne spotkanie, ale zwycięskie, dlatego cieszymy się z punktów. Dużo było bezpośredniej gry, kontaktu, ale też graliśmy z zespołem, który mierzył się już wiosną o stawkę. My takich spotkań potrzebujemy jeszcze naście, żebyśmy mogli się uśmiechać, bo dla nas każdy następny mecz to jest starcie o mistrzostwo świata, albo nawet więcej. Dlatego patrzymy tylko na każdy najbliższy mecz, na kolejnego rywala - mówił z kolei po zwycięskim spotkaniu trener zespołu z Rzeszowa, Radosław Mroczkowski.

Resovia podobnie jak Górnik jest beniaminkiem trwających rozgrywek zaplecza ekstraklasy. Obie drużyny rozpoczęły ligowe zmagania od wrześniowych wygranych 3:0 z tymi samymi rywalami, z którymi mierzyli się w minionym tygodniu. Pierwsze bezpośrednie starcie obu drużyn bieżącego sezonu zakończyło się wygraną łęcznian 2:0. Rzeszowianie nie mogą być tak zadowoleni z rundy jesiennej jak zielono-czarni. Obecnie zamykają tabelę Fortuna 1. Ligi. Oprócz dwóch wygranych z Puszczą Niepołomice tylko w jednym meczu udało im się zdobyć komplet punktów. Nic więc dziwnego w tym, że to goście podejdą do spotkania w Rzeszowie w roli faworytów.

Mecz Resovia - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo wyłącznie w serwisie IPLA TV. Dostęp jest darmowy, ale bez komentarza i z jednej kamery. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 14:00 - zapraszamy!