Mecz Ruch Chorzów - Polonia Bytom ONLINE. Gdzie relacja...

3

3 1 połowa

Polonia Bytom

1

• Ruch Chorzów kontynuje dobrą passę i dziś w Derbach Śląska pokonuje u siebie Polonię 3:1. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

• Koniec meczu!

• Kontra gospodarzy, do piłki w polu karnym dopadł Dąbrowski, lecz trafił wprost w bramkarza!

• Zmiana w Ruchu:Lechowicz w miejsce Paszka

• Nowak świetnie broni uderzenie Hałgasa. To powinna być bramka kontaktowa!

• Druga żółta, w konsekwencji czerwona kartka dla Bartolewskiego

• Uderzenie z woleja Fornalczyka nad bramką Nowaka.

• Uderzenie głową jednego z graczy gości. Piłka nad bramką.

• Zmiana w Ruchu. Sikora opuścił boisko, w jego miejsce Dąbrowski

• Bartolewski ukarany żółtą kartką

• Uderzenie Kowalskiego z dystansu zbyt lekkie, by pokonać Gargasza.

• Groźne dośrodkowanie Belicy z rzutu rożnego nie trafiło jednak na głowę żadnego z graczy Polonii. Po chwili Ruch wyszedł z kontrą, ale mimo liczebnej przewagi nie potrafili zagrozić rywalom

• Uderzenie z rzutu wolnego Podgórskiego. Gargasz piąstkuje piłke.

• Kartka dla Mroza

• Zmiana także w Ruchu: Rudek w miejsce Nowaka

• Mróz w miejsce Budzika

• Idzik bliski zdobycia bramki z bliska, z trudnej pozycji na wślizgu nie udało się jednak dobrze trafić w piłkę.

• Tomasz Nowak popełnił fatalny błąd na przedpolu, lecz po chwili w pełni się zrehabilitował po uderzeniu Hałgasa.

• Centra Budzika w pole karne gospodarzy nie trafiła do Lachowskiego.

• Fornalczyk urwał się prawą stroną boiska, uderzył na krótki słupek, Nowak czujnie na linii!

• Podgórski w miejsce Wincierza. Zmiana w Ruchu.

• Lachowski pewnie pokonuje Nowaka z wapna. Bramka dla Polonii!

• Kartka dla Kasolika za faul w polu karnym, sędzia dyktuje jedenastkę!

• Nowak spokojnie wyłapał dośrodkowanie Lachowskiego z lewej strony boiska.

• Paszek dośrodkował z rzutu wolnego. Piłki nie przeciął żaden z graczy wskutek czego znalazła się ona w rękach Gargasza.

• Oraz Hałgas w miejsce Żagiela

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Fornalczyk w miejsce Czernysza

• Płaskie uderzenie Duchowskiego nie sprawiło problemów Gargaszowi.

• Idzik urwał się obronie gości, lecz techniczny strzał poszybował nad bramką Gargasza!

• Bartolewski uderzał z okolicy 11 metra, jego strzał został zablokownay, po chwili piłka wróciła w pole karne Polonii, ale Idzik nie potrafił głową skierować piłki do bramki.

• Dwaj gracze Ruchu przeszkodzili sobie w polu karnym rywala wskutek czego uderzenie okazało się niecelne.

• Bardzo nieudana próba uderzenia zza pola karnego w wykonaniu Stefańskiego

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole gości. Radkiewicz zastąpił Matusiaka.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

• Do przerwy gospodarze prowadzą 3:0, mimo że do przerwy to Polonia miała więcej z gry. W futbolu decydują jednak bramki, a te na razie strzelają gospodarze. Czy Polonię będzie stać jeszcze na jakiś zryw?

• Stały fragment gry dla Ruchu. Paszek zdecydował się na uderzenie z ponad 35. metrów, piłkę efektownie obronił Gargasz, a po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę. Do przerwy rozmiary prowadzenia Ruchu są zaskakujące!

• Uderzenie Lachowskiego z rzutu wolnego z okolic 25. metra. Z delikatnymi problemami, ale jednak Nowak łapie piłkę.

• Kartka dla Stefańskiego za faul w środku boiska

• Goool!!! 3:0 Gargasz wybronił uderzenie Idzika, ale wobec dobitki napastnika był już bezradny!!!

• Rzut karny po faulu na Idziku!

• Uderzenie Lachowskiego z ostrego kąta. Nowak piąstkuje piłkę poza pole karne

• Za faul na Czernyszu, kartką ukarany Marcin Kowalski

• Kolejna prostopadła piłka w pole karne, Idzik uprzedzony w ostatniej chwili przez defensorów Polonii

• Uderzenie z dystansu Stefańskiego poszybowało wysoko nad bramką.

• Goool!!!Paszek zagrał świetną piłkę do Jakuba Nowaka, który pokonał w sytuacji sam na sam Gargasza i podwyższył na 2:0!!!!!

• Ależ okazja dla gości! Lachowski niepilnowany w polu karnym oddał strzał z woleja, z którym poradził sobie Nowak!

• Gospodarze dobrze radzą sobie ze stałymi fragmentami rywala i starają się wyprowadzić kontry. Przed chwilą jedna z nich zakończyła się dośrodkowaniem Paszka, z którym bytomianie sobie poradzili.

• Gargasz dobrze piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego.

• Obrońcą, który wybijał piłkę na rzut rożny był Budzik.

• Goool!!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliski słupek, gdzie dobrze nadbiegał Kasolik i skierował piłkę do bramki!

• Akcja Ruchu. Kowalskie dośrodkowuje w pole karne, Bedronka wybija piłkę narzut rożny.

• Rzut rożny dla gości. Centra Belica przerzucona na drugą stronę pola karnego, piłkarze Ruchu wybijają piłkę na uwolnienie.

• Bardzo groźna akcja Polonii prawą stroną, Stefański popędził w pole karne zagrał w kierunku Czernysza, piłkę dotknął jeszcze Nowak, przez co Czernysz nie zdołał wślizgiem skierować jej do bramki!

• Lachowski w zamieszaniu w polu karnym uderzył przewrotką. Uderzenie w sam środek bramki nie sprawiło problemów Nowakowi.

• Czernysz dośrodkował w pole karne, obrońcy Ruchu radzą sobie z tą centrą.

• Faul w ataku Czernysza. Nowak rozpoczął sprzed własnego pola karnego.

• Na razie walka w środku boiska, czekamy na sytuacje podbramkowe.

• Zaczynamy, od środka gospodarze!

• Dziś na trybunach ma stawić się komplet widzów. Teoretycznie ma być ich 6800, niewykluczone jednak, że będzie ich więcej.

• Ostatni mecz pomiędzy Ruchem a Polonią odbył się w sezonie 2010/2011, kiedy to w ramach 21. kolejki Ekstraklasy Polonia wygrała przy Cichej 2:0.

• Polonia do tej pory zgromadziła 20 punktów, z kolei trzy punkty mniej po 12. kolejkach znajduje się na koncie Ruchu. W chwili obecnej Bytomianie znajdują się na 7. pozycji, a ich rywal na jedenastej.

• Oba zespoły przystępują do dzisiejszego starcia po wygranych w poprzedniej kolejce. Polonia wygrała 4:0 z Lechią Zielona Góra 4:0, a Ruch wygrał na wyjeździe z ROW-em Rybnik 2:0.

• Witamy serdecznie z Chorzowa, gdzie za nieco ponad 20 minut rozpoczną się najstarsze Derby Śląska pomiędzy Ruchem a Polonią! Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania.

Mecz Ruch Chorzów - Polonia Bytom ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Mikolaj Suchan / Polskapres

Mecz Ruch Chorzów - Polonia Bytom ONLINE. W sobotę o godz. 19.20 rozegrany zostanie mecz Ruchu Chorzów z Polonią Bytom. Choć obydwaj byli mistrzowie Polski grają teraz w III lidze spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Wszystko wskazuje na to, że mogący pomieścić w tej chwili 6800 widzów stadion na Cichej zapełni się kompletem publiczności. Co ważne na trybunach zasiądą fani obu śląskich klubów założonych w 1920 roku. Relacja na żywo z meczu Ruch Chorzów - Polonia Bytom w GOL24.pl!

Mecz Ruch Chorzów - Polonia Bytom ONLINE

Mecze Ruchu z Polonią z racji blisko stuletniej historii obu klubów nazywane są Najstarszymi Derbami Śląska. - Taki mecz wzbudza większe zainteresowanie nie tylko kibiców, ale także piłkarzy. To czuć w szatni już od kilku dni i nikogo nie muszę specjalnie mobilizować na to spotkanie, bo każdy wie w jakim klubie jest i z jakim rywalem gra. Dodatkowa mobilizacja mogłaby nam tylko zaszkodzić - powiedział Marcin Lachowski, 38-letni kapitan bytomskiego zespołu.

Doświadczonemu zawodnikowi Polonii wtórował pochodzący z Bytomia i młodszy od niego o pięć lat Tomasz Foszmańczyk. - Czekałem na ten mecz i bardzo żałuję, że w nim nie zagram z powodu kartek. Na pewno będę się jeszcze mocniej denerwował siedząc w sobotę na trybunach, a nie biegając po boisku, ale mam nadzieję, że przynajmniej w przerwie będę w szatni i przekażę młodszym kolegom parę uwag. Dla większości tych chłopaków będą to pierwsze prawdziwe derby przy takiej publiczności, ale mam nadzieję, że wytrzymają presję i sobie poradzą - stwierdził Foszmańczyk będący kapitanem Ruchu.

W Polonii w sobotę nie zagra kontuzjowany Przemysław Mizgała. W Ruchu ubytków jest dużo więcej. - Poza pauzującymi za kartki Tomkiem Foszmańczykiem i Dawidem Smugiem na pewno nie wystąpią też leczący urazy Kamil Lech i Mateusz Lechowicz. Kilku innych zawodników wraca do zdrowia, ale dopiero w piątek zadecydujemy czy już nadają się do gry - powiedział Łukasz Bereta, szkoleniowiec Ruchu.

- Najstarsze Derby Śląska to ważny mecz mecz, ale nie decydujący o tym kto wywalczy awans. Znamy swoje cele na ten sezon. Jesteśmy w tej lidze beniaminkiem i na pewno nie można nas uważać za jej faworytów. W Polonii 3/4 zawodników nie tylko gra w piłkę, ale też normalnie pracuje. Na pewno zrobimy jednak wszystko, żeby zaprezentować się w Chorzowie jak najlepiej - stwierdził Kamil Rakoczy, trener Polonii.

- Ta liga jest tak wyrównana, że nie ma głównego faworyta do awansu. Na pewno nie jest nim Ruch, skoro niemal do końca ważyło się czy w ogóle w niej wystartujemy. Sytuacja w klubie powoli się poprawia, ale nie tylko my trenujemy przed południem. Myślę, że takim profesjonalizmem może pochwalić się pół ligi - dodał trener Bereta.