Mecz Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie...

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. spadkowa)
2018-05-05 15:30

Sandecja Nowy Sącz

2

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy za uwagę i zachęcamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE na GOL24.pl!

• Arbiter kończy spotkanie w Niecieczy! Sandecja Nowy Sącz wygrywa z Piastem Gliwice 2:1. Zwycięską bramkę dla zespołu z Nowego Sącza zdobył Wojciech Trochim, który wcześniej zawinił przy stracie pierwszej bramki i mógł przyczynić się do straty drugiego gola.

• Waldemar Fornalik wykorzystuje możliwość przeprowadzenia ostatniej zmiany zastępując Zivca Badią.

• Fantastycznym dośrodkowaniem z prawego sektora boiska popisał się Kolev. Futbolówka wylądowała w polu karnym, gdzie na klatkę piersiową przyjął ją Trochim. Zawodnik Sandecji, który chwilę wcześniej mógł przyczynić się do straty bramki przez swoją drużynę teraz wyprowadził ją na prowadzenie.

• GOOOOOL!!! 2:1! TROCHIM!

• Trochim stracił futbolówkę w środkowej strefie boiska na rzecz Jodłowca, który szybko wypatrzył wychodzącego na wolną pozycję Zivca. Ten chciał jeszcze dogrywać do Papadopulosa, ale to zagranie mu nie wyszło i groźna akcja Piasta zakończyła się całkiem niegroźnie.

• Kolejna zmiana w zespole z Gliwic. Bukata zastąpił Szczepaniaka.

• Dwa dośrodkowania w wykonaniu gliwiczan zablokowane przez defensorów Sandecji. Ofiarnie bronią się gospodarze, którzy nie odpuszczają i ruszają z kolejnym atakiem.

• No i ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Na boisku Dudzic za Bartosza.

• Kolejna roszada w ekipie Sandecji. Schodzi Małkowski, wchodzi Sovsić.

• W odpowiedzi obok bramki Gliwy uderzył Zivec.

• Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Danek. Futbolówka przeleciała obok słupka i niewiele zabrakło, żeby przed chwilą wprowadzony na boisko zawodnik Sandecji wpakował ją do bramki.

• Papadopulos był pociągany za koszulkę przez Szufryna. Zawodnik Piasta niepotrzebnie wdał się w dyskusję z asystentem arbitra, za co otrzymał żółty kartonik.

• Pierwsza zmiana w zespole Sandecji. Kasprzaka na placu gry zastąpił Danek.

• Kirkeskov dograł futbolówkę w polu karnym i ta w końcu wylądowała pod nogami Jodłowca, który uderzył niecelnie, obok lewego słupka.

• Sporo ostrej gry teraz w wykonaniu zawodników obu zespołów, którzy w ten właśnie sposób przerywają kontrataki swoich rywali.

• Defensorzy Sandecji nie zrozumieli się we własnym polu karnym i błąd popełnił Trochim, co bezwzględnie wykorzystali gliwiczanie. Zivec wystawił piłkę Jodłowcowi, a ten wpakował ją prosto do bramki.

• GOOOOOL!!! 1:1! JODŁOWIEC!

• Na pierwszą zmianę zdecydował się Waldemar Fornalik. Angielskiego zastąpił Papadopulos.

• A teraz po drugiej stronie boiska w pojedynku z Piszczkiem mocno ucierpiał Czerwiński. Obrońca Piasta nie podnosi się z murawy, interweniuje pomoc medyczna.

• Kolev powalony na murawę na własnej połowie boiska i Sandecja zacznie na spokojnie od rzutu wolnego.

• Zdecydowanie lepiej wyglądają dośrodkowania gliwiczan w drugiej części spotkania. Tym razem Jodłowiec zacentrował w pole karne, a tam głową uderzył Szczepaniak. Futbolówka przeleciała daleko obok lewego słupka.

• Do rzutu wolnego podszedł Trochim, który bezpośrednio huknął na bramkę Szmatuły. Bramkarz Piasta dobrze interweniował i odbił futbolówkę.

• Żółtym kartonikiem ukarany Czerwiński.

• Kirkeskov z lewej strony boiska nabił jednego z rywali i wywalczył rzut rożny, do którego podszedł Hateley. Z ładnego dośrodkowania skorzystał Jodłowiec, który uderzył piłkę głową i ta przeleciała minimalnie obok lewego słupka.

• Kolejne mocne dogranie w wykonaniu Hateleya. Tym razem zawodnik Piasta nieco przesadził. Zivec nie zdążył do futbolówki i ta opuściła plac gry.

• Gliwiczanie przez pierwsze minut zaangażowani w wyprowadzanie kolejnych ataków. Zespół z Gliwic póki co prezentuje się lepiej niż w pierwszej połowie.

• Pierwsza próba Piasta w drugiej części spotkania zakończona strzałem Hateleya z dystansu. Bez problemów łapie futbolówkę Gliwa.

• Sandecja od środka rozpoczyna drugą część spotkania!

• Arbiter kończy pierwszą część spotkania! Sandecja Nowy Sącz prowadzi z Piastem Gliwice 1:0 po bramce Filipa Piszczka.

• 1 minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

• Trochim wyskoczył do piłki równo z Czerwińskim i nabił się na jego łokieć. Mimo że zawodnik Sandecji nieco ucierpiał, nie było tutaj faulu.

• Kolejne dośrodkowanie Konczkowskiego zostało zablokowane. Po wrzucie z autu rywale wybili natomiast futbolówkę z własnego pola karnego.

• Goście mieli teraz rzut wolny z dosyć sporej odległości. To nie przeszkodziło jednak Hateleyowi huknąć bezpośrednio na bramkę Gliwy. Bramkarz Sandecji popisał się dobrą interwencją przenosząc futbolówkę nad poprzeczką i chwilę później zrobił to samo. Tym razem po główce w wykonaniu Szczepaniaka.

• Małkowski zacentrował głęboko w pole karne rywali, a tam do piłki chciał dopaść Kolev. Tym razem sfaulował jednak Szmatułę i to bramkarz Piasta wznowi grę.

• Kolejna próba dośrodkowania w wykonaniu gliwiczan. Tym razem Gliwa nawet nie musiał interweniować, bo piłka opuściła boisko.

• Kolejna próba w wykonaniu Koleva. Tym razem zawodnik Sandecji huknął wysoko nad bramką.

• Hateley uderzył mocno na bramkę Gliwy bezpośrednio z rzutu wolnego. Broniący pod słońce golkiper Sandecji nie miał jednak większych problemów ze złapaniem futbolówki.

• To musiało się tak skończyć! Najpierw po rzucie wolnym piłka powędrowała pod nogi Koleva, jednak jego strzał został zablokowany. W końcu piłka trafiła do Trochima, który dośrodkował ją wprost na głowę Piszczka, a ten umieścił ją prosto w bramce.

• GOOOOOL!!! 1:0! FILIP PISZCZEK!

• Piszczek sfaulowany przez Pietrowskiego w lewym sektorze boiska i gospodarze będą mieli rzut wolny.

• Dwukrotnie zatrzymany został Konczkowski. Najpierw dośrodkowanie zawodnika Piasta zostało zablokowane, a następnie próba kontrataku w jego wykonaniu zakończyła się na jednym z rywali.

• Trochim był przed polem karnym rywali, zrobił zwód i podał piłkę do Kasprzaka, który następnie dograł ją Bartoszowi. Ten trzeci nie zrobił z nią jednak nic ciekawego.

• Czerwiński zabrał się z piłką i chciał zagrać do kolegów z przodu, jednak trafił piłkę tak mocno, że ta... wylądowała wprost przed Gliwą.

• Konczkowski próbował płasko dograć w pole karne rywali. Dobrze ustawieni byli defensorzy Sandecji, którzy wybili futbolówkę na rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł żadnego zagrożenia i to gospodarze są teraz w posiadaniu piłki.

• Mraz zacentrował w pole karne, ale defensorzy Piasta wybili futbolówkę z własnego pola karnego. W końcu trafiła do Małowskiego, który próbował jeszcze dograć ją z powrotem do kolegów z drużyny, jednak mocno przesadził i piłka opuściła plac gry.

• Kasprzak zagrał prostopadłą piłkę do Koleva. Ten zdążył dobiec do futbolówki, ale zdołał jedynie wywalczyć rzut rożny.

• Niebiesko-czerwoni podjęli próbę zorganizowania ataku pozycyjnego. Ten skończył się jednak na tym, że piłka przekroczyła linię boczną boiska i od rzutu z autu wznowili rywale.

• Gliwiczanie próbowali zaatakować. Najpierw strzał Czerwińskiego z dystansu został zablokowany, a następnie Jodłowiec nabił jednego z rywali. Po wznowieniu gry od rzutu z autu futbolówka narobiła lekkiego zamieszania, jednak goście nie byli w stanie jej opanować i w końcu ta opuściła plac gry.

• Sandecja miała teraz rzut rożny. Piłka powędrowała w pole karne, ale rywale oddalili zagrożenie od własnej bramki i futbolówka wylądowała w rękach... Gliwy, po drugiej stronie boiska.

• Na razie kibice zobaczyli kilka przewinień, ale raczej mało konkretów. Piłkarze Sandecji próbują podejść wyżej, ale póki co z marnym skutkiem. Nierzadko gospodarze są powstrzymywani przez swoich rywali w nieprzepisowy sposób.

• Futbolówka po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego trafiła prosto pod nogi obrońców Piasta. Po chwili piłka znów wróciła do rywali, a w końcu opuściła plac gry. Od bramki wznowi Szmatuła.

• Korun powalił przed polem karnym Piszczka, za co został ukarany żółtą kartką! Niewiele brakło, a cała sytuacja miałaby miejsce w polu karnym.

• Pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika i od środka rozpoczęli goście!

• Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę stadionu w Niecieczy.

• Dokładnie tak prezentują się składy obu zespołów:

• Rezerwowi Piasta: Plach, Vassiljev, Valencia, Badia, Rugasević, Papadopulos, Bukata

• Rezerwowi Sandecji: Radliński, Straus, Baran, Danek, Ksionz, Dudzic, Sovsić

• Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów, czas więc na rezerwowych!

• Witamy serdecznie w to sobotnie popołudnie. Już za 15 minut Sandecja Nowy Sącz podejmie na stadionie w Niecieczy Piasta Gliwice w meczu grupy spadkowej LOTTO Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!

Kaja Krasnodębska

Sandecja - Piast LIVE! Dla beniaminka to mecz o życie

Sandecja - Piast LIVE! Dla beniaminka to mecz o życie ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice ONLINE. Dla Sandecji to mecz o życie, dla Piasta o możliwość podjęcia ryzyka w następnych kolejkach. Do zakończenia sezonu już coraz mniej czasu, niewiele też punktów do zdobycia. Kto dopisze je po sobocie? Relacja LIVE w GOL24 od 15:30.

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice ONLINE

Powiedzieć, że Sandecja znajduje się w ciężkiej sytuacji to nic nie powiedzieć. Dodanie, że są głównym kandydatem do pożegnania się z ligą, a ich utrzymanie byłoby jeszcze większą niespodzianką niż sam awans na areny Lotto Ekstraklasy również wnosi niewiele.
Okrutnie długa seria bez zwycięstwa musiała mieć swoje konsekwencje. Na kilka meczów przed zakończeniem sezonu Sączersi nadal plasują się na ostatnim miejscu tabeli. Po piątkowej wiktorii Bruk-Betu tracą do Słoni cztery punkty. A niecieczanie dopiero się rozkręcają. Swoją wygraną ruszyli w pościg za 14. Piastem Gliwice. Niebiesko-Czerwoni zebrali jak dotąd 34 oczka. Bynajmniej nie mogą czuć się bezpieczni.

Podopieczni Waldemara Fornalika wciąż muszą walczyć o utrzymanie. Jak się z tym czują? Cisza medialna trwa. I oddalenie się od mediów mogło okazać się słuszną decyzją. W końcu zaraz po nim gliwiczanie rozbili na wyjeździe Arkę aż 5:1. Warto podkreślić, że gdynianie to tegoroczny finalista Pucharu Polski. Zawodnicy Piasta rozbili go jednak, nie dając nawet szans na zdobycie choć punktu. Cały zespół rozegrał świetne zawody, natomiast bramki zdobyli:Sasa Zivec, Tom Hateley, Michal Papadopulos oraz Martin Konczkowski. Dla ostatniego z nich, mającego za sobą prawie 160 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej obrońcy to dopiero drugi gol w Lotto Ekstraklasie. Poprzedniego ustrzelił w sezonie 2014/2015.

Ta wygrana dała Niebiesko-Czerwonym pewność siebie. Dla nich było to pierwszą wiktorią od 10 marca, kiedy to na wyjeździe pokonali właśnie Sandecję Nowy Sącz. Tamto spotkanie należało do jednostronnych, a gole ze strony gliwiczan wręcz wisiały w powietrzu. W końcu padły, a na bramkę uderzali: Mateusz Szczepaniak, Karol Angielski oraz Joel Valencia. Nieco szczęśliwszym było dla piłkarzy beniaminka jesienne starcie między tymi ekipami. Przy Okrzei padł wynik 2:2, zdobywcami bramek okazali się wówczas Mateusz Cetnarski, Łukasz Piszczek, Aleksandar Sedlar oraz Mateusz Mak. Serb nie będzie miał podobnej okazji w sobotę. Krótko po powrocie do zdrowia musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Podobnie zresztą jak Plamen Kraczunow. Po obu stronach barykady nikt nie ma natomiast żadnych problemów ze zdrowiem.

Brak poważniejszych nieobecności nie uratował Sączersów przed porażką z Pogonią Szczecin. Po wiktorii nad Arką jechali na północ kraju pełni nadziei. To jednak nie wystarczyło. Portowcom ulegli 0:2 jeszcze mocniej komplikując sobie sprawę utrzymania. Teraz szanse na nie są już właściwie iluzoryczne. Podopieczni Kazimierza Moskala nie zamierzają się poddawać. Będą walczyć do końca, chcąc pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie. Przecież tylko dobra gra może zapewnić transfer.

Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). W jego obecności Sandecja jeszcze nie wygrała. Dwa z trzech meczów Sączersów rozgrywanych w obecności tego arbitra zakończyły się remisami, ostatni porażką z Wisłą Kraków. Dla Niebiesko-Czerwonych Krzysztof Jakubik powinien być raczej neutralny. Bilans gliwiczan w prowadzonych przez niego spotkaniach: 1-1-1. To właśnie on sędziował podczas wiktorii Piastunek w Białymstoku.

Nieobecni:
Sandecja Nowy Sącz: Plamen Kraczunow (żółte kartki)
Piast Gliwice: Aleksandar Sedlar (żółte kartki)

Forma w poprzednich ligowych meczach:
Sandecja Nowy Sącz:
Pogoń Szczecin - Sandecja Nowy Sącz 2:0
Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (Zbozień sam., Warcholak sam., Danek)
Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 1:0
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 0:0
Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Trochim, Kolev)

Piast Gliwice:
Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:5 (Zivec x2, Hateley, Konczkowski, Papadopulos)
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0
Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (Zivec)
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (Czerwiński)
Wisła Płock - Piast Gliwice 1:0

Ostatnie bezpośrednie starcia:
10 marca 2018: Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice 0:3 (Szczepaniak, Angielski, Valencia)
14 października 2017: Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (Sedlar, Mak - Cetnarski, Piszczek)

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja nSport+. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Piotr Laboga – Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24.pl od 15:30. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV