Mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie...

Sandecja Nowy Sącz

1

Stomil Olsztyn

0

• Własny stadion służy Sandecji. Ekipa z Nowego Sącza rozegrała drugi mecz na własnym obiekcie i po raz drugi sięgnęła po komplet punktów. Podopieczni Tomasza Kafarskiego pokonali Stomil Olsztyn 1:0 po bramce Dawida Szufryna.

• Koniec meczu! Sandecja zwyciężyła Stomil 1:0 po golu Dawida Szufryna!

• Kolejna żółta kartka. Tym razem arbiter ukarał Bartłomieja Kasprzaka.

• Ostatnia zmiana w drużynie Sandecji. Wchodzi Adrian Basta.

• Łukasz Jegliński obejrzał żółtą kartkę po ostrym wejściu w nogi Macieja Małkowskiego.

• Spotkanie potrwa jeszcze co najmniej 180 sekund.

• Tomasz Zając umieścił piłkę w siatce Sandecji! Asystent sygnalizuje jednak pozycję spaloną. Bramka nieuznana.

• Bartłomiej Dudzic doszedł do sytuacji strzeleckiej po akcji z udziałem Macieja Małkowskiego. Dudzic uderzył głową, ale niecelnie.

• Szybki atak Stomilu. Rafał Śledź wbiegł w pole karne i podał do Grzegorza Lech. Ten odegrał do Łukasza Jegliński, który uderzył ponad poprzeczką.

• W miejsce Marcina Stromeckiego na placu gry zameldował się Łukasz Jegliński.

• Żółty kartonik za dyskusję z arbitrem obejrzał Remigiusz Szywacz ze Stomilu.

• Druga zmiana w Stomilu. Wołodymyr Tanczyk zszedł z boiska. W jego miejsce wszedł Tomasz Zając.

• Zmiana w drużynie gości. W miejsce Michała Górala na murawie zameldował się Rafał Śledź.

• Roszada w szeregach Sandecji. Za Damiana Chmiela wszedł Bartłomiej Dudzic.

• Maciej Małkowski dograł z rzutu rożnego na głowę Dawida Szufryna. Obrońca Sandecji uderzył po długim rogu, a piłka zatrzepotała w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Sandecji! Dawid Szufryn!

• Miłosz Kalahur groźnie uderzył z 16. metra! Raz jeszcze w bramce świetną paradą popisał się Michał Leszczyński.

• Powinno być 1:0 dla Sandecji! Strzelał z 10. metrów Mariusz Gabrych , ale kapitalną interwencją popisał się Michał Leszczyński!

• Lukas Kuban obejrzał żółtą kartkę. Zawodnik Stomilu faulował Miłosza Kalahura.

• Daniel Kruczyński wyciągnął żółty kartonik. Obejrzał go Maciej Małkowski.

• Zmiana w ekipie Sandecji. Za Dawida Flaszkę na murawie melduje się Mateusz Klichowicz.

• Sandecja stworzyła sobie bardzo groźną sytuację. Podawał Marcin Flis, w polu karnym było trzech zawodników gospodarzy, ale żaden z nich nie wykończył akcji.

• Tomasz Wełnicki oddał strzał po dośrodkowaniu z kornera, ale przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie Piotra Głowackiego w pole karne. Wrzutka zablokowana i goście będą mieli rzut rożny.

• Michał Leszczyński intuicyjnie broni piłkę po uderzeniu gracza Sandecji. Chwilę wcześniej sędzia odgwizdał jednak ofensywny faul.

• Akcja gości. Michał Góral dośrodkowuje w pole karne, ale bez problemów piłkę wyłapał Marek Kozioł.

• Dośrodkowanie Wołodymyra Tanczyka, z którego wyszedł groźny strzał. Futbolówka trafiła tylko w górną siatkę! Niewiele brakowało, a piłka wpadłaby pod poprzeczkę!

• I od razu dobrą okazję strzelecką miał Dawid Flaszka! Uderzał z pola karnego, ale przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką.

• Drugą połowę rozpoczęli zawodnicy Sandecji!

• Koniec I połowy w Nowym Sączu! Po bezbarwnych 45 minutach Sandecja remisuje ze Stomilem 0:0.

• I upomnienie dla gracza Stomilu. Żółtą kartką ukarany został Wołodymyr Tanczyk.

• Żółty kartonik obejrzał Miłosz Kałahur, który popełnił taktyczny faul.

• Marcin Stromecki uderzył z woleja z okolicy pola karnego. Futbolówka ponad poprzeczką bramki Sandecji.

• Akcja Stomilu. Po dośrodkowaniu piłkę głową uderzył Wołodymyr Tanczyk. Futbolówka minęła bramkę Sandecji.

• Piotr Głowacki dogrywał z rzutu rożnego. Do futbolówki najwyżej wyskoczył Miłosz Trojak, ale piłka odbiła się jeszcze od gracza Sandecji.

• Ostre wejście Dawida Flaszki w nogi Marcina Stromeckiego. Obyło się bez żółtego kartonika.

• Michał Leszczyński uprzedził Mariusza Gabrycha. Do napastnika Stali prostopadle podawał Maciej Małkowski.

• Maciej Małkowski strzelił z woleja z narożnika pola karnego! Piłka poszybowała minimalnie obok bramki Stomilu Olsztyn.

• Michał Góral znalazł się w znakomitej sytuacji! Miał przed sobą tylko golkipera Sandecji, ale huknął ponad poprzeczką.

• Faulowany był Mariusz Gabrych. Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Małkowski, ale futbolówka opuściła plac gry.

• Dawid Szufryn uderzył piłkę głową. Ta po rykoszecie nieznacznie minęła bramkę Rafała Leszczyńskiego. Było groźnie!

• Pierwszy gwizdek sędziego! Spotkanie w Nowym Sączu zaczęli goście!

• Arbitrem spotkania będzie Daniel Kruczyński z Żywca. W obecnym sezonie był rozjemcą tylko w dwóch, pierwszoligowych meczach, w których trakcie pokazał 15 żółtych kartek i jedną czerwoną.

• Rezerwowi Sandecja: Kapsa, Klichowicz, Basta, Korzym, Manoyan, Dudzic, Maślanka.

• Rezerwowi Stomil: Skiba, Paweł Głowacki, Zając, Jarosz, Bucholc, Śledź, Jegliński.

• Sandecja do tej pory wygrała tylko raz. W 4. kolejce zespół z Nowego Sącza pokonał przed własną publicznością GKS Katowice (1:0). Gospodarze będą chcieli dzisiaj ponownie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

• Na stadionie w Nowym Sączu w spotkaniu 6. kolejki ekipa Sandecji sprawdzi dyspozycję Stomilu Olsztyn. W tabeli wyżej są olsztynianie. W czterech meczach zdobyli siedem punktów. Z kolei drużyna z Małopolski rozegrała pięć spotkań i ma oczko mniej.

Joanna Sobczykiewicz

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Adrian Maras

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn ONLINE. Zdążyliście się już stęsknić za Fortuna 1 Ligą? My tak. Mamy jednak dobrą wiadomość. Dzisiejszego wieczoru zostanie rozegrane aż dziewięć spotkań na zapleczu Lotto Ekstraklasy. O godz. 19:10 spadkowicz, Sandecja Nowy Sącz podejmie u siebie Stomil Olsztyn. Goście pozytywnie zaskoczyli i choć mają jeden, zaległy mecz, to są wiceliderem tabeli.

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn ONLINE

Już przed startem rundy jesiennej Dumie Warmii wróżono trzymanie się raczej tej dolnej części tabeli. Utrzymanie wywalczone w ostatnim momencie, problemy finansowe, brak spektakularnych transferów i przede wszystkim utrata jednego z najważniejszych atutów— gry na własnym boisku minimum do końca września.
To wszystko sprawiło, że eksperci byli bezlitośni dla Stomilu. Na dodatek podopieczni Kamila Kieresia o tydzień później zainaugurowali rozgrywki w Fortuna 1 Lidze. To ich jednak nie zdekoncentrowało. Pokonali m.in. Podbeskidzie Bielsko-Biała, ostatnio GKS Tychy, a z Bytovią Bytów bezbramkowo zremisowali. Ścisk w tabeli bardzo pomógł olsztynianom, którzy po powrocie z Tychów wskoczyli na pozycję wicelidera. Pomimo tego, nie można mówić, że do meczu z Sandecją przystępują w roli faworyta. Gospodarze, którzy zajmują 11. lokatę, do Stomilu tracą… tylko punkt.

Co prawda olsztynianie potknęli się w Łodzi w meczu z ŁKS-em, gdzie nie pokazali się z najlepszej strony, ale ich gra z Podbeskidziem, czy też GKS-em mogła się podobać. W Tychach jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Wołodymyr Tanczyk, a asystę przy jego golu zanotował wypożyczony z Tychów Remigiusz Szywacz, co było podwójnym ciosem dla gospodarzy. W drugiej połowie do siatki trafił Grzegorz Lech, a chwilę po nim swojego pierwszego gola na zapleczu Lotto Ekstraklasy strzelił 19-letni Michał Góral.

Trener Kiereś zapewne będzie trzymał się maksymy, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Dobrą wiadomością jest dla niego, że wszyscy zawodnicy z podstawowej jedenastki są zdrowi i gotowi do gry. Na uraz narzeka tylko Dominik Kun, który w ostatnim spotkaniu zmienił Lecha.

Gdy Stomil walczył o punkty w Tychach, Sandecja mierzyła się w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą. W 29. minucie Vladislavs Gutkovskis pokonał golkipera nowosądeczan i Termalica prowadziła 1:0, jednak nie dowieźli korzystnego dla siebie rezultatu do 90. minuty. Tuż przed przerwą Rafał Grzelak obejrzał czerwoną kartkę i gospodarze całą, drugą połowę grali w osłabieniu. Wykorzystali to piłkarze Tomasza Kafarskiego, którzy za sprawą Macieja Małkowskiego doprowadzili do remisu i wrócili do domu z punktem.

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Daniel Kruczyński z Żywca. W obecnym sezonie był rozjemcą tylko w dwóch, pierwszoligowych meczach, w których trakcie pokazał 15 żółtych kartek i jedną czerwoną.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn?

Mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji telewizyjnej z meczu Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn. Tekstowa relacja na żywo tradycyjnie w GOL24.pl!

19:10 mecz Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn