Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. spadkowa)

• Na boisku pojawił się jeszcze Krzysztof Danielewicz. Zastąpił Szymona Drewniaka

• Kovacević z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Niecelny strzał.

• Faul Tymińskiego przed polem karnym. Będzie rzut wolny dla Śląska.

• arbiter przedłużył spotkanie o co najmniej trzy minuty

• Dosrodkowanie z rzutu rożnego i strzał Celebana. Obok bramki

• Długie dośrodkowanie w pole karne Śląska wyłapane przez Pawełka.

• Po dośrodkowaniu Dankowskiego uderzył Zwoliński. Celnie, lecz zbyt lekko żeby zaskoczyć Małeckiego.

• Mario Engels zastąpił natomiast Augusto. Czy Niemiec zdoła odwrócić losy tego spotkania?

• Hernandez miał szansę na wejście smoka. Przebił się skrzydłem, wdarł pod bramkę Śląska i uderzył. Ze sporymi problemami interweniował Pawełek,

• Javi Hernandez zastąpił Josimara Atoche. Hiszpan przed tygodniem strzelał w zespole rezerw. Czy gola zdobędzie i w Lotto Ekstraklasie?

• Pich z narożnika. Dosrodkowanie odebrał Kokoszka i uderzył obok bramki.

• Świetny powrót Atoche. Nie pozwolił rywalom na zagłębienie się w połowe Górnika. Kolejny atak zahamowany zanim na dobre się jeszcze zaczęło

• Dośrodkowanie Grzelczaka z lewego skrzydła. Niepewna interwencja Pawełka. Golkiper Śląska miał szczęscie, że żaden z rywali nie zdecydował się wbiec z pole karne.

• Kovacević dwukrotnie próbował dośrodkowac w pole karne. Po drugim do piłki dochodził Zwoliński. W ataku sfaulował walczącego w defensywie Grzelczaka.

• Rzut wolny Śląska. Płaskie dośrodkowanie przejęte przez Górnika.

• Łukasz Tymiński ukarany żółtą kartką za wślizg prostą nogą na Zwolińskim.

• Pierwsza zmiana w zespole Śląska. Mateusz Lewandowski zmienił Łukasza Madeja.

• Atoche pomknął środkiem i zagrał na lewo do Grzelczaka. Strzał zza linii pola karnego niecelny

• Celeban udał się w pole karne Górnika ciągnąc kolejny atak. Nie poradził sobie jednak z defensorami Górnika

• Atoche przemknął środkiem po czym pilnowany przez Celebana odegrał do Bonina. Niecelny strzał z dystansu

• Zwoliński w ataku wpadl na Małeckiego. Golkiper Górnika potrzebuje chwili aby się pozbierać

• Błąd Sasina nie został wykorzystany przez Zwolińskiego. Defensor miał problemy z opanowaniem piłki po zagraniu Picha.

• Riera dostał na linii pola karnego piłkę od Morioki. Otoczony przez Sasina i Leandro zdołał oddać tylko lekki strzał. Małecki bez problemu

• Spokojna interwencja Pawełka po strzale Śpiączki zza pola karnego.

• Dośrodkowanie z rogu w pole karne w wykonaniu Drewniaka. Prosto w ręce Pawełka.

• Bonin rozpoczął kolejne natarcie w pole karne Śląska. Podanie do Grzelczaka. Ten jednak ponownie nie poradził sobie z Celebanem. Będzie korner

• Drewniak zagrał na skrzydło do Grzelczaka. Ten dobiegł do piłki, lecz nie zdołał uciec Celebanowi. Skuteczna interwencja kapitana Śląska

• Świetna interwencja powracającego Sasina. Uratował Małeckiego przed koniecznością interwencji.

• Szybki kontratak łęcznian. Grzelczak zszedł na lewą stronę, by zagrać piłkę w pole karne do nadbiegającego Bonina. Pierwszy strzał wybił przed siebie Pawełek. Prosto pod nogi Bonina. Dobitka zamieniona na gol.

• GOL! Grzegorz Bonin mocnym trafieniem wykańcza kontratak Grzelczaka i podwyższa prowadzenie

• Po rzucie rożnym dla Śląska głową uderzał Celeban. Niecelnie

• Wrocławianie kontynuują ataki. Morioka stanął przed praktycznie stuprocentową szansą po wymianie podań ze Zwolińskim. Wymiana podań w polu karnym i strzał z bliska. Ponad bramką

• Chwila przerwy w grze spowodowana urazem Śpiączki. Napastnik potrzebował pomocy aby podnieśc się z murawy

• Głęboko cofnął się w ostatnich minutach Górnik. Łęcznianie postawili na grę w defensywie. Przynosi to coraz więcej ataków Śląska. Wrocławianie próbują głównie strzałów z dystansu. Próby Picha oraz Riery nie wymagały interwencji Małeckiego

• Spokojne rozegranie Śląska na własnej połowie rozpoczęło akcje prawym skrzydłem. Aktywny Dankowski nie zdołał wyminąc defensorów Górnika.

• Madej długo walczył na skrzydle z powracającym Grzelczakiem. Góra zawodnik Łęcznej, bowiem to Małecki rozpocznie od bramki.

• Pich podał do Madeja, a ten dośrodkował w pole karne. Piłka po rykoszecie odbiła się od poprzeczki.

• Kolejne świetne zagranie Grzelczaka w środku pola w kierunku Leandro. Brazylijczyk pomknął bokiem i dograł w pole karne. Tym razem na posterunku Śląsk.

• Rozpoczynamy drugą część meczu. Obie ekipy bez zmian.

• Koniec pierwszej połowy. Górnik prowadzi 1-0

• Śpiaczka znalazł się w sytuacji sam na sam z Pawełkiem. Lobem przesłał piłkę nad golkiperem Śląska, lecz piłkę na drodze ku bramce przejął Kokoszka.

• Fajna wrzutka Kokoszki na lewą stronę w kierunku Augusto. Ten dośrodkował płasko pod bramkę. Nabiegający Zwoliński uderzył nad poprzeczką.

• Drewniak ucierpiał na własnej połowie wiec arbiter zdecydował się podyktowac rzut wolny dla łęcznian. Mocne uderzenie Tymińskiego nad poprzeczką.

• Szybki powrót Sasina zatrzymał kolejną szarżę Riery. Defensor Górnika góra.

• Kolejny atak Śląska zahamowany przez sędziego. Zwoliński złapany na pozycji spalonej

• Doskonałe dośrodkowanie Dankowskiego w kierunku czającego się pod bramką Picha. Dobra interwencja Matei w powietrzu uratowała Małeckiego przed koniecznością interwencji

• Dobra dwójkowa akcja na prawym skrzydle w wykonaniu łęcznian. Zagranie Drewniaka w kierunku wybiegającego Śpiaczki. Pawełek odważnie wyszedł w jego kierunku z bramki. Napastnik oszukał go, dobiegł prawie do samej linii końcowej i pod ostrym kątem wpakował piłkę do siatki.

• GOL! Bartosz Śpiączka z ostrego kąta pokonuje Mariusza Pawełka!

• Pich ruszył mocno do przodu. Podał w pole karne do stojącego na spalonym Morioki. Arbiter przerwał akcję

• Bonin świetnie wycofał do Atoche a ten uderzył w stronę pustej bramki. Swój zespół przed stratą gola uratował Celeban

• Strzał Zwolińskiego lewą nogą obok bramki. Nieczyste uderzenie napastnika

• Po dośrodkowaniu Drewniaka z korneru, fajną piłkę dostał Leandro. Nie zdołał jej jednak opanować. Strata i kontratak Madeja. W ostatniej chwili doświadczony zawodnik powstrzymany przed strzałem.

• Leandro pomknął skrzydłem po czym zszedł do środka. Podał do Bonina a ten uderzył z daleka. Pawełek wybił piłkę za linię końcową

• Po zejściu Pitrego, Śląsk wbrew pozorom nie ruszył mocniej do przodu. Wręcz przeciwnie. Wydaje się wręcz, że gospodarze się cofnęli. Więcej czasu spędzają na własnej połowie, pozwalając rywalom na kolejne ataki.

• Strzał Drewniaka z dystansu. Tym razem z uderzeniem spokojnie poradził sobie Pawełek.

• Żołta kartka dla Szymona Drewniaka za faul na Augusto. To czwarta żółta kartka pomocnika w tym sezonie. Nie zagra więc za tydzień z Wisłą Płock.

• Sporo gry w środku pola. Coraz częściej do głosu dochodzą jednak goście. Dłużej wymieniali podania między sobą, lecz nie potrafili zamienić tego na kolejny atak.

• Rzut rożny dla łęcznian po akcji Śpiączki. Drewniak dośrodkował piłkę w pole karne. Tam z futbolówką minął się jednak Dźwigała. Piłka przejęta przez rywali

• Po dwudziestu minutach dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze. Nie przekłada się to jednak na ilość sytuacji bramkowych. Jak na razie ani Małecki ani Pawełek nie byli zmuszeni to powazniejszych interwencji

• Po szybkim pierwszym kwadransie, teraz tempo gry nieco spadło. Szybciej przed chwilą pobiegł jednak Morioka. Uciekł defensorom i oddał niecelny strzał.

• Grzelczak ruszył z kolejnym kontratakiem. Zahamowany przez Rierę.

• W miejsce Przemysława Pitrego na boisku pojawił się Łukasz Tymiński. Zmiennik zagra na srodku pola, a na pozycję stopera cofnął się Paweł Sasin

• Po kolejnej akcji Śląska piłkę za linię końcową wybił Matei. Rzut rożny dla Śląska i uderzenie Kovacevicia. Nad bramką

• Przemysław Pitry nie będzie już w stanie powrócić do gry.

• Rzut rożny dla Śląska. Pich uderzył w kierunku bramki, lecz piłce na drodze stanął Drewniak

• Dłuższa przerwa spowodowana poważnym urazem Pitrego. Grający na stoperze zawodnik potrzebował interwencji medyków

• Wrocławianie dłuższą chwilę utrzymywali się przy piłce na połowie Górnika. Zawędrowali w okolice pola karnego łęcznian, lecz dobra gra defensorów rywali nie pozwoliła im się w nie wedrzeć

• Jest i pierwszy strzał dla Śląska. Małeckiego pokonać próbował Morioka, który wygrał pojedynek główkowy z Dźwigałą

• Po podaniu z prawej strony zza pola karnego uderzał Drewniak. Tym razem niecelnie

• Dobra interwencja Augusto. Po błedzie Dankowskiego, w pole karne wbiegał Bonin. Stracił jednak piłkę własnie na korzyść obrońcy Śląska.

• Faul Zwolińskiego w ataku na Atoche. Arbiter przerwał pierwszy w tym meczu atak Śląska zanim do piłki doszedł Pich.

• Grzelczak wyruszył do przodu. Samotnie próbował wyminąć defensorów Śląska. Nieskutecznie. Na posterunku Dankowski

• Spotkanie rozpoczęło się niepozornie, od wymiany podań w środku boiska. Teraz chwila przerwy. W starciu z Rierą ucierpiał Matei

• I ruszyli! Pierwszy gwizdek w meczu Śląsk - Górnik już za nami!

• Pora na przywitanie kapitanów oraz losowanie stron. Za chwilę spotkają się również obaj szkoleniowcy.

• Arbiter główny Jarosław Przybył wyprowadził już obie jedenastki na murawę.

• Od pierwszej minuty po stronie Śląska zobaczymy Piotra Celebana. Obrońca w obecnym sezonie jest jedynym zawodnikiem z pola, który w rundzie zasadniczej nie ominął nawet minuty.

• Jan Urban do końca obecnego sezonu będzie musiał sobie poradzić natomiast bez Joana Romana. Pomocnik w tygodniu miał operację kontuzjowanej kostki. Oprócz Joana Romana, szkoleniowiec gospodarzy w sobotę nie będzie mógł skorzystać także z usług Alvarinho oraz pauzujących za kartki Kamila Bilińskiego oraz Ostoji Stjepanovicia.

• Franciszek Smuda ponownie będzie musiał poradzić sobie bez nawet jednego nominalnego stopera. A jesienią przecież było ich aż pięciu: Łukasz Bogusławski, Radosław Pruchnik, Maciej Szmatiuk, Aleksander Komor oraz Gerson. Do Wrocławia doświadczony szkoleniowiec nie mógł wziąć ani jednego. Pierwsi dwaj zimą zmienili klubowe barwy, natomiast pozostała trójka zmaga się z kontuzjami. Maciej Szmatiuk oraz młody Aleksander Komor w tym sezonie już nie wystąpią, natomiast Brazylijczyk dopiero powraca do pełni sił i formy. Do dyspozycji Smudy powinien być już za tydzień, natomiast w starciu ze Śląskiem ponownie zobaczymy właśnie Przemysława Pitrego i Adama Dźwigałę. Czy to ustawienie zda egzamin?

• Krzysztof Danielewicz
  • Już za kwadrans pierwszy gwizdek we Wroclawiu. Punktualnie o 18.00 runda finałowa rozpocznie się dla piłkarzy lokalnego Śląska oraz Górnika Łęczna. Dla obu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie - zarówno gospodarze jak i goście zawalczą w najbliższych siedmiu kolejkach o uniknięcie relegacji. Kto postawi ku temu premierowy krok?

Kaja Krasnodębska

Śląsk - Górnik LIVE! Czy zespół Smudy pójdzie za ciosem?

Śląsk - Górnik LIVE! Czy zespół Smudy pójdzie za ciosem? ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE. I stało się. Runda zasadnicza już za nami, podział na grupy wyklarowany, znamy nawet już pierwsze rozstrzygnięcia zarówno w górnej jak i dolnej ósemce. Sobota przyniesie z pewnością sporo emocji. Szczególnie we Wrocławiu, gdzie tamtejszy Śląsk podejmie Górnika Łęczną. Górnika, który przed tygodniem po świetnym spotkaniu pokonał Wisłę Kraków. Czy swój sukces powtórzy i w ten weekend? Relacja LIVE od 18:00 w GOL24.

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna ONLINE

Kto jak kto, ale Franciszek Smuda może 30.kolejkę wspominać wybornie. Jego zespół pewny grupy spadkowej, nie walczył już o nic więcej jak honor i trzy punkty. W ich sytuacji w tabeli (łęcznianie nie od wczoraj zajmują ostatnie miejsce), każde oczko może okazać się tym na wagę utrzymania.
Górnikowi w meczu z Wisłą motywacji nie zabrakło, nie sprzyjały również okoliczności. Mimo to zawodnicy byłego selekcjonera stanęli na wysokości zadania i po dwóch bramkach Bartosza Śpiączki oraz jednej bardzo efektownej Grzegorza Bonina zwyciężyli z błyszczącą na wiosnę Białą Gwiazdą 3-1. Eksperymentalna linia defensywy, w której na pozycji stoperów zagrali Przemysław Pitry oraz (po raz pierwszy w tym miejscu!) Adam Dźwigała, nie pozwoliła wiślakom na wiele, a jedynego gola zdołał zdobyć Arkadiusz Głowacki. Dobra postawa w defensywie w tamtym spotkaniu otworzyła łęcznianom drogę ku zwycięstwu. Czy tak będzie i tym razem?

Taki scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny. Franciszek Smuda ponownie będzie musiał poradzić sobie bez nawet jednego nominalnego stopera. A jesienią przecież było ich aż pięciu: Łukasz Bogusławski, Radosław Pruchnik, Maciej Szmatiuk, Aleksander Komor oraz Gerson. Do Wrocławia doświadczony szkoleniowiec nie mógł wziąć ani jednego. Pierwsi dwaj zimą zmienili klubowe barwy, natomiast pozostała trójka zmaga się z kontuzjami. Maciej Szmatiuk oraz młody Aleksander Komor w tym sezonie już nie wystąpią, natomiast Brazylijczyk dopiero powraca do pełni sił i formy. Do dyspozycji Smudy powinien być już za tydzień, natomiast w starciu ze Śląskiem najprawdopodobniej ponownie zobaczymy właśnie Przemysława Pitrego i Adama Dźwigałę. Czy to ustawienie zda egzamin?

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Smuda może więc narzekać na pech. Nie weselej u Jana Urbana. Nawet podczas najsłabszych meczów wrocławian na wiosnę, na boiskach Lotto Ekstraklasy nieźle prezentował się Joan Roman. Hiszpan w obecnym sezonie nie będzie mógł już jednak wspomóc swojego zespołu. W ostatnich dniach przeszedł operację kostki i mało prawdopodobnym jest jakoby jeszcze kiedyś zaprezentował się w barwach Śląska. Niespełna 23-letniemu zawodnikowi wraz z czerwcem kończy się bowiem wypożyczenie.

Oprócz Joana Romana, szkoleniowiec gospodarzy w sobotę nie będzie mógł skorzystać także z usług Alvarinho oraz pauzujących za kartki Kamila Bilińskiego oraz Ostoji Stjepanovicia. Na szpicy najprawdopodobniej zobaczymy więc Łukasza Zwolińskiego. Czy napastnik wykorzysta swoją szansę i poprowadzi Śląsk do zwycięstwa? Ta sztuka nie udała mu się przed tygodniem, kiedy to na murawie spędził pół godziny. Jego zespół zremisował w derbach Dolnego Śląska 1-1, przez co to Korona, a nie Miedziowi mogli cieszyć się z awansu do górnej ósemki. Jedynego gola dla wrocławian zdobył na samym początku spotkania Piotr Celeban.

Obrońca w obecnym sezonie jest jedynym zawodnikiem z pola, który w rundzie zasadniczej nie ominął nawet minuty. Miał też więc okazję dwukrotnie stanąć naprzeciw Górnika. Znacznie szczęśliwszym okazało się to w stolicy Lubelszczyzny, pod koniec października. Śląsk zwyciężył wtedy na wyjeździe 3-0. Na listę strzelców wpisali się wówczas Ryota Morioka, Kamil Biliński oraz Peter Grajciar. W połowie kwietnia we Wrocławiu, Jan Urban nie mógł się już cieszyć z kompletu punktów zdobytych przez swoich podopiecznych. Właściwie to mógł czuć się niezmiernie rozczarowany – mimo dwubramkowego prowadzenia wypracowanego po golach Kamila Bilińskiego oraz Roberta Picha w pierwszej połowie, ostatecznie jego drużyna zremisowała 2-2. Bohaterami łęcznian okazali się Szymon Drewniak i Javi Hernandez.

Na pewno obaj bardzo by tego chcieli. Doskonale zdają sobie sprawę, jak bardzo ich zespół potrzebuje kolejnych punktów. Podział punktów działa jak najbardziej na ich korzyść, nie można sobie już jednak pozwolić na potknięcia. Aktualnie mają na swym koncie 15 punktów. Dokładnie tyle samo co plasujący się pozycję wyżej Ruch Chorzów. Śląsk na inaugurację rundy zasadniczej może pochwalić się dorobkiem 17 oczek. Czy zdołają w sobotę dopisać sobie kolejne?

Nie zagrają:

Śląsk Wrocław: Joan Roman, Kamil Biliński, Ostoja Stjepanović, Alvarinho (?)
Górnik Łęczna: Maciej Szmatiuk, Aleksander Komor

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Śląsk - Górnik 2:2 (Ekstraklasa, 15.04.2017)
Górnik - Śląsk 0:3 (Ekstraklasa, 29.10.2016)
Śląsk - Górnik 3:2 (Ekstraklasa, 14.05.2016)

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Wstęp o 17:40, pierwszy gwizdek sędziego o 18:00. Komentują ze stadionu Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski (reporterami z murawy będą: Filip Surma, Mariusz Wróblewski). Relacja LIVE w GOL24.pl