Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Awansem z 10....

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Awansem z 10. kolejki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2020-11-07 20:00

Śląsk Wrocław

0

Górnik Zabrze

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Spotkanie bez większej historii. Oba zespoły jedynie czasami próbowały cokolwiek zdziałać, jednak wyglądało to bardzo chaotycznie.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Po bardzo słabym meczu mamy zasłużenie bezbramkowy remis.

• Żółtą kartką za taktyczny faul w środku pola ukarany Krzysztof Mączyński.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Bartłomieja Pawłowskiego przed wielką szansą stanął Fabian Piasecki! Jednak napastnik Śląska strzałem głową przeniósł piłkę ponad bramką Chudego!

• Po prostopadłym podaniu w pole karne Górnika bardzo bliski by dojść do pozycji strzeleckiej był Robert Pich. Jednak w decydującym momencie uprzedził go Martin Chudy.

• Natomiast za Alasanę Manneha pojawił się Filip Bainović.

• Ostatnie dwie zmiany w szeregach Górnika. Za Piotra Krawczyka wszedł Kacper Michalski.

• Bartosz Nowak ruszył z lewej strony boiska, złamał akcję do środka i oddał strzał, który okazał się niecelny.

• Oraz Guillermo Cutogno zmienił Mariusza Pawelca.

• Kolejne dwie zmiany w szeregach Śląska Wrocław. Szymon Lewkot zmienił Mateusza Praszelika

• I kolejna kartka w tym spotkaniu. Ukarany Isreal Puerto.

• Teraz żółtą kartką za faul pod bramką przeciwników ukarany Fabian Piasecki.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Norbert Wojtuszek.

• Ładna, składna akcja Górnika, Alasana Manneh przyjął piłkę przed polem karnym gospodarzy i oddał mocny strzał. Piłka o nieznaczną odległość minęła bramkę Putnockyego.

• Natomiast Fabian Piasecki wszedł w miejsce Erika Exposito.

• Teraz dwie zmiany w ekipie Śląska. Maciej Pałaszewski zmienił Waldemara Sobotę

• Adam Ryczkowski dostał piłkę w polu karnym gospodarzy, złamał akcję na prawą nogę i oddał mocny strzał, który trafił w boczną siatkę bramki Chudego.

• Natomiast za Michała Rostkowskiego na boisko wszedł Norbert Wojtuszek.

• Dwie zmiany w barwach Górnika. Za Giannisa Masourasa pojawił się Daniel Ściślak

• Z boiska zszedł Lubambo Musonda, a na nim pojawił się Bartłomiej Pawłowski.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, a ukarany Alasana Manneh. Zawodnik Górnika nie wystąpi w kolejnym spotkaniu.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Adam Ryczkowski zmienił Alexa Sobczyka.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, gdzie był Alex Sobczyk, ten uderzył celnie z woleja, ale świetną interwencją popisał się Putnocky.

• Wreszcie dobra szansa dla gości na zdobycie bramki! Piotr Krawczyk oddał mocny strzał, który zatrzymał się dopiero na poprzeczce bramki gospodarzy!

• Roman Prochazka zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka po jego strzale minęła bramkę gospodarzy o kilka metrów.

• Robert Pich zagrał prostopadle w pole karne rywali, jednak zrobił to zbyt mocno i piłka wyszła poza plac gry.

• Dzisiejszy pojedynek we Wrocławiu delikatnie mówiąc nie stoi na najwyższym poziomie. Wciąż żaden z zespołów nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce, co powoduje bardzo chaotyczną grę.

• Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Śląska. Jednak tutaj również obrońcy byli górą.

• Świetne prostopadłe podanie do Lubambo Musondy, ten popędził prawą stroną i wstrzelił w pole karne. Piłka jednak zatrzymała się na pierwszym z obrońców.

• Paweł Raczkowski rozpoczyna drugą część rywalizacji!

• Piłkarze obu drużyn wrócili już na plac gry. Za moment początek drugiej połowy meczu.

• Na drugą połowę zapraszamy za kilkanaście minut.

• Po równo czterdziestu pięciu minutach arbiter kończy pierwszą połowę spotkania. Do tej pory mecz praktycznie bez historii.

• Górnik przeprowadził akcję lewą stroną boiska, po dośrodkowaniu w pole karne do pozycji strzeleckiej doszedł Giannis Masouras, ale jego uderzenie z woleja powędrowało ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

• Po rzucie rożnym dla Śląska przed szansą stanął Mariusz Pawelec. Obrońca gospodarzy oddał sytuacyjny strzał, ale piłka zatrzymała się na obrońcy Górnika.

• Znakomita okazja Górnika na prowadzenie! Krawczyk popędził środkiem po czym wyłożył piłkę Sobczakowi. Ten jednak uderzył wprost w Putnockyego.

• Wreszcie akcja Górnika. Piotr Krawczyk wstrzelił piłkę w pole bramkowe gospodarzy, jednak zrobił to minimalnie niedokładnie i piłka wylądowała w rękach Matusa Putnockyego.

• Świetne dośrodkowanie Musondy do Picha, ten przyjął piłkę i oddał strzał, który jednak został zablokowany przez obrońców gości.

• Kolejny strzał gospodarzy. Tym razem Mark Tamas, ale po raz kolejny realizacja dawała dużo do życzenia.

• Teraz Lubambo Musonda zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Ale zrobił to zbyt lekko.

• Świetnie podanie Lubambo Musondy do Roberta Picha, który wpadł w pole karne Górnika. Skrzydłowy Śląska uderzył niecelnie.

• W ostatnim czasie powoli Górnik zaczyna dochodzić do głosu. Zabrzanie częściej utrzymują się przy piłce, jednak tak samo jak było to ze strony Śląska. Niewiele z tego wynika.

• Prostopadłe podanie ze środka pola w kierunku bramki Górnika, jednak Martin Chudy świetnie interweniował przed własnym polem karnym i oddalił zagrożenie.

• Mateusz Praszelik oddał strzał z dalszej odległości, ale zrobił to zbyt lekko i pewnie interweniował Martin Chudy.

• Więcej z gry mają gospodarze, jednak oprócz jednej kontry niewiele z tego wynika.

• Wolna kontra gospodarzy, która jednak spowodowała dużo zagrożenia pod bramką gości. Erik Exposito popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne do Mateusza Praszelika. Ten z bliskiej odległości uderzył jednak niecelnie.

• Teraz po rzucie rożnym strzał oddawał Piotr Celeban, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego Krzysztofa Mączyńskiego jeden z obrońców Górnika wybił futbolówkę na rzut rożny.

• W pierwszych minutach oba zespoły wyraźnie się "badają". Żadna z drużyn nie chce przejąć inicjatywy co powoduje bardzo asekuracyjną grę.

• Erik Exposito pokusił się o strzał z dystansu, ale zrobił to zbyt lekko i Martin Chudy mógł spokojnie interweniować.

• Ostre wejście Przemysława Wiśniewskiego w Roberta Picha, ale sędzia jeszcze nie zdecydował się sięgnąć po kartkę.

• W pierwszych sekundach meczu Górnik już wywalczył rzut rożny, jednak jego wykonanie dawało dużo do życzenia.

• Sędzia Paweł Raczkowski rozpoczyna pojedynek we Wrocławiu!

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny pojawiają się już na murawie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za moment początek tego spotkania.

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Cutogno, Makowski, Pałaszewski, Pawłowski, Piasecki, Samiec-Talar, Scalet, Szymon.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Neugebauer (Br.), Bainović, Michalski, Ryczkowski, Ściślak, Wojtuszek.

• Najskuteczniejszym strzelcem Górnika Zabrze w tym sezonie jest Jesus Jimenez, który zgromadził na swoim koncie sześć bramek i traci tylko dwa trafiania do liderującego Tomasa Pekharta. Hiszpan jednak dzisiaj nie może zagrać. W szeregach Śląska najlepszym strzelcem jest Robert Pich, który zdobył w tym sezonie trzy gole.

• W poprzednim sezonie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu górą był Śląsk. Wrocławianie wygrali w 23. kolejce PKO Ekstraklasy 2:1 po trafieniach Dino Stigleca i Filipa Raicevića. Wcześniej w Zabrzu padł bezbramkowy remis.

• Natomiast Górnik jest wiceliderem z dorobkiem szesnastu "oczek". Zabrzanie do liderującego Rakowa Częstochowa tracą trzy punkty i już dzisiaj mogą zrównać się rewelacją sezonu. Górnik w tym sezonie wygrał pięć meczów, jedno zremisował i dwa przegrał. Jedna z przegranych miała miejsce właśnie z zespołem z Częstochowy.

• Śląsk z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli. Wrocławianie wygrali w tym sezonie cztery spotkania, jedno zremisowali i trzy przegrali. Ostatni ligowy mecz Śląsk grał dwa tygodnie temu. Wtedy na Stadionie Miejskim podopieczni Vitezslava Lavicki wygrali z Jagiellonią Białystok 1:0.

• Jest to spotkanie grane awansem z 10. kolejki ponieważ przeciwnicy Śląska i Górnika nie mogą przystąpić do rywalizacji z powodu dużej liczby zakażeń. W pierwotnym terminie wrocławianie mieli grać w Gdańsku z Lechią, natomiast zabrzanie u siebie z Piastem Gliwice.

• Witamy! W ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na Stadionie Miejskim z Górnikiem Zabrze. Będzie to spotkanie grane awansem z 10. kolejki rozgrywek. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Śląsk - Górnik LIVE! Mecz awansem z 10. kolejki

Śląsk - Górnik LIVE! Mecz awansem z 10. kolejki ©Pawe£ Relikowski / Polskapress

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Sobotę z PKO Ekstraklasą dokończymy już w ramach 10. kolejki. Awansem zagra szósta drużyna z drugą. Początek o godzinie 20:00, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE

Gdyby nie rozliczne zakażenia koronawirusem to Śląsk w ten weekend grałby planowo z Lechią Gdańsk, a Górnik z Piastem Gliwice. Ekstraklasa nie mogła sobie pozwolić na kolejny przestój, dlatego Śląsk awansem zagra z Górnikiem właśnie - w ramach 10. kolejki, w momencie kiedy odbędą się cztery mecze 9. kolejki.

- Wcześniej przygotowywaliśmy się na innego przeciwnika, ale skoro nie możemy zagrać z Lechią, to mądrą decyzją jest zmiana terminarza i przesunięcie spotkania z Górnikiem. Wyniki pokazują, że trzeba podejść z szacunkiem do tego rywala - zaznacza trener Śląska, Vitezslav Lavicka.

Śląsk w delegacji jest kiepski, ale u siebie buduje twierdzę; tylko w tym sezonie wygrał trzy razy i raz zremisował. Ostatnio pokonał Jagiellonię Białystok 2:1. Co ciekawe, Górnik na wyjeździe radzi sobie całkiem sprawnie; wygrał trzy razy, raz przegrał. W zeszłej kolejce pokonał w Grodzisku Wartę Poznań 1:0.

- To spotkanie będzie dla nas wyzwaniem. Robiliśmy już analizę Górnika, pokazaliśmy zawodnikom ich silne strony oraz te aspekty, które możemy wykorzystać, w których możemy mieć przewagę - uważa Lavicka.

Oglądaj mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Śląsk - Górnik:
Śląsk: Stiglec, Praszelik
Górnik: Wolsztyński (?), Gryszkiewicz + zakażeni koronawirusem

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Górnik 2:1 (Ekstraklasa, 21.02.2020)
Górnik - Śląsk 0:0 (Ekstraklasa, 15.09.2020)

Mecz Cracovia - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Bartosz Gleń - Michał Żewłakow. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:00 - zapraszamy!