Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

PKO Ekstraklasa, 37. kolejka (gr. mistrzowska)

Śląsk Wrocław

1

Lechia Gdańsk

2

• Koniec meczu! W ostatniej kolejce Lechia Gdańsk wygrywa ze Śląskiem i wskakuje na 4 miejsce w tabeli!

• 3 minuty doliczone.

• Nieudany strzał zawodnika gospodarzy. Od bramki zacznie Lechia.

• Krzysztof Mączyński zostaje zmieniony. Na boisku pojawia się Sebastian Bergier.

• Flavio Paixao próbował strzału przewrotką, ale nie trafił w światło bramki!

• Piotr Samiec-Talar uderza głową, ale zbyt słabo, żeby zagrozić bramce Lechii.

• Marcin Szpakowski wchodzi, a schodzi Mathieu Scalet.

• Flavio Paixao zmienia Patryka Lipskiego.

• Znowu próbował strzału Exposito, ale tym razem został zablokowany.

• Piotr Celeban ukarany żółtą kartką.

• Minimalnie niecelne uderzenie Exposito! Było naprawdę blisko!

• Jaroslav Mihalik uderza i trafia w słupek! Kolejny raz dzisiaj obijane jest obramowanie bramki.

• I zmiana także w ekipie Śląska. Adrian Łyszczarz kończy swój występ, a zaczyna go Piotr Samiec-Talar.

• Omran Haydary schodzi z boiska, a wchodzi Ze Gomes.

• Niefortunnie interweniował defensor gospodarzy po zagraniu z rzutu rożnego i pokonał własnego bramkarza. Lechia znowu na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mark Tamas pakuje piłkę do własnej bramki!

• Piłka po dośrodkowaniu Udovicicia notuje pusty przelot.

• Tomasz Makowski ogląda żółtą kartkę.

• Putnocky pewnie wyłapuje dośrodkowanie rywala.

• Piotr Celeban nie zdążył do zagranej piłki i Śląsk stracił szansę na zagrożenie bramki Lechii.

• Zaczynamy drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Śląsk Wrocław remisuje z Lechią Gdańsk 1:1!

• Ależ było blisko! Exposito uderza i piłka trafia w słupek!

• Filip Marković uderza głową i piłka obija poprzeczkę!

• Patryk Lipski próbował zaskoczyć bramkarza rywali, ale nie trafił w światło bramki.

• Niecelnym strzałem zakończona została kontra Śląska Wrocław.

• Po dwóch szybko strzelonych golach tempo meczu mocno spadło. Po groźnych sytuacjach ani śladu.

• Defensywa Lechii świetnie rozbija akcje gospodarzy.

• Śląsk długo utrzymuje się przy piłce, ale nie przynosi to żadnego efektu w postaci akcji podbramkowej.

• Co za odpowiedź Śląska Wrocław! Kapitan gospodarzy wykorzystał fakt, że był słabo pilnowany i błyskawicznie daje swojemu zespołowi wyrównanie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Krzysztof Mączyński!

• Znakomita akcja gości na lewej stronie boiska. Omran Haydary świetnie znalazł się w polu karnym rywala i pokonał Matusa Potunockiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Omran Haydary otwiera wynik tego pojedynku!

• Zlatan Alomerović bardzo pewnie broni strzał rywala.

• Strzał Exposito leci wysoko ponad bramką Lechii Gdańsk.

• Jaroslav Mihalik dograł do Zwolińskiego, który nie zdołał dobrze złożyć się do strzału.

• Dino Stiglec notuje pierwsze dośrodkowanie w tym meczu. Piłka zanotowała jednak pusty przelot.

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• Śląsk stracił juz szanse na grę w eliminacjach Europejskich Pucharów. Taką szansę ma natomiast Lechia, ale nie poprzez zajęte miejsce w PKO Ekstraklasie. Już w piątek rozegrają najważniejszy mecz tego sezonu - finał Pucharu Polski przeciwko Cracovii.

• Oba zespoły znajdują się obok siebie w tabeli PKO Ekstraklasy. Wyżej uplasowany jest Śląsk, który ma jedno oczko więcej od Lechii. Czy dzisiaj się to zmieni?

• Sezon 2019/2020 PKO Ekstraklasy właśnie się kończy! Serdecznie zapraszamy na relację LIVE z meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk!

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Pawe£ Relikowski / Polskapress

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. W niedzielę o godz. 17.30 równolegle rozegrane zostaną cztery ostatnie spotkania grupy mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. We Wrocławiu Śląsk podejmie Lechię Gdańsk. Stawką tego meczu będzie czwarte miejsce na koniec sezonu. Relacja na żywo z meczu Śląsk - Lechia live w GOL24.pl.

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE

Śląsk Wrocław nie ma najlepszej passy. Wrocławianie nie wygrali żadnego z ostatnich czterech spotkań, czym definitywnie zamknęli sobie drogę do europejskich pucharów. Podopieczni trenera Vítězslava Lavički w minioną środę przegrali z Jagiellonią w Białymstoku 1:2, a wcześniej zremisowali z Pogonią Szczecin 2:2 u siebie, ulegli Piatowi w Gliwicach 0:1 i zremisowali z Lechem Poznań 2:2 przed własną publicznością.

„Wojskowi” nie mają już szans wskoczyć na podium, ale przy skrajnie złych okolicznościach porażka w niedzielę może sprawić, że zamiast na 4.
miejscu w tabeli, zakończą sezon na 7. To nie bez znaczenia, ponieważ im wyższe miejsce na koniec, tym więcej pieniędzy od Ekstraklasy S.A. Różnice między 7. a 4. miejscem liczone są w milionach, dlatego trener Lavička pytany o ewentualne wystawienie większej ilości młodych piłkarzy nabiera wody w usta i mówi, że kluczowa będzie sytuacja zdrowotna.

- Jest możliwość, że z Lechią zagrają debiutanci. Jednak musimy zobaczyć, jaka będzie sytuacja zdrowotna, bo są znaki zapytania. Młodzi walczą o miejsce i swoje szanse, teraz ostatnia kolejka i są bliżej zagrania, ale przede wszystkim trzeba utrzymać nasze ambicje i wywalczyć czwarte miejsce - zaznacza czeski szkoleniowiec.

Z naszych informacji wynika, że do małej rewolucji w składzie dojdzie. W jedenastce zabraknie m.in. Michała Chrapka, Kamila Dankowskiego i Przemysława Płachety, którzy są o krok od odejścia z klubu. Dyrektor sportowy Dariusz Sztylka w rozmowie z nami przyznał, że zapadły już decyzje i „Chrapi” oraz Łukasz Broź po meczu z Lechią odchodzą. Ich kontrakty nie zostaną przedłużone.

W składzie Lechii Gdańsk także dojdzie do pewnych przetasowań. Podopieczni Piotra Stokowca myślami są już przy zaplanowanym na najbliższy piątek finale Totolotek Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w Lublinie. Gdańszczanie zmierzą się w nim z Cracovią. Lechia po pierwsze broni tego trofeum, a po drugie to dla niej jedyna szansa, by coś w tym sezonie wygrać i wywalczyć przepustkę do gry w europejskich pucharach. W lidze bowiem - podobnie jak Śląsk - może zająć już co najwyżej czwarte miejsce i to pod warunkiem, że dziś na Stadionie Wrocław wygra.

Śląsk Wrocław w tym roku jeszcze nie przegrał na własnym stadionie, więc emocje mogą być duże. Trener Stokowiec będzie chciał oszczędzić kilku kluczowych piłkarzy.

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 16:30 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (Multiliga+) i o godz. 17 w TVP Sport. Bezpośrednią transmisję z meczu Śląsk - Lechia na żywo pokażą Canal+ Now i TVP Sport. Mecz online dostępny również na platformach nc+ GO i CANAL+ telewizja przez internet oraz na stronie sport.tvp.pl. Spotkanie w Canal+ komentować będą Filip Surma i Wojciech Jagoda, a w TVP Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński.

17:30 mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk live