Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Zdziesiątkowani...

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Zdziesiątkowani goście. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 21. kolejka
2020-02-07 20:30

Śląsk Wrocław

2

Lechia Gdańsk

2

• Koniec meczu! Śląsk Wrocław rzutem na taśmę remisuje z Lechią (2:2). Na 2 bramki Flavio Paixao odpowiedzieli Krzysztof Mączyński z rzutu karnego i Michał Chrapek w doliczonym czasie gry!

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Conrado.

• Goście protestowali -ich zdaniem napastnik Śląska zagrywał ręką, ale Tomasz Musiał gola uznaje. Jeszcze była przepychanka. O dziwo, bez kartek.

• Kapitalne diagonalne podanie Jakuba Łabojkow w pole karne do Filipa Raicevicia, który chciał przyjąć piłkę w polu karnym na klatce piersiowej, ale mu odskoczyła. Finalnie szczęśliwie, bo dopadł do niej Michał Chrapek, który huknął w same widły!

• REMIS WE WROCŁAWIU! MICHAŁ CHRAPEK!!!

• Flavio Paixao na spalonym.

• Korner dla Lechii. Piłkarze Piotra Stokowca mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Pięć minut dolicza Tomasz Musiał.

• Będzie jeszcze rzut rożny po interwencji Conrado.

• Michał Chrapek faulowany przez Macieja Gajosa na prawej stronie. Niemal całym zespołem Śląsk jest w okolicach pola karnego Lechii.

• Paweł Żuk wchodzi za Jaroslava Mihalika. To pierwsza (!) zmiana w ekipie Lechii!

• Tomasz Makowski huknął jak Łotysz. Albo i wyżej.

• Lubambo Musonda schodzi, Przemysław Bargiel wchodzi.

• Kristers Tobers uderza z dystansu na wiwat.

• Strata gospodarzy na prawej stronie i kontra Filipa Mladenovicia. Gubi piłkę kilka metrów za linią środkową.

• Damian Gąska pada w polu karnym Lechii po starciu fizycznym z Michałem Nalepą i Tomaszem Makowskim. Tym razem sędzia nie wskazuje na "wapno".

• Zakotłowało się przed bramką Matusa Putnocky'ego. Ostatecznie gospodarze wybijają na uwolnienie.

• A teraz Conrado wywalczył rzut rożny. Rośli defensorzy Lechii idą w pole karne Śląska.

• Akcja Śląska prawą stroną przynosi aut na wysokości "szesnastki" Lechii. Daleki wyrzut wprost do Dusana Kuciaka. Ten posyła lagę do Flavio Paixao, ale ten był bez szans w walce o piłkę.

• Lubambo Musonda dopada do bezpańskiej piłki na 25. metrze. Siła była, ale precyzja... Dusan Kuciak z "piątki".

• A teraz Przemysław Płacheta wywalczył rzut rożny. Coraz głośniejszy doping kibiców gospodarzy.

• Gospodarzom uda się wyrównać?

• 10 201 widzów we Wrocławiu.

• Robi się coraz goręcej w okolicach pola karnego Lechii. Ci dwoją się i troją, wybijając piłkę na uwolnienie.

• Przemysław Płacheta rozpędził się lewą stroną i zagrywa w pole karne. W ostatniej chwili obrona Lechii uprzedza Filipa Raicevicia.

• I pierwsza ofensywna akcja Damiana Gąski. Na straty - faulował Filipa Mladenovicia.

• Damian Gąska zmienia Roberta Picha.

• KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Precyzyjne uderzenie kapitana Śląska w lewy dolny róg, tuż przy słupku! To było kluczowe, bo Dusan Kuciak wyczuł jego intencje, ale nie zdołał sięgnąć piłki!

• Rzut karny dla Śląska! Michał Chrapek faulowany w "szesnastce" Lechii przez Tomasza Makowskiego!

• Dusan Kuciak ratuje kolegów przed utratą gola! Jedną ręką przenosi piłkę nad poprzeczką po główce Filipa Raicevicia!

• 60% Posiadanie piłki 40%

• Kontra Lechii. Niezła wrzutka z prawej strony i Diego Żivulić wybija piłkę na uwolnienie.

• I przeciągnięte dośrodkowanie Dino Stigleca...

A po chwili Jakub Łabojko został zablokowany.

• 14/1 Strzały/strzały celne 9/2

• Kolejne zupełnie nieudane dośrodkowanie Dino Stigleca. Ma co ćwiczyć na treningach.

• Filip Raicević zmienia Erika Sxposito.

• Podobnie było z próbą Michała Chrapka.

• A teraz uderzał Erik Exposito. Został zablokowany.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Lechii. W kila podań piłka znalazła się w okolicach pola karnego Śląska, gdzie Filip Mladenović zgubił ją w dziecinny sposób.

• Maciej Gajos trafia w mur. Jeszcze chciał podać na lewą stronę do Conrado, ale w to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły.

• Żółta kartka dla Israela Puetro za faul Flavio Paixao. Defensor Śląska nie zagra w następnym spotkaniu przeciwko Pogoni Szczecin.

• Robert Pich zbiega z piłką z lewej strony do środka. Uderza płasko zza linii 16. metra obok bramki Lechii.

• W odpowiedzi atak gospodarzy prawą stroną. Lubambo Musonda centruje, ale do nikogo.

• Robert Pich wybija na uwolnienie.

• Gdańszczanie znowu blisko pola karnego Śląska. Israel Puetro nieczysto trafia w piłkę, który wychodzi poza linię końcową.

• Flavio Paixao był bliski hattricka! Po centrze z rzutu rożnego główkuje tuż obok lewego słupka!

• Goście idą za ciosem. Dośrodkowanie Conrado zablokowane, ale jest korner.

• Idealne zagranie Filipa Mladenovicia z lewej strony za linię obrońców i Flavio Paixao uderza bez przyjęcia nie do obrony!

• DUBLET FLAVIO PAIXAO!!!

• Drugą połowę zaczynają goście. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Wrocławia na drugie trzy kwadranse meczu Śląsk - Lechia. Po bramce Flavio Paixao prowadzą goście.

• Początek spotkania należał do Śląska, ale goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Bardzo aktywny jest Conrado, który był trudny do upilnowania przez rywali. Rajd prawym skrzydłem zakończył asystą-"ciasteczkiem", wykładając piłkę Flavio Paixao kilka metrów do pustej bramki. Ten wykorzystał to pewnym strzałem głową.

Co nas czeka po zmianie storn? Przekonamy się niebawem.

• +7'
    Koniec pierwszej połowy. Po bramce Flavio Paixao Lechia prowadzi we Wrocławiu ze Śląskiem (1:0)

• +6'

Powalony Flavio Paixao. Przez chwilę nie podnosił się z murawy, ale wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• +5'

Żółta kartka dla Macieja Gajosa za faul.

• +4'

Bardzo dobre diagonalne podanie ze środka na lewe skrzydło do Przemysława Płachety. Ten zagrywa płasko na bliższy słupek do Erika Exposito, ale sędzia dopatrzył się przewinienia Hiszpana.

• +2'

Nie ma drugiej bramki dla Lechii! Kristersowi Tobersowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę i skierować ją do pustej bramki!

• Tomasz Musiał dolicza 7 minut do pierwszej połowy.

• Matus Putnocky piąstkuje poza pole karne po centrze Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego. Po chwili korner.

• Decyzja pozostaje niezmienna

• Przedłuża się przerwa i sędzia zbiega do monitora! Może być anulowana kartka dla Zambijczyka i czerwona!

• Defensor Lechii jest opatrywany przez sztab medyczny. A sędzia nasłuchuje komunikatów z wozu VAR.

• Żółta kartka dla Lubambo Musondy za faul na Filipie Mladenoviciu.

• Mario Maloca zdecydowanie i pewnie wybija piłkę po centrze Dino Stigleca. Dośrodkowania Chorwata mają bardzo niski procent dokładności...

• Flavio Paixao dostaje bardzo dobre podanie z głębi pola i wychodzi sam na sam z Matusem Putnockym. Był jednak na spalonym.

• Spokojnie. Zaraz się rozkręcą

• Błąd Śląska przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego. Piłkę przechwycił Kristers Tobers, który wywalczył rzut rożny. Po centrze Macieja Gajosa Michał Napela uderza głową nad bramką.

• Świetnym prostopadłym podaniem Flavio Paixao "wypuścił" Conrado. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Lubambo Musondę. Korner dla Lechii.

• W odpowiedzi Tomasz Makowski uderza z ok. 25 metrów. Stał na wprost bramki, ale piłka poleciała kilka metrów obok lewego słupka.

• Uuuu. Krzysztof Mączyński postraszył gołębie uderzeniem z dystansu. Piłka poszybowała kilka metrów nad poprzeczką.

• Pojedynek jeden na jeden Dino Stigleca z Rafałem Kobryniem. Ostatni piłkę, zanim ta wyszła poza linię końcową, dotknął obrońca Śląska.

• 8/1 Strzały/strzały celne 3/1

Stuprocentowa skuteczność gości.

• Przerwa w grze. Michał Nalepa ucierpiał w starciu bark w bark z Michałem Chrapkiem. Konieczna była interwencja sztabu medycznego.

• Pojedynek biegowy Lubambo Musondy z Filipem Mladenoviciem. Zablokowany defensor Śląska, rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Erik Exposito minimalnie chybił! Uderza z pola karnego obok prawego słupka!

• Dusan Kuciak pewnie piąstkuje po centrze Przemysława Płachety z prawego narożnika.

• Robert Pich wywalczył rzut rożny. W ostatniej chwili zablokował go Conrado.

• Żółta kartka dla Tomasza Makowskiego. Tym samym nie zagra w następnej kolejce.

• I znowu Mario Maloca w roli głównej. Tym razem po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego główkuje ponad poprzeczką.

• Było groźnie pod bramką gości! Przemysław Płacheta z lewej strony pola karnego. Piłka po rykoszecie od nogi Rafała Kobrynia zmierzała w stronę bramki, ale Mario Maloca zdołał ją wybić!

• 58% Posiadanie piłki 42%

• Z kontrą ruszyli gospodarze. Uderzenie Krzysztofa Mączyńskiego z ok. 20 metrów zostało zablokowane.

• W odpowiedzi Jaroslav Mihalik z linii końcowej centruje w pole karne. Wzorowo zachował się Diego Żivulić.

• ... i po krótkim rozegraniu było dośrodkowanie w pole karne Lechii. Do odbitej piłki dopada Jakub Łabojko, który uderza z woleja tak, że... "kontry nie będzie".

• Osaczony przez dwóch rywali Michał Chrapek zdołał wywalczyć rzut rożny. Tradycyjnie piłkę w narożniku ustawia Przemysław Płacheta...

• Ostatecznie i definitywnie - nie ma rzutu karnego!

• Piłka po dośrodkowaniu Dino Stigleca trafiła w rękę stojącego w polu karnym Rafała Kobrynia. Sędzia początkowo puścił grę, ale po niespełna minucie zbiega do monitora VAR!

• Lubambo Musonda pognał prawym skrzydłem. Niemal z linii końcowej podaje na bliższy słupek, ale Erik Exposito dał się wyprzedzić.

• I jeszcze korner dla gospodarzy. Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Gdańszczanie wybijają piłkę po centrze Przemysława Płachety z rzutu wolnego.

• Za to upomniany został Rafał Kobryń za ostre wejście w Przemysława Płachetę.

• Brzydki faul Lubambo Musondy na Conrado. Bez kartki dla Zambijczyka.

• W odpowiedzi atak Śląska. Po centrze z lewej strony Krzysztof Mączyński uderza głową 2 metry obok lewego słupka.

• Conrado przeniósł się na prawe skrzydło, gdzie zgubił Diego Żivulicia. Z pola karnego centruje na dalszy słupek i Portugalczyk głową z bliska kieruje piłkę do siatki!

Jeszcze sędzia Tomasz Musiał czekał na kontakt z wozu VAR. Ostatecznie gol został uznany.

• GOL DLA LECHII! FLAVIO PAIXAO!!!

• Płaskie uderzenie Roberta Picha z prawej strony pola karnego. Dusan Kuciak spokojnie broni.

• Conrado podłączył się do akcji ofensywnej lewym skrzydłem. Nie dość, że bez problemu poradził sobie z nim Lubambo Musonda, to jeszcze od bramki grę wznawia Matus Putnocky.

• Conrado ruszył środkiem do przodu. Jego rajd przerywa Robert Pich faulem taktycznym, ale sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Lechia radzi sobie jednak bez zarzutu.

• Michał Chrapek zaczyna ze środka!

• Przy Tomaszu Musiale są już Krzysztof Mączyński i Flavio Paixao.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• Śląsk będzie dzisiaj faworytem, ale najnowsza historia spotkań pomiędzy tymi drużynami nie jest korzystna dla gospodarzy. Z ostatnich 10 pojedynków wrocławianie wygrali zaledwie dwie.

• Rezerwowi Lechia: Maciej Woźniak, Marcel Wszołek, Egy Maulana Vikri, Paweł Żuk, Kacper Urbański, Filip Dymerski, Jakub Kałuziński.

• Rezerwowi Śląsk: Daniel Kajzer, Piotr Celeban, Guillerme Cotugno, Kamil Dankowski, Damian Gąska, Bartosz Boruń, Przemysław Bargiel, Filip Raicević.

• Lechia korzystnie zaprezentowała się w meczach sparingowych w Turcji na tle silnych rywali. Problem w tym, że od tamtego czasu straciła Lukasa Haraslina i Daniela Łukasika, a wciąż nie jest pewne pozostanie Filipa Mladenovicia. Trudno też przewidzieć, co jeszcze może się wydarzyć.

• W Śląsku zimą wielkich zmian nie było. Z klubem pożegnali się sprzedany do Legii Mateusz Cholewiak, grający niewiele (niemal wcale) Daniel Szczepan i Mateusz Hołownia, którego wypożyczenie z Legii do Śląska zostało skrócone (Hołownia poszedł na kolejne wypożyczenie, tym razem do Wisły Kraków). Przyszli za to napastnik - Filip Raicević oraz prawy obrońca Guillermo Cotugno.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała o godzinie 20:30.

Śląsk - Lechia LIVE! Zdziesiątkowani goście

Śląsk - Lechia LIVE! Zdziesiątkowani goście ©Fot. Tomasz Holod / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE. Zanosi się na trudny początek roku dla przyjezdnych. Do dyspozycji trenera nie będzie kilku czołowych piłkarzy. a na ławce zasiądą głównie młodzieżowcy - w tym debiutanci. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk ONLINE

Niewiele zostało z Lechii, która sięgnęła po Puchar Polski, Superpuchar, a w lidze ugrała trzecie miejsce. Tylko tej zimy opuścili ją Lukas Haraslin (transfer definitywny do włoskiego Sassuolo), Daniel Łukasik (wypożyczenie do tureckiego MKE Ankaragucu - na prośbę zawodnika) i Artur Sobiech (transfer do tureckiego Fatih Karagümrük). Do czwartoligowych rezerw zostali natomiast przesunięci Sławomir Peszko i Rafał Wolski.

- Podjęliśmy decyzję o szybszej przebudowie zespołu. Uznaliśmy, że potrzebna jest świeża krew. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem, ale było to niezbędne, aby zobaczyć odmienioną Lechię - twierdzi prezes Adam Mandziara. Od lipca do drużyny dołączą Łukasz Zwoliński (HNK Gorica) i Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin). Na tę rundę jedynymi wzmocnieniami pozostają natomiast boczny obrońca Conrado (Figueirense) oraz Łotysz Kristers Tobers (FK Liepaja), który dobrze wypadł w sparingach.

Kibice Lechii spodziewają się ciężkiej przeprawy we Wrocławiu. Tym bardziej że do dyspozycji nie będą także inni ważni gracze, jak Jarosław Kubicki, Karol Fila, Błażej Augustyn czy Żarko Udovicić. Na papierze najgorzej może prezentować się linia pomocy, w której znajdą się np. Jaroslav Mihalik, Maciej Gajos czy debiutujący obcokrajowcy. Miejsce w ataku zajmie kapitan Flavio Paixao - Jeśli strzelę gola to będę go celebrował - podkreśla były zawodnik Śląska.

Lechia do wiosny przystępuje z siódmej pozycji. W ostatnim meczu jesieni przegrała aż 0:3 z Rakowem Częstochowa. Śląsk posiada cztery punkty więcej i jest tuż za podium. Rundę zakończył porażką 0:2 z Cracovią. - Za nami dość krótki, ale dobry okres przygotowawczy. Czujemy się optymalnie przygotowani - zaznacza Przemysław Płacheta.

Największym zmartwieniem Śląska przed Lechią jest kontuzja Wojciecha Golli. Podstawowy stoper dziesięć dni po przedłużeniu umowy doznał urazu stawu skokowego. Ze składu wypada na dłużej. W piątek zamiast niego na środku zagra Diego Żivulić. Na ławce mecz rozpoczną potencjalni debiutanci: urugwajski prawy obrońca Guillermo Cotugno i czarnogórski napastnik Filip Raicević (wypożyczony z Livorno).

Oglądaj mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk:
Śląsk Wrocław: Putnocky - Stiglec, Żivulić, Puerto, Musonda - Łabojko, Mączyński, Płacheta, Chrapek, Pich - Exposito.
Lechia Gdańsk: Kuciak - Żuk, Maloca, Nalepa, Mladenović - Mihalik, Makowski, Tobers, Gajos, Conrado - Paixao.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk:
Śląsk: Broź, Golla, Łyszczarz, Pawelec, Radecki (kontuzje), Marković (kartki).
Lechia: Alomerović, Lipski (choroby), Kubicki, Arak, Fila (?), Augustyn (uraz), Udovicić (problemy zdrowotne), Peszko, Wolski (rezerwy).

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia - Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 24.08.2019)
Śląsk - Lechia 0:2 (Ekstraklasa, 30.11.2018)
Lechia - Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 27.07.2018)

Mecz Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo na kanałach TVP Sport, Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W C+ komentuje duet Robert Skrzyński - Remigiusz Jezierski. W TVP usłyszymy zaś Macieja Iwańskiego i Roberta Podolińskiego. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy.