Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Maciej Jakubski
Śląsk - Legia LIVE! Czy Urban "skosi" legionistów?
Śląsk - Legia LIVE! Czy Urban "skosi" legionistów? Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Mecz Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE. W sobotnie popołudnie impreza z wieloma podtekstami. Po pierwsze Śląsk świętuje swoje 70-lecie. Po drugie gra z Mistrzem Polski. Po trzecie ekipę gospodarzy prowadzi Jan Urban, a po boisku w koszulce Śląska biega Jakub Kosecki.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE

W ekipie Śląska ostatnio nastroje przynajmniej dobre. Wprawdzie w trakcie przerwy na kadrę wypadli Mak (konieczna operacja kolana, przerwa do końca roku) i Jović (zapalenie mięśnia), ale do gry powrócił Riera, do treningów Kosecki (występ jednak niepewny), a rzutem na taśmę został pozyskany Vacek. Mimo wszystko sytuacja kadrowa dużo lepsza niż przed przerwą na reprezentację, a trzeba pamiętać, że zdziesiątkowany kontuzjami Śląsk nie przegrał od pięciu kolejek! Nic zatem dziwnego, że we Wrocławiu wszyscy wierzą w wygraną z Mistrzem.

W Warszawie bowiem skandal goni skandal. Słabe wyniki były tylko preludium do kolejnych wpadek. Najpierw wypłynęło ile Legia traci lub traciła na Langila, Chukwu i Sulleya, dalej mieliśmy kolejną potyczkę Mioduski - Leśnodorski, a chwilę później prezes Mioduski zamroził premie. Wszyscy jednak wiemy jak to działa na Lazienkowskiej - problemy tylko mobilizują piłkarzy i niewykluczone, że we Wrocławiu wrócą na właściwe tory, choć ciężko pisać tak o zespole, który wygrał trzy ostatnie spotkania w lidze. W piątek z drużyną nie ćwiczył Hlousek i nie zagra on we Wrocławiu.

Nie zagrają:

Śląsk: Dankowski, Kokoszka, Mak (kontuzje), Jović (uraz)
Legia: Radović (rehabilitacja), Hlousek, Hildeberto, Czerwiński (kontuzje)

Przewidywane składy:

Śląsk: Wrąbel - Tarasovs, Celeban, Pawelec, Cotra - Srnić, Vacek - Pich, Chrapek, Riera - Robak.

Legia: Malarz - Broź, Astiz, Pazdan, Jędrzejczak - Jodłowiec, Mączyński - Kucharczyk, Moulin, Nagy - Sadiku.

Forma w ostatnich meczach:

Śląsk Wrocław:
Śląsk - Cracovia 2:1 (Ekstraklasa, 25.08.2017)
Jagiellonia Białystok - Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 19.08.2017)
Śląsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (Ekstraklasa, 15.08.2017)

Legia Warszawa:
Legia - Zagłębie Lubin 2:1 (Ekstraklasa, 27.08.2017)
Sheriff Tiraspol - Legia 0:0 (Liga Europy, 24.08.2017)
Wisła Płock - Legia 0:1 (Ekstraklasa, 20.08.2017)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Śląsk - Legia 0:4 (Ekstraklasa, 27.11.2016)
Legia - Śląsk 0:0 (Ekstraklasa, 23.07.2016)
Legia - Śląsk 1:0 (Ekstraklasa, 21.11.2015)

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online. Komentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski. Reporterami z murawy będą Mariusz Wróblewski i Piotr Laboga. Początek o 18:00, relacja LIVE w GOL24.pl