Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Śląsk Wrocław

2

Piast Gliwice

1

• Przez długi czas wszystko wskazywało na to, że Piast Gliwice wywiezie z Wrocławia trzy punkty. Mistrzowie Polski prowadzili, a potem okazje na podwyższenie wyniku mieli Martin Konczkowski, Piotr Parzyszek i dwukrotnie Dominik Steczyk. W końcówce dwa gole zdobył jednak Śląsk. Wrocławianie najpierw doprowadzili do wyrównania po golu Erika Exposito, a cztery minuty później rzut karny wykorzystał Łukasz Broź. Dzięki temu gospodarze są w tej chwili jedynym zespołem z dwoma zwycięstwami w PKO Ekstraklasie i przewodzą ligowej tabeli. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Dominik Steczyk faulował Piotra Celebana i zarobił żółtą kartkę.

• Nieudane uderzenie Damiana Gąski. Śląsk jest jednak coraz bliżej drugiego zwycięstwa.

• Hateley zagrał długą piłkę do Konczkowskiego. Nieco za mocno, Putnocky zacznie od bramki.

• Jakub Łabojko uderzył sprzed pola karnego, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Dośrodkowanie Dziczka, bez problemów złapał piłkę Putnocky.

• Dla Piasta Gliwice powtarza się sytuacja z rewanżu z BATE Borysów - przegrywa w kilka minut praktycznie wygrane spotkanie! Jakub Holubek faulował w polu karnym Łukasza Brozia, a sam poszkodowany pewnie wykorzystał jedenastkę!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! ŁUKASZ BROŹ!

• RZUT KARNY DLA ŚLĄSKA!

• Jednak Śląsk zdołał doprowadzić do remisu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do wybitej piłki doszedł Jakub Łabojko, jego strzał został zablokowany, ale futbolówka odbiła się od kilku graczy i trafiła do Erika Exposito, który z bliska trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!

• Hateley wybił piłkę spod nóg Musondy. Kolejny rzut rożny dla Śląska.

• Śląsk zdecydowanie częściej znajduje się obecnie przy piłce. Z ataków pozycyjnych gospodarzy wynika jednak niewiele.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Boisko opuścił Jorge Felix, na murawie zameldował się Jakub Holubek.

• Frantisek Plach po raz kolejny w tym sezonie myli się na przedpolu! Bramkarz Piasta wyszedł do dośrodkowania, ale nie złapał piłki, mógł skorzystać z tego Erik Exposito, lecz piłkę z linii bramkowej wybił Uros Korun!

• Sokołowski zagrał długą piłkę w kierunku Steczyka, Putnocky wyszedł daleko przed własne pole karne i wybił futbolówkę.

• 12.794 kibiców ogląda dziś mecz na Stadionie Wrocław. biorąc pod uwagę frekwencję z zeszłego sezonu, to całkiem niezły wynik.

• Niezłe dośrodkowanie Musondy z prawej strony, Korun wybił piłkę na rzut rożny.

• Roszadę mamy także w Piaście. Udział w meczu kończy Gerard Badia, wchodzi Tom Hateley.

• Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Zszedł Mateusz Cholewiak, za niego Erik Exposito.

• Płacheta urwał się lewą stroną i chciał dośrodkować, Rymaniak wybił piłkę na rzut rożny.

• Musonda świetnie poradził sobie z Kirkeskovem i dośrodkował do Cholewiaka, ale gracza Śląska w ostatniej chwili uprzedził Czerwiński.

• Brakuje dokładności w poczynaniach piłkarzy Śląska. Teraz łatwo stracił piłkę Broź.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Steczyka w kierunku Felixa. Bramkarz Śląska zacznie z piątego metra.

• Dominik Steczyk znów przed wielką szansą na gola! Napastnik był praktycznie sam w polu karnym po dograniu od Felixa, ale źle przyjął sobie piłkę, a potem uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Putnockiego!

• Kolejna zmiana w Śląsku. Za Michała Chrapka wchodzi Jakub Łabojko.

• Piast długo utrzymywał się przy piłce, lecz z ataku prawą stroną nic nie wyszło.

• Steczyk mógł zdobyć właśnie pierwszego gola w PKO Ekstraklasie! Napastnik miał świetną okazję po dośrodkowaniu Kirkeskova z lewej strony, ale po jego strzale głową piłka przeszła tuż obok słupka!

• Sokołowski chciał dograć w pole karne do Steczyka, ale nowego napastnika Piasta uprzedził Stiglec.

• Krzysztof Mączyński faulem zatrzymał Patryka Sokołowskiego. Kapitan Śląska z żółtą kartką.

• Roszada także w zespole Śląska. Poza boiskiem Robert Pich, na murawie Damian Gąska.

• Pierwsza zmiana w Piaście. Schodzi Piotr Parzyszek, zastępuje go Dominik Steczyk.

• Płacheta zagrał prostopadłą piłkę do Cholewiaka, ten przewrócił się w polu karnym po starciu z obrońcami, ale arbiter pozostał niewzruszony.

• Prosty błąd Jakuba Czerwińskiego. Śląsk zacznie od autu.

• Krzysztof Mączyński miał sporo miejsca przed polem karnym. Pierwszy jego strzał został zablokowany, drugi spokojnie złapał Plach.

• Badia ruszył z kontrą i świetnie wypuścił Parzyszka, ale ten najpierw został zablokowany, a potem uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Putnockiego. Gdyby Parzyszek podał do Jorge Felixa, ten znalazłby się sam na sam z bramkarzem!

• Na początku drugiej połowy częściej na połowie rywala gości Piast. Kolejny aut dla gości blisko pola karnego rywali.

• Patryk Dziczek faulował Lubambo Musondę i został upomniany żółtą kartką.

• Ten aut omal nie przyniósł gola dla Piasta! Rymaniak wyrzucił piłkę do Parzyszka, ten zgrał do Felixa, który dośrodkował w pole karne. Konczkowski uderzył tam piętą, ale Putnocky stanął na wysokości zadania!

• Niepewnie interweniował teraz Stiglec. Bez większych konsekwencji - tylko aut dla Piasta.

• Badia dośrodkował z rzutu wolnego, Rymaniak uderzył głową, lecz piłka przeleciała daleko od bramki Śląska.

• Teraz Przemysław Płacheta bez piłki zatrzymywał Patryka Sokołowskiego. Musi uważać, aby nie złapać drugiej żółtej kartki.

• Stiglec walczył o piłkę bod bramką Piasta, ale faulował Rymaniaka.

• Od środka wznowił mecz Śląsk. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn są już z powrotem na murawie. Zaraz początek drugiej połowy.

• Przez pierwsze 30 minut we Wrocławiu działo się bardzo niewiele. Mieliśmy tylko dwa strzały, oba niecelne. Pierwsze uderzenie Piasta od razu przyniosło jednak gola dla mistrzów Polski - z błędów w obronie Śląska skorzystał Jorge Felix. Ten gol obudził oba zespoły, wrocławianie atakowali głównie prawą stroną, a dobry strzał z rzutu wolnego oddał Przemysław Płacheta. Niewiele brakowało, aby Piast tuż przed przerwą podwyższył wynik, lecz Matus Putnocky obronił strzał Bartosza Rymaniaka, a Piotr Parzyszek trafił w słupek. Czy wrocławianie odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Ogromne zamieszanie pod bramką Śląska! Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego blisko było gola, ale strzał Rymaniaka dobrze obronił Putnocky. Później Parzyszek uderzył z kilkunastu metrów, a gospodarzy uratował słupek!

• Wojciech Golla z żółtą kartką. Stoper Śląska faulował Jorge Felixa.

• Kąśliwe dośrodkowanie Cholewiaka z prawej strony boiska. Plach, Czerwiński i Korun mieli nieco problemów z wybiciem piłki, ale ostatecznie ta sztuka im się udała.

• Konczkowski chciał zagrać prostopadłą piłkę do Jorge Felixa, ale futbolówka wylądowała w rękach Putnockiego.

• Aż pięć minut dłużej potrwa pierwsza połowa. Przede wszystkim ze względu na przerwę po golu dla Piasta.

• Musonda urwał się prawą stroną, dośrodkował w kierunku Cholewiaka, ale Uros Korun wybił piłkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie Łukasza Brozia z prawej strony zablokowane. Będzie aut dla gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu Płachety z rzutu rożnego głową uderzał Mateusz Cholewiak. Nad bramką.

• Przemysław Płacheta zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego. Przymierzył w okolice okienka, ale Plach dobrze zachował się na linii i wybił piłkę na rzut rożny!

• Mikkel Kirkeskov faulował Roberta Picha. Piłkarze Śląska domagają się żółtej kartki, lecz mamy tylko rzut wolny.

• Musonda ruszył do kontry, lecz Czerwiński nie pozwolił mu na oddanie strzału. Pierwszy rzut rożny dla Piasta w tym meczu.

• Zdobyty gol wyraźnie uspokoił Piasta. Goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie rywali.

• Trafienie uznane, pierwszy strzał na bramkę Śląska od razu przyniósł gola! Bartosz Rymaniak ograł na prawej stronie Przemysława Płachetę, dośrodkował w pole karne, a piłka odbiła się od Piotra Celebana i trafiła do Jorge Felixa. Ten z bliska pokonał Putnockiego i Piast prowadzi we Wrocławiu!

• Wszystko trwa bardzo długo. Wciąż nie mamy jeszcze decyzji...

• Mamy jeszcze sprawdzenie całej sytuacji w wozie VAR. Mógł być spalony.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA PIASTA! JORGE FELIX!

• W całym meczu wciąż nie zobaczyliśmy celnego strzału. Mało tego, Piast nie uderzył nawet na bramkę rywali... Śląsk dwa razy był daleki od celu.

• Łukasz Broź zagrał prostopadłą piłkę do Musondy. Ten starał się wywalczyć rzut rożny, ale jako ostatni dotknął piłki.

• Teraz to Przemysław Płacheta faulował Bartosza Rymaniaka. Obejrzał żółtą kartkę.

• Na 30. metrze przewrócił się Płacheta, lecz nie dostrzegł tam faulu arbiter, choć kibice i piłkarze Śląska domagali się użycia gwizdka.

• Mocno ucierpiał Jakub Czerwiński. Kolejny z graczy Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

• Zbyt mocne podanie Czerwińskiego w kierunku Konczkowskiego. Od bramki zacznie Matus Putnocky.

• Kibice Śląska odpalili race, przez co boisko jest nieco zadymione. I tak dzieje się niestety na nim niewiele.

• Gerard Badia najpierw odebrał piłkę Robertowi Pichowi, a potem był faulowany przez Michała Chrapka. Sporo przewinień mamy na razie w tym meczu.

• Dobra indywidualna akcja Przemysława Płachety. Przebiegł on z piłką kilkadziesiąt metrów i uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

• Jeszcze jeden faul na Kirkeskovie. Obrońca Piasta potrzebuje pomocy medycznej.

• Po faulu na Kirkeskovie Piast miał kolejny rzut wolny. Dośrodkowanie nie przyniosło jednak zagrożenia.

• Wojciech Golla starał się przebić lewą stroną. Bezskutecznie - aut dla Piasta.

• Jorge Felix faulowany przez Musondę. Piast będzie miał okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Dobry powrót Konczkowskiego. Gracz Piasta zatrzymał Dino Stigleca.

• Mateusz Cholewiak zagrał prostopadłą piłkę do Roberta Picha, a Słowak przegrał pojedynek z Frantiskiem Plachem. Słowak i tak znajdował się na spalonym, więc gdyby trafił to siatki, gol nie zostałby uznany.

• Górna piłka do Jakuba Czerwińskiego. Stoper Piasta złapany na spalonym.

• Martin Konczkowski chciał dograć do Jorge Felixa, czujny był jednak Piotr Celeban. Obrońca Śląska wybił piłkę na rzut rożny.

• Lubambo Musonda zdecydował się na uderzenie z dystansu, lecz został zablokowany.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Gerarda Badii z lewej strony boiska. Od autu zacznie Śląsk.

• Uros Korun zagrywał do Frantiska Placha - wszyscy kibice Piasta, którzy pamiętają, co działo się w eliminacjach Ligi Europy, mogli zadrżeć. Tym razem pomyłki jednak nie było.

• Od środka zaczął Piast. Goście grają dziś na czerwono, Śląsk w zielonych strojach.

• Zaczynamy!

• Przed rozpoczęciem meczu mamy jeszcze minutę ciszy. Niedawno zmarł Józef Majdura, były trener Śląska Wrocław.

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Paweł Raczkowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W pierwszej kolejce Śląsk Wrocław pokonał 1:0 Wisłę Kraków. Piast sezon ligowy zaczął od remisu 1:1 z Lechem Poznań, ale wcześniej przegrał też mecz o Superpuchar Polski i rozegrał trzy spotkania w europejskich pucharach.

• Rezerwowi Piasta: Szmatuła, Pietrowski, Hateley, Jagiełło, Holubek, Milewski, Mokwa, Steczyk, Borkała

• Rezerwowi Śląska: Kajzer, Pawelec, Dankowski, Hołownia, Łyszczarz, Łabojko, Gąska, Expósito, Pałaszewski

• Znamy już składy obu zespołów. W ekipie Piasta brakuje Joela Valencii, który nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Może to mieć związek z jego chęcią transferu.

• Witamy w relacji na żywo ze spotkania Śląska Wrocław z mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Pierwszy gwizdek sędziego o 17:30!

Jakub Guder, PJ, psz

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. W miniony czwartek Piast Gliwice pomimo katastrofalnej gry w obronie odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo i jednocześnie pierwsze w historii swoich występów w europejskich pucharach. W niedzielę zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu o godzinie 17.30. Relacja na żywo z meczu Śląsk - Piast online w GOL24.pl!

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE

Piast wygrał 3:2 z Rigą FC w 2. rundzie eliminacji Ligi Europy, ale uczucia w Gliwicach były mieszane. To nie jest z pewnością ten zespół, który zachwycał w grupie mistrzowskiej poprzedniego sezonu. - Do każdego meczu podchodzimy teraz z większą pewnością i wiarą w swoje możliwości. Liczę, że to nam pomoże w kolejnej części sezonu. Sądzę, że limit błędów już wykorzystaliśmy i będzie tylko lepiej - mówił w czwartek obrońca Jakub Czerwiński, który pochwalił także Śląska.

- Już w pierwszym meczu było widać, że kilka zmian, które tam nastąpiły, przyniosły nową świeżość. Dołożyli jeszcze do jakości, która zawsze tam była. Jest w ich szeregach kilka postaci, które potrafią odmienić losy meczu - stwierdził, po czym dodał, że liczy na wywiezienie z Wrocławia trzech punktów.

Tymczasem na Dolnym Śląsku po zwycięstwie w Krakowie najwięcej dyskusji jest wokół Daniela Szczepana. Chociaż statystyki miał kiepskie, to jednak wiele osób doceniło napastnika WKS-u za... grę w obronie. Na przedmeczowej konferencji prasowej w podobnym tonie wypowiadał się zresztą także trener Vítězslav Lavička.

- Daniel Szczepan spełnił moje oczekiwania, poza jednym - nie strzelił gola. Wykonał dużo dobrej roboty na boisku, aktywnie pracował. Wychodził do ataku i szukał gry. Pomagał też w obronie. Był bardzo zmotywowany, być może nawet przemotywowany. To typ zawodnika, który zawsze ciężko pracuje i wykonuje „czarną robotę” na boisku - stwierdził Czech.

Gdy pytać szkoleniowca wrocławian o Erika Expósito, to narracja cały czas jest taka sama: Hiszpan potrzebuje jeszcze czasu, żeby zintegrować się z zespołem. Wygląda zatem na to, że w niedzielę w pierwszym składzie ponownie znajdzie się Szczepan.

Nie zmieni się też środek defensywy i to nawet pomimo tego, że Hiszpan Israel Puerto trenuje na pełnych obrotach. Duet Celeban-Golla gra na tyle solidnie, że lepiej teraz nie eksperymentować. Przypomnijmy, że obaj jako para stoperów kończyli sezon 2018/2019.

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice?

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Śląsk Wrocław - Piast Gliwice o godz. 17:10 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 4. Początek transmisji ze spotkania o godz. 17:25 w Canal+ Sport i Canal+ Sport 4. Mecz komentować będą Robert Skrzyński i Kamil Kosowski (z Wrocławia).

17:30 mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice