Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• To już wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje Hubert Jan Faron

• Wisła wygrywa, ale z pewnością nie jest to zwycięstwo zasłużone, gdyż zwłaszcza w drugiej połowie, to Śląsk był lepszy i dominował. Dobrze w bramce Wiślaków spisywał się Lis, ale i jemu kilka razy dopisało szczęście (2 słupki, poprzeczka i Wasilewski na linii bramkowej). Świetny mecz przede wszystkim Cholewiaka, dobrze spisywali się także Piech i Robak, chociaż temu ostatniemu można zarzucić nieco egoistyczną postawę w pewnych momentach. Niestety dla Śląska, to Wisła wykorzystała swoją okazję i 3 punkty jadą do Krakowa

• Koniec!

• Kartka dla Boguskiego, Słowik rusza w pole karne wisły

• Ostatnia zmiana w meczu, Arsenić za Imaza

• Farshad z kilku metrów i trudnej piłki trafia w poprzeczkę!

• Nieco kuriozalna bramka dla Wisły. Z rzutu wolnego uderzał Wojtkowski, ale trafił w mur. Piłkę próbował wybić Gąska, ale z wybicia wyszło podanie do Ondraska, który dopełnił formalności.

• GOOOOOOOOOOOOL!!! Ondrasek!

• Pietrzak w mur, ale... Bez gwizdka. Rzut wolny powtórzony

• Boguski sfaulowany tuż przed polem karnym Śląska. Okazja dla Wisły

• Farshad dogrywa piłkę na nos Radeckiego, ten główkuje, ale piłka po koźle trafia w słupek i wychodzi poza linię końcową!

• Gąska za Picha

• Kartkę ogląda Wojtkowski za faul na Pałaszewskim

• Wrzutka Wojtkowskiego z prawej strony, ale ani Boguski, ani Ondrasek nie zdążyli z zamknięciem tej akcji

• Cholewiak pięknie wypuścił Piecha, który miał przed sobą tylko wychodzącego Lisa, ale napastnik Śląska wybrał rozwiązanie siłowe, nieczysto trafił w piłkę i fatalnie spudłował. Od bramki Wisła

• Strzał Robaka z szesnastki zablokowany przez jednego z obrońców Wisły. Na wolne pole wychodził Radecki, ale nie otrzymał futbolówki

• Boisko opuszcza także Chrapek. Pałaszewski zastępuje go na murawie

• Piech podcina Bartkowskiego, za co otrzymuje żółtą kartkę

• Zmiana także w Śląsku. Radecki w miejsce Łabojki

• Wojtkowski za Kostala

• Po rzucie rożnym zamieszanie w polu bramkowym Słowika, ale na szczęście ani Bartkowski, ani Wasilewski nie zdołali oddać strzału.

• Łabojko ogląda kartkę za odepchnięcie Ondraska

• Pierwsza zmiana w meczu. Halilović zastępuje Korta

• Chrapek idealnie na głowę Picha, ale Słowak nie trafia na pustą po wyjściu Lisa bramkę!

• Poturbowani zawodnicy wracają na boisko, od autu wznowi grę Wisła

• Zderzenie głowami Farshada i Bartkowskiego, obydwaj zawodnicy opatrywani na murawie

• Kartka dla Chrapka, za trzymanie Imaza za koszulkę

• Strzał Robaka w krótki słupek broni Lis. Śląsk nie rezygnuje ze zdobycia bramki.

• Cholewiak zarabia kartkę za faul na Bartkowskim

• Co minutę coś się dzieje! Lis wychodzi na szesnasty metr wybijając piłkę spod nóg Piecha, ale akcję zamykał Pich, który uderzył na bramkę bez większego zastanowienia. Na szczęście dla Wisły na linii bramkowej był Wasilewski, który uratował swój zespół przed utratą gola

• Ależ rzucił się do ataku Śląsk! Cholewiak spróbował płaskiego strzału zza pola karnego, ale Lis zdołał zbić futbolówkę w bok, przez co nabiegający Pich nie miał możliwości dobicia na pustą bramkę

• Robak! Kolejny rzut rożny dla Śląska i piłka spada na klatkę piersiową Robaka. Napastnik Śląska uderza mocno, płasko, ale niestety dla gospodarzy trafia tylko w boczną siatkę.

• Cholewiak sprawdza czujność Lisa uderzeniem z piłki wybitej po rzucie rożnym. Górą bramkarz Wisły

• Wznawia Wisła

• O spotkaniu można powiedzieć, że jest bardzo otwarte, a oba zespoły mają sporo przestrzeni w środkowej strefie. Póki co najbliżej gola był Śląsk po wybiciu Sadloka, ale na przestrzeni 45 minut, to Wisła nieco częściej gościła pod bramką Słowika. Jedno jest pewne, przy takiej grze gole są tylko kwestią czasu.

• Przerwa we Wrocławiu

• Piech! Napastnik Śląska dostał z własnej połowy podanie za linię obrońców Wisły, ale jego strzał minął słupek bramki o centymetry!

• Długi na połowę boiska wyrzut Słowika, prosto pod nogi Piecha. Ten ruszył na bramkę Wisły, ale jego strzał zza szesnastki zablokował Bartkowski

• Za głębokie dośrodkowanie Dankowskiego ląduje w "koszyczku" Lisa

• Wasilewski najwyżej wyskoczył do piłki po rzucie rożnym, ale uderzył niecelnie i przy piłce Śląsk

• Zapędził się Boguski w pole karne Śląska, ale Celeban przeciął jego podanie i wybił na rzut rożny

• Farshad płasko i do nikogo. Wybijają Wiślacy

• Basha spóźniony z interwencją i zamiast w piłkę, trafia w nogi Farshada. Rzut wolny dla Śląska na wysokości pola karnego Wisły

• Robak bierze Wasilewskiego na plecy i mija go jednym obrotem, ale dobrze asekurował to wszystko Sadlok, który nie pozwolił napastnikowi Śląska celnie uderzyć z kilku metrów! Ostatecznie trąconą przez Robaka piłkę łapie Lis

• Piech dostał podanie w polu karnym i usiłował zagrać ją w poprzek boiska do Robaka, ale trafił we wracającego Bashę i piłka wylądowała w rękawicach Lisa

• Farshad dosyć ostro fauluje Imaza przy linii środkowej. Tym razem bez kartki dla Irańczyka

• Wstrzelenie piłki w pole karne Wisły przez Piecha, interwencja Sadloka i futbolówka po słupku wychodzi na rzut rożny. Było blisko samobója!

• Kort wycina Piecha równo z trawą. Zasłużona kartka dla Wiślaka

• Dośrodkowanie Cholewiaka z lewej strony wybija Sadlok, który dobrze pilnował w polu karnym Robaka

• Kort z dograniem za plecy obrońców Śląska, ale Ondrasek za późno wystartował do tej piłki. Od bramki Słowik

• Pietrzak próbuje bezpośredniego strzału, ale piłka przelatuje nad bramką Słowika

• Zagranie ręką Chrapka i rzut wolny dla Wisły z około 20 metra od bramki Śląska

• Boguski miał trochę miejsca przed polem karnym Śląska i zdecydował się na strzał. Lekkie uderzenie po ziemi, w środek bramki nie mogło jednak zaskoczyć Słowika, który spokojnie złapał piłkę.

• Dobrze zapowiadający się kontratak Wisły zostaje zniweczony przez Korta, który podaje wprost pod nogi Cholewiaka

• Odnrasek został wypuszczony z prawej strony przez Boguskiego, ale walcząc o piłkę z Dankowskim czeski napastnik Wisły dopuścił się faulu

• 42 sekundy i już pierwszy strzał ze strony Wisły. Słowika próbował z dystansu pokonać Imaz, ale nie trafił w bramkę

• Od środka Śląsk i zaczynamy!

• Rezerwiści Wisły: Buchalik, Arsenić, Grabowski, Halilović, Kolar, Palcić, Wojtkowski

• Ławka rezerwowych Śląska: Wrąbel, Gąska, Pawelec, Pałaszewski, Radecki, Szczepan, Broź

• Przed podopiecznymi trenera Pawłowskiego niezwykle trudne zadanie. Śląsk wygrał póki co tylko raz, na inaugurację sezonu z Cracovią i w tej chwili plasuje się na 12 lokacie w ligowej tabeli z sześcioma punktami. Wisła natomiast jest w tej chwili szósta z dorobkiem 11 "oczek". Warto jednak wspomnieć, że w ostatnich dwóch meczach Krakowianie strzelili łącznie 8 bramek, z czego 5 Lechowi w Poznaniu.

• Sobota z Ekstraklasą trwa w najlepsze! Wita się z Państwem Hubert Jan Faron i zapraszam na spotkanie 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Śląskiem Wrocław i Wisłą Kraków.

Piotr Janas, JCZ

Śląsk - Wisła LIVE! Remis nie zadowoli żadnej ze stron

Śląsk - Wisła LIVE! Remis nie zadowoli żadnej ze stron ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Sobotę z Lotto Ekstraklasą kontynuować będziemy we Wrocławiu. Śląsk o drugie zwycięstwo w sezonie powalczy z "Białą Gwiazdą", która jest w wysokiej dyspozycji. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE

Po dramatycznym meczu w Sosnowcu tydzień temu, kiedy do Śląsk mimo prowadzenia 2:0 tylko zremisował z tamtejszym Zagłębiem 3:3, na dodatek kończąc to starcie w dziesiątkę (dwie żółte kartki zobaczył portugalski pomocnik Augusto-przyp. PJ), kurz już powoli opada. Dla WKS-u był to piąty z rzędu mecz bez wygranej w Ekstraklasie, co zaczyna mocno niepokoić kibiców.

Nastrojów wśród fanów nie poprawia fakt, że w sobotę „Twierdzę Wrocław” będzie próbowała zdobyć krakowska Wisła. Prowadzona przez Macieja Stolarczyka „Biała Gwiazda” to jedna z rewelacji rozgrywek, grająca z polotem, przyjemnie dla oka. Właśnie tego polotu brakuje wrocławianom, na co uwagę zwracają sami piłkarze.

- Musimy dążyć do tego, żeby lepiej rozgrywać nasze akcje. Trzeba szukać prostszych rozwiązań, grać szybciej piłką, zwłaszcza na połowie przeciwnika. Kiedy zbyt długo konstruujemy ataki, rywal ma wystarczająco dużo czasu, żeby zorganizować się w defensywie i wtedy jest nam trudniej - analizował Marcin Robak, który w poprzedniej serii gier powrócił do podstawowej jedenastki i od razu strzelił dwie bramki. Wszystko wskazuje na to, że mecz z Wisłą rozpocznie od pierwszej minuty.

Oglądaj mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków na żywo online w Player.pl >>>

Paradoks polega na tym, że dobrze grająca Wisła, preferująca techniczny futbol, może bardziej leżeć Śląskowi niż Korona Kielce, Pogoń Szczecin czy Zagłębie Sosnowiec, grające zdecydowanie bardziej fizyczną piłkę, opierającą się na częstych przerzutach i długich podaniach. „Wojskowi” udowodnili to urywając punkty Lechii Gdańsk (1:1-red.) oraz stawiając się Lechowi Poznań. Co prawda „Kolejorz” wygrał we Wrocławiu 1:0, ale Śląsk miał swoje sytuacje i przy odrobinie szczęścia mógł pokusić się nie o jeden, ale nawet o trzy punkty.

- Dużo rozmawiam z moim zespołem, bo najważniejsza jest teraz pewność siebie. Musimy wyjść na Wisłę z przekonaniem, że jesteśmy w stanie zagrać dobry mecz i pokonać każdy zespół w Polsce. Liczę na dobre widowisko, bo obie strony będą grały ofensywnie i nie zadowolą się remisem - powiedział trener Tadeusz Pawłowski.

Mobilizacja reprezentanta
Dobrą formę w barwach Wisły prezentuje lewy obrońca Rafał Pietrzak, który w poprzednim sezonie był wypożyczony do Zagłębia Lubin. Na Dolnym Śląsku przegrywał rywalizację, ale po powrocie do Krakowa wywalczył sobie miejsce w składzie i grał na tyle dobrze, że został powołany przez Jerzego Brzęczka do reprezentacji Polski. W starciu ze Śląskiem na pewno będzie chciał udowodnić selekcjonerowi i wszystkim niedowiarkom, że jego nominacja była jak najbardziej zasłużona.

Sonda

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków?

Nie zagrają:

Śląsk: Łukasz Broź, Daniel Szczepan, Djordje Cotra, Augusto (pauza za kartki)
Wisła: Jakub Bartosz (kontuzja), Patryk Małecki (negocjacje transferowe)

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Śląsk 3:1 (Ekstraklasa, 09.03.2018)
Wisła - Śląsk 0:1 (sparing, 11.11.2017)
Śląsk - Wisła 0:2 (Ekstraklasa, 14.10.2017)

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Komentuje duet Robert Skrzyński – Kazimierz Węgrzyn. Reporterami z murawy będą Paulina Czarnota-Bojarska oraz Bartosz Ignacik. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+Sport Online. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 18:00.