Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 12. kolejka
2017-10-14 20:30

Śląsk Wrocław

0

Wisła Kraków

2

• Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy!

• Koniec meczu we Wrocławiu!

• Śląsk próbuje atakować w końcówce, ale nie ma już chyba na to pomysłu.

• Cztery minuty doliczone do drugiej połowy meczu.

• Jakub Kosecki! To musiał być gol! Były zawodnik Legii Warszawa z kilku metrów uderza prosto w Michała Buchalika!

• Sito Riera ukarany żółtą kartką za faul na Polu Llonchu, zawodnik Śląska nie zagra w następnym meczu ligowym z Wisłą Płock.

• Kamil Wojtkowski melduje się na murawie w miejsce Jesusa Imaza.

• Do wejścia przygotowuje się Kamil Wojtkowski.

• Marcin Robak opanował piłkę na linii pola karnego gości i uderzył po ziemi, piłka przelatuje mniej niż metr obok słupka!

• To jest mecz Carlitosa! Hiszpan pokazał się na lewym skrzydle, minął kilku obrońców, jednego wręcz ośmieszając przy linii końcowej, uderzenie napastnika instynktownie obronił Jakub Wrąbel!

• Wreszcie jest czas by napisać o jedenastce dla gości. Carlitos podszedł do piłki i ze stoickim spokojem posłał ją pod poprzeczkę. Bramkę zadedykował mamie, która obchodzi urodziny.

• Jakub Bartosz melduje się na murawie w miejsce Rafała Boguskiego.

• Zmiana także w Wiśle. Victor Perez zmienia Pawła Brożka.

• ...na boisku pojawia się Kamil Vacek, który zmienia Michała Chrapka.

• Dwie zmiany w Śląsku. Arkadiusz Piech zmieniony przez Łukasza Madeja...

• Carlitos nie myli się, 2:0 dla Wisły Kraków!

• Powtórki pokazują ewidentne pociągnięcie za koszulkę w polu karnym w wykonaniu Piotra Celebana. Żółta kartka dla obrońcy i jedenastka dla Wisły!

• Sędzia Paweł Raczkowski postanowił użyć systemu VAR, chodzi tu prawdopodobnie o jakieś starcie...

• Rzut rożny dla Wisły po dośrodkowaniu Macieja Sadloka, które zablokował Mariusz Pawelec.

• Wisła rozgrywa od dłuższego czasu rozgrywa akcję na połowie Śląska.

• Za mocne podanie Jakuba Koseckiego na skrzydło - grę wznowi Michał Buchalik.

• Wisła po osiągnięciu swojego celu przeszła do skutecznej gry w defensywie, szukając swoich okazji w grze z kontrataku.

• Żółtą kartką ukarany Jakub Kosecki - to trzecie upomnienie dla zespołu Śląska w tym meczu.

• Ze stałego fragmentu nic nie wynikło, ale po chwili sytuacja powtarza się - Śląsk ma chyba nawet lepszą okazję do wyrównania wyniku meczu.

• Rzut wolny dla Śląska 27 metrów od bramki, faulowany Jakub Kosecki.

• Akcja hiszpańskiego duetu kończy się bramką dla Wisły. Carlitos opanował piłkę na lewej stronie boiska, po czym posłał ją idealnie pod bramkę Śląska. Tam stał Jesus Imaz, który strzałem wślizgiem skierował piłkę do siatki.

• Wisła na prowadzeniu, Jesus Imaz! Ale jaka asysta Carlitosa!

• Kartka dla Arkadiusza Głowackiego za ostre wejście w nogi Arkadiusza Piecha - szóste upomnienie kapitana Wisły w tym sezonie.

• Druga połowa rozpoczęta, piłkę ma Śląsk Wrocław!

• Oba zespoły wróciły już na murawę.

• Mecz na początku kontrolowała Wisła, potem spotkanie wyrównało się, by na końcu pierwszej połowy nieco więcej z gry miał Śląsk. Mieliśmy sporo okazji strzeleckich, czekamy teraz na bramki!

• Koniec pierwszej połowy we Wrocławie. Do przerwy bezbramkowo.

• W końcówce pierwszej połowy dominują gospodarze.

• Z kartką także Igors Tarasovs - Łotysz faulował Carlitosa przy linii bocznej.

• Michał Chrapek z żółtą kartką - to jego trzecie upomnienie w tym sezonie.

• Jakub Kosecki przedarł się z piłką przed pole karne i uderzył ile sił w nogach, ale zabrakło precyzji - piłka poleciała wysoko ponad poprzeczką.

• Arkadiusz Głowacki uderza głową po rzucie rożnym, piłka przelatuje obok bramki.

• Sito Riera dopadł do piłki na linii pola karnego, uderzenie przelatuje tuż obok słupka!

• Spotkanie wyrównało się, teraz nieco lepiej wygląda Śląsk.

• Mariusz Pawelec próbował dośrodkować piłkę z prawej flanki, lekką wrzutkę spokojnie złapał jednak Michał Buchalik.

• Za początek spotkania pochwalić należy przede wszystkim Carlitosa. Snajper Wisły robi z piłką właściwie co chce.

• Bardzo podobna sytuacja po drugiej stronie boiska - z obroną poradził sobie Arkadiusz Piech, a jego mocne uderzenie odbija Michał Buchalik!

• Carlitos w polu karnym poradził sobie z Igorem Tarasovsem i w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Jakuba Wrąbla. Bramkarz ratuje gospodarzy!

• Śląsk stara się uspokoić swoją grę i nie tracić piłki.

• Robert Pich ruszył z piłką przez środek boiska i zdecydował się na uderzenie z 18 metrów, piłka przeleciała jednak daleko od bramki.

• Wrzutka Macieja Sadloka w pole karne wybita przez Mariusza Pawelca.

• Ciekawe wykonanie rzutu rożnego przez Białą Gwiazdę. Do piłki podszedł Carlitos, posłał ją pod nogi wbiegającego w pole karne Jesusa Imaza. Ten uderzył za mocno, piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Bardzo blisko goście! Z ostrego kąta uderzał Paweł Brożek, uderzenia swojego starszego kolegi nie zdołał dobić Jesus Imaz, zabrakło tu dosłownie jednego metra.

• W pierwszych minutach meczu zdecydowanie przeważa Wisła Kraków.

• Dośrodkowanie Mariusza Pawelca z prawej strony boiska kierowane było na głowę Piotra Celebana. Stopera Śląska uprzedził tym razem Michał Buchalik.

• Pol Llonch doszedł do uderzenia na linii pola karnego, ale został błyskawicznie zablokowany przez Mariusza Pawelca. Wisła ma rzut rożny.

• Wisła miała rzut wolny 30 metrów od bramki, do piłki podszedł Carlitos, napastnik krakowian kopnął piłkę zbyt lekko i przejmuje ją obrona.

• Pierwszy gwizdek sędziego i gramy, piłkę ma Wisła Kraków!

• Przed meczem Marcin Robak został zaprezentowany jako zawodnik września w Ekstraklasie.

• Piłkarze wychodzą na murawę stadionu we Wrocławiu!

• W dzisiejszym meczu zmierzą się ze sobą sąsiedzi w tabeli. Szósty Śląsk i siódma Wisła mają po tyle samo punktów - 17.

• Rezerwowi Wisły: Kacper Chorążka, Tibor Halilović, Jakub Bartosz, Tomasz Cywka, Kamil Wojtkowski, Victor Perez i Denys Bałaniuk.

• Rezerwowi Śląska: Jakub Słowik, Augusto, Dragoljub Srnić, Łukasz Madej, Kamil Vacek, Adrian Łyszczarz i Konrad Poprawa.

• Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Paweł Raczkowski.

• Znamy już składy obu drużyn, znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

• Dobry wieczór, z tej strony Piotr Bernaciak, zaczynamy relację live z meczu Śląsk Wrocław - Wisła Kraków!

Maciej Jakubski

Śląsk - Wisła Kraków LIVE! Kto doskoczy do ścisłej czołówki?

Śląsk - Wisła Kraków LIVE! Kto doskoczy do ścisłej czołówki? ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. We Wrocławiu spotykają się drużyny z identycznym dorobkiem punktowym, a z zupełnie inną oceną. Śląsk jest chwalony za swoją grę, Wisła krytykowana za uzależnienie od Carlitosa. We stolicy Dolnego Śląska nikt już nie mówi o zwalnianiu trenera Urbana, w Małopolsce domagają się głowy trenera Ramireza. Mecz sąsiadów z tabeli jest jednak ważny z jeszcze jednej strony: wygrany doszlusuje do ścisłej czołówki.

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE

Przy Oporowskiej trwa pompowanie balonika i akcja #30naWKS, która ma sprawić, że na mecz z Wisłą przyjdzie 30 tysięcy kibiców. Na Legii było 24, na Lechu 22, więc dlaczego na Wisłę ma nie przyjść 30 tysięcy?
Prawdopodobnie zabraknie kilku tysięcy, ale już sama akcja pokazuje jak dobrze jest w Śląsku. Nikt nie martwi się kontuzjami Kokoszki, Dankowskiego czy Jovicia, bo wrocławianie nauczyli się grać bez nich. Są wyniki, jest dobra frekwencja, to teraz trzeba ją utrzymać. Całkiem logiczne posunięcie działaczy i działu marketingu. W trakcie przerwy na reprezentację Śląsk łatwo pokonał GKS Katowice 3:0, a dwie bramki strzelił Piech, który do tej pory w lidze tylko raz trafił. Czyżby wrocławianie mieli doczekać się zabójczego, bramkostrzelnego duetu Robak - Piech?

W Krakowie smuta. Wprawdzie Wisła ma dużo punktów, ale wszyscy narzekają. Bo marny styl, bo uzależnienie od Carlitosa, bo za dużo obcokrajowców i tak bez końca. Przerwa przydała się zatem Wiślakom m.in. po to, by wyleczyć kilku kontuzjowanych zawodników. Wraca między innymi Ondrasek, który na początku sezonu dobrze uzupełniał Carlitosa oraz Wojtkowski. Krakowianie mimo wszystko nie mają z czego się cieszyć, bo kontuzji doznał Małecki, jedenego z liderów czeka przerwa prawdopodobnie do przerwy zimowej. Wisła również nie próżnowała w trakcie przerwy i zagrała sparing z Bruk-Betem wygrany skromnie 1:0.

Patrząc na miejsce w tabeli, to ciężko jest wskazać faworyta. Biorąc pod uwagę formę, to trzeba wskazać na wrocławian. Tym bardziej, że we stolicy Dolnego Śląska ponownie stoi Twierdza Wrocław.

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają

Śląsk: Dankowski, Kokoszka, Mak, Jović (kontuzje)
Wisła: Małecki, Velez, Cuesta (kontuzje)

Śląsk: Wrąbel - Pawelec, Celeban, Tarasovs, Cotra - Chrapek, Vacek - Pich, Riera, Kosecki - Robak.
Wisła: Buchalik - Arsenić, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch, Basha, Imaz, Boguski - Brożek, Carlitos

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online. Komentują Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski. Reporterami z murawy będą Sonia Śledź i Mariusz Wróblewski. Relacja LIVE w GOL24.pl od 20:30.

Jakie są grzechy główne polskiej piłki klubowej?

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk NA ŻYWO, LIVE, STREAM. Gdzie obejrzeć Legia - Lechia w telewizji?