Włodzimierz Łyżwa
Filipe Nascimento podczas meczu doznał kontuzji barku.
Filipe Nascimento podczas meczu doznał kontuzji barku. Weronika Baranowska, radomiak.pl
W czwartym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Turcji, Radomiak Radom zremisował 1:1 z Metalistem Charków (pierwsza liga ukraińska).

Radomiak Radom - Metalist Charków 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Maurides Junior 1, 1:1 Bohdan Poroch 22.
Radomiak, 1 połowa: Majchrowicz - Jakubik, Raphael, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Cele, Nascimento (33 Radecki), Machado - Angielski, Maurides.
Radomiak, 2 połowa: Majchrowicz (80 Jerke) - Matos, Goncalo, Świdzikowski, Bodzioch - Wróblewski, Radecki, Karwot, Rhuan (80 Snopczyński) - Sokół, Rondon.
W 29 minucie groźnej kontuzji barku doznał Filipe Nascimento i pierwsze prognozy są takie, że Portugalczyka czeka nawet miesiąc przerwy w grze i w treningach.
Radomiak zaczął mecz bardzo dobrze. W 29 sekundzie Karol Angielski z kilku metrów nie trafił do siatki. Dosłownie za kilkanaście sekund, Maurides Junior pokonał bramkarza Metalista. W 14 minucie powinno być 2:0, bo Luis Machado miał bardzo dobrą okazję bramkową, ale nie umiał przelobować bramkarza z Charkowa. W 22 minucie Ukraińcy wyrównali i do końca pierwszej połowy panowali na boisku. Na grę Radomiaka nie dało się patrzeć, podobnie jak w drugiej połowie, kiedy pojawiła się druga jedenastka.
W tym meczu z powodu urazów nie zagrali, Dawid Olejarka i Artur Bogusz.
Warto dodać, że mecz bardzo słabo prowadził Polak, Paweł Pskit z Łodzi.

W czwartek Radomiak kończy zgrupowanie i wraca do Radomia. Po południu radomska ekipa wylatuje z Antalyi do Wrocławia, a później autokarem do Radomia. Po powrocie, w sobotę 29 stycznia czeka radomski zespół bardzo atrakcyjny mecz kontrolny z Legią w Warszawie. Początek tego meczu o godzinie 13.
Pierwszy mecz kontrolny już 7 lutego w poniedziałek o godzinie 18 na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 z Wisłą Płock.
Drugi mecz Radomiak rozegrana także w Radomiu z Rakowem Częstochowa (sobota, 12 lutego, godzina 17.30).
Później zielonych czeka wyjazdowy mecz z Wartą Poznań (niedziela, 20 stycznia, godzina 12.30).