Mecz Sporting Lizbona - FC Barcelona ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Sporting Lizbona - FC Barcelona ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Mistrzów, Grupa D
2017-09-27 20:45

Sporting Lizbona

0

FC Barcelona

1

• Za wspólnie spędzony czas serdecznie dziękuję! Jednocześnie zapraszam na jutrzejszy wieczór z Ligą Europy!

• Bądźmy szczerzy. Nie było to mecz najwyższych lotów. Przede wszystkim po Barcelonie spodziewaliśmy się dużo więcej! Niemniej jednak oglądaliśmy kilka ciekawych akcji, które mogły zostać zmienione na gole.

• Rumuński arbiter patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni!

• Aleix Vidal za przedłużanie gry zostaje ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Luis Suarez zmieniony przez Aleixa Vidala.

• Andre Gomes melduje się na murawie w miejsce Sergio Roberto.

• Paulinho dochodzi do sytuacji sam na sam, ale znakomicie broni Rui Patricio!

• Sporting bardzo mocno stara się zaatakować rywala. Niestety defensywa gości jest bardzo zwarta i nie pozwala na choćby oddać strzału zawodnikom Jorge Jesusa.

• Pierwsza zmiana w Blaugranie. Andres Iniesta schodzi, a Paulinho wchodzi.

• Bas Dost zgrywa piłkę głową do Carvalho, który uderza bardzo źle i strzela wysoko ponad bramką.

• Samuel Umtiti po raz kolejny swoim ciałem broni dostępu do bramki.

• Oraz Jonathan Silva zamelduje się na murawie, a zmieni on Fabio Coentrao.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy! Bruno Cesar zmienia Marcosa Acunę.

• Co teraz obronił Ter Stegen! Bas Dost wystawił piłkę Fernandesowi, który huknął bez zastanowienia! Na jego nieszczęście świetnie obronił jego strzał niemiecki golkiper gości!

• Pierwszym ukaranym zawodnikiem Barcelony jest Nelson Semedo.

• Fabio Coentrao dobrze dogrywa w pole karne, jednak Bas Dost uprzedzony przez Ter Stegena.

• Leo Messi z rzutu wolnego, ale uderza słabo i niecelnie.

• Rodrigo Battaglia kompletnie psuje kontratak swojej drużyny, zagrywając za plecy swojemu koledze!

• Sebastian Coates ukarany żółtą kartką. Teraz już ponad połowa zawodników Sportingu ma na koncie karę indywidualną.

• Jeremy Mathieu idealnie wybija piłkę spod nóg Messiego. Szczerze to Francuz świetnie radzi sobie ze swoim byłym kolegą z drużyny.

• Bas Dost przewraca się w polu karnym i domaga się rzutu karnego. Sędzia jednak niewzruszony.

• Kolejny gracz Sportingu ogląda żółty kartonik. Cristiano Piccini jest tym nieszczęśnikiem.

• Rui Patricio świetnie wyczuł intencję Rakiticia, który dogrywał piłkę w pole karne.

• Leo Messi dogrywał z rzutu wolnego. Piłka spadła na Luisa Suareza, który nabija swojego rywala! Tym samym Rui Patricio musiał wyciągać piłkę z siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Sebastian Coates pakuje piłkę do własnej bramki!

• Marcos Acuna ukarany żółtą kartką.

• Zaczynamy drugą odsłonę meczu!

• Oglądamy na prawdę dobrą grę obu drużyn. Brakuje tylko konkretów, które można by było zmienić na gola! Oby po przerwie było lepiej!

• Sędzia kończy pierwszą połowę!

• Seydou Doumbia przy symulowaniu faulu doznał kontuzji! Zmienia go Bas Dost.

• Messi oddaje bardzo dobry strzał, ale Coentrao świetnie ratuje swoją drużynę blokując strzał!

• Seydou Doumbia otrzymuje żółtą kartkę za symulowanie!

• Zamieszanie w polu karnym Sportingu! Jeremy Mathieu zdejmuje piłkę z nogi Luisa Suareza!

• Bruno Fernandes tragicznie rozwiązuje rzut wolny uderzając prosto w mur.

• Rui Patricio świetnie broni strzał Luisa Suareza, który doszedł do 100% okazji po podaniu Sergiego Roberto.

• Fabio Coentrao otrzymuje żółtą kartkę.

• Świetna wymiana podań między Iniestą, a Suarezem. Dzięki obronie gospodarzy zakończona tylko rzutem rożnym.

• Bruno Fernandes huknął z dystansu, lecz na szczęście dla gości na jego drodze stanął Umtiti.

• Zbyt słaby strzał Leo Messiego i spokojnie wyłapuje piłkę Rui Patricio.

• Messi wystawia piłkę na pustą bramkę Suarezowi..... ale na spalonym był Argentyńczyk! Co ciekawe El Pistolero nie trafił do pustej bramki.

• Cristiano Piccini oddaje mocny, ale także niecelny strzał.

• Strzał Luisa Suareza poszybował w trybuny. Od bramki Rui Patricio.

• Źle rozegrany rzut wolny przez graczy Sportingu, przez co tracą piłkę.

• Ależ zakręcił piłkę Lionel Messi! Piłka trafia jednak w głowę Luisa Suareza, który był poza linią końcową.

• Gelson Martins już na samym początku meczu ukarany żółtą kartką.

• Pewna interwencja Mathieu. Już za plecami Francuza rozpędzał się Lionel Messi.

• Gramy! Od środka rozpoczęli gracze Sportingu Lizbona!

• Obie drużyny już na murawie, a z głośników rozbrzmiewa hymn Champions League!

• Czy Messi pokona dzisiaj Rui Patricio?

• Obie ekipy rozpoczęły tą edycję Ligi Mistrzów od zwycięstwa. FC Barcelona pokonała Juventus 3:0, a Sporting 3:2 z Olympiakosem!

• Faworytem tego meczu zdecydowanie jest FC Barcelona. Drużyna prowadzona przez Ernesto Valverde w tym sezonie jest piekielnie mocna. Szczególnie wysoką formę prezentuje Lionel Messi, który w 6 meczach La Ligi zdobył aż 9 trafień.

• W drużynie Sportingu grać będzie dzisiaj Jeremy Mathieu. Francuz spędził w Barcelonie 3 lata i jak sam przyznaje w wywiadach jest wściekły na działaczy Dumy Katalonii. Czy ta rządzą rewanżu pozwoli mu namieszać w dzisiejszym meczu?

• Skład Sportingu Lizbona!

• Skład i ławka FC Barcelony!

• Dobry wieczór Państwu! Z tej strony bardzo nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski jednocześnie zapraszając na relację LIVE z meczu Sporting Lizbona - FC Barcelona!

Bartłomiej Krawczyk

Sporting - Barcelona LIVE! Spacerek w jaskini "Lwów"?

Sporting - Barcelona LIVE! Spacerek w jaskini "Lwów"? ©AFP/East News

Mecz Sporting Lizbona - FC Barcelona ONLINE. Dzisiejsze mecze Ligi Mistrzów to coś, co tygryski lubią najbardziej. Choć najwięcej uwagi poświęca się starciu PSG z Bayernem oraz Atletico z Chelsea, spotkanie w Lizbonie zapowiada się nie mniej ciekawie.

Mecz Sporting Lizbona - FC Barcelona ONLINE

Miał być sezon spisany na straty, oglądanie pleców rywali z Madrytu, a tymczasem to „Duma Katalonii” odniosła komplet zwycięstw w lidze i wypracowała aż 7-punktową przewagę nad odwiecznym przeciwnikiem, strzelając po drodze 20 goli przy ledwie 2 straconych.
Pomimo odejścia Neymara i kontuzji sprowadzonego w jego miejsce Dembele, Katalończycy nie stracili na efektywności i są bezdyskusyjnym faworytem środowego meczu. Ernesto Valverde, który jako pierwszy trener w Hiszpanii wygrał 7 pierwszych spotkań ligowych, do pochwał pod swoim adresem podchodzi jednak ze stoickim spokojem. „W poprzednich klubach, w których pracowałem, trudniej było wygrać tyle spotkań z rzędu. Statystyki zwykle bardziej zależą od zawodników niż od trenera. Trzeba umieć je czytać i wiedzieć, że nie gwarantują niczego w przyszłości.” - mówił szkoleniowiec FC Barcelony na przedmeczowej konferencji prasowej.

„Sporting ma świetnych graczy, np. Martinsa, Acunę czy Fernandesa, który dobrze strzela. Carvalho daje temu zespołowi równowagę, mocną stroną jest też blok defensywny. Bas Dost zapewnia Sportingowi wzrost, natomiast Doumbia – szybkość” – mówił dalej Valverde, a do mocnych punktów zespołu ze stolicy Portugalii należy dodać także bramkarza, Rui Patricio, a także grę z kontrataku. Dużo uwagi w stolicy Katalonii poświęca się przed meczem również obrońcy Sportingu, Jeremy'emu Mathieu, który występował w Barcelonie w latach 2014 – 2017. „Jestem trochę wkur***ny, bo za każdym razem gdy grałem, mieli jakieś uwagi do mojej postawy. Piłka nożna to gra zespołowa i kiedy przegrywasz, nigdy nie jest to wina jednej osoby” - wspominał przed meczem Francuz na łamach dziennika „Marca”, uderzając także w szefostwo klubu z Katalonii – prezydenta Josepa Marię Bartomeu i sekretarza Roberta Fernandeza - „Uważam, że traktowali mnie w bardzo szorstko. Mam ogromny szacunek do moich byłych kolegów z zespołu i fanów. A jeśli strzelę w środę bramkę, to będę się z niej cieszył tylko z powodu Bartomeu i Fernendeza” – mówił obrońca Sporingu.

Sporting, podobnie jak Barca, dobrze wszedł w sezon, wygrywając 6 pierwszych spotkań, jednak w ostatni weekend potknął się, zaledwie remisując 1:1 z Moreirense. „W pierwszej połowie jeden czy dwóch naszych piłkarzy zagrało poniżej swoich możliwości – to znaczy na mniejszej intensywności. Nie sądzę aby ciążyło im w głowach starcie z Barceloną, to nie miało z tym nic wspólnego. Po przerwie znowu walczyliśmy i mogliśmy wygrać 2:1” - skomentował sobotni pojedynek Jorge Jesus, trener Sportingu. Opiekun „Lwów”, jak w Portugalii zwykło nazywać się Sporting jest w pełni świadomy skali wyzwania, które stoi przed jego drużyną. „Mecz będzie dla nas ciężki przez świadomość taktyczną graczy rywala, a także ich fantastyczne talenty, zwłaszcza Messiego. Jesteśmy jednak Sportingiem i musimy skupić się na własnych atutach. Myślę że jest możliwe sięgnięcie po punkty w tym spotkaniu” - zapowiedział Jesus.

Barcelona ostatni raz przegrała w Portugalii w sezonie... 1987/88, kiedy to uległa 0:1 Belenenses. Poprzednie mecze obu zespołów w Lidze Mistrzów miały miejsce w fazie grupowej sezonu 2008/09 i oba padły łupem Katalończyków, którzy wygrali 3:1 i 5:2. To jednak już przeszłość, a gracze Sportingu zapowiadają, że zrobią wszystko, aby zakończyć dobrą passę wicemistrzów Hiszpanii. „W futbolu wszystko jest możliwe. Jeśli zagramy z odpowiednim nastawieniem, damy z siebie 100% i każdy odpowiednio wykona swoje zadania, myślę że możemy wygrać” - uważa Mathieu.

Sonda

Liga Mistrzów: Kto wygra mecz Sporting Lizbona - FC Barcelona?

Nie zagrają:

FC Barcelona: Rafinha, Ortola, Dembele.

Przypuszczalne składy:

Sporting: Patricio – Piccini, Coates, Mathieu, Coentrao – Battaglia, Fernandes, Carvalho – Martins, Duombia, Medeiros.
FC Barcelona: Ter Stegen – Semedo, Pique, Umtiti, Alba – Busquets, Rakitić, Iniesta – Deulofeu, Messi, Suarez

Forma w ostatnich meczach:

Sporting - Barcelona 2:5 (Liga Mistrzów, 26.11.2008)
Barcelona - Sporting 3:1 (Liga Mistrzów, 16.09.2008)

Mecz Sporting Lizbona - FC Barcelona TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentują Piotr Laboga i Leszek Orłowski. Relacja LIVE w GOL24. Startujemy o 20:45.