Mecz Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie relacja...

Stal Mielec

1

Zagłębie Sosnowiec

1

• Sporo emocji mieliśmy w drugiej połowie w Mielcu. Stal przeważała, lecz to Zagłębie w 75. minucie wyszło na prowadzenie za sprawą Patryka Mularczyka. Wyrównanie przyszło jednak szybko, gdy Andreja Prokić dograł do Josipa Soljicia. W końcówce gospodarze mocno przycisnęli, mogli wygrać to spotkanie, lecz brakło im skuteczności pod bramką Krystiana Stępniowskiego i mecz skończył się ostateczne remisem. Na dziś to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo z Fortuna 1 Ligi na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Stal Mielec remisuje z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

• Naciska Stal. Mamy jeszcze rzut rożny.

• Za grę na czas żółtą kartką upomniany Krystian Stępniowski.

• Jeszcze jedna zmiana w Zagłębiu. Za Mateusza Szweda wchodzi Kacper Radkowski.

• Sprzed pola karnego uderzał Getinger. Był to strzał niecelny.

• Olszewski dośrodkował w pole karne, ale łapie piłkę Stępniowski.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Dopiero teraz mamy pierwszą zmianę w Zagłębiu. Schodzi Patryk Małecki, za niego Stanisław Biłeńkyj.

• Teraz przymierzył Mateusz Mak. Kolejnemu z graczy Stali niewiele brakło do szczęścia.

• Kolejny raz bliska gola Stal! Minimalnie zza pola karnego pomylił się Soljić, po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Zagłębia omal nie skończyło się golem samobójczym! Piłka przeszła tuż obok słupka bramki Stępniowskiego!

• Ogromny błąd popełnił Stępniowski, któremu piłka wyślizgnęła się z rąk! Piłkę z linii bramkowej głową wybił Rafał Grzelak!

• Bartosz Nowak przewrócił się w polu karnym, lecz nie było tam faulu Nawotki.

• Grzegorz Tomasiewicz faulował Tomasza Nawotkę i zarobił żółtą kartkę.

• Akcja rezerwowych Stali przyniosła gospodarzom szybkie wyrównanie. Andreja Prokić dograł piłkę do Josipa Soljicia, a ten pokonał Krystiana Stępniowskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STALI! JOSIP SOLJIĆ!

• Stępniowski wyszedł teraz daleko od własnej bramki i wybił piłkę na aut.

• Uderzył zza pola karnego Tomasiewicz, Stępniowski zbił piłkę do boku.

• Goście wychodzą na prowadzenie! Mateusz Szwed precyzyjnie dośrodkował w pole z prawej strony, a Patryk Mularczyk strzałem głową skierował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! PATRYK MULARCZYK!

• Z szesnastego metra uderzał Nowak, piłka przeszła nad poprzeczką.

• Strzelał z dystansu Getinger, obronił to uderzenie Stępniowski. Wygląda na to, że z bramkarzem gości wszystko w porządku.

• Dobry powrót Soljicia - rezerwowy Stali zabrał piłkę Pawłowskiemu.

• Krystian Stępniowski doznał kontuzji. W poprzedniej kolejce urazu nabawił się też Matko Perdijić, więc jeśli Stępniowski nie dojdzie do siebie, to zaraz na boisku pojawi się zapewne trzeci bramkarz Zagłębia!

• Dobrze wyszedł teraz z bramki Stępniowski, uprzedzając Prokicia.

• Kolejne dobre uderzenie Bartosza Nowaka, piłka przeszła tuż obok słupka!

• Groźnie pod bramką Zagłębia. Prokić nie doszedł jednak do piłki po dośrodkowaniu Olszewskiego.

• Dośrodkował piłkę z prawej strony Szwed, wybił piłkę głową Bodzioch.

• Nieudany strzał Nowaka z rzutu wolnego. Piłka przeszła bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Miał piłkę w polu karnym Pawłowski, lecz jego strzał z ostrego kąta spokojnie złapał Primel.

• Niedokładne podanie Mularczyka w kierunku Pawłowskiego spowodowało, że nic nie wyszło z akcji Zagłębia.

• W pole karne piłkę z autu wrzucił Paweł Olszewski, strzał głową zdołał oddać Bodzioch, ale był on za lekki, aby zaskoczyć Stępniowskiego.

• Blisko gola Stal! Świetnie z dystansu przymierzył Maciej Urbańczyk, lecz jeszcze lepiej interweniował Stępniowski!

• Po faulu Słomki na Maku Stal miała rzut wolny. Dośrodkowanie nie przyniosło zagrożenia pod bramką Zagłębia.

• Pierwsza okazja dla Stali. Dobrze dośrodkował w pole karne Mateusz Mak, lecz nie doszedł do piłki Prokić.

• W szatni został także Adrian Paluchowski. Na murawie jest Andreja Prokić.

• W przerwie mieliśmy podwójną zmianę w drużynie Stali. Nie wrócił na boisko Lukas Bielak, zastąpił go Josip Soljić.

• Znów gramy!

• Goli w Mielcu na razie nie było, ale w pierwszej połowie oglądaliśmy ciekawe spotkanie. Przeważa Zagłębie, a dobre szanse na gola mieli między innymi Patryk Małecki czy Szymon Pawłowski. Ten pierwszy uderzył tuż nad poprzeczką, uderzenie drugiego wybił z linii bramkowej Mateusz Bodzioch. Stal odpowiedziała strzałem Adriana Paluchowskiego, który świetnie wybronił Krystian Stępniowski. Czy w drugiej połowie doczekamy się bramek? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Zbyt mocne zagranie Pawłowskiego do Nawotki.

• Po dośrodkowaniu Pawłowskiego spokojnie złapał piłkę Primel.

• Patryk Małecki faulował jednego z rywali i został upomniany żółtą kartką.

• Z dystansu uderzył Bartosz Nowak, lecz piłka przeleciała obok słupka.

• Uderzenie Małeckiego zablokowane, jeszcze jeden korner.

• Niepotrzebnie zwlekał ze strzałem Mularczyk. Mogła być świetna szansa dla Zagłębia, skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Skiksował w polu karnym Mateusz Szwed. Na szczęście dla niego nie miało to konsekwencji.

• Słomka i Nawotka zderzyli się w polu karnym, był jeszcze korner dla Stali. Nic jednak z tego nie wyszło.

• Tomasz Nawotka faulował Paluchowskiego na lewej stronie boiska. Będzie niezła okazja dla Stali na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Po raz pierwszy groźnie pod bramką Zagłębia! Ratuje gości Krystian Stępniowski, znakomicie zatrzymując Adriana Paluchowskiego!

• Złe zagranie Pawłowskiego w kierunku Piaseckiego. Nawet nie ruszył do piłki napastnik Zagłębia.

• Blisko gola Zagłębie! Piasecki wycofał piłkę do Pawłowskiego, strzał tego drugiego wybił jednak z linii bramkowej Mateusz Bodzioch!

• Pawłowski uderzał z dystansu, ale strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Primela.

• Pawłowski minął dwóch rywali i wszedł w pole karne, lecz na kolejnym przeciwniku już się zatrzymał.

• Mateusz Bodzioch upomniany żółtą kartką po faulu na Piaseckim.

• Dwójkowa akcja Patryka Mularczyka i Patryka Małeckiego. Ten drugi uderzył z ostrego kąta, lecz czujny był Damian Primel.

• Sosnowiczanie na dłużej zagościli na połowie Stali. Nie zakończyło się to jednak strzałem.

• Poślizgnął się Getinger i Zagłębie miało okazję na kontrę. Dośrodkowanie Szweda z prawej strony zostało zablokowane, jest korner dla gości.

• Maciej Urbańczyk dośrodkował w pole karne Zagłębia, na spalonym złapany Paluchowski.

• Uderzał Mateusz Szwed, lecz piłka przeszła bardzo wysoko nad bramką gospodarzy.

• Teraz to Zagłębie miało rzut wolny, a Rafał Grzelak uderzył w mur. Będzie jeszcze korner dla gości.

• Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybił Piotr Polczak.

• Rozpędził się z piłką Tomasiewicz, był faulowany niedaleko pola karnego. Będzie niezła okazja dla gospodarzy.

• Fabian Piasecki uderzył na bramkę Stali, lecz znajdował się na spalonym.

• Blisko gola Zagłębie! Patryk Małecki dostał piłkę w polu karnym, ale uderzył tuż nad poprzeczką!

• Dwukrotnie faulował już rywali Mateusz Szwed. Najpierw Adriana Paluchowskiego, później Krystiana Getingera.

• Sporo miejsca na prawej stronie miał Szymon Pawłowski, lecz nie dośrodkował zbyt dobrze.

• Od środka zaczęła Stal. Gospodarze grają na niebiesko, Zagłębie na czerwono.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn już na murawie. Zaraz zaczynamy!

• Oba zespoły mierzyły się ostatnio w sezonie 2017/2018. W Mielcu padł wtedy remis 1:1, w Sosnowcu Zagłębie wygrało 3:1.

• Zagłębie Sosnowiec w poprzednim sezonie spadło z PKO Ekstraklasy i na razie nie wygląda, aby miało szanse na szybki powrót do elity. Drużynę z powrotem przejął Dariusz Dudek, lecz pod jego wodzą sosnowiczanie wcale nie prezentują się dużo lepiej. Dzisiaj ich zwycięstwo byłoby niespodzianką.

• Ostatnie kolejki są dla Stali Mielec rozczarowujące. Jeden z kandydatów do awansu do PKO Ekstraklasy przegrał aż pięć z ostatnich ośmiu ligowych meczów, w dwóch ostatnich ulegając na wyjazdach Chrobremu Głogów oraz Odrze Opole. U siebie mielczanie radzą sobie jednak zdecydowanie lepiej, a nawet najlepiej w lidze - wygrali sześć z ośmiu spotkań na własnym boisku. Na dodatek w Totolotek Pucharze Polski wyeliminowali w tygodniu Pogoń Szczecin, udowadniając, że przed własną publicznością są bardzo mocni.

• Oto wyjściowa jedenastka i rezerwowi Zagłębia Sosnowiec:

• Tak wygląda pierwszy skład oraz ławka rezerwowych Stali Mielec:

• Zapraszamy na ostatnie spotkanie 16. kolejki Fortuna 1 Ligi! Walcząca o awans do PKO Ekstraklasy Stal Mielec zmierzy się w nim ze spadkowiczem z najwyższej klasy rozgrywkowej Zagłębiem Sosnowiec. Pierwszy gwizdek arbitra już o godzinie 17:00!

kz

Mecz Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Piłkarze z Mielca powinni odetchnąć. Po dwóch wyjazdowych porażkach z rzędu znów zagrają przed własną publicznością, z Zagłębiem Sosnowiec. Przy Solskiego 1 idzie im bowiem najlepiej. Relacja na żywo z meczu Stal - Zagłębie w GOL24.pl!

Mecz Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Gdyby pod uwagę brać tylko mecze u siebie, w całej Fortuna 1 lidze nie ma lepszej drużyny niż PGE Stal. U siebie przegrała tylko raz - 18 września z GKS- em Tychy. Było 1:2 dla przyjezdnych, ale końcowy wynik miał niewiele wspólnego z obrazem gry.

Gospodarze, prowadzeni jeszcze przez Artura Skowronka, mieli więcej sytuacji, ostemplowali słupek i zmarnowali dwie wyborne okazje. Tyszanie za to byli do bólu skuteczni. - Nie uważam, żebyśmy zasłużyli na porażkę. Mieliśmy przewagę - mówił wówczas trener Skowronek i trzeba było przyznać mu rację.

Poza tą porażką był jeszcze równie pechowy remis z Wigrami. Poza tym są już same zwycięstwa - dokładnie sześć. Imponujący jest również bilans bramkowy. Szesnaście bramek strzelonych przy tylko sześciu straconych. Połowę tego bilansu udało się wykręcić już za kadencji trenera Dariusza Marca. Najpierw było 3:1 z GKS-em 1962 Jastrzębie, a tydzień później imponujące 5:1 z Sandecją Nowy Sącz.

- Z wysokości trybun oglądałem mecz z Sandecją. Stal zaprezentowała się imponująco - nie ukrywa Jakub Popielarz, były piłkarz Stali Mielec i Lechii Gdańsk. - Ten stadion niesie do przodu. Kibice cały czas żyją, dopingują. Przyjezdni nie mają tutaj łatwo - dodaje.

- Oczywiście, że gra u siebie to dodatkowy atut. Prawdą jest również, że jednak nie każdy zespół potrafi to wykorzystać. W tym sezonie mieliśmy już przykład Puszczy, która na wyjeździe punktowała aż miło, a u siebie długo nie mogła wygrać - analizuje Popielarz.

Trudno jednak wytłumaczyć, co dzieje się z mielczanami, gdy muszą udać się w delegacje. Za trenera Marca przegrali wszystkie trzy mecze wyjazdowe. Bilans bramkowy? Smutne 0-4.

Na szczęście najbliższy mecz mielczanie grają u siebie. W niedzielę o godzinie 17 podejmą przy Solskiego 1 Zagłębie Sosnowiec. Spadkowicz z ekstraklasy zajmuje obecnie 11.miejsce w tabeli, tracąc sześć punktów do Stali, która zajmuje 5.miejsce.

Zagłębie to, patrząc na historię, bardzo niewygodny rywal. W ostatnich latach udało się z nimi wygrać tylko raz - jesienią 2016 roku, w jednym z pierwszych meczów trenera Zbigniewa Smółki. Później były jeszcze dwa remisy i porażka.

Zagłębie spadło z ekstraklasy, ale w swoim składzie i tak ma kilku bardzo znanych zawodników. Jednym z nich jest Patryk Małecki, do niedawna gwiazda Wisły Kraków. Również były reprezentant Polski.

Mecz Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji telewizyjnej z meczu Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec live w telewizji. Tekstowa relacja na żywo w GOL24.pl.