Mecz Stal Mielec-Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Stal Mielec-Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. 470 kilometrów i jeden cel. Stomil zagra ze Stalą

• Uderza Tanczyk, łapie Kiełpin.

• Banaszewski złapany na pozycji spalonej.

• Aut dla Stomilu.

• Ostatnia zmiana w Stali. Zszedł Prokić, wszedł Bergier.

• GOL! Sadłocha na 4:0!

• Kolejna zmiana w Stali. Zszedł Wroński, wszedł Banaszewski.

• Zmiana w Stali. Zszedł Tomasiewicz, wszedł Sadłocha.

• Stuprocentowa sytuacja dla Stali po błędzie Kubana, ale Prokić uderza wysoko nad bramką!

• Faul Piotra Głowackiego na Wrońskim.

• Zmiana w Stomilu. Zszedł Kun, wszedł Piotr Głowacki.

• Wroński uderza wysoko nad bramką Skiby.

• Stal coraz bardziej naciska. Przed doskonałą szansą stanął Kuświk, ale za daleko wypuścił sobie piłkę.

• Skiba obronił strzał Getingera, ale nie poradził sobie już z dobitką Wrońskiego. Gospodarze prowadzą 3:0.

• GOL! Na 3:0 podwyższył Wroński!

• Dzisiejsza frekwencja w Mielcu to 3192 widzów.

• Mętlicki obok bramki.

• Druga zmiana w Stomilu. Zszedł Paweł Głowacki, wszedł Jegliński.

• Pierwsza zmiana w Stomilu. Zszedł Śledź, wszedł Mętlicki.

• Piłka w siatce Kiełpina, ale piłkarz Stomilu był na spalonym.

• Z piłką prawym skrzydłem popędził Nowak, zobaczył w polu karnym Prokicia, zagrał do niego i po chwili piłka zatrzepotała w siatce. 2:0 dla Stali.

• GOL! Prokić podwyższa na 2:0! Warto zaznaczyć, asystę zanotował Nowak!

• Kolejna, bardzo dobra interwencja Skiby!

• Dobra wrzutka Kuna w pole karne, jednak tam skiksował Trojak...

• Faul na Tanczyku i rzut wolny dla Stomilu.

• Wracamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Stal Mielec prowadzi 1:0 ze Stomilem Olsztyn po golu Bartosza Nowaka. Na drugą część spotkania zapraszamy za 15 minut!

• Trojak uderza z dystansu, ale piłka w sporej odległości mija bramkę Kiełpina.

• Fatalny błąd Wełnickiego naprawia Skiba! Prokić był z nim sam na sam, ale sytuację ratuje golkiper Stomilu!

• Trojak odebrał piłkę Nowakowi i popędził na połowę Stali, jednak fatalnie zagrał do Kuna.

• Faul na Getingerze i rzut wolny dla Stali.

• Żółta kartka dla Kuświka.

• Indywidualna akcja Nowaka, zakończona pięknym strzałem. Skiba bez szans i Stal prowadzi 1:0 ze Stomilem.

• GOL! Nowak wyprowadza Stal na prowadzenie!

• Prokić do Tomasiewicza, jednak piłkarz Stali był na spalonym.

• Żółta kartka dla Śledzia.

• Rzut wolny dla Stomilu. Lech posyła piłkę w pole karne, ale radzą sobie obrońcy Stali.

• Na uderzenie z daleka zdecydował się Getinger, ale nabił jednego z obrońców Stomilu.

• Faul na Kuświku. Arbiter wciąż nie zdecydował się na pokazanie kartonika.

• Tomasiewicz dobrze zagrał na lewo do Prokicia. Ten przesadził jednak z dośrodkowaniem...

• Faul Sołowieja i piłka dla Stali.

• Faul na Tanczyku. Arbiter dyktuje rzut wolny dla Stomilu.

• Piłka zagrana w pole karne, gdzie był Wroński, jednak Skiba szybciej dobiegł do piłki.

• Świetna interwencja Skiby po zaskakującym strzale Wrońskiego! Stal ma jeszcze rzut rożny.

• Zabawili się teraz piłkarze Stali z Trojakiem, ale chcieli za szybko zagrać do przodu i też pozbyli się piłki.

• W polu karnym leży jeden z piłkarzy Stali. Gospodarze domagają się podyktowania rzutu karnego. Arbiter natomiast wskazuje na korner.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Stal, wycofanie piłki do Tomasiewicza, który decyduje się na dośrodkowanie. Futbolówkę pewnie łapie Skiba.

• Kuban blokuje uderzenie jednego z mielczan. Gospodarze mają jeszcze rzut rożny.

• Śledź faulował Dobrotkę. Rzut wolny dla Stali.

• Kuświk chciał oddać strzał z dystansu, ale został zablokowany.

• Piłka zagrana do Wrońskiego, ale w ostatniej chwili wybija Sołowiej.

• Śledź przegrał pojedynek w powietrzu z jednym z zawodników gospodarzy. Od bramki wznowi Kiełpin.

• Tomasiewicz nabił Wełnickiego i piłka trafiła pod nogi jednego z graczy Stomilu

• Dalekie zagranie w kierunku Kuświka, sytuację wyjaśnia Bucholc.

• Akcja Getingera z Prokiciem na lewej stronie, wywalczyli aut.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Mecz poprowadzi Sebastian Krasny z Krakowa.

• Rywal Stomilu w sobotę rozpocznie serię pięciu, domowych meczów. Oprócz pojedynku z Dumą Warmii Stal czekają spotkania z: Garbarnią Kraków, Puszczą Niepołomice, Wartą Poznań oraz Bytovią Bytów. Dla piłkarzy Artura Skowronka to szansa na podreperowanie dorobku punktowego. Historia lubi się powtarzać, bo w 2017 roku Stalowcy na tym etapie sezonu mieli tyle samo punktów, co teraz i też gościli u siebie olsztynian. Co prawda ulegli (1:3), lecz potem zanotowali świetną serię, a pod koniec rundy zbliżyli się do czołówki i stali się jednym z pozytywnych zaskoczeń jesieni. Gospodarzom odwagi doda nie tylko atut własnego stadionu, lecz także wyszarpnięte, wyjazdowe zwycięstwo nad Bruk-Bet Termaliką. Stal, pomimo że po pierwszej połowie przegrywała ze Słonikami 0:1, to do Mielca wróciła z kompletem punktów, odbudowując się w drugiej części spotkania.

• Stomilowi w Mielcu na pewno nie pomogą kontuzjowany golkiper Michał Leszczyński, a także wracający do zdrowia po urazie mięśniowym 19-letni napastnik Michał Góral. I choć w spotkaniu z Garbarnią Kraków arbiter pokazał piłkarzom Dumy Warmii trzy żółte kartki, to żaden z nich nie będzie przymusowo pauzował w sobotnie popołudnie.

• Witamy w relacji LIVE z meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi, w którym Stal Mielec podejmie Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 16.

Joanna Sobczykiewicz

Stomil Olsztyn nie wygrał na wyjeździe od 78. dni. Czy uda się to w Mielcu?

Stomil Olsztyn nie wygrał na wyjeździe od 78. dni. Czy uda się to w Mielcu? ©Marlena Penc

Mecz Stal Mielec - Stomil Olsztyn ONLINE. Od 78. dni kibice w Olsztynie czekają na powrót swojej drużyny do domu z kompletem punktów. Czy w starciu z mielecką Stalą, która rozpoczyna maraton spotkań przy Solskiego 1, piłkarzom Piotra Zajączkowskiego uda się powalczyć o zwycięstwo? A może to gospodarze zbudują twierdzę i podobnie jak przed rokiem zaskoczą kibiców w samej końcówce rundy? Przekonamy się o tym po ostatnim gwizdku Sebastiana Krasnego. Na relację ze stadionu w Mielcu zapraszamy do GOL24.PL od godz. 16.

Mecz Stal Mielec - Stomil Olsztyn ONLINE

470 kilometrów. Tyle dzieli stadion Stomilu Olsztyn od obiektu, zlokalizowanego przy ulicy Solskiego 1, na którym swoje mecze rozgrywa mielecka Stal. W piątek Duma Warmii wyruszyła w kolejną, bardzo daleką podróż, lecz tym razem nie tylko z założeniem walki o trzy punkty, ale też z nadzieją ucieczki ze strefy spadkowej.
Jest to możliwe, jednak by tak się stało, musi zostać spełniony pewien warunek. Mianowicie po 90. minutach gry i ostatnim gwizdku arbitra, końcowy rezultat musi być korzystny dla Stomilu. Swój mecz w 17. kolejce Fortuna 1. Ligi przegrał GKS Tychy, który zajmuje 14. lokatę z 17. punktami na koncie. Olsztynianie mają ich 15, dlatego zwycięstwo pozwoli im przeskoczyć tyszan, bez oglądania się na losy Bruk-Bet Termaliki w Poznaniu. Poprzednio, Biało-Niebiescy dwa razy wracali z kompletem punktów z długiej wycieczki. Miało to miejsce w środku upalnego lata, 4 sierpnia po pokonaniu (3:1) Podbeskidzia Bielsko-Biała i 17 sierpnia po zwycięstwie (3:0) ze wspomnianym powyżej GKS-em Tychy. Czy podopiecznym trenera Piotra Zajączkowskiego, po 78. dniach uda się powtórzyć ten wyczyn i przyjechać do Olsztyna z tarczą?

W Olsztynie wciąż zmagają się z problemami finansowymi, lecz w ostatnim czasie odżyły nadzieje, że dobre wyniki przyciągną na stadion jeszcze więcej kibiców, a ci dołożą cegiełkę do poprawy sytuacji materialnej i zostawią pieniądze z biletów w klubowej kasie. Jak na razie na obiekcie, zlokalizowanym przy alei Piłsudskiego 69a możemy zaobserwować malejącą frekwencję:
  • 22 września, Stomil-Odra, 2573 kibiców (pierwszy mecz w Olsztynie w rundzie jesiennej po wymianie murawy)
  • 6 października, Stomil-GKS Katowice, 2340 kibiców
  • 20 października, Stomil-Puszcza, 1692 kibiców
  • 27 października, Stomil-Garbarnia, 1340 kibiców

Korzystne wyniki w meczach ze Stalą, a następnie z Wartą Poznań będą kluczowe 17 listopada, gdy do Olsztyna przyjedzie Bytovia Bytów (o ile spotkanie nie zostanie przełożone z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji). Oczywiście, na frekwencję ma też wpływ ranga przeciwnika. Niewiele osób było zainteresowanych zobaczeniem w akcji beniaminka z Krakowa, który jednak ostatnio pokazał GieKSie, że na zapleczu Ekstraklasy każdy może mierzyć się jak równy z równym. A to właśnie w starciu z Garbarnią olsztynianie po raz drugi odnieśli zwycięstwo przed własnymi kibicami. Gola na wagę trzech punktów strzelił Mateusz Mętlicki.

Arbiter
Mecz poprowadzi Sebastian Krasny z Krakowa. W siedmiu spotkaniach sezonu 2018/19 pokazał 26 żółtych kartek, dwie czerwone i podyktował dwa rzuty karne.

Sonda

Stal Mielec - Stomil Olsztyn: kto wygra mecz 1. ligi?

Mecz Stal Mielec - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany ani w Polsacie Sport, ani Polsacie Sport Extra. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 16:00.