red, Piotr Furtak
Mecz Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO Grzegorz Dembinski
Mecz Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice ONLINE. W sobotnim meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn zagra u siebie z Chojniczanką Chojnice. Dzisiejsi gospodarze na wiosnę spisują się znakomicie - jeszcze nie przegrali. Relacja na żywo z meczu Stomil - Chojniczanka online w GOL24.pl!

Mecz Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice ONLINE

Ligowa wiosna nie rozpoczęła się dobrze dla pierwszoligowców z Chojnic. Bo 5 punktów w pięciu spotkaniach drużyna, która w poprzednich sezonach biła się o awans, za sukces uznać nie może. Co więcej, piłkarze Chojniczanki bardzo często tracili punkty w doliczonym czasie gry. Ten scenariusz powtórzył się również w zaległym spotkaniu ligowym, z GKS Katowice.

Wprawdzie to katowiczanie bardzo szybko, bo już w pierwszej minucie meczu zdobyli bramkę, ale piętnaście minut później było już 1:1. Wyrównał główką Krzysztof Danielewicz. Goście z Chojnic schodzili na przerwę prowadząc 2:1. Tym razem, po dośrodkowaniu Pawła Zawistowskiego z rzutu rożnego główkował Janusz Surdykowski. Po 45 minutach Chojniczanka prowadziła dzięki pomyłce Adriana Błąda, który był wykonawcą rzutu karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po przerwie sporo było twardej walki, ale też piłkarze z Chojnic starali się kraść jak najwięcej czasu. I być może taki scenariusz na wygranie meczu by się sprawdził, gdyby nie fakt, że w drugiej minucie gry Bartosz Śpiączka wykorzystał fakt, że zaspała obrona „Chojny” i wpakował piłkę do bramki, ratując cenny punkt, walczącym o utrzymanie w lidze katowiczanom. Z tego punktu goście z Pomorza również muszą się jednak cieszyć, przy odrobinie nieszczęścia mogli ten mecz przegrać. Już w sobotę przed podopiecznymi Macieja Bartoszka kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem Chojniczanka wyjeżdża do Olsztyna na spotkanie ze Stomilem.

Sklecony w ostatnich dniach przed startem rundy zespół z Olsztyna jest z bardzo dobrej formie. Na wiosnę jeszcze nie przegrał, a przecież był skazywany na pożarcie. Warto dodać, że Stomil od 17 listopada rozegrał u siebie 8 meczów z rzędu i zdobył w nich 13 punktów. Obecnie ma 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

- Uważam, że ten wynik to duża zasługa całego olsztyńskiego środowiska. Począwszy od kibiców, władz klubu i miasta, nowego inwestora, sztabu szkoleniowego oraz piłkarzy. Byliśmy bardzo zjednoczeni. Mamy nadzieję, że będziemy dobrze punktować do końca rundy - mówi trener drużyny, Piotr Zajączkowski.

- W pierwszych meczach nie traktowano nas zbyt poważnie, być może rywale nas nieco lekceważyli, ale pokazaliśmy, że mamy dobry zespół, że w naszych szeregach jest wielu charakternych chłopaków, którzy mają umiejętności i coś do udowodnienia. Stąd też nasze pozytywne wyniki. Wiemy jednak, że teraz zespoły będą podchodziły do nas bardziej poważnie i będzie nam coraz trudniej. Czasu jest coraz mniej, więc każdy będzie jeszcze bardziej zmobilizowany, aby dopiąć swego – niektórzy walczą o awans, niektórzy o utrzymanie. Jedno jest pewne - przed nami bardzo ciekawe mecze - zapowiada Bartłomiej Niedziela, w przeszłości gracz Chojniczanki, a obecnie Stomilu.

Mecz Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji telewizyjnej z meczu Stomil - Chojniczanka online. Tekstowa relacja na żywo z meczu Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice w GOL24.pl.