Mecz Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów ONLINE. Oczekują...

Mecz Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów ONLINE. Oczekują przełamania

Stomil Olsztyn

0

GKS Bełchatów

1

• Stomil przeważał przez większość spotkania, ale gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na obronę bełchatowian i poważnie zagrozić bramce GKS-u. Blisko było między innymi po strzale z dystansu Wojciecha Hajdy, ale tak naprawdę Daniel Niźnik ani razu nie musiał wysilać się w drugiej połowie. GKS zaskoczył natomiast olsztynian w końcówce - po szybko wykonanym aucie Mateusz Marzec zagrał wzdłuż bramki, a Bartosz Biel z bliska trafił do siatki. Wygrana gości mogła być nawet wyższa, lecz Piotr Skiba wygrał pojedynek sam na sam z Marcem. W Olsztynie mają o czym myśleć, bo Stomil zbliża się do strefy spadkowej. Czy posadą zapłaci za to Piotr Zajączkowski? Przekonamy się już wkrótce. Na dziś to już wszystko, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! GKS Bełchatów wygrywa w Olsztynie ze Stomilem 1:0!

• Sobczak faulował rywala w walce o piłkę. Wszystko wskazuje na to, że Stomil nie zdąży już wyrównać.

• Trwają ataki Stomilu. Goście wybijają piłkę na aut.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Poza boiskiem Dawid Kocyła, na murawie jest Maciej Mas.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Niźnik dobrze wyszedł do dośrodkowania i złapał piłkę.

• Bartosz Biel z żółtą kartką. To pierwsza kara indywidualna po stronie gości.

• Druga zmiana w zespole GKS-u. Schodzi Mateusz Marzec, pojawia się Bartłomiej Bartosiak.

• Mogła być kolejna bramka dla gości! Pojedynek z Marcem wygrał jednak Skiba!

• Goście niespodziewanie wychodzą na prowadzenie! Viktor Putin szybko wyrzucił piłkę z autu do Mateusza Marca, ten zagrał futbolówkę wzdłuż bramki, a Bartosz Biel z bliska pokonał Piotra Skibę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! BARTOSZ BIEL!

• Hajda ładnie uderzył z dystansu, doskakując do wybitej piłki. Futbolówka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Hajda podawał prostopadle w kierunku Sobaczaka, ale dogranie obrońcy było niecelne.

• Stomil mógł wyprowadzić świetną kontrę, lecz Mariusz Magiera zatrzymał Molloya, który nieco za mocno wypuścił sobie piłkę.

• Marzec dobrze zbiegł z piłką do środka boiska i uderzył na bramkę, pewnie broni jednak Skiba.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie główkował Molloy.

• Pierwsza zmiana w drużynie GKS-u. Schodzi Emile Thiakane, na boisku jest za to Viktor Putin.

• Uderzenie Hinokio zablokowane przez Michała Kołodziejskiego. Gdyby nie to, mogło być naprawdę groźnie.

• Ostatnia zmiana w Stomilu. Kończy występ Artur Siemaszko, za niego Mateusz Gancarczyk.

• Siemaszko zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, trafił prosto w Niźnika.

• Koki Hinokio minął trzech rywali, w końcu zatrzymał go Magiera.

• Groźnie pod bramką Stomilu. Zagrał wzdłuż bramki Krzysztof Wołkowicz, lecz nie przeciął tego żaden z gości.

• Gancarczyk uderzył z dystansu, lecz piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Mamy drugą zmianę w zespole Stomilu. Brawami żegnany Mateusz Cetnarski, na murawie melduje się Koki Hinokio.

• Głową uderzał Emile Thiakane, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Molloy dryblował w polu karnym, dobrze zatrzymał go Mariusz Magiera.

• Cetnarski pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. Rzut wolny dla GKS-u.

• W dobrej sytuacji po podaniu od Kocyły znalazł się Marzec, ale trafił prosto w Skibę.

• Pierwsza zmiana w drużynie Stomilu. Opuszcza boisko Maciej Pałaszewski, wchodzi Waldemar Gancarczyk.

• Pierwszy raz zrobiło się groźniej pod bramką gospodarzy. Piłka po strzale z rzutu wolnego przeszła obok słupka.

• Wiktor Biedrzycki także z żółtą kartką. Powinien się cieszyć, po wszedł w rywala wyprostowaną nogą - to mogła być nawet kartka czerwona!

• Przewinił Mateusz Cetnarski. Kolejny gracz Stomilu z kartką.

• Hajda faulował Kocyłę. Stoper Stomilu musi się pilnować, ma już na koncie żółtą kartkę.

• Eric Molloy z żółtą kartką.

• Molloy długo rozgrywał piłkę z Kubaniem, dobrze ustawieni obrońcy GKS-u przerwali akcję.

• Czas na drugą połowę!

• Na razie nie doczekaliśmy się goli w Olsztynie. Gospodarze przeważają, lecz nie mogą przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę GKS-u. Aktywny jest zwłaszcza Eric Molloy, który na samym początku meczu miał dobrą sytuację na zdobycie gola, lecz czujny był Daniel Niźnik. Raz golkiper gości popełnił spory błąd, do pustej bramki mógł trafić Wiktor Biedrzycki, lecz na linii strzału stanął Szymon Sobczak. Gospodarze domagali się także rzutu karnego za rzekome zagranie ręką jednego z rywali, gwizdek arbitra w tej sytuacji jednak milczał. Czy w drugiej połowie zobaczymy bramki? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Nieudane dośrodkowanie Thiakane. Piłka przeszła nad bramką Stomilu.

• Mikołaj Grzelak dośrodkował z prawej strony, lecz spokojnie złapał piłkę Skiba.

• Niedokładne zagranie Pałaszewskiego w pole karne. Od bramki wznowi grę Niźnik.

• Bardzo aktywny jest dziś Eric Molloy. Skrzydłowego Stomilu zatrzymali jednak obrońcy.

• Sugerują zagranie ręką Michała Kołodziejskiego piłkarze Stomilu. Gospodarze ostro protestują, ale arbiter nie podyktował rzutu karnego.

• Emile Thiakane założył siatkę Biedrzyckiemu, ale później faulował stopera Stomilu.

• Niedokładnie Cetnarski podawał do Siemaszki. Ten drugi starał się dojść do piłki, lecz nie miał na to większych szans.

• Kolejna akcja Stomilu. Tym razem niedokładnie dośrodkowywał Siemaszko.

• Z dystansu uderzał Wojciech Hajda. Był to jednak strzał niecelny.

• To mógł być gol dla Stomilu! Po błędzie Niźnika Biedrzycki mógł umieścić piłkę w pustej bramce, lecz na linii strzału stanął... Szymon Sobczak!

• Bucholc dośrodkował w pole karne, wybił jednak piłkę Paweł Czajkowski.

• Na razie Stomil jest głównie w ataku pozycyjnym. Gospodarze nie mogą się jednak przebić przez obronę GKS-u.

• Dwójkowa akcja Siemaszki i Sobczaka, ten pierwszy stracił jednak piłkę przed polem karnym.

• Kolejna żółta kartka dla gracza Stomilu. Tym razem upomniany Wojciech Hajda.

• Piłkę po dośrodkowaniu w pole karne spokojnie łapie Piotr Skiba. Bramkarz Stomilu starał się szybko rozpocząć akcję swojego zespołu.

• Po stracie Wojciecha Hajdy GKS miał okazję na kontrę. Dobrze przerwał ją Biedrzycki.

• Maciej Pałaszewski faulował rywala i zarobił żółtą kartkę.

• Maciej Pałaszewski niecelnie dogrywał do partnera. Od bramki zacznie Niźnik.

• Błąd popełnił Biedrzycki, który dał się ograć Bielowi, na spalonym był jednak Mateusz Marzec.

• Po dośrodkowaniu Centnarskiego uderzał Biedrzycki, lecz ta próba była bardzo niecelna.

• Akcja Sobczaka i Molloya przyniosła Stomilowi kolejny korner.

• Cetnarski dośrodkował z rzutu rożnego w kierunku Szymona Sobczaka, wcześniej jednego z rywali faulował jednak Wiktor Biedrzycki.

• Marzec zagrał piłkę wzdłuż bramki Stomilu, w ostatniej chwili wybił ją na rzut rożny Janusz Bucholc.

• Kontra Stomilu mogła być groźna, lecz Niźnik ubiegł Siemaszkę i zgarnął mu piłkę sprzed nóg.

• Odpowiada GKS. Strzał Mateusza Marca przyblokowany, rzut rożny dla bełchatowian.

• Artur Siemaszko dośrodkował z prawej strony boiska, spokojnie złapał piłkę Niźnik.

• Pierwsza groźna akcja Stomilu. Prawą stroną ruszył Eric Molloy, uderzył na bramkę rywali, lecz Daniel Niźnik sparował piłkę na rzut rożny.

• Zaczynamy!

• W pierwszej kolejce GKS wygrał u siebie bardzo pewnie. Bełchatowianie zwyciężyli 3:0, a do bramki Stomilu trafiali Artur Golański, Przemysław Zdybowicz oraz Krzysztof Wołkowicz. Dziś na boisku zobaczymy tylko tego ostatniego - dwóch pierwszych graczy nie ma nawet na ławce rezerwowych.

• Beniaminek z Bełchatowa ma na koncie o jeden punkt mniej od dzisiejszych rywali. Ostatnio w meczach GKS-u pada sporo bramek. Bełchatowianie przegrali u siebie 1:4 z GKS-em Tychy, lecz wcześniej takim samym wynikiem pokonali na wyjeździe Puszczę Niepołomice. Było to jednak dopiero pierwsze wyjazdowe zwycięstwo beniaminka w tym sezonie.

• Stomil Olsztyn w tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje 11. miejsce. Ostatnie tygodnie nie są jednak najlepsze dla drużyny Piotra Zajączkowskiego. Co prawda Stomil awansował do 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski, eliminując Wisłę Płock, ale w lidze nie wygrał od września. Ostatnie półtora miesiąca to cztery porażki drużyny z Olsztyna (w tym ostatnio z Wartą oraz GKS-em Tychy) i dwa remisy.

• Oto skład i ławka rezerwowych GKS-u:

• Ławka Stomilu: Leszczyński, Mosakowski, Tecław, Hinokio, Tarasenko, M. Gancarczyk, W. Gancarczyk, Niedziela.

• Stomil walczy dzisiaj o przełamanie. Jego rywalem jest sąsiad z tabeli. Spotkanie rozpocznie się za około 25 minut.

Stomil - GKS Bełchatów LIVE! Oczekują przełamania

Stomil - GKS Bełchatów LIVE! Oczekują przełamania ©Karina Trojok

Mecz Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów ONLINE. Zespół Piotra Zajączkowskiego nie wygrał w lidze od 28 września. Czy przełamie się w 18. kolejce? Relacja LIVE w GOL24 w sobotę od godziny 15:00.

Mecz Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów ONLINE

Stomil miał się włączyć do walki o awans, a tymczasem grzęźnie w środku tabeli. Jest w niej sąsiadem beniaminka. Od GKS-u Bełchatów posiada ledwie oczko więcej.

Nikt jeszcze głośno nie mówi o dymisji trenera, ale Stomil rzeczywiście ostatnio się pogubił.
Po rzutach karnych awansował w Pucharze Polski (mecz z Wisłą Płock), natomiast cztery na sześć razy (w dwóch spotkaniach padł wynik remisowy). Ostatnio musiał uznać wyższość liderującej Warty Poznań, przegrywając z nią u siebie 1:3.

Tydzień temu przegrał także GKS Bełchatów. I to dotkliwie. Na jego terenie zlał go imiennik z Tychów (1:4). Co jednak ciekawe, wcześniej taki samym wynikiem bełchatowski zespół potrafił na wyjeździe ograć Puszczę Niepołomicę (4:1).

Trudno wskazać faworyta sobotniego meczu. W 1. kolejce górą był GKS. U siebie wygrał 3:0. Po bramce zdobyli Artur Golański, Przemysław Zdybowicz i Krzysztof Wołkowicz.

Zawody poprowadzi sędzia Konrad Kiełczewski (Wasilków).

Ostatnie mecze bezpośrednie:

GKS Bełchatów - Stomil 3:0 (1 liga, 27.07.2019)
Stomil - GKS Bełchatów 0:2 (1 liga, 20.11.2015)

Mecz Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji na żywo w telewizji. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 15:00. Serdecznie zapraszamy!