Mecz Stomil Olsztyn - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Stomil Olsztyn - GKS Katowice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 13. kolejka
2018-10-06 19:00

Stomil Olsztyn

0

GKS Katowice

1

• Koniec meczu! GKS Katowice wygrywa po raz pierwszy od 18 sierpnia. Dla Stomilu to dziewiąta porażka w sezonie. Jedynego gola na wagę trzech punktów strzelił Łyszczarz w 32. minucie. Dziękujemy za uwagę!

• Lech uderzył nad bramką Barana!

• Arbiter doliczył 3 minuty.

• Kun uderzył z dystansu, ale obok bramki Barana.

• Żółta kartka dla Barana za spowalnianie gry.

• Niecelna główka Piotra Głowackiego.

• Żółta kartka dla Lecha za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Żółta kartka dla Piotra Głowackiego.

• Ostatnia zmiana w GKS-ie Katowice. Zszedł Śpiączka, wszedł Rumin.

• Baran wyszedł z bramki i pewnie wyłapał wrzutkę jednego z zawodników Stomilu.

• Błąd uderzył prosto w Skibę! GieKSa powinna prowadzić już 2:0...

• Ostatnia zmiana w Stomilu. Zszedł Tanczyk, wszedł Zając.

• Zamieszanie w polu karnym GKS-u Katowice, piłkę uderzył Mosakowski, jednak Baran nie miał żadnych problemów ze złapaniem futbolówki.

• Druga zmiana w zespole gości. Zszedł Bronisławski, wszedł Kurowski.

• Błąd uderzył z pierwszej piłki, jednak sporo zabrakło, by pokonać Skibę.

• Żółta kartka dla Śpiączki.

• Bardzo niecelne uderzenie Tanczyka.

• Błąd uderzył sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok bramki Skiby.

• Pierwsza zmiana w GKS-ie Katowice. Zszedł Anon, wszedł Woźniak.

• Druga zmiana w Stomilu. Zszedł Góral, wszedł Kun.

• Piotr Głowacki uderza tuż obok słupka!

• Rzut wolny z drugiej strony boiska. Strzał głową oddał Remisz, ale piłka znalazła się w rękach Skiby.

• Rzut wolny dla Stomilu. Lech uderza głową minimalnie nad poprzeczką!

• Pierwsza zmiana w Stomilu. Zszedł Jegliński, wszedł Stromecki.

• Wracamy do Olsztyna na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Stomil Olsztyn przegrywa z GKS-em Katowice 0:1 po golu Łyszczarza z 32. minuty. Na drugą część spotkania zapraszamy za kwadrans!

• Żółty kartonik ogląda Poczobut.

• Łyszczarz przed szansą na zdobycie drugiego gola, ale nabił jednego z obrońców Stomilu. Mogło być groźnie!

• Żółtą kartką upomniany Jegliński.

• Bronisławski znalazł niepilnowanego Łyszczarza, który oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od słupka, ale i tak wpadła do bramki Skiby. GKS Katowice prowadzi 1:0.

• GOL! GKS Katowice obejmuje prowadzenie w Olsztynie po bramce Łyszczarza!

• Rzut rożny dla katowiczan.

• Paweł Głowacki faulował jednego z katowiczan. Rzut wolny dla GKS-u.

• Piłka zagrana do Tanczyka, lecz zawodnik Stomilu nie opanował jej. GKS wznowi za chwilę z autu.

• Piłka zagrana do Górala, jednak odskoczyła ona napastnikowi Stomilu i zdołał odegrać do nabiegającego Lecha, który uderzył na bramkę! Bardzo dobra interwencja Barana!

• Lech sfaulował Remisza. Rzut wolny dla GKS-u Katowice.

• Faul na Góralu w środku boiska. Szybko wznowił Stomil.

• Błąd uderzył na bramkę, ale piąstkuje Skiba!

• Faul Jeglińskiego na około 30. metrze i rzut wolny dla GKS-u Katowice.

• Minimalnie niecelny strzał głową Śpiączki.

• Piłka zagrana na Górala, ale ten tylko wywalczył rzut rożny. Krótkie rozegranie przez Lecha, jednak akcja została przerwana. Faulował Mosakowski.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina.

• Spotkanie Stomilu z GKS-em rozpocznie się o godz. 19. Po nim piłkarzy obu drużyn czeka przerwa ze względu na powołania zawodników do młodzieżowych reprezentacji. Z Dumy Warmii na kadrę wyjadą Mosakowski i Michał Góral, a z GieKSy Tymoteusz Puchacz oraz Adrian Łyszczarz. Z tego powodu goście poprosili o zmianę terminu meczu z Garbarnią Kraków, a Stomil z Bruk-Bet Termaliką. Zaległości zostaną nadrobione 24 października.

• Duma Warmii boryka się bowiem nie tylko z problemami finansowymi, ale też i kadrowymi. Do końca roku z treningów wykluczony jest golkiper Michał Leszczyński, któremu odnowił się uraz kolana i będzie musiał przejść operację. Do zdrowia wciąż nie wrócił Remigiusz Szywacz, który złamał nadgarstek podczas meczu z Chojniczanką Chojnice. Poza meczową osiemnastką znaleźli się też Rafał Śledź i Wojciech Dziemidowicz. Trener Kamil Kiereś, zamiast nich będzie mógł liczyć na Jakuba Mosakowskiego i Łukasza Jeglińskiego.

• Przed piłkarzami obu drużyn szansa, by podreperować dorobek punktowy i przesunąć się wyżej w tabeli. W środę, w zaległej 1. kolejce Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn zaliczył wpadkę, przegrywając 0:1 na własnym terenie z beniaminkiem z Poznania, a przed tygodniem 0:2 z Chrobrym Głogów na wyjeździe. GieKSa, prowadzona przez Jakuba Dziółkę również przegrała w 12. kolejce przed własnymi kibicami 1:2 z Bruk-Bet Termaliką. Konsekwencją fatalnych wyników, zarówno Stomilu, jak i GKS-u są kolejno 16. i 17. miejsce w tabeli.

• Witamy w relacji LIVE z meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym Stomil Olsztyn zmierzy się z GKS-em Katowice. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 19.

Joanna Sobczykiewicz

Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn - GKS Katowice LIVE! Odbić się od dna tabeli

Fortuna 1 Liga. Stomil Olsztyn - GKS Katowice LIVE! Odbić się od dna tabeli ©Marlena Penc

W sobotni wieczór czeka nas mecz dwóch zespołów z dna tabeli. 16. Stomil Olsztyn podejmie przed własnymi kibicami 17. GKS Katowice. Żadna z drużyn nie chciałaby spędzić przerwy, spowodowanej powołaniami piłkarzy do reprezentacji młodzieżowych w strefie spadkowej. Spotkanie poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24 od godz. 18:40.

Przed piłkarzami obu drużyn szansa, by podreperować dorobek punktowy i przesunąć się wyżej w tabeli. W środę, w zaległej 1. kolejce Fortuna 1 Ligi Stomil Olsztyn zaliczył wpadkę, przegrywając 0:1 na własnym terenie z beniaminkiem z Poznania, a przed tygodniem 0:2 z Chrobrym Głogów na wyjeździe.
GieKSa, prowadzona przez Jakuba Dziółkę również przegrała w 12. kolejce przed własnymi kibicami 1:2 z Bruk-Bet Termaliką. Konsekwencją fatalnych wyników, zarówno Stomilu, jak i GKS-u są kolejno 16. i 17. miejsce w tabeli.

Stomil, zarówno w meczu z Wartą, jak i Chrobrym stworzył sobie kilka sytuacji na strzelenie gola, jednak żadnej nie wykorzystał. Rywale byli skuteczniejsi i to zagwarantowało im pełną pulę punktów. Duma Warmii boryka się bowiem nie tylko z problemami finansowymi, ale też i kadrowymi. Do końca roku z treningów wykluczony jest golkiper Michał Leszczyński, któremu odnowił się uraz kolana i będzie musiał przejść operację. Do zdrowia wciąż nie wrócił Remigiusz Szywacz, który złamał nadgarstek podczas meczu z Chojniczanką Chojnice. Poza meczową osiemnastką znaleźli się też Rafał Śledź i Wojciech Dziemidowicz. Trener Kamil Kiereś, zamiast nich będzie mógł liczyć na Jakuba Mosakowskiego i Łukasza Jeglińskiego.

Katowiczanie bardzo potrzebują przełamania. W 12 spotkaniach zdobyli zaledwie dziewięć punktów, a mając na uwadze transfery, jakich dokonali w czasie letniego okienka, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Do kadry po przymusowej pauzie za kartki wraca Bartosz Śpiączka. Trener Dziółka liczy też na Jakuba Wawrzyniaka, który powoli wraca do zdrowia i jeżeli tylko otrzyma pozytywną opinię od lekarzy, zmieni jednego ze stoperów. Kibice GieKSy nie widzą innej możliwości niż powrót z Olsztyna z trzema punktami. Stomil jest bowiem drużyną, która w lidze przegrała najwięcej spotkań (osiem).

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Stomil Olsztyn - GKS Katowice?

Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. W obecnym sezonie był rozjemcą w sześciu spotkaniach, w których trakcie pokazał 36 żółtych kartek, dwie czerwone i podyktował pięć rzutów karnych.

FORMA W OSTATNICH SPOTKANIACH

STOMIL OLSZTYN
Stomil Olsztyn - Warta Poznań 0:1
Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn 2:0
Stomil Olsztyn - Odra Opole 2:1 (Grzegorz Lech, Marcin Stromecki)
GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn 2:1 (Michał Góral)
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn 2:1 (Michał Góral)

GKS KATOWICE
GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica 1:2 (bramka dla GKS-u po trafieniu samobójczym Rafała Grzelaka)
GKS Katowice - Puszcza Niepołomice 1:1 (Adrian Błąd z rzutu karnego)
GKS Katowice - Odra Opole 2:2 (Arkadiusz Woźniak, Tymoteusz Puchacz)
Chrobry Głogów - GKS Katowice 2:0
Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 2:1 (Adrian Błąd)