Mecz Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE....

Mecz Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ZYWO

Fortuna 1 Liga, 20. kolejka
2018-11-24 16:00

Stomil Olsztyn

0

Podbeskidzie Bielsko-Biała

2

• Koniec spotkania! Już po raz piąty Podbeskidzie wygrywa na wyjeździe. Tym razem wystarczyły gole kapitana. W tabeli strata do miejsc premiowanych awansem wciąż jest jednak spora.

• Jak informuje spiker kartkę otrzymał też Rzuchowski.

• I koniec zmian w tym spotkaniu. Bohatera meczu zmienia Kozak.

• Kartka dla Jeglińskiego za kłótnię z rywalem.

• Zrobiło się zamieszanie pod bramką "Górali". Kopnął Trojak, ale został zablokowany!

• Ostatnia roszada po stronie gospodarzy. Za Wełnickiego wchodzi Zając. Może on coś wskóra?

• Kartkę dostał również Śledź. Faulował bodajże Sabalę.

• Zupełnie nieudany strzał Kostorza. Wprowadzony zawodnik kopnął z dystansu, ponad poprzeczką. Zbliżamy się do końcówki meczu. Stomil bez argumentów.

• Brede zmienia dalej. Tym razem boisko opuścił Palawandiszwili, a szansę otrzymał Rakowski.

• Radość Sierpiny po drugiej bramce:

• Żółtą kartkę obejrzał Palawandiszwili.

• Kolejna kontrowersja. Z trybun usłyszeliśmy: Ręka, ręka! Sędzia nakazał jednak grać dalej.

• Kostrzo zmienił Płachetę.

• I mieliśmy odpowiedź Stomilu. Dopiero wybicie Bougaidisa wyjaśniło sytuację. Było gorąco, byłi blisko kontaktowej bramki.

• Uwaga! Sierpina mógł ustrzelić hat-tricka, ale tym razem został zatrzymany.

• I jest kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Za Górala wchodzi Śledź.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Ponownie Sierpina.

• RZUT KARNY DLA PODBESKIDZIA! To Wełnicki sfaulował Sabalę.

• Tanczyk... Napastnik Stomilu skacze w polu karnym, uderza głową, ale obok bramki. To jego kolejna niecelna próba w meczu.

• Trojak w miejsce Pawła Głowackiego.

• Nie ma gwizdka sędziego, mimo że na murawę padł Lech.

• Sierpina otrzymał żółtą kartkę.

• Sołowiej w asekuracji. Dzięki temu Skiba nie musiał interweniować.

• Kolejna próba ze strony Stomilu. Uderzał Kuban, którego zablokowano. Potem Tanczyk atakuje przeciwnika i sędzia odgwizduje przewinienie.

• Płacheta kontynuuje grę. Przed chwilą zatrzymał akcję Górala.

• Ucierpiał przed momentem Płacheta. Trafiono go piłką w brzuch.

• Druga część właśnie się rozpoczęła.

• No i mamy przerwę. Podbeskidzie prowadzi ze Stomilem po golu Sierpiny.

• Zbliżamy się do końca pierwszej odsłony. Podbeskidzie umiejętnie broni dostępu do własnej bramki.

• Stomil ma kłopot z dojściem do sytuacji strzelekich. Teraz spróbował Tanczyk, lecz kopnął bardzo niecelnie.

• Tak cieszyli się "Górale":

• Wiktorski całkiem nieźle współpracuje z Bougaidisem. Grek wcześniej tworzył duet z Malcem, który po dobrym sezonie powędrował do Pogoni Szczecin.

• Gospodarze mieli pretensje do sędziego Aluszyka, że w akcji bramkowej przeoczył wcześniej rzekomy faulu na jednym z zawodników Stomilu.

• Takich prezentów nie wypada marnować. Sierpina ładnym uderzeniem pokonuje Skibę. Błąd w tej akcji popełniła obrona Stomilu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SIERPINA!

• Zbliżamy się do 30 minuty. Na razie najlepszej okazji na bramkę nie wykorzystał Góral.

• Od dwóch-trzech minut Stomil był na połowie Podbeskidzia. Kolejna próba uderzenia została jednak zablokowana.

• Tanczyk... Za długo holował piłkę. To była dobra sytuacja na strzelenie gola.

• Podbeskidzie należy pochwalić za całkiem ofensywną grę. W ostatniej akcji błąd popełnił Modelski, faulując rywala w jego polu karnym.

• Tym razem dobrze współpracowali Skiba z Kubaniem.

• Chopi główkuje, ale prosto w ręce Piotra Skiby.

• Michał Góral zmarnował 100% sytuację! Nie był w stanie wykorzystać sytuacji sam na sam. Uderzył nad poprzeczką.

• Stomil stara się wyprowadzać szybkie kontry, ale obrona Górali na razie bez błędów.

• Wygoniony do linii końcowej Chopi wycofał piłkę do Valerijsa Sabali, ale ten nie zdołał jej przyjąć.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy.

• Nagrodzony koszulką z numerem 300 został Grzegorz Lech. Doświadczony pomocnik Stomilu 3 października rozegrał 300. mecz dla olsztyńskiego klubu.

• Piłkarze wychodzą na murawę, za moment przywitanie, losowanie stron i gramy.

• Rozgrzewka już się kończy, zaczynamy za kwadrans.

• Kwestia sponsorów w przypadku drużyny z Olsztyna jest kluczowa, bo może zadecydować o być albo nie być Stomilu w pierwszej lidze w rundzie wiosennej. W tym tygodniu piłkarze Zajączkowskiego trenowali normalnie, ale wcześniej protestowali ze względu na spore zaległości finansowe, jakie ich względem ma klub. Póki co, problemy jednoczą piłkarzy, bo ci w efektowny sposób pokonali w poprzedniej kolejce Bytovię Bytów (3-2).

• Duma Warmii zaliczyła udany początek sezonu, ale potem wpadła w długi kryzys, który kosztował posadę trenera Kamila Kieresia. Na ławce zastąpił go Piotr Zajączkowski. - Pierwszy mecz przeciwko Podbeskidziu graliśmy na początku rundy. Zespoły zbytnio się nie znały. Teraz wszystkie ekipy wzajemnie się analizują. Podbeskidzie walczy o powrót do Ekstraklasy. To bardzo solidny zespół. Gramy u siebie, chcemy rozegrać dobre spotkanie. Zawodnicy wiedzą, że tylko dobrą grą możemy przyciągnąć potencjalnych sponsorów - podkreśla szkoleniowiec Stomilu.

• Tydzień temu bielszczanie pokonali w sparingu Cracovię 2-1, co jest dobrym prognostykiem przed ich starciem w Olsztynie. Nie jest nim na pewno mecz obu drużyn z początku sezonu, gdy Stomil sprawił niespodziankę i po bardzo dobrym występie wygrał w Beskidach 3-1.

• Drużyna z Bielska-Białej przez całą rundę jesienną ma problem z ustabilizowaniem swojej formy. Jeszcze niedawno wydawało się, że Górale są na fali, wygrali trzy z czterech kolejnych spotkań, ale przed przerwą na reprezentacje ponieśli niespodziewaną porażkę u siebie z GKS-em Katowice (0-2). W ostatnich trzech kolejkach Podbeskidzie chce więc poprawić swój dorobek punktowy i wykorzystać fakt, że zmierzy się z zespołami z dołu ligowej tabeli (Stomil, Bruk-Bet, Garbarnia).

• Witamy! W sobotnie popołudnie Stomil Olsztyn zagra u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała w ramach 20. kolejki Fortuna 1 Ligi. Zapraszamy na relację na żywo.

Joanna Sobczykiewicz

Stomil - Podbeskidzie LIVE! Czy Duma Warmii pokona Górali po raz drugi?

Stomil - Podbeskidzie LIVE! Czy Duma Warmii pokona Górali po raz drugi? ©Marlena Penc

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Piłkarze z zaplecza Ekstraklasy niedługo rozjadą się na urlopy, lecz zanim to zrobią, do rozegrania pozostaną im dwie, ostatnie kolejki w Fortuna 1. Lidze. O godz. 16 Stomil Olsztyn podejmie Górali z Bielska-Białej. Czy Podbeskidziu uda się zrewanżować za fatalny mecz przeciwko Dumie Warmii z sierpnia? Jedno jest pewne. Stomil tanio skóry nie sprzeda, szczególnie gdy coraz częściej punktuje, a ponadto uciekł ze strefy spadkowej.

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE

Stomil Olsztyn dobrze rozpoczął rozgrywki na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2018/19, lecz im dalej w las… tym było tylko gorzej. Mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała z 4 sierpnia był jednym z lepszych, jakie Duma Warmii rozegrała za Kamila Kieresia.
W tamtym okresie goście cierpieli z powodu braku możliwości gry na własnym stadionie, gdzie wymieniana była murawa, a starcie z Góralami było jednym z tych najbardziej odległych. 536 kilometrów – tyle do pokonania w jedną stronę mieli zawodnicy Stomilu. Długi powrót do domu był jednak osłodzony pewną, cenną nagrodą. W 16. minucie golkipera Podbeskidzia pokonał Grzegorz Lech, a w drugiej połowie dwa trafienia zanotował Piotr Głowacki. Górali było co prawda stać na wyrównanie w 50. minucie, ale to nie wystarczyło, by myśleć o zdobyciu punktów przed własnymi kibicami. Pełna pula pojechała do Olsztyna wraz z zawodnikami Kieresia.

Stomil z upływem czasu radził sobie coraz gorzej i zmiana trenera okazała się formalnością. Gdy Piotr Zajączkowski objął Dumę Warmii, poprawiły się wyniki, a ostatnio olsztynianie zdołali uciec ze strefy spadkowej. Dwa tygodnie temu pokonali (1:0) Wartę Poznań, a przed tygodniem wygrali (3:2) z Bytovią Bytów, która dzielnie walczyła o punkty do ostatniego gwizdka arbitra.

Dodajmy, że nad Stomilem nie wiszą żadne zaległości, bo gdy bytowianie robili wszystko, by odrobić trzybramkową stratę, to Podbeskidzie miało czas na regenerację. Mecz z Bruk-Bet Termaliką został przełożony ze względu na powołania do młodzieżowych reprezentacji. Co prawda z olsztyńskiej ekipy na kadrę pojechał Jakub Mosakowski, lecz Zajączkowski nie widzi dla niego miejsca nawet na ławce rezerwowych, a Michał Góral ze względu na kontuzję, powołania nie otrzymał, dlatego Duma Warmii tym razem swojego spotkania nie przełożyła.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała?

Nie wszystko jest tak kolorowe, jak mogłoby się wydawać. Choć Stomil nie ma zaległości w lidze, to ma je gdzieś indziej. Problemy finansowe wiszą nad klubem nie od dziś, ale przed tygodniem mogły poważnie zagrozić planowemu rozegraniu meczu z Bytovią. Zawodnicy przez trzy dni trenowali indywidualnie, a przed samym spotkaniem rozgrzewali się nie na głównej płycie, a na boisku bocznym. Na murawę chcieli też wyjść w koszulkach z napisem: „Mamy dość tego cyrku”, lecz nie pozwolił im na to delegat. Postanowili więc wnieść je w rękach i w ten sposób zaprotestować przeciwko brakom wypłat od około dwóch miesięcy.

Jedno jest pewne. Na murawę w Olsztynie nie wybiegnie ta sama jedenastka, co w Bielsku-Białej. Trener Zajączkowski ma zupełnie inną wizję niż Kiereś. Oczywiście, nie mamy tu na myśli wymuszonej zmiany w bramce – w sierpniu bronił Michał Leszczyński, dziś Piotr Skiba, bo ten pierwszy wraca do zdrowia po urazie kolana, a na ligowe boisko będzie mógł wbiec dopiero w przyszłym roku. Piotr Głowacki, strzelec dwóch goli przeciwko Podbeskidziu teraz zaczyna od ławki rezerwowych. Po ostatnim spotkaniu z Bytovią z dobrej strony pokazał się Łukasz Jegliński, zajmując miejsce podstawowemu u Kieresia Miłoszowi Trojakowi. Były pomocnik Ruchu Chorzów przymusowo opuścił ten mecz ze względu na nadmiar żółtych kartoników. Podobnie wygląda sytuacja na lewej obronie. Remigiusz Szywacz, który do momentu złamania nadgarstka w meczu z Chojniczanką Chojnice (15 września) był jednym z pierwszych, którzy mogli liczyć na wyjściowy skład (nie tylko w tym sezonie, ale i wiosną 2017/18), po powrocie po kontuzji zagrał tylko 90 minut w przegranym (2:3) Pucharze Polski z Wigrami Suwałki, dodajmy, w którym zdobył bramkę. U Zajączkowskiego zarówno Trojak, jak i Szywacz pod koniec piłkarskiego 2018 roku będą mieć problem nie tylko z wybiegnięciem w podstawowej jedenastce, ale też załapaniem się do osiemnastki…

Arbiter
Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. W obecnym sezonie był rozjemcą w dziesięciu spotkaniach, w których trakcie pokazał 50 żółtych kartek, trzy czerwone, a także podyktował sześć rzutów karnych.

Stomil Olsztyn - Podbeskidzie Bielsko-Biała TRANSMISJA TV

Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Początek meczu o godzinie 16:00. Nie zaplanowano transmisji telewizyjnej z meczu Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała. Tym samym zapraszamy na relację LIVE w Gol24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.