Mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie...

Mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 25. kolejka
2019-03-23 15:00

Stomil Olsztyn

1

Raków Częstochowa

1

• Remis Stomilu z Rakowem jest niewątpliwie lekką niespodzianką. Lider Fortuna 1. Ligi przez większość meczu kontrolował boiskowe wydarzenia, ale w końcówce strata i faul Sebastiana Musialika zaowocowały golem Grzegorza Lecha z rzutu wolnego. Od Stomilu powoli oddala się widmo spadku, ekipa z Częstochowy po raz pierwszy od października straciła punkty. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Stomil remisuje z Rakowem 1:1!

• Z dystansu uderzał Maciej Pałaszewski, ale piłka przeszła wysoko nad bramką.

• Będzie jeszcze rzut wolny dla Stomilu. To ostatnia szansa na decydującego gola w tym meczu.

• Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Odpowiedź Rakowa! Domański wpadł z piłką w pole karne i oddał bardzo dobry strzał, ale piłka przeszła po głowie Kraczunowa i wyszła tylko na rzut rożny!

• Grzegorz Lech podał do Michała Suchanka, ten ładnie przyjął sobie piłkę i oddał strzał sprzed pola karnego, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Gol wyrównujący wyraźnie uskrzydlił Stomil. Gospodarze znów w ataku na bramkę Gliwy, możemy mieć sporą niespodziankę.

• Szybko reaguje na boiskowe wydarzenia Marek Papszun. Poza boiskiem Patrick Friday Eze, za Nigeryjczyka Maciej Domański.

• A Stomil wcale nie zamierza rezygnować z walki o trzy punkty. Gospodarze wywalczyli rzut rożny, a kibice domagają się kolejnego gola.

• Niespodziewanie mamy remis w Olsztynie! Mocny strzał z rzutu wolnego oddał Grzegorz Lech, a lecącej tuż przy słupku piłki nie zdołał odbić Michał Gliwa. Czyżby seria zwycięstw Rakowa została przerwana?

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA STOMILU! GRZEGORZ LECH!

• Błąd Musiolika, który stracił piłkę na rzecz Sobczaka, a potem faulował rywala. Będzie niezła okazja dla Stomilu.

• Mateusz Gancarczyk zagrał piłkę na lewą stronę do Lecha, ten dobrze dośrodkował, ale wybił futbolówkę jeden z obrońców.

• Po dośrodkowaniu Schwarza w pole karne główkował Niewulis, lecz Skiba nie musiał interweniować.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Opuszcza murawę Paweł Głowacki, zastępuje go Michał Suchanek.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Kowalski. Piłka przeszła jednak daleko obok słupka.

• Sporo miejsca na prawej stronie boiska miał Malinowski, lecz jego piłka po jego dośrodkowaniu wyszła za linię końcową. Od piątego metra zacznie Skiba.

• Dominację Rakowa potwierdzają statystyki. Goście są przy piłce przez 67% czasu, mają ją więc dwa razy częściej od rywali.

• Pierwsza zmiana w Rakowie - schodzi Mateusz Zachara, wchodzi Sebastian Musiolik.

• Sapała dobrze zagrał do Schwarza, a ten był faulowany przez Kubania. Będzie kolejny stały fragment dla gości.

• Eze znów z dobrą okazją na gola. Po dośrodkowaniu Schwarza z rzutu rożnego właśnie Eze uderzał głową, ale Bucholc wybił piłkę na rzut rożny.

• Raków bliski drugiego gola! Znakomitym prostopadłym podaniem na lewą stronę popisał się Sapała, Kun dośrodkował w pole karne w kierunku Eze, lecz Nigeryjczyka w ostatniej chwili uprzedził Płamen Kraczunow i wybił piłkę na rzut rożny!

• Po wybiciu piłki z pole karnego futbolówka trafiła do Pawła Głowackiego. Ten chciał uderzyć z woleja, lecz zrobił to bardzo źle.

• Po dośrodkowaniu Bucholca z prawej strony ręką zagrał Kasperkiewicz. Będzie niezła okazja dla Stomilu.

• Faul Lukasa Kubania na Piotrze Malinowskim. Zaostrza się mocno mecz w Olsztynie.

• Dobrze w defensywie zagrał teraz Sapała. Wybił piłkę na aut, chroniąc Raków przed rzutem rożnym.

• Druga zmiana w zespole Stomilu. Poza boiskiem jest już Bartłomiej Niedziela, za niego Maciej Pałaszewski.

• Uderzenie Niedzieli także zablokowane. Gliwa znów ma piłkę.

• Sprzed pola karnego strzelał Mateusz Gancarczyk. Po rykoszecie piłkę złapał Gliwa.

• Niedokładne zagranie Sabały do jednego z partnerów. Od bramki zacznie Skiba.

• Bartłomiej Niedziela ostro faulował Piotra Malinowskiego. Zasłużona żółta kartka dla piłkarza Stomilu.

• Kontrę Stomilu zaprzepaścił Lech. Niecelnie zagrał do Sobczaka - podanie było zbyt lekkie i przejął piłkę obrońca.

• Niepewne zagranie jednego z obrońców do Skiby. Bramkarz Stomilu znów musiał wychodzić na szesnasty metr, ale dobrze wybił piłkę.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Stomilu. W przerwie nie mieliśmy żadnych zmian w składach obu drużyn.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Tak jak można było się spodziewać, Raków zmierza na razie po pewne trzy punkty. Lider Fortuna 1. Ligi od samego początku kontrolował przebieg meczu, a efektem była bramka Miłosza Szczepańskiego już w trzeciej minucie meczu. Ekipa Marka Papszuna przez pierwsze pół godziny meczu miała ogromną przewagę, potem do głosu doszedł też Stomil, który omal nie wyrównał tuż przed przerwą. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie - wracamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Zagotowało się pod bramką Rakowa! Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkował Płamen Kraczunow, ale odbił piłkę Gliwa! Niecelna była za to dobitka Aleksandra Kowalskiego.

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Teraz Sapała faulował Sobczaka i będzie okazja dla Stomilu z rzutu wolnego.

• Szczęścia próbował teraz Szymon Sobczak. Strzał z dystansu napastnika Stomilu był bardzo niecelny.

• Znów mógł wpisać się na listę strzelców Zachara! Tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony i sporym zamieszaniu w polu karnym piłka spadła pod jego nogi, ale po strzale przeszła obok słupka!

• Groźnie pod bramką Stomilu! Patrick Friday Eze zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Zachary, ten znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skibą, lecz bramkarz gospodarzy wyszedł na szesnasty metr i dobrze interweniował!

• Grzegorz Lech najpierw stracił piłkę na rzecz Szczepańskiego, a potem faulował rywala. W efekcie obejrzał żółtą kartkę.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Bucholca z prawej strony boiska, główkował Mateusz Gancarczyk, ale piłka przeszła obok słupka.

• Teraz częściej przy piłce utrzymują się gracze Stomilu. Brakuje jednak strzałów na bramkę Gliwy.

• Kasperkiewicz bardzo dobrze zagrał na lewą stronę do Kuna. Wrzutka tego drugiego została zablokowana przez gospodarzy.

• Akcja gospodarzy prawą stroną. Lech zagrał prostopadłą piłkę do Niedzieli, ten starał się dośrodkować, ale zablokował go jeden z rywali i mamy tylko aut.

• Niezła akcja Stomilu. Zakończyła się strzałem Niedzieli z dość ostrego kąta, lecz futbolówka przeszła obok słupka.

• Niedziela kolejny raz w tym meczu faulował Arkadiusza Kasperkiewicza. Obrońcy Rakowa po kolejnych przewinieniach rywala puszczają już powoli nerwy.

• Niezłe podanie Waldemara Gancarczyka w kierunku Bucholca. Ten nie zdołał jednak dojść do piłki.

• Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Łukasz Jegliński. Zastąpił go Waldemar Gancarczyk.

• Schwarz przerzucił piłkę na lewą stronę do Kuna, ten chciał zgrać ją głową, lecz powstrzymali go obrońcy. Po chwili Raków odzyskał jednak piłkę i goście konstruują kolejną akcję.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego mógł wykorzystać Niewulis. Stoper Rakowa oddał strzał głową, lecz dobrze ustawiony Skiba nie miał problemów z interwencją.

• Urwał się prawą stroną Szczepański i dobrze dośrodkował w pole karne, ale wybił piłkę na rzut rożny Aleksander Kowalski.

• Daleko przed bramkę wyszedł teraz golkiper Stomilu. Wybił piłkę tak mocno, że ta wyszła za linię końcową po drugiej stronie boiska.

• W pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Mateusz Zachara, a szansę na strzał miał Andrzej Niewulis. Spokojnie złapał jednak piłkę Skiba.

• Kolejny faul, tym razem przewinił Janusz Bucholc, próbując zatrzymać Schwarza. Kapitan Stomilu zarobił żółtą kartkę.

• Na strzał z dystansu zdecydował się Mateusz Gancarczyk. Spore problemy miał Michał Gliwa, który wypluł piłkę przed siebie, lecz ostatecznie złapał ją na raty.

• Daleki wyrzut z autu Schwarza był nieudany. Piłka wylądowała w rękach Skiby.

• Bardzo dużą przewagę mają na razie piłkarze Rakowa. Stomil znów musiał ratować się faulem na własnej połowie - tym razem przewinił Bartłomiej Niedziela, ale dośrodkowanie z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia.

• Na strzał zdecydował się Igor Sapała. Piłka przeszła jednak wysoko nad poprzeczką.

• Płamen Kraczunow faulem powstrzymał Szczepańskiego. Będzie dobra okazja dla Rakowa z rzutu wolnego.

• Pierwszą kontrę próbowali wyprowadzić piłkarze Stomilu. Brakło jednak dokładności i piłka wyszła za linię końcową.

• Grzegorz Lech faulował teraz jednego z rywali. Będzie rzut wolny dla Rakowa.

• Idealny początek Rakowa! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska sporo miejsca w polu karnym miał Patryk Kun, oddał strzał głową, piłkę odbił przed siebie Piotr Skiba, lecz przy dobitce Miłosza Szczepańskiego golkiper Stomilu był już bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA RAKOWA! MIŁOSZ SZCZEPAŃSKI!

• Niewiele brakowało, aby Raków miał już niezłą okazję na zdobycie gola. Z woleja chciał strzelać Petr Schwarz, lecz w ostatniej chwili zdjął mu piłkę z nogi obrońca.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Rakowa. Lider Fortuna 1. Ligi gra w czerwono-niebieskich strojach, Stomil na niebiesko-biało.

• Zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Zaraz początek tego spotkania!

• Stomil od dawna zmaga się z ogromnymi problemami. Wiele wskazywało na to, że olsztynianie mogą nawet nie przystąpić do rundy wiosennej. Tymczasem Stomil gra i zdobywa punkty - po zimowej przerwie drużyna gospodarzy zanotowała dwa zwycięstwa i jeden remis,, wychodząc dzięki temu ze strefy spadkowej.

• Raków Częstochowa pewnie zmierza do LOTTO Ekstraklasy. Ekipa Marka Papszuna wygrała dziewięć ostatnich spotkań w lidze, a na dodatek awansowała do półfinału Pucharu Polski. Czy dziś odniesie kolejne zwycięstwo?

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Zdecydowanymi faworytami są oczywiście goście.

• Czas na 25. kolejkę Fortuna 1. Ligi. Na początek mecz walczącego o utrzymanie Stomilu Olsztyn ze zmierzającym do LOTTO Ekstraklasy Rakowem Częstochowa. Początek meczu już o 15:00. Na relację na żywo zaprasza Maciej Pietrasik!

Rafał Musioł

Mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©karina trojok / dziennik zachodni / polska press

Mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa ONLINE. Mecz Stomiu z Rakowem jest jednym z trzech, które nie zostały przełożone w tej kolejce Fortuny 1. Ligi. Początek sobotniego spotkania o godzinie 15. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa ONLINE

Raków Częstochowa jest coraz bliżej awansu do Lotto Ekstraklasy. Kolejny krok lider będzie miał szansę wykonać w sobotę w wyjazdowym spotkaniu ze Stomilem Olsztyn.

Dla gospodarzy konfrontacja z ekipą Marka Papszuna też jednak ma duże znaczenie, Stomil, który zimą przeżywał olbrzymie problemy i groziło mu nawet wycofanie z rozgrywek, znajduje się tuż nad strefą spadkową z przewagą zaledwie jednego punktu nad Wigrami Suwałki, ale właśnie ten zespół olsztynianie pokonali w poprzedniej kolejce. W sumie zespół Piptra Zajączkowskiego w trzech wiosennych występach zdobył siedem punktów. Raków zgarnął ich jednak dziewięć, nie tracąc przy tym żadnego gola.

Raków w Olsztynie wystąpi w najsilniejszym składzie. W zespole jest dwóch zawodników, którzy grali w przeszłości w Stomilu: Patryk Kun oraz Andrzej Niewulis.

– Raków ostatnie spotkanie przegrał w sierpniu z Chojniczanką Chojnice. Nasi rywale mają świetną passę ligowych zwycięstw z rzędu, a dodatkowo dochodzą efektowne zwycięstwa w Pucharze Polski nad Lechem Poznań oraz Legią Warszawa. Na pewno Raków będzie musiał poleć w którymś meczu i mam nadzieję, że to nastąpi w sobotę na Piłsudskiego – powiedział jednak szkoleniowiec Stomilu.

Za sukces Rakowa ściskać będą kciuki między innymi kibice i piłkarze GKS-u Katowice, którzy właśnie do Stomilu liczą stratę do bezpiecznej strefy. W rundzie jesiennej częstochowianie wygrali u siebie 2:0.

Sędzią meczu Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa będzie Mariusz Korpalski z Torunia.

Mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV

Spotkanie Stomil - Raków pokaże telewizja Polsat Sport Extra. Wstęp do meczu rozpocznie się o godz. 14:45. Początek o godz. 15. Mecz Stomil - Raków komentować będą Grzegorz Michalewski i Tomasz Łapiński (z Olsztyna).

15:00 mecz Stomil Olsztyn - Raków Częstochowa