Mecz Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Gdzie...

Warta Poznań

2

Podbeskidzie Bielsko-Biała

1

• Koniec meczu! Czwarta wygrana z rzędu Warty - na wagę fotelu lidera! Dzisiaj o wygranej zadecydowały postawa w defensywie, no i skuteczność Kupczaka z jedenastego metra. 2/2!

• I jeszcze jedna kartka - dla bramkarza Lisa.

• Co za okazja na wyrównanie! Roginić obił jedynie poprzeczkę.

• Pomocy wymaga Lis. Tymczasem arbiter dolicza pięć minut.

• Szósta żółta kartka w meczu. Ukarany został nią Kiklaisz.

• I jeszcze Rybicki w miejsce Jakóbowskiego. To ostatnia zmiana Warty.

• I jeszcze jedna zmiana u gości. Wszedł Rzuchowski.

• Ależ nerwowa końcówka! Sędzia Myć po długim namyśle wskazał na wapno. Z jedenastego metra nie pomylił się znów Kupczak i mamy 2:1 dla gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! PONOWNIE KUPCZAK!

• RZUT KARNY DLA WARTY POZNAŃ!

• Kiełb dośrodkowuje z rzutu rożnego w pole karne Podbeskidzia. Rywale oddalają zagrożenie.

• Janickiego zastępuje Kiklaisz. Dostaje nieco więcej minut niż w Radomiu.

• Kolejny niecelny strzał ze strony przyjezdnych. Do końca spotkania pozostał nieco ponad kwadrans.

• Laskowski zmienił Danielaka. To druga roszada po stronie gości.

• Trzeci ofsajd. Oczywiście na nim gracz Podbeskidzia - konkretnie Modelski.

• Mogło być 2:1. Jaroch (ten z Warty) uderza z całej siły, ale na posterunku jest Polacek. Nadal remis.

• Po raz drugi w meczu chorągiewka asystenta w górze. Znowu spalił jeden z "Górali'. Po zejściu Sierpiny opaskę kapitana przejął u nich Bartosz Jaroch.

• Gach w miejsce Sierpiny.

• Warta w ofensywie, ale też bez efektu. Piłka po strzale zatrzymała się na obrońcy.

• Są rzuty wolne, rożne, ale brakuje konkretów po nich. Przed chwilą okazję zmarnowali przyjezdni.

• Boisko opuścił już Długosz. Za niego Gardzielewicz.

• Żółtą kartkę obejrzał Boczek. Sędzia Myć jest dzisiaj jak widać konsekwentny.

• Czekamy aż gra nabierze tempa. Na razie akcje są szarpane.

• Czwarta żółta kartka w meczu. Dla Osyry.

• Od początku Warta próbuje przejąć inicjatywę. Pierwszy strzał został zablokowany.

• Gramy dalej. Od środka wznowiło Podbeskidzie.

• Koniec pierwszej połowy. Dwie bramki, sporo emocji i niezłego futbolu. Miejmy nadzieję, że po przerwie też będzie ciekawie. Tymczasem kwadrans oddechu.

• Kartka dla Modelskiego.

• Tym razem Warcie zabrakło dokładności. Od bramki wznowił Polacek.

• Takim wynikiem spotkanie raczej się nie zakończy. Obu zespołom bardzo zależy na drugiej bramce.

• A teraz Trałka. Jego próba również okazała się niecelna.

• Podbeskidzie blokuje strzał Warty.

• Do notesu sędziego trafił też Kieliba. Żółta kartka.

• "Górale" doczekali się efektów swojej pracy. Po wrzutce Nowaka z rzutu wolnego do siatki trafił Sieracki. W akci uczestniczył też Komor.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! WYRÓWNANIE!

• Parę minut gry o środek pola. Sędzia dwa lub trzy razy przerwał grę z uwagi na przewinienia.

• Żółta kartka dla Kiełba. Za faul na Sierackim.

• Sierpina wrzuca z rożnego. Jeden z kolegów jednak fauluje i piłka trafia do Warty.

• Jaroch (ten z Podbeskidzia) uderza, ale obok bramki.

• Początek meczu jest całkiem obiecujący. Obie drużyny grają ofensywnie.

• Na razie najmocniejszym punktem w defensywie Warty jest Lis. Bramkarz poradził sobie z każdym z trzech strzałów.

• Nowak wrzuca z rzutu rożnego, a potem jeden z jego kolegów oddaje strzał. Celnie, ale gola brak.

• Kupczak na debiutancką bramkę czekał do piątego występu. Uderzył pewnie.

• GOOOOOOOOOOOOOL! Kupczak na 1:0!

• Kolejna śmiała próba "Górali" zakończona strzałem na bramkę.

• Pierwszy celny strzał za nami. Na bramkę uderzał Figiel.

• Polacek interweniuje w polu bramkowym. Gospodarze mozolnie budują atak pozycyjny.

• Początek dość spokojny. Przeważa Warta, ale bez konkretów.

• Gramy! Spotkanie właśnie się rozpoczęło.

• Zawody poprowadzi sędzia Wojciech Myć (Lublin). Jego asystentami będą dziś Marek Arys i Michał Sobczak. A do roli sędziego technicznego wyznaczono Pawła Gwiazdę.

• Ławka Podbeskidzia: Bieroński, A. Leszczyński, Wiktorski, Laskowski, Rakowski, Rzuchowski, Martin, Gach, Hilbrycht.

• Ławka Warty: T. Laskowski, Kiklaisz, Grobelny, Fiedosiewicz, Szmyt, Cierpka, Ławniczak, Rybicki, Gardzielewicz.

• Warta liderem po tej kolejce? To możliwe. Nie wszystko jednak od niej zależy. Dopomóc musi Stal, która zagra w Niecieczy z pierwszą Bruk-Bet Termaliką.

• - Jesteśmy po analizie Podbeskidzia, które budowane jest na awans i to jest ich cel. Czeka nas bardzo trudne spotkanie i jest to zespół ciekawy pod względem personaliów. Gramy u siebie i chcemy pokazać się z dobrej strony oraz zneutralizować atuty rywala – podkreśla trener Warty, Piotr Tworek.

• W zeszłej kolejce w barwach Warty zadebiutował były lechita, Łukasz Trałka. Dzisiaj zobaczymy go pierwszy raz od początku spotkania. To duże nazwisko jak na 1 ligę. Czy jednak kluczowe dla losów dzisiejszego meczu?

• Podbeskidzie odwrotnie - po niezłym starcie (siedem punktów w trzech meczach) zanotowało pierwszą porazkę. Też przegrało nieznacznie, bo 0:1 z Wigrami.

• Warta jest w wyśmienitej formie. Po porażce ze Stalą (1:2) złapała bowiem serię trzech zwycięstw z rzędu. Ostatnio na wyjeździe ograła nieprzewidywalnego Radomiaka (2:0).

• Sporo obiecujemy sobie po meczu w Grodzisku Wielkopolskim. Druga w tabeli Warta zagra z czwartym Podbeskidziem. Piłkarze już zapoznali się z murawą. Pora na rozgrzewkę.

Mecz Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE. W środowym meczu 5. kolejki Fortuna 1 Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się na wyjeździe z Wartą Poznań. W Grodzisku Wielkopolskim dojdzie tym samym do starcia drugiej z trzecią drużyną w tabeli. Relacja na żywo z meczu Warta - Podbeskidzie live w GOL24.pl.

Mecz Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała ONLINE

Tego mało kto się spodziewał. Warta Poznań, która latem przeszła gruntowną przebudowę pierwszej drużyny, miała dopiero się zgrywać i co najwyżej uniknąć kiepskiego startu, zmuszającego do odrabiania strat już po kilku kolejkach.
Po niespełna miesiącu nowego sezonu, Zieloni nieoczekiwanie zajmują jednak pozycję wicelidera pierwszej ligi, co kwalifikuje jej środowy pojedynek z Podbeskidziem do miana meczu na szczycie zaplecza Ekstraklasy.

Drużyna z Wielkopolski daje jak na razie przykład na to, że jeśli dokonuje się trafnych transferów, rewolucja w składzie wcale nie musi oznaczać trudnych początków. Latem z Warty odeszło 13 zawodników i trener Petr Nemec, ale jego następca Piotr Tworek w krótkim czasie zdołał posklejać nową drużynę. Pozyskany latem Gracjan Jaroch ma na swoim koncie już trzy zdobyte bramki, defensywą sprawnie dowodzi były stoper GKS-u Tychy Tomasz Boczek, a o jakości drugiej linii stanowią doświadczeni Mateusz Kupczak i Michał Jakóbowski. - Cieszą wyniki, bo one pokazują, że obrany kierunek jest dobry. Nasza pozycja w lidze działa na naszych przeciwników. Musimy być zdecydowanie czujniejsi, skoncentrowani i konkretni - podkreśla Tworek.

Trener Warty jest doskonale znany w Bielsku-Białej - był asystentem Leszka Ojrzyńskiego w czasach, gdy Górale występowali w Ekstraklasie. Z tamtych czasów pod Klimczokiem ostał się tylko jeden piłkarz, Bartosz Jaroch, dlatego Tworek musiał zapoznawać się z grą rywala za pośrednictwem materiałów wideo. - Jesteśmy po analizie Podbeskidzia, które budowane jest na awans i to jest ich cel. Czeka nas bardzo trudne spotkanie i jest to zespół ciekawy pod względem personaliów. Gramy u siebie i chcemy pokazać się z dobrej strony oraz zneutralizować atuty rywala - podkreśla szkoleniowiec Zielonych.

Podbeskidzie w Grodzisku będzie chciało zmazać plamę z soboty, gdy niespodziewanie przegrało w kiepskim stylu z Wigrami w Suwałkach 0-1. Po raz pierwszy w tym sezonie bielszczanie nie zdobyli bramki w meczu i nie wykorzystali szansy na to, by po raz pierwszy od ponad dwóch lat wdrapać się na pierwsze miejsce w tabeli. Wygrywając z Wartą, Górale wciąż jednak będą mieli taką szansę - wystarczy, by liderujący Bruk-Bet Nieciecza przegrał u siebie ze Stalą Mielec. - Z Wigrami mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale przeciwnik głęboko się cofnął. Przeciwnicy będą tak z nami grali, więc musimy znaleźć na to rozwiązanie. Mam nadzieję, że zrobimy to już w meczu z Wartą - mówi pomocnik Górali, Rafał Figiel.

We wtorek w autokarze z Beskidów do Wielkopolski zabrakło obrońcy Dmytro Bashlaia, który w Suwałkach musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu kontuzji. Problem nie jest bardzo poważny, ale Ukraińca zabraknie prawdopodobnie także w kolejnym ligowym starciu z Olimpią Grudziądz. Na środku obrony bielszczan obok Kornela Osyry wystąpi Aleksander Komor lub Kamil Wiktorski.

Mecz Warta Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała TRANSMISJA TV

Nie będzie transmisji telewizyjnej z meczu Warta - Podbeskidzie. Tekstowa relacja na żywo z meczu Warta - Podbeskidzie live w GOL24.pl.