Mecz Warta Poznań - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Warta Poznań - Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna 1 Liga, 18. kolejka
2018-11-10 13:00

Warta Poznań

0

Stomil Olsztyn

1

• Koniec spotkania! Stomil Olsztyn wygrywa 1:0 z Wartą Poznań po golu Tanczyka z 53. minuty. Dziękujemy za uwagę!

• Dobra interwencja Lisa po strzale Tanczyka!

• Arbiter doliczył 4 minuty.

• Śledź nie opanował piłki.

• Strzela Kun, broni Lis!

• Zmiana w Warcie. Zszedł Janicki, wszedł Wypych.

• Ostatnia zmiana w Stomilu. Zszedł Lech, wszedł Stromecki.

• Zmiana w Stomilu. Zszedł Góral, wszedł Śledź.

• Frekwencja na dzisiejszym meczu to 888 widzów.

• Rzut wolny dla Warty. Bez zagrożenia dla gości.

• Żółta kartka dla Szymusika.

• Zmiana w Warcie. Zszedł Fadecki, wszedł Sanocki.

• Zmiana w Stomilu. Zszedł Trojak, wszedł Jegliński.

• Niecelne uderzenie Górala.

• Kolejny raz strzela Janicki. Piłka poszybowała nad bramką.

• Rzut wolny dla Warty z około 18. metra. Janicki strzela obok bramki!

• Żółta kartka dla Trojaka.

• Góral obok bramki!

• Zmiana w Warcie. Zszedł Kiełb, wszedł Zulciak.

• Faul Trojaka w środku pola.

• Spławski na spalonym.

• Lech próbował strzelić do pustej bramki, ale źle trafił w piłkę i ta poszybowała za wysoko.

• Cierpka próbuje dośrodkować, ale zablokował go Trojak.

• GOL! Tanczyk wyprowadza Stomil na prowadzenie!

• W polu karnym Warty upadł Lech. Mamy przerwę w grze.

• Trojak przechwycił piłkę, ograł Fadeckiego i Kielibę, zagrał do Górala, lecz napastnika Stomilu uprzedził Lis.

• Na pozycji spalonej złapany Tanczyk.

• Janicki zdecydował się na strzał, ale bez zagrożenia dla Stomilu. Grę wznowi Skiba.

• Wracamy na drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie w Poznaniu mamy bezbramkowy remis, choć sporą przewagę ma Warta. Na drugą część spotkania zapraszamy za kwadrans!

• Góral głową zagrał do Lecha, ale wybija Kieliba.

• Głową uderzał Spławski, obok bramki!

• Kiks Skiby, piłka wypadła mu z rąk... sytuację uratował Trojak, który wybił futbolówkę.

• Żółta kartka dla Kiełba.

• Janicki z rzutu wolnego, jednak trafia w mur.

• Żółta kartka dla Pawła Głowackiego.

• Zrobiło się groźnie w polu karnym Lisa, ale bardzo dobrej okazji nie wykorzystał Góral!

• Trojak uderzył tak, że trafił w... Górala.

• Faulowany Tanczyk i rzut wolny dla Stomilu.

• Z szybkim atakiem ruszył Kun, jednak sytuację wyjaśnił Kieliba.

• Wełnicki strącił piłkę; korner dla Warty. Do narożnika podąża Janicki.

• Rzut rożny dla Warty. Piłka posłana w pole karne, wysoko skacze Sołowiej, a po chwili arbiter przerywa grę. Gospodarze faulowali w ataku Pawła Głowackiego.

• Piłka do Spławskiego, jednak wyszedł z bramki Skiba i uprzedził rywala.

• Trojak wybił piłkę na aut.

• Faul na Kunie.

• Faul Tanczyka.

• Dobre zagranie Cierpki i jeden z jego kolegów uderza z dystansu na bramkę Skiby. Bez zagrożenia dla Stomilu.

• Skiba broni uderzenie z dystansu w wykonaniu Fadeckiego.

• Rzut wolny dla Stomilu po faulu na Góralu. Kun dośrodkował w pole karne, ale szybszy był Lis, który złapał piłkę.

• Lis broni bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

• Rzut wolny dla Stomilu po faulu na Kunie.

• Marciniak ukarany żółtą kartką za faul na Lechu.

• Najpierw Bucholc nie dopuścił, by piłka dotarła do Kiełba, a następnie Sołowiej wybił na aut.

• Faulowany Bucholc.

• Jasiński wybił piłkę na aut.

• Rzut wolny dla Warty. Gospodarze nie stworzyli zagrożenia i za chwilę grę wznowi Skiba.

• Atak Warty, wrzutka w pole karne Stomilu, ale na aut wybija Paweł Głowacki.

• Zaczynamy!

• Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina.

• Poznaniacy zajmują 12. miejsce w tabeli i porównując ich formę do trzech, innych beniaminków, gorzej radzi sobie tylko Garbarnia Kraków, która jest ostatnia. Warta zdobyła 20 punktów (o pięć więcej od Stomilu), a jej bilans bramkowy to 16-22.

• Stomil zajmuje 16. miejsce, zagrożone spadkiem do 2. ligi. Nic dziwnego, że stawką starcia z Wartą będzie „sześć punktów”. Żadna z drużyn nie chce spędzić zimy w strefie oznaczonej czerwonym kolorem, a do końca rundy jesiennej pozostały już tylko cztery spotkania, z czego trzy ostatnie olsztynianie rozegrają przed własnymi kibicami.

• Witamy w relacji LIVE z meczu 18. kolejki Fortuna 1. Ligi, w którym Warta Poznań podejmie Stomil Olsztyn. Pierwszy gwizdek arbitra o godz. 13.

Joanna Sobczykiewicz

Stomil zagra z Wartą kilka dni po porażce (2:3) z Wigrami w Pucharze Polski. Gole strzelali Góral i Szywacz ©Marlena Penc

Mecz Warta Poznań - Stomil Olsztyn ONLINE. 10 listopada o godz. 13 beniaminek z Poznania podejmie na własnym obiekcie Stomil Olsztyn. Nie tak dawno, bo 3 października obie drużyny spotkały się już ze sobą. Mecz Stomilu z Wartą był dwukrotnie przekładany z powodu wymiany murawy na stadionie w Olsztynie. Z pierwszego starcia zwycięsko wyszła Warta, która wróciła do domu z trzema punktami, wywalczonymi dzięki bramce Radosława Jasińskiego. Jak będzie w rewanżu?

Mecz Warta Poznań - Stomil Olsztyn ONLINE

Stomil Olsztyn przystąpi do meczu z Wartą Poznań kilka dni po tym, jak zakończył przygodę w 1/16 finału Pucharu Polski. 7 listopada piłkarze Piotra Zajączkowskiego pojechali do Suwałk, gdzie zmierzyli się z miejscowymi Wigrami.
Po 10 minutach goście objęli prowadzenie za sprawą wracającego po urazie mięśniowym Michała Górala, który pokonał golkipera strzałem głową. Stomil nie zdołał utrzymać prowadzenia nawet do przerwy, bo w 26. minucie Karol Mackiewicz wykorzystał błąd defensywy i doprowadził do wyrównania. Druga połowa to dominacja suwalskich Wigier. Najpierw Kamil Sabiłło, a następnie Robert Bartczak okazali się lepsi od Piotra Skiby i przesądzili o tym, kto awansuje do 1/8. Co prawda olsztynianie do samego końca mieli nadzieję na dogrywkę, lecz zdołali zdobyć tylko jedną bramkę na 2:3, a to nie wystarczyło.

Biało-niebiescy wciąż mogą mieć w pamięci bolesną porażkę (0:4) ze Stalą Mielec z poprzedniej kolejki Fortuna 1. Ligi, po której będą chcieli zrehabilitować się w sobotnie popołudnie. Pucharowy mecz z Wigrami okazał się zwycięski dla trzech zawodników, którzy przekonali do siebie trenera i znaleźli się w autokarze jadącym to Poznania. Są to: wspomniany strzelec gola na 1:0 dla Stomilu – Góral; zdobywca bramki na 2:3, wracający po złamaniu nadgarstka – Remigiusz Szywacz oraz asystent przy golu 19-letniego napastnika wypożyczonego z Legii Warszawa – Tomasz Zając.

Fortuna 1 Liga: Kto wygra mecz Warta Poznań - Stomil Olsztyn?

To kolejny powód, dla którego mecz z beniaminkiem będzie bardzo ważny dla klubu z Olsztyna. Duma Warmii wciąż zmaga się z problemami finansowymi, a jak już wspomnieliśmy, 17 listopada (o ile spotkanie nie zostanie przełożone z powodu powołań do młodzieżowych reprezentacji), 24 listopada oraz 1 grudnia biało-niebiescy zagrają na własnym stadionie. Duża frekwencja i zysk z biletów mogłyby trochę podreperować nadszarpnięty budżet.

Arbiter
Mecz poprowadzi Artur Aluszyk ze Szczecina. W obecnym sezonie był rozjemcą w dziewięciu spotkaniach, w których trakcie pokazał 45 żółtych kartek, trzy czerwone i podyktował sześć rzutów karnych.

Mecz Warta Poznań - Stomil Olsztyn TRANSMISJA TV

Mecz nie będzie transmitowany ani w Polsacie Sport, ani Polsacie Sport Extra. Zapraszamy na relację LIVE do GOL24.pl. Startujemy o godzinie 13:00.