Mecz Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja...

Wigry Suwałki

1

Stomil Olsztyn

2

• Koniec spotkania! Stomil wygrał i awansował na miejsce premiowane grą w barażach.

• Bucholc w miejsce Tanczyka. Więcej zmian po stronie Stomilu już nie będzie.

• Tego mogliśmy się spodziewać. Remisz za dyskusję z sędzią otrzymuje kartkę. To bodajże trzecia tego typu kara w meczu.

• Gospodarze znowu domagają się jedenastki. Gwizdek sędziego Złotnickiego milczy.

• Wigry próbują już prostych środków. Na nic to się jednak zdaje.

• Lech zaraz po kartce został odesłany na ławkę. Zmienił go Stromecki.

• A więc w kartkach mamy remis. "Żółto" powędrowało właśnie na konto Lecha.

• Kolejna kartka w meczu - dostaje ją Bogusz.

• Iorga wchodzi za Gąskę.

• Niebywałe... Wigry trzeci raz obijają poprzeczkę. Pecha miał teraz wprowadzony Pilipczuk.

• Pilipczuk za Kwaśniewskiego.

• Lech nie zmarnował sytuacji z paru metrów. Piłkę podał mu Piotr Głowacki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Stomilu!!!

• To już czwarta kartka w tej połowie. Dla wprowadzonego Ramireza.

• Sokołowski mógł zrehabilitować się za samobója. Z wolnego uderzył jednak ponad bramką.

• Kartkę dostał również Karankiewicz.

• Kolejna kartka dla zawodnika gospodarzy. Tym razem otrzymał ją Kwaśniewski. Robi się trochę niespokojnie. Wigry domagały się chwilę temu rzutu karnego.

• Autor gola dla Wigier został ukarany żółtą kartką.

• W dalszym ciągu przeważają Wigry. Jeżeli Stomil to przetrzyma... to będzie duże osiągnięcie.

• Świetna asysta Gąski. Takiego podania żal byłoby nie wykorzystać. Tymczasem zmiana w zespole gości. Zszedł Zając, za niego Ramirez.

• GOOOOOOOOOOOOL! Gospodarze się doczekali. Na 1:1 strzela oczywiście Klimala.

• Nieudane próby Rybickiego oraz Bogusza.

• Od początku to gospodarze przejęli inicjatywę. Chcą gonić wynik. Pytanie tylko czy wiedzą jak to zrobić.

• Druga część właśnie się rozpoczęła.

• Arbiter zaprosił piłkarzy na kwadrans przerwy. Stomil przetrzymał napór, trafił do siatki i cieszy się ze skromnego prowadzenia.

• Co ciekawe, to gracz Wigier (Sokołowski) strzelił tego gola, niefortunnie odbijając piłkę po dośrodkowaniu Głowackiego.

• GOOOOOOOOOL! A jednak! I to nie dla Wigier. Stomil niespodziewanie obejmuje prowadzenie.

• Zbliżamy się do końca pierwszej połowy. Nie zapowiada się na to, żeby przed przerwą miała paść bramka.

• Jedna z nielicznych akcji Stomilu zakończona... nieporozumieniem. Zając nie doszedł do piłki zagranej przez Piotra Głowackiego.

• Gospodarze mają pecha! Drugi raz piłka obija poprzeczkę. Znów nie ma gola.

• Pół godziny gry za nami. Aż dziwne, że wciąż nie obejrzeliśmy gola dla Wigier.

• Trzeci raz przed szansą na bramkę stanął Klimala. Tym razem był najdalej celu - uderzył bowiem nad poprzeczką.

• Bardzo ważna interwencja Leszczyńskiego. Gdyby nie on, to do siatki zapewne trafiłby Rybicki.

• Stomil ma dziś kłopoty z upilnowaniem Klimali.

• Groźnie pod bramką Stomilu! W poprzeczkę trafił najlepszy strzelec Wigier, Klimala. Ten sam zawodnik wcześniej też niebezpiecznie atakował.

• Wigry uderzyły po raz drugi, ale tym razem niecelnie.

• Gra toczy się w środku pola. W Katowicach GieKSa prowadzi z GKS Tychy 1:0.

• W odpowiedzi szansa dla gospodarzy - efektowny strzał został zablokowany przez obrońców.

• To przyjezdni jako pierwsi stanęli przed szansą na gola. Węglarz bez problemu złapał jednak piłkę. Atakował Zając.

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Gramy!

• Trzy ostatnie bezpośrednie spotkania padły łupem Wigier, które wygrywały dwa razy po 2:1 i raz 4:1.

• Sytuacja Stomilu nie jest beznadziejna, ale na pewno jest podbramkowa. W ostatniej kolejce zespół z Olsztynu przegrał u siebie 0:2 z Zagłębiem Sosnowiec. Wcześniej jednak potrafił pokonać Odrę Opolę 4:2 i to na wyjeździe.

• Na trzy mecze przed końcem Stomil ma stratę: - sześciu punktów do bezpiecznego miejsca - dwóch punktów do miejsca barażowego

• A więc kwadrans pozostał nam do spotkania w słonecznych Suwałkach. Po jednej stronie zobaczymy drużynę, która jest w kontakcie (punktowym) z czołówką). Po drugiej - kandydata do spadku. Goście muszą wygrać, żeby przedłużyć szanse na utrzymanie.

Adrian Milewski

Mecz Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Anna Kaczmarz

Mecz Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn ONLINE. W sobotnie popołudnie w ramach 32. kolejki Nice 1. Ligi Wigry Suwałki podejmą drużynę Stomilu Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00, a rozjemcą tego pojedynku będzie Mateusz Złotnicki z Lublina. Relacja NA ŻYWO w GOL24!

Mecz Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn ONLINE

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Nice 1. Ligi, w derbach północno-wschodniej Polski spotkają się drużyny, które mają zupełnie inne cele. O utrzymanie w lidze miały walczyć suwalskie Wigry, tymczasem to Duma Warmii jest w ogromnych tarapatach. Dla Stomilu każdy mecz jest tym o być lub nie być na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy.

Ekipa Artura Skowronka rozpoczynając sezon miała za zadanie uzbierać tyle punktów, by spokojnie utrzymać się w lidze na kolejny sezon. Jak się okazało, cel został szybko zrealizowany i to na tyle, by na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek wciąż można było myśleć o awansie do Ekstraklasy.

Wigry Suwałki przed tygodniem komplet punktów wywalczyły w Bytowie, pokonując miejscowy Drutex 2:1. Wtedy na listę strzelców wpisał się Patryk Klimala, zdobywając swoje 11. i 12. trafienie na boiskach pierwszej ligi. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawodnicy Wigier nie kryją, że chcieliby wygrać ostatnie trzy spotkania, by sprawić sobie i kibicom ogromną niespodziankę. Byłby nią nie tylko wymarzony awans, ale również wywalczenie historycznie najlepszej lokaty w tabeli.

Kto wygra mecz 1. ligi: Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn?

Sytuacja w olsztyńskim Stomilu jest znacznie gorsza i zawodnicy Kamila Kieresia już nie mają możliwości na gubienie punktów. Po ostatniej porażce 0:2 z Zagłębiem Sosnowiec, ekipa Stomilu okupuje 16 miejsce z dorobkiem 30 punktów na koncie. Szanse na utrzymanie są, pod warunkiem, że z Suwałk Duma Warmii wróci z tarczą, a nie na tarczy.

Jesienią mecz Stomilu Olsztyn z Wigrami Suwałki dwukrotnie był odwoływany ze względu na fatalne warunki pogodowe, najpierw murawę zalał deszcz, a miesiąc później przykrył śnieg. Wigry mogły się wtedy pokusić o przyznanie walkowera, jednak chciały wywalczyć punkty na boisku. Tak też się stało i 4 kwietnia drużyna z bieguna zimna pokonała w Ostródzie Stomil 2:1.

Warto również wspomnieć, że obecnie w barwach Stomilu Olsztyn występuje aż czterech byłych graczy Wigier. Janusz Bucholc, Paweł Baranowski Adrian Karankiewicz i Łukasz Sołowiej w sobotnie popołudnie zapewne będą mieli okazję zagrać przeciwko swoim byłym kolegom. Podobnie Rafał Remisz, który niegdyś był zawodnikiem Dumy Warmii, a teraz jest podstawowym ogniwem w kadrze Wigier Suwałki.

Sobotnie derby północno-wschodniej części Polski zapowiadają się niezwykle ciekawie. Do Suwałk wybiera się liczna grupa kibiców Stomilu, którzy chcą dodać pozytywnej energii swoim zawodnikom. W Wigrach wszyscy traktują to spotkanie jako mecz sezonu i jedyny scenariusz to dopisanie trzech oczek, które mogą zbliżyć ekipę Artura Skowronka do czołówki tabeli.

Spotkanie Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn w sobotę punktualnie o godzinie 16:00. Relacja z tego meczu w serwisie GOL24!