Lechia Gdańsk

1

1 2 połowa

5 karne

• W 1/16 finału Pucharu Polski melduje się Lechia Gdańsk. Biało-zieloni pokonali w Krakowie Wisłę 5:4 w rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 1:1).

• Filip Mladenović silnie i celnie! Lechia wygrywa rzuty karne z Wisłą 5:4 i gra dalej w Pucharze Polski!

• Jakub Bartkowski uderzył pewnie przy słupku! Wisła - Lechia 4:4!

• Jarosław Kubicki oszukał Michała Buchalika. Wisła - Lechia 3:4!

• Maciej Sadlok wyraźnie przestrzelił! Wisła - Lechia wciąż 3:3!

• Patryk Lipski trafia po rękawicach Michała Buchalika! Wisła - Lechia 3:3!

• Rafał Pietrzak bezbłędnie! Wisła - Lechia 3:2!

• Lukas Haraslin silnie przy słupku! Wisła - Lechia 2:2!

• Martin Kostal doskonale! Trafił w same okienko. Wisła - Lechia 2:1!

• Flavio Paixao nie myli się! Wisła - Lechia 1:1.

• Paweł Brożek pewnie w środek! Wisła - Lechia 1:0!

• "Jedenastki" czas zacząć!

• Piotr Lasyk zakończył dogrywkę. Wisła - Lechia 1:1. Przed nami rzuty karne!

• O minutę dłużej potrwa druga część dogrywki.

• Czwarta zmiana w ekipie Wisły. W miejsce Patryka Plewki na murawę wchodzi Marcin Grabowski.

• Konrad Michalak dorzucił w pole karne. Głową uderzył Joao Nunes, ale w sam środek bramki.

• Zamieszanie pod bramką Wisły. Lukas Haraslin zakręcił obrońcą i strzelił celnie na bramkę. Buchalik odbił piłkę przed siebie. Chciał do niej dopaść Patryk Lipski, ale przewinił.

• Filip Mladenović silnie uderzył z rzutu wolnego. Michał Buchalik bezbłędnie odbił futbolówkę.

• Żółtym kartonikiem ukarany został Zoran Arsenić.

• Z dystansu uderzał Lukas Haraslin. Strzał Słowaka obok słupka bramki gospodarzy.

• Długo utrzymywali się przy piłce goście. Ostatecznie celnie na bramkę uderzył Patryk Lipski. Bez problemów interweniował Michał Buchalik.

• Trzecia roszada w szeregach Wisły, W miejsce Jesusa Imaza na murawie pojawił się Rafał Boguski.

• Mateusz Sopoćko zastąpił Tomasza Makowskiego. Piotr Stokowiec skorzystał z dodatkowej czwartej zmiany, która przysługuje przy dogrywce.

• Druga połowa dogrywki rozpoczęta! Przed nami ostatnie piętnaście minut tego spotkania.

• Koniec pierwszej połowy dogrywki. Przy Reymonta wciąż 1:1.

• Jeszcze jeden strzał z dystansu gości! Patryk Lipski silnie uderzył po dalszym rogu. Buchalik sparował piłkę na rzut rożny.

• Jarosław Kubicki uderzał sprzed pola karnego. Strzał pomocnika Lechii minął bramkę Michała Buchalika.

• Rafał Pietrzak przymierzył z wolnego nad murem, ale także i nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia.

• Patryk Lipski nieprzepisowo zatrzymał rozpędzonego Patryka Plewkę. Rzut wolny dla Białej Gwiazdy.

• Steven Vitoria zdecydowanie wszedł w nogi Pawła Brożka. Kanadyjczyk ukarany żółtą kartką.

• Kolejna szansa Lechii. Konrad Michalak z ostrego kąta nie trafił jednak w światło bramki.

• Filip Mladenović znalazł się niemal w stuprocentowej sytuacji. Michał Buchalik ratuje Wisłę przed stratą bramki.

• Po analizie VAR sędzia Lasyk zdecydował, że Zdenek Ondrasek zasłużył na czerwoną kartkę! Wisła gra w dziesiątkę.

• Piotr Lasyk analizuje sytuację z faulem Ondraska. Czech za swoje zagranie może otrzymać czerwoną kartkę.

• Zdenek Ondrasek zaatakował uniesioną stopą Patryka Lipskiego.

• Pierwsza połowa dogrywki już się zaczęła!

• Arbiter zakończył drugą połowę meczu w Krakowie! Remis 1:1. Po chwili przerwy czeka nas dogrywka.

• Lukas Haraslin spóźnił się ze wślizgiem. Żółta kartka.

• Jeszcze raz Lukas Haraslin w polu karnym. Mimo asysty dwóch obrońców oddał strzał, ale został on zblokowany.

• Piotr Lasyk drugą część spotkania przedłużył o trzy minuty.

• Lukas Haraslin ponownie na lewym skrzydle. Na szczęście dla Wisły Jakuba Bartkowskiego zaasekurował Zoran Arsenić.

• Maciej Sadlok faulował Flavio Paixao. Po chwili ambitnie walczący Zdenek Ondrasek odebrał piłkę Patrykowi Lipskiemu.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka bardzo groźnie pod poprzeczkę uderzył Jesus Imaz. Zlatan Alomerović instynktownie odbił futbolówkę na rzut rożny!

• Lukas Haraslin wpadł w pole karne, zakręcił Jakubem Bartkowskim i uderzył po długim rogu. Piłka nie zmierzała jednak w światło bramki.

• Flavio Paixao zdecydował się na strzał z dystansu. Michał Buchalik łapie piłkę bez najmniejszego problemu.

• Filip Mladenović huknął z dystansu. Piłka odbiła się po drodze od jednego z wiślaków. Będzie rzut rożny.

• Jarosław Kubicki wyraźnie odepchnął Vullneta Bashę. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Zmiana w drużynie Lechii. Lukas Haraslin wszedł w miejsce Michała Maka.

• Paweł Brożek wraca na murawę. Doświadczony napastnik zmienił Dawida Korta.

• Uderzał z trudnej pozycji Jesus Imaz. Odchylony przy oddawaniu strzału Hiszpan nie miał szans, by trafić celnie.

• Na boisku melduje się Flavio Paixao. Portugalczyk zmienił Jakuba Araka.

• Jakub Arak nieco zwolnił bardzo dobrze zapowiadający się kontratak Lechii. Ostatecznie podał do Konrada Michalaka. Ten z ostrego kąta uderzył obok słupka.

• Patryk Lipski podawał w kierunku Jakuba Araka, ale pierwszy przy piłce znalazł się Michał Buchalik.

• Miał kolejną okazję Jakub Arak. Po szybkiej akcji futbolówka trafiła do niepilnowanego napastnika Lechii. Ten uderzył jednak prosto w Michała Buchalika.

• Zmiana w ekipie Wisły. Za Marko Kolara wchodzi Martin Kostal.

• W miejsce Adama Chrzanowskiego na murawie zameldował się Filip Mladenović.

• Zdenek Ondrasek uderzył po ziemi. Zlatan Alomerović wyczuł intencję strzelca, ale nie zdołał odbić futbolówki. W Krakowie 1:1!

• GOOOOOOOL! ZDENEK ONDRASEK! 1:1!

• Żółtą kartką ukarany został Zlatan Alomerović.

• Rzut karny dla Wisły! Interweniujący Zlatan Alomerović wyciął Marko Kolara. Żółta kartka dla bramkarza Lechii.

• Dośrodkowanie w pole karne Lechii z rzutu wolnego. Skuteczna interwencja Zlatana Alomerovicia.

• Kolejny raz wiślacy niedokładnie z rzutu wolnego. Piłkarze Białej Gwiazdy coraz bardziej aktywni w ataku.

• Ależ okazja Lechii! Krótkie dogranie z prawej strony do Konrada Michalaka. Ten uderzył z dziewiątego metra, ale trafił w poprzeczkę!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do piłki najwyżej wyskoczył Patryk Plewka, ale strzelił ponad poprzeczka.

• Steven Vitoria na wślizgu wybił piłkę dorzuconą między bramkarza, a linię obrony Lechii. Będzie rzut rożny dla wiślaków.

• Patryk Lipski groźnie dośrodkował z rzutu wolnego. Nikt jednak nie przeciął piłki i ta znalazła się w rękawicach Michała Buchalika.

• Druga połowa już się zaczęła! Obie drużyny bez zmian.

• Zbyt krótkie dośrodkowanie z rzutu wolnego Patryka Lipskiego. Sędzia zakończył pierwszą połowę meczu w Krakowie.

• Z klepki rozegrali akcję wiślacy. Zdenek Ondrasek oddał futbolówkę Jesusowi Imazowi, a ten strzelił mocno i niewiele się pomylił.

• Dobra wrzutka Rafała Pietrzaka z lewej strony. Marko Kolar nieczysto trafił piłkę i defensorzy Lechii wyjaśnili sytuację.

• Dawid Kort z rzutu wolnego, ale futbolówka zatrzymała się na pierwszym defensorze Lechii. Piłka trafiła jednak pod nogi Vulllneta Bashy. Ten niewiele się zastanawiał i mocno uderzył z pierwszej piłki! Alomerovicia uratował słupek!

• W pole karne Lechii dynamicznie wpadł Patryk Plewka. Steven Vitoria zdołał mu w ostatniej chwili wygarnąć piłkę spod nóg.

• Rzut wolny blisko narożnika pola karnego. Bardzo złe dogranie wiślaków, którzy zmarnowali kolejny stały fragment gry.

• Spóźniony Steven Vitoria faulował Marko Kolara. Po chwili Jakub Bartkowski nieprzepisowo zatrzymany przez Adama Chrzanowskiego.

• Z kontratakiem ruszyła Lechia. Konrad Michalak przeprowadził rajd przez niemal pół boiska, który zakończył mocnym, ale niecelnym strzałem.

• Ryzykownie wślizgiem tuż przed polem karnym zagrał Jakub Arak. Sędzia uznał, że gracz Lechii faulował Rafała Pietrzaka. Rzut wolny fatalnie rozegrany przez wiślaków.

• Wrzutka Rafała Pietrzaka z lewej strony. Zlatan Alomerović piąstkując piłkę zdemolował Stevena Vitorię.

• Nie było zagrożenia pod bramką Lechii Gdańsk po rzucie rożnym dla Wisły. Obrońcy przyjezdnych jak na razie bezbłędni.

• Kolejna szansa Lechii! Jakub Arak podał do Michała Maka, a ten uderzył z pola karnego na bramkę Buchalika. Golkiper Lechii poradził sobie ze strzałem lechisty.

• Faulowany Tomasz Makowski. Chwila przerwy w grze, młodzieżowiec opuszcza boisko. Ale uraz nie jest groźny.

• Fatalny błąd Macieja Sadloka, który nastrzelił piłką Tomasza Makowskiego, po czym futbolówka trafiła pod nogi Jakub Araka. Napastnik Lechii powinien podwyższyć na 2:0, ale trafił w interweniującego Buchalika!

• Marko Kolar po ziemi dogrywał wzdłuż bramki z prawego skrzydła. Skuteczna interwencja obrońcy Lechii zażegnała niebezpieczeństwo.

• Doskonałe dośrodkowanie Patryka Lipskiego z rzutu wolnego w kierunku Michała Nalepy. Obrońca Lechii uderzył piłkę głową niezwykle celnie - Michał Buchalik nie miał nic do powiedzenia.

• GOOOOOOOOOL! MICHAŁ NALEPA! 1:0 DLA LECHII!

• Jakub Arak dynamicznie ruszył prawym skrzydłem. Zawodnik Lechii został nieprzepisowo zatrzymany. Rzut wolny dla gości.

• Znowu szybka kontra Lechii! Jakub Arak z pierwszej piłki do Konrada Michalaka. Skrzydłowy gości wpadł w pole karne i uderzył po dłuższym rogu. Buchalik z najwyższym trudem zdołał odbić futbolówkę na rzut rożny.

• Michał Mak próbował przedrzeć się środkiem. Pomocnik Lechii po kontakcie z defensorem Wisły padł na murawę, ale sędzia nakazał grać dalej.

• Rzut wolny dla Lechii z lewej flanki. Patryk Lipski uderzał bezpośrednio na bramkę, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Michała Buchalika.

• Zdenek Ondrasek ostro zaatakował obrońcę Lechii. Od rzutu wolnego zaczęli goście.

• Zbyt mocne dośrodkowanie Patryka Plewki z prawej strony boiska. Lechia rozpocznie od autu bramkowego.

• Strata w środku pola i błyskawiczny kontratak Lechii! Celnie po ziemi uderzał przy bliższym słupku Konrad Michalak. Golkiper Wisły z małymi problemami, ale złapał futbolówkę.

• Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka. Od środka boiska rozpoczęli gospodarze.

• Mimo okazałej wygranej z Lechią w lidze Maciej Stolarczyk przed pucharowym starciem tonował nastroje. - Lechia to będzie bardzo trudny przeciwnik, chcę tylko przypomnieć, że ligowe spotkanie, mimo wyniku 5:2, łatwe nie było, Lechia dwa razy prowadziła - przyznaje szkoleniowiec Wisły.

• Rezerwowi Wisła: Mateusz Lis, Marcin Wasilewski, Marcin Grabowski, Maciej Śliwa, Martin Kostal, Rafał Boguski, Paweł Brożek.

• Rezerwowi Lechia: Dusan Kuciak, Błażej Augustyn, Filip Mladenović, Mateusz Sopocko, Lukas Haraslin, Mateusz Żukowski, Flavio Paixao.

• Zawodnicy Lechii Gdańsk nie wspominają miło ostatniej wizyty w Krakowie. Nie dość, że Biała Gwiazda strąciła ją z fotelu lidera Lotto Ekstraklasy, to jeszcze użyła do tego całej siły; spotkanie zakończyło się hokejowym wynikiem 5:2.

• W Krakowie zmierzą się trzecia w tabeli Ekstraklasy Wisła z drugą Lechią Gdańsk. Stawką spotkania będzie awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Zapraszamy na relację LIVE!

JCZ

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Drugi raz w krótkim czasie ©Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE. Dziesięć dni temu o punkty ligowe, dzisiaj o awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Przy Reymonta zapowiada się interesujące spotkanie, tym bardziej że na tym etapie nie ma rewanżu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Puchar Polski. Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE

Lechia fatalnie wspomina ostatnią wizytę w Krakowie. Nie dość, że Wisła strąciła ją z fotelu lidera Lotto Ekstraklasy, to jeszcze użyła do tego całej siły; spotkanie zakończyło się bowiem hokejowym wynikiem 5:2. Dzisiaj raczej na powtórkę się nie zapowiada, chociaż... z Lechią nigdy nic nie wiadomo. W sobotę potrafiła do przerwy wcisnąć Zagłębiu Lubin trzy bramki, by po zmianie stron stracić tyle samo.

Trudno do końca rozgryźć, w jaki sposób obie drużyny podejdą do krajowego pucharu. Lechia za poprzednich trenerów miała w zwyczaju odpuszczać te rozgrywki. Kibicom wciąź dźwięczą w uszach nazwy takich zespołów jak Limanovia Limanowa, Bytovia Bytów czy Puszcza Niepołomice. Wisła to oczywiście zupełnie inny kaliber, ale zakończenie udziału już na etapie 1/32 finału mogłoby zostać równie źle odebrane.

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>

W ostatniej kolejce zapał Wisły ostudziła nieco Pogoń Szczecin, która przerwała jej passę. - Ten mecz był słabym w naszym wykonaniu - nie owija w bawełnę trener Maciej Stolarczyk. I dodaje przed Lechią: - Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby zaprezentować się tak, jak przez osiem pierwszych kolejek. Nie będę ukrywał, ze przeprowadzę kilka zmian w składzie. Mam zawodników, którzy bardzo dobrze prezentują się w czasie zajęć. Chcę, żeby to potwierdzili w czasie meczu.

W meczu z Lechią Gdańsk ponowny debiut w Wiśle, choć niekoniecznie w pierwszym składzie, powinien zaliczyć Paweł Brożek. – Paweł jest do dyspozycji i liczę na niego w jutrzejszym meczu – przyznał Stolarczyk. Spotkanie Wisły z Lechią poprowadzi sędzia Piotr Lasyk z Bytomia. Pierwszy gwizdek o 20:30.

Puchar Polski: Wisła czy Lechia - kto awansuje do kolejnej rundy?

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Lechia 5:2 (Ekstraklasa, 15.09.2018)
Lechia - Wisła 1:1 (Ekstraklasa, 10.02.2018)
Wisła - Lechia 1:1 (Ekstraklasa, 26.08.2017)

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Polsat Sport. W internecie mecz dostępny w IPLA TV. Komentuje duet Tomasz Smokowski - Adam Matysek. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30.