Mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE. Czy dojdzie do...

Mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE. Czy dojdzie do demolki? Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 28. kolejka
2020-06-07 17:30

Wisła Kraków

1

Legia Warszawa

3

• Koniec meczu! Legia zdaje kolejny egzamin i coraz mocniej zbliża się do triumfu w całych rozgrywkach! Druga połowa w wykonaniu podopiecznych Vukovicia była znakomita!

• Groźne uderzenie Mateusza Cholewiaka! Michał Buchalik zdołał jednak odbić piłkę.

• 4 minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Hebert oddał soczysty strzał głową, tylko że piłka trafiła prosto w ręce Majeckiego.

• Radosław Majecki znakomicie broni w sytuacji sam na sam! Próbował jeszcze dobijać Szot, ale nie trafił w światło bramki.

• Mateusz Wieteska melduje się na murawie w miejsce Tomasa Pekharta.

• Ukarany został również Tomas Pekhart.

• Gierogij Żukow ogląda żółtą kartkę.

• Chuca melduje się na murawie w miejsce Łukasza Burligi.

• Nie ma jednak bramki! Lukas Klemenz wcześniej zagrał piłkę ręką!

• Gruzin był kompletnie niekryty i miał bardzo dużo miejsca żeby wykorzystać sytuację sam na sam! Legia z zimną krwią karci każdy błąd Białej Gwiazdy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Walerian Gwilia podwyższa prowadzenie!

• Legia Warszawa bardzo mocno dąży do zdobycia kolejnych bramek. Brakuje tylko wykończenia!

• Luis Rocha pojawia się na boisku, a schodzi z niego Luquinhas.

• Co za zamieszanie w polu karnym Wisły! Co rusz ktoś oddawał strzał, a piłka trafiła prosto w zawodników gospodarzy!

• Domagoj Antolić dograł idealnie na głowę wysokiego Czecha i zdobywa on swoją czwartą bramkę w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart po raz drugi!

• Igor Lewczuk po raz kolejny pokazuje swoje niewiarygodne doświadczenie. Jednym ruchem zmylił rywala i odebrał mu piłkę.

• Jean Carlos Silva wchodzi, a schodzi Lubomir Tupta.

• Świetne uderzenie Antolicia sprzed pola karnego! Tylko pewna interwencja Buchalika ratuje Białą Gwiazdę!

• Tomas Pekhart był tam gdzie być powinien i oddał groźny strzał. Piłka poszybowała jednak nad bramką Wisły.

• Igor Lewczuk nie dał się nabrać na zwody rywala i bardzo spokojnie blokuje akcję gospodarzy.

• Mateusz Cholewiak dograł idealnie w tempo do wbiegającego Tomasa Pekharta, a Czech z najbliższej odległości pokonuje Michała Buchalika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Tomas Pekhart doprowadza do remisu!

• Walerian Gwilia uderzył z 25 metra. Michał Buchalik odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

• Marko Vesović gonił pędzącego sam na sam z bramkarzem Błaszczykowskiego. Obrońca Legii zdołał dogonić doświadczonego skrzydłowego i uratować swój zespół.

• Błąd popełnia Paweł Wszołek. Cała akcja kończy się mecz, lecz niecelnym strzałem na bramkę Majeckiego.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne Wisły. Igor Lewczuk przegrał jednak pojedynek z Klemenzem.

• Sędzia daje znak do wznowienia meczu po przerwie!

• Andre Martins nie wychodzi już na drugą połowę. W jego miejsce pojawia się Mateusz Cholewiak.

• Koniec pierwszej części meczu. Wisła Kraków realizuje plan na ten mecz i do przerwy prowadzi 1:0. Legia musi się obudzić, gdyż z taką grą nie utrzyma ośmiopunktowej przewagi nad Piastem Gliwice.

• Luquinhas był bardzo blisko zdobycia bramki! Brazylijczyk miał piłkę na 11 metrze, ale uderzył trochę zbyt mocno!

• Legia stara się atakować rywali, ale cały czas brakuje konkretów.

• Soczyste uderzenie z dystansu Andre Martinsa okazało się znowu zbyt łatwe dla Buchalika.

• Michał Karbownik świetnie minął rywali i podał do Luquinhasa. Brazylijczyk posłał jednak niezbyt trudną do złapania piłkę w ręce golkipera Białej Gwiazdy.

• Fatalne podanie Igora Lewczuka. Od bramki zaczną gospodarze.

• Agresywne dośrodkowanie Vesovivica, znowu ląduje w rękawicach Buchalika.

• Legia długimi fragmentami gry potrafi utrzymywać się przy piłce. Jest jednak problem, gdy podchodzą pod pole karne rywala. Brakuje jakichkolwiek sytuacji.

• Techniczne uderzenie Michała Karbownika. Młody zawodnik znacznie się jednak pomylił.

• Legia szybko chciała odpowiedzieć swoim rywalom. Walerian Gwilia oddał groźny strzał, ale okazał się minimalnie niecelny.

• Zakotłowało się pod polem karnym Legii. Piłka spadła pod nogi Łukasza Burligi, który precyzyjnym strzałem pokonuje Radosława Majeckiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Łukasz Burliga daje prowadzenie Wiśle Kraków!

• Radosław Majecki bardzo dobrze broni strzał Rafała Boguskiego! Było bardzo groźnie!

• Żukow podłączył Łukasza Burligę do akcji ofensywnej. Prawy defensor Wisły dośrodkował, a piłka została wybita przez Lewczuka.

• Płaskie podanie Karbownika w pole karne Wisły znowu zostało zablokowane. Obie defensywny działają jak na razie bez zarzutu.

• Dobrze bita piłka z rzutu wolnego przez Domagoja Antolicia. Hebert zdołał jednak zażegnać niebezpieczeństwo.

• Było bardzo blisko zdobycia bramki dla Wisły! Dawid Szot minął się jednak z piłką mając przed sobą już tylko Radosława Majeckiego!

• Paweł Wszołek przegrywa pojedynek z Lukasem Klemenzem. Legia traci szansę na stworzenie groźnej sytuacji pod bramką Buchalika.

• Artur Jędrzejczyk brzydko fauluje rywala i szybko łapie żółtą kartkę.

• Przeciągnięte dogranie z rzutu wolnego Kuby Błaszczykowskiego. Od bramki zacznie Radosław Majecki.

• Dobre dośrodkowanie Michała Karbownika, po którym górą w polu karnym był Rafał Janicki.

• Kąśliwe dośrodkowanie Marko Vesovicia. Piłka ląduje prosto w rękawicach Michała Buchalika.

• Andre Martins zamykał akcję swojego zespołu strzałem sprzed pola karnego. Portugalczyk nie trafił jednak w światło bramki.

• Luquinhas bardzo sprytnie wywalczył rzut rożny, walcząc z Łukaszem Burligą.

• Pierwsza próba strzału została zablokowana przez Artura Jędrzejczyka.

• Jarosław Przybył używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• Wisła Kraków i Legia Warszawa to dwa najlepsze kluby w tabeli wszech czasów Ekstraklasy! Mimo wszystkich problemów jakie dotykają Biała Gwiazdę w ostatnich latach to ten mecz zawsze wiążę się z wielkim emocjami!

• Duży pech prześladuje Williama Remy'ego. Wg. słów Aleksandara Vukovicia francuski stoper miał rozpocząć ten mecz od pierwszej minuty. Znowu jednak zamiast na boisku wylądował w gabinecie lekarskim.

• Oba zespoły mają problemy z kontuzjami. Dużo większy ból głowy ma zdecydowanie Artur Skowronek. Szkoleniowiec Wisły Kraków nie będzie mógł skorzystać m.in. z Macieja Sadloka, Pawła Brożka czy Vukana Savicevicia. W drużynie z Warszawy nie zagrają dzisiaj Jose Kante, Arvydas Novikovas, William Remy i Bartosz Slisz.

• Powrót do ligowej rzeczywistości okazał się dużo łaskawszy dla Wojskowych. Podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali odwiecznych rywali - Lecha Poznań 1:0. Biała Gwiazda rozegrała zupełnie inne spotkanie i po słabym meczu przegrali z Piastem Gliwice 0:4.

• W poprzednim meczu obu drużyn Legia zdecydowanie pokonała na własnym stadionie Wisłę, aż 7:0. Dzisiaj okoliczności są zupełnie inne. Na trybunach nie zasiądzie publiczność, a zawodnicy wracają do regularnych pojedynków po przerwie spowodowanej pandemią.

• Dzień dobry Państwu! Czas na główne danie dzisiejszego dnia! Wielki klasyk polskiego futbolu - Wisła Kraków zmierzy się z Legią Warszawa!

Wisła - Legia LIVE! Czy to będzie demolka?

Wisła - Legia LIVE! Czy to będzie demolka? ©Szymon Starnawski

Mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE. Na zakończenie 28. kolejki PKO Ekstraklasy czeka nas dawny klasyk. Będąca w kłopocie "Biała Gwiazda" zagra u siebie z rozpędzonym liderem, który mierzy w podwójną koronę. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa ONLINE

Wiśle znowu widmo spadku zagląda w oczy. Sytuacja nie jest wcale kolorowa. Przegrany mecz z Piastem Gliwice (0:4) odkrył wszystkie mankamenty drużyny. A w niedzielę zabraknie najważniejszego atutu - kibiców na trybunach.

- Nie ma co patrzeć na tabelę. Wszyscy po jednym meczu potrafią kompletnie oceniać sytuację danej drużyny. Wisła Kraków najlepiej punktuje w tym roku, nie przegrywa u siebie - mówi trener Legii, Aleksandar Vuković. - Dla mnie mecz z Wisłą to największy ligowy klasyk. Od kiedy mieszkam w Warszawie, czyli od 2001 roku, nie było bardziej elektryzujących spotkań - zaznacza.

Sytuacja kadrowa obu drużyn jest trudna. Wisła zagra bez kilku podstawowych graczy. Z powodu kartek wypadli Maciej Sadlok i Vukan Savicević. Nie pomoże Kamil Wojtkowski, a być może również Aleksander Buksa. Nadal do gry nie jest przewidziany Alon Turgeman. Z ławki nie podniesie się już Paweł Brożek, bo złamał rękę.

W Legii odrobinę lepiej, ale daleko od ideału. Pauzę odhaczył wprawdzie Paweł Wszołek, ale z kadry meczowej wypadli Bartosz Slisz i William Remy. Opcji na skrzydle nie daje kontuzjowany Arvydas Novikovas. Pauzę musi zaliczyć znów Jose Kante, który na dodatek nabawił się urazu.

Legia ma za sobą ważne zwycięstwo w Poznaniu. Z Lechem wygrała skromnie (1:0), ale dzięki temu utrzymała przewagę nad Piastem. Mistrz z Gliwic w piątek jednak ponownie wygrał i zapas nad nim stopniał z ośmiu do pięciu punktów.

W październiku Legia odniosła najwyższe ligowe zwycięstwo. U siebie pokonała właśnie Wisłę - aż 7:0. Trzy razy trafił Kante, raz Luquinhas, Novikovas, Wszołek i Niezgoda.

- - Każdy z tych piłkarzy, którzy byli wtedy na boisku w Warszawie, doskonale wie, co tam się wtedy stało. I nie ma sensu, żebym ja do tego wracał. Trzeba patrzeć na najbliższą przyszłość. Wierzymy w siebie, wierzymy w zespół. Wiele razy udowodniliśmy, że stać nas na zwycięstwa, nawet z liderem. Jesteśmy Wisłą Kraków - mówi trener Artur Skowronek.

Oglądaj mecz Wisła - Legia na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Wisła - Legia:
Wisła: Buchalik - Burliga, Janicki, Klemenz, Hebert - Basha, Żukow, Szot, Błaszczykowski, Boguski - Tupta.
Legia: Majecki - Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik - Wszołek, Antolić, Martins, Gwilia, Luquinhas - Pekhart.

Nie zagrają w meczu Wisła - Legia:
Wisła: Brożek (kontuzja), Sadlok, Savicević (kartki), Hołownia (zapis w umowie), Turgeman, Wojtkowski, Mak, Pawłowski
Legia: Kante (kartki), Novikovas, Remy, Slisz, Rosołek (kontuzje), Obradović (rezerwy)

Mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+. W internecie mecz w aplikacji Canal+ (pierwszy miesiąc za darmo) i Playerze. Komentują Rafał Wolski i Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24.pl. Zapraszamy od godziny 17:30