Mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2018-07-27 20:30

Wisła Kraków

2

Miedź Legnica

1

• Dziękuję za uwagę i życzę dobrej nocy !

• Wisła prowadziła grę, jednak w drugiej połowie inicjatywę przejęła Miedź i była blisko doprowadzenia do remisu, ale świetna interwencja Buchalika uratowała 3 punkty gospodarzom

• Sędzia kończy spotkanie !

• 4 minuty doliczone !

• Łobodziński z dystansu, ale wprost w koszyczek Buchalika

• Marquitos trafia z jedenastego metra i daje kontakt w dzisiejszym meczu !

• Sadlok ukarany żółtą kartką, a sędzia dyktuje jedenastkę !

• Ostatnia zmiana w zespole gości, na boisku melduje się Piasecki, a opuszcza je Ojamaa

• Od razu druga zmiana, boisko opuszcza Augustyniak, a na murawie pojawia się Marquitos

• Zmiana w zespole Miedzi, boisko opuszcza Forsell, a zastępuje go Garguła

• Imaz też ukarany

• Augustyniak ukarany żółtą kartką

• Kolejna groźna akcja Wisły, Pietrzak dograł do Ondraska, który trafia w słupek !

• Świetna kontra Wisły, Małecki na pełnej szybkości idealnie dograł piłkę do Korta, który pokonał Sapele

• Kort podwyższa prowadzenie !

• Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania, od środka goście !

• Spokojny początek meczu

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia meczu, od środka gospodarze !

• Piłkarze już na murawie !

• W pierwszej kolejce beniaminek z Legnicy sprawił niespodziankę pokonując Pogoń Szczecin 1:0. Natomiast "Biała Gwiazda" zremisowała bezbramkowo z Arką nie oddając ani jednego celnego strzału !

• Witam Państwa bardzo serdecznie i zapraszam na mecz 2 kolejki ekstraklasy !

red, RYG

Beniaminek chce zdobyć Reymonta

Beniaminek chce zdobyć Reymonta ©Wojciech Matusik / Polskapresse Gazeta Krakowska

Mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica ONLINE. O pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie powalczy "Biała Gwiazda". Naprzeciw niej stanie beniaminek, który na starcie wygrał swoje spotkanie, strzelając gola dopiero w doliczonym czasie gry. Relacja LIVE w GOL24 od 20:30.

Mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica ONLINE

Podopieczni Dominika Nowaka zanotowali wymarzony start swojego pierwszego sezonu w LOTTOEkstraklasie, choć dopiero w doliczonym czasie gry pokonali Pogoń Szczecin. Bohaterem tamtego spotkania został Petteri Forsell, który na boisku pojawił się w roli rezerwowego.

Wcześniej jednak piłkarze Miedzi mieli sporo szans, aby pokonać Jakuba Bursztyna, co może napawać optymizmem przed dzisiejszą konfrontacją z krakowską Wisłą. Rolę wiary w to, co się robi podkreślał na konferencji po starciu z Pogonią szkoleniowiec beniaminka, Dominik Nowak.

- To dla nas naprawdę wielkie szczęście. Piłkarze wierzyli od pierwszej minuty, bo nie przestraszyli się rywala i byli w stanie w pierwszej połowie długimi momentami zdominować rywala. Widziałem zespół, który chciał ten mecz grać, który ma olbrzymią wiarę w to, co robiliśmy i możemy robić - komentował Nowak.

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica na żywo online w Player.pl >>>

W spotkaniu z Pogonią Miedź momentami szła na otwartą wymianę ciosów i nie inaczej powinno być przy Reymonta. Kluczem dla beniaminka LOTTO Ekstraklasy będzie stwarzanie sytuacji bramkowych i ograniczenie ich u rywala.

Wisła w zremisowanym 0:0 meczu pierwszej kolejki z Arką Gdynia oddała aż 21 strzałów, z czego tylko trzy były celne. Jednak z drugiej strony zespół prowadzony przez Macieja Stolarczyka pozwolił Arce na jedynie pięć prób, ani jedna z nich nie zmusiła Michała Buchalika do interwencji.

– Widziałem Wisłę w meczu z Arką. Jest to drużyna, która posiada oczywiście swoje atuty. Jak w wielu zespołach LOTTO Ekstraklasy jest to drużyna posiadająca wiele indywidualności. Ma także swój styl gry. Przeanalizowaliśmy ten zespół pod każdym kątem - opowiadał Nowak.

Grę w jednym z najlepszych zespołów minionej dekady pamięta dwóch zawodników obecnie reprezentujących barwy Miedzi Legnica. Wojciech Łobodziński dołączył do Wisły po mistrzowskim sezonie w Zagłębiu Lubin i w Krakowie wygrał kolejne trzy tytuły. Tylko raz najlepszy w kraju był Łukasz Garguła, który dołączył do „Białej Gwiazdy” u schyłku jej krajowej dominacji.

Dominik Nowak będzie mógł w tym spotkaniu skorzystać z nowego stopera - do klubu z Legnicy dołączył Hiszpan Fran Cruz. Możliwe, że przeciwko Miedzi nie zagra Marcin Wasilewski, który zmaga się z urazem podudzia. Jeśli obie drużyny utrzymają dyspozycję z pierwszej kolejki, w piątek o 20.30 powinniśmy być świadkami świetnego widowiska.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy faworytem tego meczu, ale również w pierwszym spotkaniu nim nie byliśmy. Mimo to, chcemy wygrywać. Jestem przekonany, że po pierwszym meczu zeszło ciśnienie z moich zawodników i zyskali tym więcej swobody i pewności siebie. W meczu z Pogonią pokazaliśmy 30 procent swojego potencjału. Moim zdaniem stać ten zespół na 70 procent więcej - zakończył szkoleniowiec "Miedzianki".

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica?

Przewidywane składy na mecz Wisła - Miedź:

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Rafał Boguski, Vullnet Basha, Kamil Wojtkowski, Jesus Imaz, Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek.

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Grzegorz Bartczak, Jonathan De Amo, Tomislav Bozić, Frank Adu Kwame - Wojciech Łobodziński, Marquitos, Rafał Augustyniak, Omar Santana, Henrik Ojamaa - Petteri Forsell.

Nie zagrają:

Wisła Kraków: Zoran Arsenić, Tibor Halilović, Mateja Palcić, Mateusz Lis
Miedź Legnica: - - - - -

Forma na starcie Lotto Ekstraklasy:

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin 1:0 (20.07.2018)
Wisła Kraków - Arka Gdynia 0:0 (21.07.2018)

Mecz Wisła Kraków - Miedź Legnica TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny w aplikacji Canal+ Sport Online i na stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet Przemysław Pełka – Krzysztof Przytuła. Przedmeczowe studio od 20:00 poprowadzą Cezary Olbrycht i Andrzej Juskowiak. W rolę reporterów z murawy wcielą się natomiast Paulina Czarnota-Bojarska, Piotr Laboga oraz Adam Westfal. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 20:30. Relacja LIVE w GOL24.pl