Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. "Biała Gwiazda"...

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. "Biała Gwiazda" celuje w przełamanie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 12. kolejka
2019-10-18 20:30

Wisła Kraków

1

Piast Gliwice

2

• Biała Gwiazda poniosła czwartą porażkę z rzędu a siódmą w sezonie. U siebie uległa Piastowi Gliwice, przegrywając 1:2 (0:1). Katem okazał się Piotr Parzyszek. Piątkowe widowisko obejrzało przeszło 16 tys. widzów.

• Koniec meczu! Piast Gliwice wywiózł z Krakowa trzy punkty!

• Maciej Stolarczyk obejrzał jeszcze żółtą kartkę.

• Piast wyszedł z kontratakiem 4:2, a w bramce Wisły nie było Marcina Buchalika! Jorge Felix wpakował piłkę do siatki, ale był na pozycji spalonej. Gol nieuznany!

• Rzut rożny dla wiślaków. W polu karnym znalazł się nawet Michał Buchalik. Uderzał Marcin Wasilewski, ale ponad poprzeczką.

• Pięć minut doliczył arbiter do drugiej części gry.

• Sebastian Milewski zszedł z murawy. Zastąpił go Tomasz Mokwa.

• Wisła mogła wyrównać! Po akcji Łukasza Burligi niewiele brakowało, by Paweł Brożek skierował piłkę do siatki. Wybił futbolówkę Mikkel Kirkeskov.

• Mariusz Złotek raz jeszcze sięgnął do kieszonki. Żółtą kartką za ostry wślizg ukarany został Łukasz Burliga. To mogła być nawet czerwona kartka.

• Arbiter upomniał żółtą kartką Marcina Wasilewskiego.

• W miejsce Damiana Pawłowskiego na murawie zameldował się Chuca.

• Piotr Parzyszek opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Dominik Steczyk.

• Piotr Parzyszek leży na murawie i nie będzie mógł kontynuować gry. Kontuzja mięśniowa strzelca dwóch bramek.

• Niezła okazja Wisły Kraków, ale w decydującym momencie skiksował Paweł Brożek.

• Sędzia zmienił decyzję. Nie będzie rzutu karnego! Za to David Niepsuj za symulowanie obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Wisła gra w dziesiątkę!

• Analiza VAR. Mariusz Złotek podbiegł do monitora sprawdzić sytuację na powtórce.

• Rzut karny! David Niepsuj pada w polu karnym. Sędzia pokazał na jedenasty metr!

• Wrzutka z rzutu wolnego Toma Hateleya prosto na głowę Piotra Parzyszka. Piłka trafia w słupek, ale sędzia sygnalizuje pozycję spaloną.

• Tom Hateley dośrodkował płasko w pole karne z lewej strony. Maciej Sadlok wybił na rzut rożny.

• Drybling Patryka Tuszyńskiego. Napastnik Piasta wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Toma Hateleya tym razem nieudane.

• Pierwsza zmiana w Piaście. Patryk Tuszyński zastąpił Gerarda Badię.

• Wraca do gry po kontuzji Łukasz Burliga. Doświadczony wiślak zastąpił Jeana Carlosa Silvę.

• Wychodził do prostopadłej piłki Przemysław Zdybowicz. Napastnik Wisły na metrowym spalonym.

• Kolejna kartka dla zawodnika Piasta. Bartosz Rymaniak faulował Michała Maka.

• Faul taktyczny i żółta kartka. Sebastian Milewski zatrzymał akcję Pawła Brożka.

• David Niepsuj z prawego skrzydła zbiegł do środka i silnie uderzył tuż przy słupku. Frantisek Plach nie dał rady! Biała Gwiazda łapie kontakt.

• GOOOOOOOOOL! DAVID NIEPSUJ! 1:2!

• Odpowiedź gospodarzy. David Niepsuj odegrał do Przemysława Zdybowicza. Napastnik Wisły uderzył sytuacyjnie, ale ponad poprzeczką.

• Dokładne dośrodkowanie Toma Hateleya w szesnastkę. Ponownie pojedynek w powietrzu wygrał Piotr Parzyszek i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki! 2:0 dla mistrzów Polski!

• GOOOOOOOOOL! PIOTR PARZYSZEK! 2:0!

• Bartosz Rymaniak przedzierał się prawą stroną, ale został sfaulowany przez Macieja Sadloka. Rzut wolny dla Piasta.

• Faul Jeana Carlos Silvy, który wyraźnie przy linii bocznej odpychał Mikkela Kirkeskova.

• Maciej Stolarczyk dokonał jednej korekty w składzie. Krzysztof Drzazga został zmieniony przez Przemysława Zdybowicza.

• Od środka boiska zaczęli piłkarze Piasta Gliwice. Zaczynamy drugą połowę!

• Piast Gliwice do przerwy zasłużenie prowadzi z Wisłą Kraków. Mistrzowie Polski oddali więcej strzałów na bramkę od gospodarzy (10:3). Cztery z nich były celne. Wiślacy pozostają bez celnego uderzenia. Prowadzenie przyniósł Piastowi gol Piotra Parzyszka po asyście Mikkela Kirkeskova. Wracamy za niespełna kwadrans!

• Pierwsza część spotkania dobiegła końca. Piast Gliwice prowadzi przy Reymonta z Wisłą 1:0!

• Co najmniej minutę dłużej potrwa pierwsza polowa spotkania.

• Mikkel Kirkeskov bardzo niedokładnie dośrodkował z lewego skrzydła. Od bramki zaczął Buchalik.

• Szybka akcja gości. Podciągnął kilkadziesiąt metrów z piłką Jorge Felix i uderzył zza pola karnego. Prosto w Michała Buchalika.

• Prosty techniczny błąd Michała Maka, po którym piłkę przejął Sebastian Milewski. Dogranie piłkarza Piasta zablokowane przez Lukasa Klemenza. Będzie rzut rożny.

• Jorge Felix przepuścił piłkę między nogami Lukasa Klemenza. Piłkarza Piasta zdecydowanie zatrzymał David Niepsuj i obejrzał żółtą kartkę. Zawodnik Wisły będzie pauzował w kolejnym meczu.

• Dobra akcja Macieja Sadloka. Obrońca Wisły złamał do środka i zagrał prostopadle do Rafała Boguskiego. Wiślak padł na murawę po interwencji Urosa Koruna. Arbiter Zlotek nie dopatrzył się faulu.

• Rozpędzał się na prawej stronie Jean Carlos Silva. Szybko faulem zatrzymał go Mikkel Kirkeskov.

• Dogranie w pole karne w wykonaniu Toma Hateleya. Piłka trafia jednak prosto do Marcina Wasilewskiego.

• Po rzucie rożnym strzelał głową Piotr Malarczyk! Piłkę wypuścił z rąk Michał Buchalik, ale Piotr Parzyszek nie doszedł do dobitki.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła do Mikkela Kirkeskova. Duńczyk dokładnie dośrodkował na piąty metr, gdzie najwyżej wyskoczył Piotr Parzyszek, a futbolówka po chwili wylądowała w siatce! Piast prowadzi przy Reymonta!

• GOOOOOOOOOOOOOL! PIOTR PARZYSZEK! 1:0 DLA PIASTA!

• Kontratak Piasta. Szybko wymienili piłkę Jorge Felix i Gerard Badia. Ten drugi uderzył z ostrego kąta, ale Michał Buchalik odbił futbolówkę na rzut rożny.

• Dośrodkowanie Rafała Boguskiego w polu karne Piasta. Bez problemów interweniował jednak Uros Korun.

• Mikkel Kirkeskov ucierpiał w starciu z rywalem, ale na szczęście szybko podniósł się z murawy.

• Mikkel Kirkeskov strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego! Piłka poszybowała ponad murem, ale opadła na górną siatkę.

• Jean Carlos Silva ostro zaatakował Sebastiana Milewskiego. Okazja dla Piasta na akcję ze stałego fragmentu gry.

• Pierwszy kwadrans spotkania bezbarwny. Biała Gwiazda ataki przeprowadza w bardzo wolnym tempie, a Piast skupia się na uważnej defensywie.

• Otrzymał piłkę ponad 20 metrów od bramki Jean Carlos Silva i podjął szybką decyzję o strzale. Futbolówka wyraźnie minęła poprzeczkę.

• Rafał Boguski po podaniu Michała Maka złożył się do uderzenia przewrotką. Piłka poleciała wysoko nad bramką.

• Goście cały czas grają pressingiem. Wiślacy mają problem z wyprowadzeniem piłki. Michał Mak faulowany na własnej połowie.

• Wisła długo utrzymuje się przy piłce, ale wysoki pressing Piasta nie pozwala gospodarzom skonstruować groźniejszej akcji.

• Piotr Parzyszek pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki. Rzut wolny dla Białej Gwiazdy.

• Gerard Badia zszedł z prawej strony do środka i uderzył po dalszym słupku. Piłka wyraźnie minęła światło bramki.

• Pierwszy gwizdek Mariusza Zlotka. Od środka boiska zaczęli piłkarze Wisły.

• Spotkanie poprzedzi minuta ciszy. W czwartek w wieku 91 lat zmarła Julia Kmiecik, najwierniejsza kibicka Białej Gwiazdy.

• Piątkowy mecz przy Reymonta poprowadzi Mariusz Zlotek z Gorzyc. Za system VAR odpowiedzialność wezmą Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk.

• Gliwiczanie w PKO Ekstraklasie zdobyli do tej pory 12 bramek, ale za to mają najlepszą defensywę i najmniej straconych goli – 8. Wisła Kraków strzeliła co prawda 13 goli, ale aż 15 widnieje na koncie strat.

• Rezerwowi Piast: Jakub Szmatuła, Tomasz Jodlowiec, Tomasz Mokwa, Marcin Pietrowski, Tomas Huk, Tiago Alves, Remigiusz Borkała, Domink Steczyk, Patryk Tuszyński.

• Rezerwowi Wisła: Mateusz Lis, Serafin Szota, Łukasz Burliga, Chuca, Marcin Grabowski, Kamil Wojtkowski, Dawid Szot. Przemysław Zdybowicz, Emmanuel Kumah.

• O 20:30 rozpocznie się pojedynek Wisły Kraków z Piastem Gliwice. Wiślacy po trzech porażkach z rzędu chcą się przełamać i pokonać mistrza Polski. Gliwiczanie powinni wysoko zawiesić poprzeczkę. Ostatnio pokonali Legię Warszawa 2:0 i wskoczyli do czołowej ósemki Ekstraklasy. Witamy w relacji LIVE!

Wisła - Piast LIVE! "Biała Gwiazda" marzy o przełamaniu

Wisła - Piast LIVE! "Biała Gwiazda" marzy o przełamaniu ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. Czy "Biała Gwiazda", która w lidze nie wygrała od sierpnia jest w stanie pokonać aktualnego mistrza Polski? O tym przekonamy się w piątek wieczorem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE

Czy Wiśle grozi spadek? To pytanie jest zasadne, tym bardziej że bezpośrednio do 1 ligi zostaną wysłane trzy drużyny. Wisła znajduje się obecnie na miejscu trzynastym - ostatnim bezpiecznym. Gra jednak słabo, a jej ważnych zawodników notorycznie trapią kontuzje.

Spadek to byłaby tragedia dla Wisły - słyszymy z ust działaczy "Białej Gwiazdy", która nie jest jeszcze stabilna finansowo. - Wszystkie zyski przeznaczamy na spłate długów - podkreśla prezes Piotr Obidziński. - Chcę przypomnieć, że każde miejsce w górę w ekstraklasie to są konkretne pieniądze. W sytuacji Wisły pieniądze niezbędne do przeżycia. Głęboko wierzę, że ta drużyna, ci piłkarze potrafią grać na najwyższym poziomie - dodaje.

Ostatnio Wisła przestała jednak punktować. Z Pucharu Polski odpadła po pierwszym meczu z drugoligowymi Błękitnymi Stargard. Jej passa w lidze to trzy porażki z rzędu. Od ostatniego zwycięstwa za moment miną dwa miesiące. To bowiem 31 sierpnia pokonała u siebie Zaglębie Lubin (4:2).

Piast od Wisły ma siedem punktów więcej. Jego strata do lidera wynosi trzy punkty. Przed przerwą na mecze międzynarodowe zespół Waldemara Fornalika dał radę Legii Warszawa (2:0). W drugiej połowie do siatki trafili Piotr Parzyszek i Jorge Felix.

- Wisła? Patrząc na personalia, to w dalszym ciągu jest to bardzo mocna drużyna. Szczególnie na własnym stadionie, gdzie publika jest tym dwunastym zawodnikiem. Może nie diametralnie, ale wówczas mamy dwie różne drużyny, tak bym to określił. Wisła u siebie jest dużo trudniejszym przeciwnikiem niż do tej pory grająca na wyjeździe - tonuje nastroje Fornalik.

Przy Reymonta zagwiżdze sędzia Mariusz Zlotek z Gorzyc. Za system VAR odpowiedzialność wezmą Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk. Początek o godz. 20:30. Pierwszy gwizdek poprzedzi minuta ciszy dla najwiernieszej fanki Wisły, Julii Kmiecik i byłego trenera Piasta, Angela Pereza Garcii. Oboje zmarli w czwartek.

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice:

Wisła Kraków: Savicević, Błaszczykowski, Bartosz, Buksa, Basha (?)
Piast Gliwice: Aquino

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Wisła - Piast 2:2 (Ekstraklasa, 06.04.2019)
Piast - Wisła 2:0 (Ekstraklasa, 02.11.2018)

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w stacji Canal+ Sport i Canal+ 4K. W internecie na stronie ncplusgo.pl i w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Przemysław Pełka - Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30. Zapraszamy!