Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. Rozpocząć marsz w...

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. Rozpocząć marsz w górę tabeli. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

4

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora!

• Koniec meczu w Krakowie! Po niezwykle emocjonującym widowisku Piast Gliwice wygrywa z Wisła 4:3!

• W samej końcówce Sebastian Milewski zastępuje Jakuba Świerczoka.

• Michał Żyro wpadł z lewej strony w pole karne Wisły i kapitalnie wyłożył piłkę do Kristophera Vidy, a ten z najbliższej odległości zdobył czwartą bramkę dla Piasta!

• GOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kristopher Vida rzutem na taśmę chyba zapewnia zwycięstwo Piastowu Gliwice!

• Natomiast Rafał Boguski zmienił Jeana Carlosa.

• Dawid Szot zastępuje Łukasza Burligę.

• Żółtą kartką ukarany także Jakub Świerczok.

• Adi Mehremić ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Do podstawowego czasu drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej sześć minut!

• Jakub Świerczok doprowadza do wyrównania pewnie wykonując rzut karny!

• Jakub Świerczok upadł w polu karnym Wisły po kontakcie z Piotrem Starzyńskim. Sędzia pokazał na rzut karny! Ale sędzia będzie jeszcze sprawdzał tę sytuację.

• Patryk Sokołowski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kristopher Vida zdecydował się na uderzenie zza pola karnego gospodarzy i piłka zatrzymała się dopiero na poprzeczce bramki Buchalika!

• Kolejna zmiana w Wiśle Kraków. Schodzi z placu gry Gieorgij Żukow, a w jego miejsce melduje się młody Piotr Starzyński.

• Gieorgij Żukow otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Bardzo dobra szansa Wisły na podwyższenie prowadzenia, ale w ostatniej chwili wstrzelenie piłki w pole bramkowe Piasta zatrzymał Frantisek Plach.

• Długa akcja Piasta zakończyła się dośrodkowaniem z lewej strony, jednak obrońcy Wisły poradzili sobie z tą wrzutką.

• Natomiast za Felicio Brown Forbesa pojawia się Żan Medved.

• Dwie zmiany w szeregach Wisły Kraków. Yaw Yeboah opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się kapitan Jakub Błaszczykowski

• Michał Żyro ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wisła przejęła inicjatywę, teraz to ona próbuje stworzyć zagrożenie pod bramką przeciwników, ale na razie nie potrafią się przedrzeć w pole karne Piasta.

• Natomiast za Patryka Lipskiego pojawił się Kristopher Vida.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Gerard Badia zszedł z boiska, a w jego miejsce pojawił się Michał Żyro.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Łukasz Burliga.

• W odpowiedzi Yaw Yeboah wpadł w pole karne Piasta, dograł do Stefana Savića, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Gerard Badia przyjął piłkę przed polem karnym Wisły i zdecydował się na strzał. Futbolówka jednak poleciała ponad bramką gospodarzy.

• Drugą część meczu nieco lepiej rozpoczął Piast. To oni utrzymują się przy piłce, ale na razie nie potrafią się przedostać pod pole karne Wisły.

• Yaw Yeboah ucierpiał po starciu z jednym z przeciwników.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Krakowie!

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy po ekscytującym meczu Wisła Kraków prowadzi z Piastem Gliwice 3:2.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Wyrównał się obraz meczu po dwóch bramkach dla Piasta. Wydaje się że oba zespoły chcą doczekać do przerwy, by ustabilizować sytuację boiskową.

• Dominik Steczyk zdecydował się na strzał z dalszej odległości, wydawało się że świetnie interweniował Michał Buchalik, ale piłka po jego interwencji wpadła do bramki "Białej Gwiazdy".

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Coś niesamowitego! Po fatalnej interwencji Buchalika do bramki trafia Dominik Steczyk!

• Jakub Świerczok otrzymał piłkę przed polem karnym Wisły, minął trójkę rywali i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce Wisły!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok zmniejsza rozmiary porażki!

• Tomasz Jodłowiec pojawia się na murawie w miejsce Michała Chrapka.

• Rzut karny odwołany po decyzji VAR!

• Felicio Brown Forbes wpadł w pole karne Piasta gdzie został powalony przez Tomasa Huka! Sędzia wskazuje na "wapno"!

• Maciej Sadlok próbował dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany i Wisła ma tylko rzut rożny.

• Piast jest całkowicie rozbity, ale zaczyna próbować konstruować akcję. Może jednak wynika to z faktu że Wisła przy trzy bramkowym prowadzeniu nieco spuściła z tonu.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole Piasta próba wybicia futbolówki przez Martina Konczkowskiego skończyła się zagraniem do Felicio Brown Forbesa, który z najbliższej odległości zdobył bramkę na 3:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Wisłą nie zatrzymuje się i podwyższa wynik spotkania na 3:0!

• Pierwszy raz Piast przedostał się pod pole karne Wisły, ale po wrzutce w pole karne gospodarzy Tomas Huk zagrał ręką podczas próby przyjęcia piłki.

• W pole karne Piasta wpadł Yaw Yeboah, ale skrzydłowy Wisły trafił tylko w boczną siatkę bramki rywali!

• Tym razem Łukasz Burliga wstrzelił piłkę w pole karne Piasta, gdzie znalazł się Maciej Sadlok i podwyższył wynik na 2:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Krakowska piłka wraca na Reymonta! Cudowna akcja "Białej Gwiazdy", po której Maciej Sadlok podwyższył na 2:0!

• Felicio Brown Forbes dostał prostopadłe podanie, wpadł w pole karne Piasta, ale uderzył minimalnie niecelnie!

• Wciąż to gospodarze utrzymują się przy piłce. Wisła czuje się pewnie na murawie i spokojnie rozgrywa piłkę na połowie przeciwników.

• Po cudownym dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska wprost na głowę Łukasza Burligi, ten z zimną krwią skierował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!! Łukasz Burliga otwiera wynik tego spotkania!

• Cudowna szansa dla Wisły na objęcie prowadzenia! Po wrzutce piłki w pole karne gości Stefan Savić uderzył wprost w Frantiska Placha, natomiast dobitka Jeana Carlosa trafiła w poprzeczkę!

• Wisła Kraków rozpoczęła od spokojnego utrzymywania się przy piłce. Widać już rękę nowego trenera "Białej Gwiazdy".

• Rozpoczynamy mecz w Krakowie!

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Broda (Br.), Beciraj, Błaszczykowski, Boguski, Buksa, Kone, Medved, Starzyński, Szot.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Jodłowiec, Malarczyk, Milewski, Pyrka, Rymaniak, Vida, Winciersz, Żyro.

• Już za kilkanaście minut rozpocznie się to spotkanie, a więc to najwyższa pora by podać rezerwowych obu drużyn.

• W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy Piast Gliwice dwukrotnie pokonał Wisłę Kraków. W Krakowie zespół Piasta wygrał 2:1, natomiast w Gliwicach gospodarze pokonali rywali aż 4:0.

• Natomiast Piast Gliwice wygrał w Turcji z Zorią Ługańsk 2:1, oraz pokonał Proleter Nowy Sad aż 4:1.

• W okresie przygotowawczym Wisła Kraków wygrała z Podhalem Nowy Targ aż 5:0, pokonała Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 2:1, oraz zremisowała po 2:2 z Zagłębiem Sosnowiec i MSK Żiliną.

• Przerwę zimową oba zespoły spędziły w dolnej połówce tabeli. Oba zespoły mają po czternaście punktów na swoim koncie, ale Wisła Kraków plasuje się o jedną pozycję wyżej. Na zakończenie ubiegłego roku "Biała Gwiazda" niespodziewanie wygrała w Poznaniu z Lechem 1:0, natomiast Piast bezbramkowo zremisował u siebie z Rakowem Częstochowa.

• Witamy w niedzielne popołudnie i zapraszamy na pojedynek 15. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Wisłą Kraków, a Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Wisła Kraków - Piast LIVE! Kto rozpocznie marsz w górę tabeli?

Wisła Kraków - Piast LIVE! Kto rozpocznie marsz w górę tabeli? ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. Na stadionie przy Reymonta umowną wiosnę rozpoczną sąsiedzi z tabeli, którzy jesienią na ogół zawodzili. Czy trzeci bezpośredni mecz z rzędu padnie łupem podopiecznych Waldemara Fornalika? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00.

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE

Wisła do rundy rewanżowej przygotowała się w kraju. Rozegrała cztery sparingi. W jednym z nich zremisowała ze słowacką Żyliną 2:2. Do drużyny dołączyło dwóch nowych zawodników: stoper Souleymane Koné i napastnik Żan Medved. Odeszli m.in. Rafał Janicki i Lukas Klemenz.

- Cała drużyna wykonała bardzo dobrą pracę. Jak wiadomo, nie byliśmy na zgrupowaniu, trenowaliśmy tylko w Myślenicach, ale muszę pochwalić drużynę, bo wykonała bardzo dobrą pracę - zaznacza trener Peter Hyballa, który przejął Wisłę od Artura Skowronka pod koniec zeszłego roku.

Piast wyleciał do Turcji, gdzie w komfortowych warunkach ćwiczył do 22 stycznia. Rozegrał tylko dwa sparingi - w tym wygrany 2:1 z ukraińską Zorią Ługańsk. Z zespołem na zawsze pożegnał się Mikkel Kirkeskov. Jedyna nowa twarz to lewoskrzydłowy Mateusz Winciersz z trzecioligowego Ruchu Chorzów.

- Zrobiliśmy wszystko, by przygotować optymalną formę. Uważam, że jesteśmy gotowi na start. Liczę na dobry mecz - mówi trener Waldemar Fornalik.

Oglądaj mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Wisła - Piast:
Wisła: Lis - Burliga (Szot?), Frydrych, Mehremić, Sadlok - Yeboah, Plewka, Żukow, Silva, Savić - Forbes.
Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Holubek - Badia (Pyrka?), Lipski, Steczyk, Chrapek, Vida - Świerczok.

Nie zagrają w meczu Wisła - Piast:
Wisła: Basha, Kuveljić, Zdybowicz, Niepsuj, Gruszkowski, Duda
Piast: Hyjek

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Wisła 4:0 (Ekstraklasa, 30.05.2020)
Wisła - Piast 1:2 (Ekstraklasa, 18.10.2019)
Wisła - Piast 2:2 (Ekstraklasa, 06.04.2019)

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Player+ i Canal+. Komentują Cezary Olbrycht, Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24.pl - startujemy o godzinie 15:00.