Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2018-03-09 20:30

Wisła Kraków

3

Śląsk Wrocław

1

• Koniec meczu! Po trzech golach Carlitosa Wisła Kraków pokonuje Śląsk Wrocław 3:1. Honorowe trafienie do gości zanotował Igors Tarasovs.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.Jednak przydarzyła się strata, po której lewą stronę urwał się Kamil Dankowski. Został zablokowany i rzut rożny.

• Daniel Stefański dolicza 5 minut do drugiej odsłony.

• Carlitos wykonuje rzut rożny. Krótkie rozegranie z Matejem Palciciem i wrzutka w pole karnego do nikogo.

• Zoran Arsenić niepewnie przecina podanie Piotra Celebana w pole karne. Zdołał na prawić swój błąd.

Po chwili wrzutkę Kamila Dankowskiego wyłapuje Julian Cuesta.

• Kibice "Białej Gwiazdy" głośno skandują nazwisko Arkadiusza Głowackiego, który melduje się na placu gry (i przejmuje opaskę kapitana). W stronę ławki udaje się Fran Velez

• Gol Piotra Celeban woeljem nie zostaje uznany, choć mógł się podobać. Interweniujący Julian Cuesta był faulowany przez Igorsa Tarasovsa, który bardziej ucierpiał w tym starciu.

• Sebastian Bergier zmienia Roberta Picha.

• Tomasz Cywka pognał co sił lewą stroną i z pola karnego zagrywa na dalszy słupek do Carlitosa. Na linii znalazł się Kamil Dankowski, który niefortunnie trącił piłkę pod nogi Hiszpana, a ten z 2-3 metrów dopełnił formalności!

W klasyfikacji strzelców Carlitos zrównał się z Igorem Angulo (po 19 goli)

• HATTRICK-OS CARLITOS-A!!!

• Pojedynek Macieja Sadloka z Mateuszem Cholewiakiem na lewej stronie. Góra obrońca Wisły, który skutecznie zastawił się, pozwalając piłce opuścić plac gry.

• Pol Llonch wchodzi, Jesus Imaz schodzi.

• 10 224 widzów na stadionie Wisły.

• Piotr Celeban w roli prawoskrzydłowego. Zagrywa z woleja "świecę" na dalszy słupek do Roberta Picha, którego pchnięcie piłki w stronę bramki łapie Julian Cuesta.

• Kamil Dankowski pojawia się za Mateusza Lewandowskiego.

• Julian Cuesta pewnie piąstkuje po rzucie rożnym z lewego strony.

• Za Dragoljuba Srnicia pojawia się Kamil Vacek.

• Ajjj. Jesus Imaz znalazł się w pierwszej linii i z rywalem na plecach podaje do Tibora Halilobicia. Niestety za plecy, przez co akcja spaliła na panewce.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Śląska.

• Wyborną okazję do podwyższenia prowadzenia nie wykorzystał Jesus Imaz! Poradził sobie z łotewskim obrońcą Śląska w "szesnastce" rywala, ale jego strzał zdołał odbić Jakub Słowik!

• Siedemnasty i osiemnasty gol Hiszpana w tym sezonie! Ruszył do prostopadłego podania Zorana Arsenicia, po czym w polu karnym urwał się Igorsowi Tarasovsowi. Uderzył technicznie po dalszym rogu - podobnie jak w pierwszej połowie - ale z tą różnicą, że pokonał Jakuba Słowika!

• GOL! CARLITOS PO RAZ DRUGI!!!

• I znowu Arkadiusz Piech na spalonym.

• Arkadiusz Piech dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Tibor Halilović zmienia Nikolę Mitrovicia. Zdało się słyszeć gwizdy na stadionie.

• Julian Cuesta zbija piłkę na korner po strzale Arkadiusza Piecha zza pola karnego. Wrzutka Augusto z narożnika ląduje w rękawicach Hiszpana.

• Ofensywny wypad Mateusza Lewandowskiego. Jego dośrodkowanie pada łupem bramkarza Wisły, choć ten nie podnosi się z murawy.

• "18" Arkadiusza Głowackiego

• Wisła wyszła spokojnie z opresji.

• I jeszcze jeden korner dla Śląska, po interwencji Macieja Sadloka.

• Teraz zaspali krakowianie i było groźnie pod bramką Juliana Cuesty. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny tuż obok prawego słupka. Korner nie przynosi jednak zagrożenia.

• Maciej Sadlok wbiega z lewej flanki w pole karne i z ostrego kąta trafia w słupek! Gdyby udało mu się skierować piłkę do siatki, to gol nie zostałby uznany - był na spalonym.

• Po niemrawym początku zaatakowała "Biała Gwiazda". Po akcji Macieja Sadloka gospodarze mają aut na wysokości pola karnego.

• Po chwili Augusto zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Piłkę po rykoszecie od jednego z zawodników Wisły łapie Julian Cuesta.

• ... sytuację wyjaśnia dalekim wybiciem Fran Velez.

• Atak wrocławian prawą stroną przynosi rzut rożny. Augusto ustawia piłkę w narożniku...

• I niemal od razu żółta kartka dla Nikoli Mitrovicia za przewinienie.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu drużynach.

• Przy dźwiękach "Piratów z Karaibów" Hansa Zimmera obie "jedenastki" pojawiają się na murawie.

• Niecodzienna zmiana w przerwie. Sędziego technicznego zastąpi sędzia... zza monitora VAR. Stąd druga połowa rozpocznie z mały poślizgiem.

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 27. kolejki LOTTO Ekstraklasy między Wisłą Kraków a Śląskiem Wrocław. Po całkiem niezłych pierwszych trzech kwadransach mamy remis (1:1), Co nas czeka po zmianie stron?

• "Ważna jest >powtarzalność<"

• +2' Koniec pierwszej połowy. Wisła remisuje ze Śląskiem Wrocław 1:1

• Arkadiusz Piech został złapany w zapaśniczym stylu przez Mateja Palcicia. Sędzia nie zdecyduje się jednak sięgać do kieszonki. Za to dolicza 2 minuty.

• Próba dwójkowej akcji Mateja Palcicia z Carlitosem nie przyniosła korzyści. Ostatecznie piłka wyszła poza linię końcową.

• Julian Cuesta pewnie wyłapuje futbolówkę. Dalekim wykopem chciał zacząć kontrę, ale Rafał Boguski nie opanował piłki.

• Piłkarze Tadeusza Pawłowskiego idą za ciosem. Wywalczyli kolejny rzut rożny, tym razem z lewego narożnika.

• O ile w poprzedniej sytuacji Zoran Arsenić urwał swoich kolegów przed utratą gola, tak wydaje się, że tutaj lekko się zdrzemnął. Nie upilnował na 5. metrze Łotysza, który po centrze Sito Riery z prawego narożnika skierował piłkę do siatki celną główką w stronę dalszego rogu!

• REMIS W KRAKOWIE! IGORS TARASOVS!!!

• Sito Riera "wystartował" do prostopadłego podania Roberta Picha. Jego strzał z pola karnego w ostatniej chwili zblokował Zoran Arsenić. Rzut rożny.

• Nakładka Nikoli Mitrovicia na Mateuszu Cholewiaku. Ostro bitą piłkę łapie bez wysiłku Julian Cueta.

• Defensorzy Śląska radzą sobie z dośrodkowaniem Carlitosa z rzutu wolnego.

• I "żółtko" na koncie Augusto.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul.

• To mogło się podobać. Mateusz Cholewiak centruje w pole karne na dalszy słupek do Roberta Picha. Ten uderza z woleja metr-półtora nad poprzeczką.

• Chaotyczna gra w środku pola w wykonaniu obu stron. Na chwilę grę uspokoił Maciej Sadlok, który podholował piłkę na kilka metrów. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata. Jakub Słowik z "piątki".

• Co tu zrobił Julian Cuesta?! Wyszedł w okolice lewego narożnika pola karnego, by "powstrzymać" Arkadiusza Piecha. Ten spokojnie uderzył z powietrza obok niego, ale Fran Velez zdołał przechwycić piłkę kilka metrów przed bramką.

• Carlitos... Dostaje świetne podanie od Jesusa Imaza i zbyt długo składał sie do strzału z kilkunastu metrów. Gdy w końcu podjął właściwą decyzję, to został zablokowany.

• CARLITOS NIE MYLI SIĘ!!!
    Uderzył mocno w środek bramki, zmylony Jakub Słowik rzucił się w stronę swojego prawego słupka!

• Żółta kartka dla Arkadiusza Piecha za dyskusje.

• Daniel Stefański wskazuje na "wapno"!

• Zoran Arsenić wyskakuje najwyżej do wrzutki z prawego narożnika. Po drodze piłka odbija się wcześniej do Tima Riedera, przez co obrońca Wisły nie był w stanie "czysto" uderzyć głową.

• Pojedynek Carlitosa z Igorsem Tarasovsem na lewej stronie. Hiszpan zgubił rywala szybkim zwodem i uderza z pola karnego w stronę dalszego rogu. Wyciągnięty jak struna Jakub Słowik odbija piłkę na rzut rożny!

• W odpowiedzi Jesus Imaz uderza z kilkunastu metrów obok bramki gości.

• Strata gospodarzy mogła mieć opłakany skutek! Sito Riera wypuścił Arkadiusza Piecha, który z Robertem Pichem wychodził dwóch na osamotnionego Frana Veleza! Po zagraniu Słowaka Arkadiusz Piech strzela zza linii 16. metra wprost w Juliana Cuestę!

• Arek Głowacki! Arek Głowacki

- niesie się po trybunach. Może wejdzie dzisiaj na boisko?

• Rzut wolny dla Wisły z ok. 35 metrów. Carlitos wrzuca w pole karne, gdzie niepewnie interweniuje Jakub Słowik! Minął się z piłką, ale na jego szczęście nikt z piłkarzy "Białej Gwiazdy" nie wykorzystał tego prezentu.

• Jesus Imaz dopada do prostopadłego podania Carlitosa z głębi pola. Znalazł się na lewej stronie "szesnastki", skąd jego uderzenie zostało zblokowane. Rzut rożny nie przynosi jednak zagrożenia.

• Atak gospodarzy nie przynosi zagrożenia. Jakub Słowik wznawia grę od bramki.

• Igors Tarasovs mógł wpisać się na listę strzelców już w ok. 30. sekundzie! Po dalekim wyrzucie z autu płka odbiła się od jednego z obrońców Wisły i spadła pod nogi Łotysza. Ten uderzył natychmiast metr obok lewego słupka!

• Daniel Stefański gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron - kapitanami są Rafał Boguski i Piotr Celeban.

• Pełnolecie od debiutu Arkadiusza Głowaciego

• Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Arkadiusz Głowacki, Pol Llonch, Tibor Halilović, Paweł Brożek, Kamil Wojtkowski.

• Po 26 kolejkach gospodarze zamykają grupę mistrzowską z dorobkiem 37 punktów. O trzy "oczka" wyprzedza Arkę Gdynia i o pięć rywala zza miedzy, Cracovię. Z kolei do Zagłębia, Wisły Płock i Krony traci odpowiednio 1, 2 i 3 punkty.

Natomiast wrocławianie zgromadzili do tej pory 29 punktów, co pozwala na zajmowanie 10. lokaty (2 punkty przewagi nad Lechią, 4 nad Pogonią i Piastem). .

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel - Michał Chrapek, Kamil Dankowski, Maciej Pałaszewski, Konrad Poprawa, Kamil Vacek, Sebastian Bergier.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Daniela Stefańskiego warto zapoznać się z zapowiedzą Kai Krasnodębskiej:

• Jeszcze nie opadły emocje po meczu Górnika Zabrze z Zagłębiem Lubin, jak przenosimy się - w ramach Super Piątku - do Krakowa, gdzie za 20 minut Wisła zmierzy się ze Śląskiem Wrocław!

Kaja Krasnodębska

Wisła - Śląsk LIVE! Eskortowani przez kobiety. Robak nie zagra

Wisła - Śląsk LIVE! Eskortowani przez kobiety. Robak nie zagra ©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE. Jak co roku w okolicach Dnia Kobiet Wisła organizuje Kobiecą Eskortę. W tym jednym meczu sezonu wychodzący na murawę piłkarze nie są wyprowadzani przez dzieci, a dorosłe kobiety. 22 wybrane podczas castingów panie tym razem złapią za ręce zawodników Białej Gwiazdy oraz Śląska Wrocław. Relacja LIVE z meczu od 20:30 w GOL24.

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE

Tradycja Kobiecej Eskorty jest stosunkowo nową, ale już na stałe wtopiła się w kalendarz Wisły. Każdego roku, podczas najbliższego ósmemu marca domowego meczu Białej Gwiazdy, zawodnicy jednej jak i drugiej ekipy wyprowadzani są nie przez dzieci, a wyselekcjonowane drogą castingów kobiety.
Początkowo w szranki stawało ponad 150 chętnych, teraz ta liczba nieco spadła, lecz zasiadający w jury piłkarze wciąż mają z kogo wybierać. W tym roku to zadanie należało do niezabranych do Białegostoku Denisa Bałaniuka oraz Marko Kolara. Ci dwaj podopieczni Joana Carrillo wraz ze spikerem zadecydowali, które z kibiców Wisły przebrane w klubowe stroje będą mogły złapać za ręce wybiegających w wyjściowych jedenastkach.

Patrząc na wynik meczu na Podlasiu, mogli wcale nie narzekać na swoje nie-stricte-piłkarskie zadanie. Wisła nie przywiozła z długiej podróży nawet punktu. Krakowianie okazali się już piątym zespołem, który w 2018 roku nie podołał rozpędzonej Jagiellonii. Białostoczanie jak dotąd nie zgubili nawet oczka, solidnie pokonując także Białą Gwiazdę. Decydujące gole zdobyli Przemysław Frankowski oraz Nemanja Mitrović, a gościom pozostało obejść się smakiem. Podczas gdy podopieczni Ireneusza Mamrota dopisali sobie w rundzie wiosennej już piętnaście punktów, Wisła stała się bogatsza zaledwie o sześć. I choć w Białymstoku przegrała po raz pierwszy w 2018, to wcześniej notowała jedynie remisy i jedną wygraną nad gdyńską Arką.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław NA ŻYWO w TV i INTERNECIE

W rezultacie o 26. kolejkach ligowych zmagań krakowianie nie mogą być jeszcze pewnymi awansu do grupy mistrzowskiej. Wciąż znajdują się na rozstaju. Jak wyliczył Paweł Mogielnicki z portalu 90minut.pl na tę chwilę mają 83% szans na grę w górnej ósemce. To daje aż 17% na walkę o utrzymanie po końcowe kolejki. Taki scenariusz nie ucieszyłby w Krakowie nikogo. By go uniknąć trzeba zacząć wygrywać nieco częściej. Najlepiej już teraz ze Śląskiem, który o uniknięciu grupy spadkowej może już praktycznie jedynie marzyć.

0.3% dawane wrocławianom przez Mogielnickiego nie nastraja optymistycznie. Humoru nie poprawia także bilans ostatnich meczów Śląska. W 2018 roku wciąż bez zwycięstwa, zaledwie dwa remisy i trzy porażki. Tak słabe wyniki kosztowały posadę Jana Urbana, lecz również z Tadeuszem Pawłowskim u sterów nie wszystko idzie po myśli kibiców. Efekt nowej miotły w tym przypadku nie zadziałał: stary-nowy szkoleniowiec zanotował dwa podziały punktów i porażkę z poznańskim Lechem. To wciąż mało, biorąc pod uwagę przedsezonowe ambicje włodarzy. Czy w Krakowie uda się przerwać niekorzystną serię bez wygranej i wreszcie zejść z murawy z podniesionymi głowami?

Taki na pewno jest cel. W jego zrealizowaniu nie pomoże jednak cała rzesza zawodników. Z kontuzjami wciąż zmagają się Jakub Kosecki, Djordje Cotra, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski oraz Łukasz Madej. Grypa wyeliminowała z wyjazdu do Małopolski Marcina Robaka, a młody Mathieu Scalet dopiero wraca do pełni formy. To właśnie słaba sytuacja kadrowa wydaje się być głównym źródłem problemów wrocławian. Podobnych wymówek nie może mieć Biała Gwiazda. Wisła jedynie bez Marcina Wasilewskiego, Vullneta Bashy i Ivana Gonzaleza. Na Reymonta po kilku miesiącach przerwy wróci natomiast Petar Brlek. Chorwat, który w sierpniu zamienił Kraków na włoską Genoę, teraz powraca by odbudować się w dawnym klubie. Na razie został wypożyczony do końca sezonu, a debiut zaliczył już w Białymstoku.

W nieco lepszych nastrojach niż Brlek w poniedziałek, murawę opuszczali w sobotę wrocławianie. Tylko „nieco”, bo przed własną publicznością zremisowali z zamykającą tabelę Sandecją. Nie stracili gola, de facto zgubili jednak dwa punkty. Oczka, które byłyby dla nich niezwykle ważne w kontekście walki o tę górną ósemkę. Bo z kim wygrywać, jak nie ze słabiutkim beniaminkiem? Jesienią trzy oczka zgubili również w starciu z Wisłą. Biała Gwiazda wygrała wówczas 2:0, a bramki zdobyli Jesus Imaz i Carlitos.

Przewidywane składy:

Wisła Kraków: Cuesta - Bartkowski, Arsenić, Głowacki, Sadlok - Boguski, Velez, Cywka, Brlek, Imaz - Carlitos.
Śląsk Wrocław: Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Pawelec - Chrapek, Srnić, Riera, Cholewiak, Pich - Piech.

Nieobecni:
Wisła Kraków Ivan Gonzalez, Vullnet Basha, Marcin Wasilewski (kontuzje)
Śląsk Wrocław Djordje Cotra, Jakub Kosecki, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski, Łukasz Madej (kontuzje), Marcin Robak (choroba), Mathieu Scalet (rehabilitacja)

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
To arbiter, który już czterokrotnie miał okazję spotkać się z piłkarzami Białej Gwiazdy. Tylko raz zakończyło się zwycięstwem, ale za to niezwykle dla wiślaków ważnym. Stefański prowadził bowiem pierwsze w tym sezonie derby Krakowa. W kolejnych sędziowanych przez niego meczach Wiśle nie udało się już wygrać, zanotowała dwa remisy i uległa Górnikowi Zabrze. Ze Śląskiem z kolei Stefański wspomnień ma o połowę mniej. Prowadził inauguracyjne starcie wrocławian z Arką, a także był obecny podczas ich wiktorii nad Jagiellonią.

Forma w poprzednich ligowych meczach:
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:0
Wisła Kraków – Korona Kielce 1:1 (Imaz)
Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:0
Wisła Kraków – Arka Gdynia 3:2 (Imaz, Arsenic x2)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1 (Carlitos)
Cracovia - Śląsk Wrocław 2:1 (Pich)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:1 (Pich)
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (Piech)
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:1 (Robak)
Śląsk Wrocław – Sandecja Nowy Sącz 0:0

Ostatnie bezpośrednie mecze:
14 października 2017: Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 0:2 (Imaz, Carlitos)
18 lutego 2017: Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:0 (Roman)
26 sierpnia 2016: Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:5 (Mójta – Biliński, Morioka x2, Stjepanović, Goncalves)

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny na stronie ncplusgo.pl oraz w aplikacji Canal+ Sport Online. Komentuje duet Przemysław Pełka – Kazimierz Węgrzyn. Na relację LIVE zapraszamy od 20:30 do GOL24.pl. Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV