Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE. Mniej widzów, bo...

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE. Mniej widzów, bo miasto w żółtej strefie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 2. kolejka
2020-08-29 17:30

Wisła Kraków

1

Śląsk Wrocław

3

• Koniec meczu! Śląsk po niezłej drugiej połowie pewnie pokonuje Wisłę Kraków!

• Przemysław Bargiel wchodzi w miejsce Roberta Picha.

• 3 minuty dłużej potrwa jeszcze ten mecz.

• Lukas Klemenz ucierpiał przy starciu z rywalem i potrzebuje pomocy medycznej.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Waldemar Sobota zamienia 11 na gola!

• Kolejny rzut karny dla Śląska! Lukas Klemenz popełnia błąd.

• Maciej Pałaszewski zmienia Mateusza Praszelika.

• Piotr Celeban ukarany żółtą kartką.

• Znowu bohaterem Śląska jest Matus Putnocky! Słowak świetnie odbija mocny strzał Bashy!

• Doświadczony skrzydłowy otrzymał świetne podanie, minął Mateusza Lisa i wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Pich po raz drugi dzisiaj pakuje piłkę do siatki!

• Yaw Yeboah nie da rady kontynuować gry. Zmienia go Jean Carlos Silva.

• Yeboah leży na murawie. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Maciej Sadlok huknął pod poprzeczkę, ale znakomicie broni Matus Putnocky!

• Israel Puerto ukarany żółtą kartką.

• Scalet uderzył z ostrego kąta! Zabrakło bardzo niewiele!

• Michał Mak zmienia Stefana Savicia.

• Fatos Beciraj miał świetną okazję do zdobycia gola, ale pogubił się na 5 metrze!

• Schodzi także Lubambo Musonda, a zmienia go Piotr Samiec-Talar.

• Mathieu Scalet zmienia Fabiana Piaseckiego.

• Yeboah przeprowadził świetną akcję indywidualną, po której podał do Savicia. Ten jednak strasznie zepsuł całą akcję i Wisła straciła posiadanie.

• Kuba Błaszczykowski znowu próbował dośrodkowywać, ale po raz kolejny został zablokowany.

• Zaczyna się druga część tego meczu!

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie oba zespoły grają bardzo podobnie i do przerwy mamy remis!

• 3 minuty potrwa jeszcze ten mecz.

• Groźne dośrodkowanie Błaszczykowskiego, ale Puerto zdołała zażegnać niebezpieczeństwo.

• Stoper Śląska próbował zablokować dośrodkowanie Yeboaha, ale niefortunnie pokonał własnego bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Mariusz Pawelec pakuje piłkę do własnej bramki!

• Rozpędzony Szot został skutecznie powstrzymany przez gracza Śląska.

• Niezły fragment gry w wykonaniu Wisły Kraków. Brakuje jednak strzałów na bramkę.

• Zablokowany strzał Żukowa.

• Yaw Yeboah huknął z dystansu, ale znakomicie broni Putnocky!

• Sędzia wznawia grę.

• Pokaz pirotechniczny popsuł trochę widoczność. Mamy przerwę w grze.

• Dobre uderzenie Mateusza Praszelika! Zabrakło bardzo niewiele!

• Niedokładne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Błaszczykowskiego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Bardzo pewne uderzenie Roberta Picha!

• Rzut karny dla Śląska!

• Dawid Szot ukarany żółtą kartką.

• Savić przewraca się w polu karnym rywala, ale gwizdek sędziego milczy!

• Kolejna pewna interwencja Lisa. Tym razem po strzale Roberta Picha.

• Pierwsza niezła próba. Autorem uderzenia był Mateusz Praszelik, ale piłkę odbija Lis.

• Oba zespoły spokojnie weszły w ten mecz. Bez większych zagrożeń po obu stronach boiska.

• Vullnet Basha świetnie przerywa akcję gości.

• Rozbrzmiał pierwszy gwizdek!

• Kibice "Białej Gwiazdy" liczą przede wszystkim na swojego lidera, żywą legendę oraz... współwłaściciela klubu, czyli Jakuba Błaszczykowskiego. To właśnie popularny Kuba dał przed tygodniem cenny punkt Wiśle, ustalając wynik spotkania z Jagiellonią w Białymstoku na 1:1.

• Dokładnie tydzień temu piłkarze Śląska podejmowali Piasta Gliwice. Nie byli w tym spotkaniu faworytem, ponieważ Piast to brązowy medalista z poprzedniego sezonu, który przygotowywał się do meczu w eliminacjach Ligi Europy. Trener Lavička nie mógł skorzystać z kilku swoich asów. Mimo to, wrocławska drużyna pewnie wygrała po golach Fabiana Piaseckiego i Piotra Celebana.

• Ciekawie zapowiada się widowisko przy Reymonta. "Biała Gwiazda" przywiozła z Białegostoku punkt, a dziś ma chrapkę na trzy. Z powodu wprowadzenia żółtej strefy z trybun wspierać będzie drużynę mniej widzów - maksymalnie 25 procent pojemności stadionu.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Wisła Kraków - Śląsk Wrocław!

Wisła - Śląsk LIVE! Trudny wyjazd dla osłabionych wrocławian

Wisła - Śląsk LIVE! Trudny wyjazd dla osłabionych wrocławian ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE. Ciekawie zapowiada się widowisko przy Reymonta. "Biała Gwiazda" przywiozła z Białegostoku punkt, a dziś ma chrapkę na trzy. Z powodu wprowadzenia żółtej strefy z trybun wspierać będzie drużynę mniej widzów - maksymalnie 25 procent pojemności stadionu. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław ONLINE

Dino Štiglec oraz mogący grać z konieczności na lewej obronie Patryk Janasik nabawili się kontuzji mięśniowych, Guillermo Cotugno ma problem z przywodzicielem, Krzysztof Mączyński dochodzi do zdrowia po zabiegu, a Erik Expósito przebywa na kwarantannie. Na dodatek Lubambo Musonda musiał zająć miejsce na skrzydle, ponieważ w klubie wciąż nie pojawił się następca sprzedanego za blisko 3 mln euro do Norwich City Przemysława Płachety. Tym ma być Bartłomiej Pawłowski, z którym klub ustalił już wszystkie warunki. Sęk w tym, że przebojowy pomocnik wciąż nie rozwiązał kontraktu z obecnym pracodawcą - tureckim Gaziantep FK.

Niestety dla kibiców Śląska dziś sytuacja kadrowa nie wygląda lepiej. Co prawda Janasik, a powoli także Štiglec wznowili treningi, ale w kadrze meczowej najprawdopodobniej ich zabraknie. W skrócie oznacza to, że Lavička nie ma za dużego pola do popisu i wyjściowa jedenastka powinna być taka sama (albo niemal identyczna) jak przed tygodniem. W końcu - zwycięskiego składu się nie zmienia.

Oglądaj mecz Wisła - Śląsk na żywo online w Player.pl >>>

W Wiśle Kraków problemów zdrowotnych jest znacznie mniej, ale też kadra Artura Skowronka nie jest tak szeroka i wyrównana jak we Wrocławiu. Kibice "Białej Gwiazdy" liczą przede wszystkim na swojego lidera, żywą legendę oraz... współwłaściciela klubu, czyli Jakuba Błaszczykowskiego. To właśnie popularny Kuba dał przed tygodniem cenny punkt Wiśle, ustalając wynik spotkania z Jagiellonią w Białymstoku na 1:1. Niektóre źródła przypisują tamtą bramkę jako samobójcze trafienie Błażeja Augustyna (piłka po strzale reprezentanta Polski odbiła się od obrońcy "Jagi" i kompletnie zmyliła bramkarza), ale oficjalnie gol został przyznany Błaszczykowskiemu.

Krakowianie z Podlasia przywieźli więc punkt, ale przy odrobinie szczęścia mogli nawet wygrać. Bardzo dobrze wyglądała gra skrzydłami, gdzie szaleli Brazylijczyk Jean Carlos i pozyskany latem Austriak Stefan Savić, który swoją drogą był też przymierzany do Śląska. Bocznych pomocników nad wyraz często wspierali skrajni obrońcy Maciej Sadlok i Łukasz Burliga. Nie są to dobre wieści dla WKS-u, bo właśnie na bokach defensywy z konieczności grać muszą wiekowi i coraz mniej zwrotni Mariusz Pawelec (lewa strona) i Piotr Celeban (prawa). Być może zamiast Pawelca na LO zagra Węgier Márk Tamás, który w swojej karierze grywał na tej pozycji.

Przewidywane składy na mecz Wisła - Śląsk:
Wisła: Lis - Szot, Klemenz, Janicki, Sadlok - Yeboah, Basha, Żukow, Błaszczykowski, Savić - Beciraj.
Śląsk: Putnocky - Celeban, Puerto, Golla, Pawelec (Tamas?) - Musonda, Sobota, Łabojko, Praszelik, Pich - Piasecki.

Nie zagrają w meczu Wisła - Śląsk:
Wisła: Gruszkowski, Mehremić
Śląsk: Janasik, Stiglec, Exposito, Cotugno (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Wisła 2:1 (Ekstraklasa, 24.11.2019)
Wisła - Śląsk 0:1 (Ekstraklasa, 20.07.2019)

Mecz Wisła Kraków - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Komentuje duet Bartosz Gleń – Kamil Kosowski, reporterami z murawy będą Maja Strzelczyk i Tomasz Lipiński. Mecz w internecie w aplikacji Player+ i Canal+. Relacja LIVE w GOL24.pl - zapraszamy od godziny 17:30.