Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wisła Płock

0

Górnik Zabrze

4

• Daniel Stefański gwiżdże po raz ostatni. Górnik Zabrze gromi na wyjeździe Wisłę Płock aż 4:0! Dwa gole strzelił Igor Angulo, a po jednym dołożyli Kamil Zapolnik i Marcin Urynowicz.

• Fantastyczne podanie fałszem Igora Angulo w pole karne do wbiegającego Marcina Urynowicza, który uderza od razu tuż przed wychodzącym z bramki Thomasem Dahne!

• POGROM! MARCIN URYNOWICZ!!!

• Jeszcze jedna centra. Bez zagrożenia pod bramką gości.

• Słaba wrzutka Semira Stilicia. Próba poprawki Dominika Furmana w postaci strzału została zablokowana.

• Daniel Stefański dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

Wiślacy mają rzut wolny blisko prawego narożnika "szesnastki".

• Jeszcze na strzał z woleja zza pola karnego zdecydował się Semir Stilić. W środek bramki, czy ułatwił interwencję Tomaszowi Losce.

• Centrostrzał Damiana Szymańskiego z lewej strony pola karnego gości. Karol Angielski nie zdołał "zamknąć" akcję.

• Adrian Gryszkiewicz zmienia Jesusa Jimeneza.

Limit zmian wykorzystany.

• 28 października Górnik Zabrze zanotował ostatnie zwycięstwo w lidze. Przed własną publicznością pokonał Zagłębie Lubin po dwóch bramkach Igora Angulo. To był też ostatni mecz w Ekstraklasie z czystym kontem.

• Ładnie zapowiadała się kontra Wisły. Podanie na wolne pole dostał Karol Angielski, który piętką przed linią 16. metra zostawia piłkę Ricardinho. Ten jednak nie poradził sobie z Pawłem Bochniewiczem.

• Łukasz Wolsztyński kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Daniel Smuga.

• Ricardinho pada na murawę tuż przed polem karnym po starciu z Tomaszem Loską.

Sędzia nie dopatrzył się faulu bramkarza Górnika. Brazylijczyk jednak ucierpiał. Wydaje się, że będzie musiał dokończyć ten mecz.

• Marcin Urynowicz zastępuje Kamila Zapolnika To pierwsza zmiana w ekipie Górnika.

• NIco Varela radzi sobie na skrzydle z Michałem Kojem. Piłkę po wrzutce z prawej strony wybija na korner Paweł Bochniewicz. Z rzutem rożnym radzą sobie goście.

• Na stadionie 3 019 kibiców

W punkt

• Ma patent na "Nafciarzy"

• Igor Angulo na spalony. Chyba po raz piąty w tym spotkaniu.

• Korner dla Wisły prawej strony. Tym razem z narożnika wrzucał Semir Stilić na bliższy słupek, ale radzą sobie zabrzanie.

• Żółta kartka dla Adama Dźwigały za faul.

• Kibu Vicuna reaguje natychmiast zmianą. Semir Stilić w miejsce Damiana Rasaka.

• Ależ to zrobił Hiszpan! Łukasz Wolsztyński zagrywa płasko z prawej strony w pola karne do Igora Angulo. Ten miał czas, by się odpowiednio ustawić, i jakby od niechcenia technicznym uderzeniem po dalszym rogu wpisuje się na listę strzelców (po raz 11. w tym sezonie)!

• DUBLET IGORA ANGULO!!!

• Damian Szymański na lewym skrzydle. Wrzuca miękko w pole karne do Ricardinho, ale ten był bez szans w walce o górną piłkę z Danim Suarezem.

• Wydawało się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane na samym początku, po złej centrze Jesusa Jimeneza z narożnika. Piłka spada na 18. metr pod nogi Szymona Matuszka, który uderzył natychmiast woleja. Huknął i jeszcze tor lotu piłki zmienił głową Łukasz Wolsztyński, ale Thomas Dahne nie dał się pokonać!

• Jesus Jimenez faulowany prze dwóch rywali na lewej stronie. Po interwencji Alana Urygi zabrzanie mają korner.

• Niezła centra z lewej strony w pole karne do Łukasza Wolsztyńskiego. Ten był minimalnie spóźniony.

• ... a Bartłomiej Sielewski wchodzi za Patryka Stępińskiego.

• Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: za Giorgiego Merebaszwiliego pojawia się Karol Angielski...

• A teraz na strzał z pola karnego zdecydował się Ricardinho. W środek bramki, przez co ułatwił interwencję Tomaszowi Losce.

• Alan Uryga przerywa teraz podanie Kamila Zapolnika. Gdyby nie ta interwencja, to Igor Angulo znalazłby się w sytuacji sam na sam z Thomasem Dahne.

• Podanie Damiana Rasaka w pole karne nie znajduje adresata.

• Niewielu spodziewało się, że Hiszpan zdecyduje się na strzał prawa nogą. A tu niespodzianka - posyła piłkę w prawy górny róg, nie dając szans bramkarzowi gospodarzy!

• GÓRNIK PODWYŻSZA PROWADZENIE! IGOR ANGULO!!!

• ... piłka zostaje wybita poza pole karne. Poprawka ląduje w rękawicach Thomasa Dahne.

• A teraz korner dla Górnika. Centra i...

• Zupełnie nieudany rzut wolny gospodarzy. Nie wychodzą dośrodkowania Dominika Furmana.

• Czy ten gol da Górnikowi punkt(y)?

• Zabrzanie zaczynają drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Bardzo dobrze prezentują się goście "z tyłu", co w ostatnich tygodniach było ich bardzo słabą stroną (m.in. 4 stracone gole w pierwszej połowie w Kielcach). Grali uważnie i oddali 2 celne strzały, który jeden znalazł drogę do siatki. Krycie Kamila Zapolnika odpuścili Alan Uryga i Marcin Warcholak, przez co skrzydłowy zabrzan może cieszyć się z premierowego gola na boiskach Ekstraklasy.

"Nafciarze" są raczej nastawieni na prowadzenie gry, ale narażają się na kontry. Stałe fragmenty gry wykonywane przez Dominika Furmana nie przynoszą jednak zaskoczenia.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +1' Koniec pierwszej połowy. Górnik Zabrze prowadzi w Płocku z Wisłą po bramce Kamila Zapolnika.

• Odbita piłka spada na 18. metr, idealnie na woleja Nico Vareli! Jego atomowe uderzenie przeszło przez gąszcz zawodników, ale na linii bramkowej skutecznie interweniuje Tomasz Loska!

• Płocczanie dążą do wyrównania jeszcze przed przerwą. Wywalczyli rzut wolny z prawej strony.

• Jesus Jimenez zagrywa z lewego skrzydła w pole karne, między dwóch obrońców Wisły, do Kamila Zapolnika. Ten po przyjęciu piłki uderza z ok. lewego narożnika pola bramkowego między nogami Thomasa Dahne!

To premierowe trafienie w Zapolnika w Ekstraklasie.

• GOL DLA GÓRNIKA! KAMIL ZAPOLNIK!!!

• Zupełnie nieudany strzał Michała Koja z powietrza. Efekt wypada przemilczeć.

• Dalekie zagranie Jesusa Jimeneza. Nie, nie do Igora Angulo, a do nikogo. Thomas Dahne łapie piłkę.

Ciężar gry szybko przeniósł się na połowę gości. Po dośrodkowaniu Patryk a Stępińskiego Dani Suarez wybija piłkę na rzut rożny. Po wrzutce Alan Uryga główkuje wysoko nad bramką.

• Nieliczni, ale fanatyczni

• Pierwszy celny strzał Górnika w tym spotkaniu. Z anemiczną próbą Kamila Zapolnika zmierzającą w stronę prawego dolnego rogu radzi sobie Thomas Dahne.

• W odpowiedzi próba Nico Vareli. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Igor Angulo uderza z lewej strony pola karnego minimalnie obok prawego słupka! Nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie zostałby uznany - był na minimalnym spalonym.

• Michał Koj wybija piłkę na rzut rożny po centrze Giorgiego Merebazswiliego. Piłka poleciała nieznacznie nad poprzeczkę. Korner nie przynosi jednak zagrożenia.

• Damian Szymański uderza z dystansu metr-półtora obok bramki Tomasza Loski. Bramkarz gości miał wszystko pod kontrolą.

• Ricardinho spodziewał się podania od Dominika Furmana "do nogi" przed linię 16. metra, podczas gry piłka poleciała wgłąb "szesnastki"... Akcja piłkarzy Kibu Vicuni spaliła na panewce.

• Kamil Zapolnik podaje w pole karne do Łukasza Wolsztyńskiego. Ten zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał Alan Uryga "przyklejając" się do napastnika Górnika, odcinając go od piłki. łapie ją Thomas Dahne.

• Michał Koj przerywa atak Nico Vareli wybiciem piłki poza linię boczną. Aut na wysokości pola karnego Górnika nie przynosi zagrożenia.

• Łukasz Wolsztyński ruszył do podania Jesusa Jimeneza. dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Miękka wrzutka Dominika Furmana w "szesnastce" na Alana Urygę, który zgrywa piłkę do nikogo.

• Seria fauli w środku pola. Najpierw Igor Angulo przewinił w starciu z Alanem Urygą, a po chwili Paweł Bochniewicz powalił Ricardinho. Do bramki gości ok. 30 metrów.

• Pewna interwencja na przedpolu Tomasza Loski po centrze z rzutu wolnego. Początkowo chciał szybko wznowić grę dalekim zagraniem na Igora Angulo, ale zmienił zdanie i zdecydował się na krótkie rozegranie.

• Po 7 zwycięstw płocczan i Górnika oraz 8 remisów - tak wygląda bilans bezpośrednich spotkań

• Damian Rasak centruje w pole karne do Ricardinho, który nawet nie ruszył do piłki. Wiedział, że był na spalonym.

Zatem grę z "piątki" wznawia Tomasz Loska.

• Alan Uryga próbował nie tylko powstrzymać na skrzydle Kamila Zapolnika, lecz także rozpocząć akcję gospodarzy. Nie zdołał jednak opanować piłki na murawie - uciekła mu poza linię boczną.

• Szymon Mateuszek dostaje piłkę na 20. metrze. Jego strzał zostaje zablokowany przez defensywę "Nafciarzy".

• I już wiemy - ręki nie ma, był... spalony.

• Giorgi Merebaszwili protestuje! Domaga się rzutu karnego za zagranie ręką Daniego Suareza po strzale Giorgiego Merebaszwiliego

Daniel Stefański "łapie kontakt z bazą", a po chwili wskazuje prostokąt kwadrat. VAR

• Mało tego. Zabrzanie chcieli wyjść z "firmową" kontrą w postaci dalekiego podania na wolne pole do Igora Angulo. Adam Dźwigała zdołał jednak trącić piłkę do własnego bramkarza, uprzedzając Hiszpana.

• Nie wyszło lewą, to Wisła zaatakowała prawą flanką. Udało się wywalczyć rzut rożny.

Z dośrodkowaniem Dominika Furmana radzi sobie obrona Górnika.

• Akcja przeniosła się na prawa stronę za sprawą podania do Giorgiego Merebaszwiliego. Nie zauważył, że był bliżej bramki gości niż obrońcy Górnika. Spalony.

• Przechwyt Górnika i od razu zagranie na wolne pole do Igora Angulo. Ten był jednak na spalonym.

• Na gwizdek Daniela Stefańskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• Losowanie stron. Kapitanami są Damian Szymański i Szymon Matuszek.

• Obie jedenastki wychodzą na murawę!

• Zespół Marcina Brosza z ośmiu meczów na wyjeździe wygrał tylko jeden, właśnie w Legnicy. W Płocku zmierzy się z drużyną, która jednak na własnym boisku gra w kratkę: dwie wygrane i po trzy remisy oraz porażki.

• W ostatnich dwóch wyjazdowych meczach Górnik Zabrze stracił osiem goli. Jego sytuacja staje się coraz trudniejsza - na dole tabeli tkwi z Zagłębiem Sosnowiec, Miedzią Legnica (tę ostatnią wyprzedza tylko dzięki zwycięstwu w bezpośrednim meczu) i Cracovią, natomiast stopniowo traci dystans do pozostałtych rywali.

• Witamy! iłkarze Górnika Zabrze na wyjeździe nie wygrali już od siedmiu kolejek. W sobotę wystąpią w Płocku, gdzie Wisła próbuje gonić czołową ósemkę tabeli. Początek meczu o godzinie 15.30. Relacja na żywo w GOL24.pl.

Rafał Musioł

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Piłkarze Górnika Zabrze na wyjeździe nie wygrali już od siedmiu kolejek. W sobotę wystąpią w Płocku, gdzie Wisła próbuje gonić czołową ósemkę tabeli. Początek meczu o godzinie 15.30. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

W ostatnich dwóch wyjazdowych meczach Górnik Zabrze stracił osiem goli.

Kluczem do sukcesu, przynajmniej statystycznie, powinno być zdobycie gola na 1:0. Zespół Wisły w obecnych rozgrywkach jeszcze nigdy nie wygrał spotkania, w którym przegrywał.

W Płocku dojdzie do starcia najmłodszych zespołów ligi. Górnik w tym zestawieniu prowadzi, Płock jest trzeci. Zabrzanie wystąpią w najsilniejszym składzie, gospodarze bez kontyzjowanego Mateusza Szwocha i pauzującego za kartki Cezarego Stefańczyka.

W pierwszym w tym sezonie spotkaniu tych drużyn w Zabrzu padł remis 1:1. Oba gole padły po przerwie. W 46 minucie trafił Ricardinho, a w 75 wyrównał Igor Angulo.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze?

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Wstęp do telewizyjnej transmisji na żywo online z meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze rozpocznie się o godz. 15:10 w nSport+. Początek transmisji live ze spotkania Wisła Płock - Górnik Zabrze o godz. 15:30 w nSport+. Mecz komentować będą Rafał Dębiński i Wojciech Jagoda (z Płocka).

15:30 mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze