Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wisła Płock

1

Górnik Zabrze

1

• Koniec meczu! Wisła Płock remisuje z Górnikiem Zabrze, a to oznacza, że w tej kolejce nie zobaczyliśmy zwycięstwa gospodarza! Z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze PKO Ekstraklasy!

• Długi wyrzut z autu, po którym strzał oddaje Jesus Jimenez. Piłka jednak ostatecznie ląduje w rękawicach bramkarza gospodarzy.

• Sędzia dolicza, aż 6 minut.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Mateusz Szwoch opuszcza boiska, a pojawia się na nim Mikołaj Kwietniewski.

• Przemysław Wiśniewski dwukrotnie otrzymał cios w głowę. Mamy przerwę w grze, gdyż obrońca Górnika potrzebuje pomocy medycznej.

• Mamy kolejny debiut w Ekstraklasie. Mateusza Matrasa zmienił Filip Bainović.

• Patryk Stępiński zmienia Oskara Zawadę.

• Dobre uderzenie Olafa Nowaka. Zabrakło kilka centymetrów, a piłka wpadłaby do bramki strzeżonej przez Martina Chudego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Raczkowski długo słuchał podpowiedzi z wozu VAR, ale ostatecznie uznał bramkę! Mamy remis w Płocku!

• Igor Angulo pakuje piłkę do bramki ale..... sędzia liniowy pokazuje, że był spalony!

• Dominik Furman wpada w pole karne, dogrywa, ale piłka zostaje wybita.

• Maciej Ambrosiewicz wchodzi, a schodzi Szymon Matuszek.

• Piotr Tomasik dogrywa idealnie na nogę Dominika Furmana, który uderza prosto w bramkarza gości!

• Ależ to by było wejścia smoka! Olaf Nowak uderza z 7 metrów i tylko świetna interwencja Martina Chudego ratuje Górnika!

• Giorgi Merebaszwili opuszcza murawę, a wchodzi Olaf Nowak.

• Szymon Matuszek trafia do notesu sędziego. Oczywiście z powodu kary indywidualnej jaką jest żółta kartka.

• Igor Angulo dogrywa w pole karne, ale Bartłomiej Żynel wyłapuje lecącą piłkę.

• Strzał Szymona Matuszka został zablokowany. Goście mają rzut rożny.

• Jakub Rzeźniczak ukarany żółtą kartką.

• Piotr Tomasik oddaje bardzo słaby strzał.

• Boris Sekulić jest kolejnym zawodnikiem, który zostaje ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Bardzo pewny strzał Dominika Furmana!

• Rzut karny! Przemysław Wiśniewski popycha Oskara Zawadę i sędzia wskazuje na wapno!

• Czas na drugie 45 minut!

• Mamy jedną zmianę w przerwie. Alasana Manneh zostaje zmieniony przez Łukasza Wolsztyńskiego.

• Koniec pierwszej połowy! Po bardzo bezbarwnej grze mamy bezbramkowy remis.

• Bardzo dobry strzał Kamila Zapolnika! Bartłomiej Żynel broni z dużymi problemami.

• Sędzia dolicza minutę.

• Piotr Tomasik ukarany żółtym kartonikiem.

• Fatalne podanie Mateusza Szwocha.... piłka ładuje daleko poza bramką.

• Damian Rasak przerywa akcję Jimeneza.

• Alasana Manneh wstrzelił piłkę z rzutu wolnego, ale Bartłomiej Żynel spokojnie zażegnuje niebezpiecześtwo.

• Igor Angulo ogląda żółtą kartkę.

• Po intensywnym początku mecz trochę zgubił tempo. Większość akcji rozgrywa się w środku boiska i brakuje strzałów na bramkę.

• Ivan Stevanović zbyt mocno dośrodkował piłkę. Z autu zacznie drużyna gości.

• Giorgi Merebaszwili doszedł do strzału sprzed pola karnego, jednak Paweł Bochniewicz ofiarnie blokuje uderzenie Gruzina.

• Ależ było blisko bramki! Alan Uryga wygrywa pojedynek główkowy w polu karnym rywala i piłka po jego strzale trafia w poprzeczkę!

• Strzał Stevanovicia w ostatniej chwili został zablokowany.

• Erik Janża ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Górnika Zabrze! Bartłomiej Żynel fauluje Szymona Matuszka i zostaje ukarany żółtą kartką!

• Nie ma bramki! Młody bramkarz Wisły Płock broni strzał Igora Angulo!

• Świetna interwencja Michała Marcjanika! Nowy stoper Wisły Płock czyściutko wybija piłkę spod nóg Igora Angulo!

• Alasana Manneh posyła piłkę w pole karne, ale defensorzy Wisły Płock zażegnują zagrożenie.

• Słaba frekwencja w Płocku stała się już niestety normą...

• Zamieszanie w polu karnym Górnika! Goście mają szczęście, że Oskar Zawada nie trafił w piłkę!

• Jakub Rzeźniczak bardzo mocno ucierpiał przy starciu z rywalem. Mamy przerwę w grze, gdyż doświadczony stoper potrzebuje pomocy medycznej.

• Paweł Raczkowski używa gwizdka po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• W 11 Górnika Zabrze widzimy dwie nowe twarze. Swój debiut w PKO Ekstraklasie na pewno zaliczą Alasana Manneh oraz Erik Janża. Na swoją szansę czeka również Filip Bainović, który mecz zacznie na ławce.

• Wisła Płock w letnim okienku transferowym zyskała kilku nowych, ale bardzo doświadczonych zawodników. W pierwszym składzie zagrają dzisiaj m.in Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik czy Jakub Rzeźniczak. Sama ta trójka ma rozegranych w Ekstraklasie ponad 500 spotkań. Leszek Ojrzyński z zanadrzu ma jeszcze m.in Jarosława Fojuta, który dzisiaj jeszcze nie zadebiutuje w nowych barwach.

• Dzień dobry Państwu! Przyszedł poniedziałek, a więc nadszedł moment, aby zakończyć pierwszą kolejkę PKO Ekstraklasy w sezonie 2019/2020! Na relację z meczu pomiędzy Wisłą Płock, a Górnikiem Zabrze serdecznie zaprasza Bartłomiej Modzelewski!

Bartosz Głąb

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE. W ostatnim meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock podejmie na własnym stadionie Górnik Zabrze. Oba zespoły będą chciały udowodnić, że poprzedni, nieudany sezon był tylko okresem przejściowym i teraz zarówno Wisła, jak i Górnik będą prezentowały się już tylko lepiej. Relacja na żywo z meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze w GOL24.pl!

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze ONLINE

Poprzedni sezon PKO Ekstraklasy zarówno dla Wisły Płock jak i dla Górnika Zabrze nie był najlepszym w ostatnich latach. Górnik Zabrze do końca zeszłego roku był w strefie spadkowej i dopiero przyzwoita gra na wiosnę pozwoliła im zachować bezpieczną pozycję w lidze. Natomiast płocczanie radzili sobie jeszcze gorzej. Utrzymanie zapewnili sobie w ostatniej kolejce sezonu remisując bezbramkowo u siebie ze zdegradowanym już wcześniej Zagłębiem Sosnowiec.

Oglądaj mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Oba zespoły liczą, że ten sezon będzie znacznie lepszy i nie poprzestaną jedynie na walce o trzymanie. Celem podstawowym będzie oczywiście awans do górnej połówki tabeli jak miało to miejsce dwa sezony temu. Obecnie wydaje się, że większe szanse na to ma chyba Wisła Płock, która latem mocno wzmocniła swoją linię obrony zatrudniając Jakuba Rzeźniczaka i Jarosława Fojuta, czyli starych wyjadaczy polskiej ligi. Ofensywa "Nafciarzy" została osłabiona po odejściu Nico Vareli i Semira Stilicia, ale już w meczach sparingowych Oskar Zawada pokazał, że może godnie zastąpić tych doświadczonych graczy. Jeśli chodzi o zabrzan, to przede wszystkim brakuje Szymona Żurkowskiego, który zaczyna swoją przygodę z włoską Serie A. Ciężko będzie załatać tę dziurę w środku pola, jednak klub ze Śląska pokazał już, że potrafią poprowadzić młodych graczy.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły swoje siły trzykrotnie. Najpierw jeszcze pod koniec lipca zeszłego roku w Zabrzu padł remis 1:1. Bramki w tamtym meczu zdobywali Igor Angulo dla Górnika i Ricardinho dla Wisły. Później na początku grudnia zeszłego roku w Płocku zespół Górnika rozbił rywali aż 4:0 po golach Zapolnika, Urynowicza i dwóch trafieniach Igora Angulo. Natomiast w finałowej już w maju tego roku "Nafciarze" skromnie wygrali Zabrzu 1:0 po bramce Giorgi Merebashviliego.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

WISŁA PŁOCK
Wisła Płock - Odra Opole 1:0 (Mecz towarzyski)
Wisła Płock - GKS Tychy 4:2 (Mecz towarzyski)
Wisła Płock - Raków Częstochowa 1:4 (Mecz towarzyski)
Wisła Płock - Olimpia Grudziądz 3:1 (Mecz towarzyski)
Wisła Płock - Brondby IF 1:1 (Mecz towarzyski)

GÓRNIK ZABRZE
Górnik Zabrze - Atlantas Kłajpeda 2:0 (Mecz towarzyski)
Górnik Zabrze - Maccabi Natanja 1:1 (Mecz towarzyski)
Górnik Zabrze - AEK Ateny 0:1 (Mecz towarzyski)
Górnik Zabrze - Reprezentacja AFE 3:0 (Mecz towarzyski)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze 2:1 (Mecz towarzyski)

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Płock: Adamczyk (kontuzja)

Górnik Zabrze: Arnarson, Ryczkowski (kontuzje)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Płock: Żynel - Tomasik, Marcjanik, Uryga, Rzeźniczak - Merebaszwili, Furman, Szwoch, Rasak, Stevanović - Zawada

Górnik Zabrze: Chudy - Janza, Wiśniewski, Bochniewicz, Sekulić - Jimenez, Matuszek, Matras, Baidoo - Angulo, Ł. Wolsztyński

Mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję z ostatniego meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock - Górnik Zabrze od 17:55 przeprowadzi CANAL+ Sport HD i CANAL+ Sport 3 HD. Mecz prosto ze stadionu im. Kazimierza Górskiego skomentują Rafał Dębiński i Marcin Baszczyński. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:30.

17:30 mecz Wisła Płock - Górnik Zabrze