Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wisła Płock

0

Lech Poznań

2

• Koniec meczu. Lech Poznań pokonuje w Płocku Wisłę 2:0. Bramki dla Kolejorza strzelili Tymoteusz Puchacz i Christian Gytkjaer. Tym samym Kolejorz awansował na 7. miejsce w tabeli tracą "oczko" do dzisiejszego rywala.

• Asystę drugiego stopnia notuje... Mickey van der Hart, który wybił piłkę na połowę Wisły. Jej obrona chciał złapać na spalonego Christiana Gytkjaera, ale do piłki wystartował Pedro Tiba. Podholował kilka metrów i podaje do Duńczyka w "szesnastkę", który mocnym uderzeniem pokonuje Thomasa Daehne!

• CHRSITIAN GYTKJAER DOBIJA WISŁĘ!!!

• Mariusz Złotek dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Olaf Nowak przejmuje piłkę w polu karnym Lecha. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Jakub Moder zmienia Joao Amarala.

• I jeszcze jeden. Goście wybijają na uwolnienie.

• I korner dla Wisły Płock. Bez powodzenia.

• Chaotyczna akcja Grzegorza Kuświka, któremu przypadkiem udało się ograć 2-3 Lechitów w ich polu karnym. Podaje do Gioriego Merebaszwiliego, ale został uprzedzony przez Tomasza Dejewskiego.

• Płaski strzał Filipa Marchwińskiego zza linii 16. metra nie sprawił problemu Thomasowi Daehne.

• Korner Wisły dał zalążek kontry Lecha. Bez powodzenia, a po chwili Joao Amaral powstrzymany przez Damiana Michalskiego

• Darko Jevtić schodzi, Filip Marchwiński wchodzi.

• Dominik Furman niespodziewanie zdecydował się na strzał z dalszej odległości. Wyciągnięty jak struna Mickey van der Hart paruje piłkę na korner!

• Olaf Nowak za Ricarcinho. Ostatnia zmiana w Wiśle Płock.

• Joao Amaral przejmuje piłkę w "szesnastce" po podaniu z lewej strony. Chciał uderzyć z czuba jak Ronaldinho parę lat temu z Chelsea. Pomysł dobry, wykonanie już nie - uderzył kilka metrów nad poprzeczką.

• Giorgi Merebaszwili próbuje przedrzeć w pole karne Lecha. Tym razem Tomasz Dejewski zachował koncentrację.

• Juniorski błąd Tomasza Dejewskiego na prawe stronie - dostał piłkę od Mickeya van der Harta i patrzył gdzie kopnąć, a tu piłka uciekła mu pod stopą za linię boczną. Wiślacy nie wykorzystali autu na wysokości "szesnastki" gości.

• Jakub Kamiński wchodzi za Tymoteusza Puchacza, strzelca pierwszego gola dla Kolejorza.

• 4 501 widzów w Płocku.

• Atak Wisły prawą stroną przynosi (czwarty) rzut rożny. Niezła centra Dominiak Furmana na bliższy słupek, skąd Damian Michalski główkuje metr obok prawego słupka.

• Za Piotra Tomasika na murawie pojawia się Suad Sahiti.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Ależ to była kontra Lecha, po której Christian Gytkjaer powinien wpisać się na listę strzelców! Lechici wyszli 2 na 3, Joao Amaral podaje w pole karne do Duńczyka, który trafia w tułów "skracającego kąt" Thomasa Daehne!

• Żółta kartka dla Grzegorza Kuświka za faul.

• Piłka nieprzyjemnie skozłowała przed Thomasem Daehne, który chciał ją złapać. Z dobitką nie zdążył Darko Jevtić!

• Przerwa w grze. Sędzia Mariusz Złotek rozmawia z Darko Jevticiem, Damianem Rasakiem i Dominikiem Furmanem. Wszystko to przed rzutem wolnym dla gości.

• Grzegorz Kuświk zmienia Mateusza Szwocha.

• Piotrowi Tomasikowi udało się przedrzeć skrzydłem. Zagrywa w pole karne na bliższy słupek, skąd Thomas Rogne wybija na aut.

• Nieliczni, ale fan(t)a(s)atyczni

• Rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowanie Dominika Furmana było dalekie od ideału i Lech ruszył z kontrą. Ta została zablokowana tuż przed "szesnastką" gospodarzy.

• Damian Michalski ruszył do przodu. Nie poradził sobie z Wołodymyrem Kostewyczem.

• Żółta kartka dla Tymoteusza Puchacza.

• Wisła w średnim pressingu chciał odzyskać piłkę w środku pola. Tomasz Dejewski spokojnie pograł z Thomasem Rogne jak na treningu.

• Wieczorami robi się trochę chłodniej, więc trzeba się jakoś ogrzać...

• Lubomir Satka podłączył się do akcji ofensywnej. Został przyblokowany i nie wniósł żadnego zagrożenia.

• Joao Amaral powalony na lewej stronie przez Dominika Furmana. Kartki nie ma, ale sędzia porozmawiał krótko z pomocnikiem "Nafciarzy".

• Michał Marcjanik bez patyczkowania wybija piłkę z "szesnastki" po dośrodkowaniu Darko Jevticia.

• Centra Tymoteusza Puchacza z lewej stronie nie znajduje adresata.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Lech Poznań. Po pięknej bramce Tymoteusza Puchacza Kolejorz prowadzi. Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowie. Po bramce Tymoteusza Puchacz Lech Poznań prowadzi z Wisłą Płock (1:0).

• +1' Tymoteusz Puchacz na prawej stronie centruj "fałszem" z linii końcowej. Kamil Grosicki nie raz pokazywał, że to to umie, chociaż zawodnik Lecha zyskał rzut rożny.

• I gramy. Joao Amaral centruje w pole karne, ale Wisła wybija piłkę na uwolnienie.

• Obie drużyny, na gwizdek sędziego, schodzą do linii bocznej.

• Nie będzie wykonania tego stałego fragmentu gry. Płoccy kibice odpalili grilla - gęsty dym unosi się nad murawą.

• Tymoteusz Puchacz faulowany na skrzydle przez Michała Marcjanika. Do bramki Wisły jest ok. 30 metrów.

• Zupełnie nieprzygotowany i nieudany strzał Dominika Furmana. O tej próbie będzie chciał szybko zapomnieć.

• Tymoteusz Puchacz pada w "szesnastce" gospodarzy po kontakcie z rywalem. Sędzia nie miał podstaw do wskazania na "wapno".

• Przed momentem

• Mateusz Szwoch podaje nie w tempo do Piotra Tomasika. Mickey van der Hart przejmuje piłkę.

• Żółta kartka dla Wołodymyra Kostewycza za faul.

• Strata Damiana Rasaka przy swoim polu karnym na rzecz Joao Amarala, który od razu podaje w pole karne do Tymoteusza Puchacza, a ten mocnym uderzeniem pod ladę pokonuje Thomasa Daehne!

• GOL DLA LECHA! TYMOTEUSZ PUCHACZ!!!

• W odpowiedzi piłkarze Radosława Sobolewskiego. Nieskutecznie

• Dwie bardzo składne akcje Lecha, ale brakowało ostatniego, dokładnego podania. Najpierw Christian Gytkjaer dostaje piłkę w polu karnym, ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki, a po chwili Joao Amaral nie zdołał "zamknąć" akcji po podaniu z prawego skrzydła.

• Giorgi Merebaszwili dopada do bezpańskiej piłki. "Kontry nie będzie".

• Dominik Furman centruje z narożnika na bliższy słupek. Christian Gytkjaer wyjaśnia sytuację.

• Wisła atakuje, ale na razie niewiele z tego wychodzi. Jest jednak korner.

• Tymoteusz Puchacz wbiega z piłką w pole karne. Jego rajd przerywa gwizdek sędziego - skrzydłowy Lecha był na spalonym.

• Zupełnie nieudany strzał Karlo Muhara z dystansu. Thomas Daehne odprowadził piłkę wzrokiem bez większego bicia serca.

• Wołodymyr Kostewycz dostaje piłkę na skrzydle. "Gubi" rywala złamaniem akcji na prawą nogę i centruje w pole karne, Górą jednak obrona Wisły.

• Dominik Furman centruje z rzutu wolnego. Damian Michalski nie miał szans, by sięgnąć piłkę.

• I po chwili korner dla Lecha. Nie było zagrożenia pod bramką Thomasa Daehne.

• Po wyrzucie z autu na strzał z 18 metrów zdecydował się Pedro Tiba. Zablokował go Dominik Furman.

• Próba podania Karlo Muhara na lewą stronę do Tymoteusza Puchacza. Pomocnik Lecha włożył w to zagranie za dużo siły. Aut dla gospodarzy na wysokości własnej "szesnastki".

• A teraz na strzał z "dropsztyka" zza linii 16. metra zdecydował się Joao Amaral. Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką!

• Przechwyt gospodarzy i kontra przynosi rzut rożny z prawego narożnika. Bez zagrożenia pod bramką Mickeya van der Harta.

• Na gwizdek Mariusza Złotka ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliłoby awansować nawet w okolice podium.

Z kolei poznaniacy, którzy zgromadzili 4 "oczka" mniej, zajmują 9. lokatę. O jeden punkt więcej ma Lechia, a do Jagiellonii traci trzy.

• W rundzie jesiennej Lech wygrał u siebie z "Nafciarzami" aż 4:0. Bramki strzelili Darko Jevtić (z rzutu karnego), Christian Gytkjaer (2) i Kamil Jóźwiak.

• Rezerwowi Wisły Płock: Jakub Wrąbel - Jarosław Fojut, Oskar Zawada, Grzegorz Kuświk, Maciej Ambrosiewicz, Suad Sahiti, Olaf Nowak, Aleksander Pawlak, Patryk Stępiński.

Rezerwowi Lecha: Miłosz Mleczko - Timur Żamaletdinow, Djirdj Crnomarković, Maciej Makuszewski, Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Tymoteusz Klupś, Filip Marchwiński, Jakub Kamiński.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego warto przeczytać zapowiedź meczu

• Niy wszędzie jest Czarny Piątek, ale za to w Ekstraklasie jest inny Piątek. Super Piątek. Na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku Wisła zmierzy się z Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego już za 20 minut!

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. W piątek o godz. 20.30 Wisła Płock zagra u siebie z Lechem Poznań. Ekipa Radosława Sobolewskiego jest wyżej w tabeli od lechitów, ale złoty okres w rundzie jesiennej, kiedy przez chwilę była nawet liderem ma już chyba za sobą. Płocczanie nie wygrali już bowiem w ekstraklasie od ponad miesiąca. Relacja na żywo z meczu Wisła Płock - Lech live w GOL24.pl!

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE

- Piłkarze zawsze łapią pewność siebie po wygranym meczu. Uważam, że każdy z nas zagrał dobre spotkanie. Czujemy się lepiej. Wiemy, że możemy grać w takim stylu, jak w starciu z Piastem. Zdobyliśmy trzy punkty. Musimy to kontynuować - mówi obrońca Lecha Wołodymyr Kostewycz.

Ukrainiec w ostatnim meczu zanotował asystę. Po jego świetnym dośrodkowaniu Christian Gytkjaer zdobył głową gola. Wcześniej jednak dyspozycja obrońcy pozostawała wiele do życzenia. - Wiele mówi się o mojej formie, lecz nikt naprawdę nie wie, jaki mam ten sezon. Doznałem kilku urazów. Często było tak, że zagrałem dwa mecze z rzędu, a później coś się przytrafiało, co nie zawsze zależało ode mnie. Teraz jestem w pełni zdrowy. Oczywiste jest, że wchodzę na odpowiedni poziom - powiedział Kostewycz.

- Ta wygrana dała nam motywacyjnego kopa, widać to po atmosferze na treningach - przyznał też trener poznańskiej drużyny, Dariusz Żuraw. - Nie ukrywam, że po czterech potyczkach bez wygranej morale drużyny trochę "siadło". Piast z kolei przed spotkaniem z nami nie przegrał siedmiu kolejnych meczów. Wszyscy widzieliśmy, jak jedna bramka zmieniła oblicze tego spotkania, z mojej drużyny zeszło też ciśnienie. Zawodnicy są pewniejsi siebie. Nie ukrywam, że potrzebujemy takiej serii trzech-czterech dobrych meczów. Chcemy dobyć jak najwięcej punktów, tak by mieć dobrą pozycję wyjściową na wiosnę - mówił Żuraw przed wyjazdem do Płocka.

W lipcu lechici na własnym stadionie rozgromili Wisłę 4:0. - Oczywiście pokażę piłkarzom fragmenty tego meczu. Ale podczas analizy rywala, zwrócimy przede wszystkim uwagę na to, jak Wisła prezentowała się w ostatnich meczach. Po przyjściu trenera Radosława Sobolewskiego zmieniło się ustawienie zespołu, zaczęli wygrywać. Strzelają mnóstwo bramek ze stałych fragmentów gry. Trener Wisły potrafił z nich zrobić groźną broń, a wykonujący je Dominik Furman jest kluczowym zawodnikiem. Musimy być więc bardzo uważni. Najlepsze rozwiązanie, to po prostu ich unikać - stwierdził trener Kolejorza.

Mecz Wisła Płock - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Wisła Płock - Lech Poznań od godz. 20 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Początek transmisji ze spotkania o godz. 20:25 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Spotkanie komentować będą Adam Marchliński i Marcin Baszczyński (z Płocka).

20:30 mecz Wisła Płock - Lech Poznań live