Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Wisła Płock

1

Piast Gliwice

1

• Koniec meczu! Po bramce samobójczej w doliczonym czasie gry i długiej weryfikacji Wisła Płock wywalczyła punkt w starciu z Piastem Gliwice.

Kibu Vicuna poczeka na wygraną w lidze co najmniej tydzień (3 listopada mecz ze Śląskiem Wrocław), podobnie jak Piast na setne zwycięstwo w lidze o dzień krócej (2 listopada u siebie z Wisłą Krakó).

• OSTATECZNIE - GOL ZALICZONY!

• Dla pewności sędzia zbiega do monitora. Jest weryfikacja VAR!

• Długo czekaliśmy na potwierdzenie w słuchawce, czy gol ma zostać uznany.

Po ostrym wstrzeleniu Semira Stilicia Jakub Szmatułą "wypluwa" piłkę przed siebie i Jakub Czerwiński w starciu z Karolem Angielskim kieruje piłkę do własnej bramki pod poprzeczkę
    .

• CO ZA PECH JAKUBA CZERWIŃSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

• Mikkel Kirkeskov przyczynił się do upadku Cezarego Stefańczyka blisko prawego narożnika pola karnego gości. Może być groźnie.

• Piłkarze Piasta są coraz bliżej setnego zwycięstwa w Ekstraklasie. A dzielą ich trzy minuty - tyle doliczył do drugiej połowy Jarosław Przybył.

• Wisła grać! K***a mać!

- ponownie apelują kibice gospodarzy o bardziej intensywną grę swoich ulubieńców.

• Marcin Pietrowski wchodzi za Mateusza Maka.

• Aleksandar Sedlar wybija piłkę na aut, przerywając rajd Dominika Furmana. Obrońca Piasta zrobił to na tyle sprytnie, że nabił jeszcze rywala.

• Podobnie było po główce Jorge Felixa. Wrzucał Joel Valencia.

• Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony, blisko narożnika pola karnego. Semir Stilić wrzuca na głowę Alana Urygi, który posyła piłkę wysoko nad bramką.

• Groźnie zapowiadała się kontra Piasta. Mateusz Mak zagrywa miękko do Toma Hateleya, lecz ten nie sięgnął piłki. Jorge Felixa uprzdził za to Alan Uryga.

• Dziewiąty korner dla Piasta (przy trzech Wisły). Thomas Dahne pewnie chwyta piłkę.

• Żółta kartka dla Dominika Furmana za faul na Martinie Konczkowskim.

• Semir Stilić na niespełna kwadrans za Giorgiego Merebaszwiliego.

• Jakub Szmatuła wybija piłkę po centrze z prawej strony przed siebie pod nogi nadbiegającego Karola Angielskiego. Ten uderza wysoko nad pustą bramką gości! To powinien być gol dla "Nafciarzy"!

• Piotr Parzyszek kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie jest już Michal Papadopoulos.

• Damian Szymański centruje w pole karne do wbiegającego RIcardinho. Ten nie poradził sobie z Mikkelem Kirkeskovem.

• A jednak uderzył. Z metr nad bramką.

• Dominik Furman faulowany ok. 30 metrów od bramki Jakuba Szmatuły. Raczej będzie dogranie.

• A w Piaście za Aleksandra Jagiełłę wchodzi Jorge Felis.

• Karol Angielski, były piłkarz Piasta, pojawia się na murawie. W stronę ławki udaje się Nico Varela.

- apelują kibice gospodarzy o bardziej intensywną grę swoich ulubieńców.

• Premierowy gol Piotra Parszyszka nad Wisłą w meczu z... Wisłą. Zaczęło się od akcji gości prawą stroną i zagrania przed linię 16. metra do Toma Hateleya. Ten nieczysto uderza, ale rosły snajper zdołał trącić piłkę tak, że wyciągnięty jak struna Thomas Dahne był bez szans!

• GOL DLA PIASTA! PIOTR PARZYSZEK!!!

• Korner dla Piasta. Dobra centra na dalszy słupek do Piotra Parzyszka, lecz ten uderza głową obok bramki Thomasa Dahne.

• Patryk Stępiński nabija Mateusza Maka, którego zabolało. Wydaje się, że skrzydłowy Piasta dojdzie do siebie.

• Damian Szymański był pewny, że faulował go w "szesnastce" Martin Konczkowski. Sędzia nakazał jednak Jakubowi Szmatule wznawiać grę od bramki.

• "Żywy" początek drugiej połowy.

Aleksander Jagiełło urwał się lewą stronę i centruje na bliższy słupek do Piotra Parzyszka. Ten był o ułamek sekundy spóźniony za Adamem Dźwigałą.

• Po chwili Martin Konczkowski ofiarnie przyjmuje strzał Giorgiego Merebaszwiliego Gdyby nie ta interwencja, to Gruzin zapewne wpisałyby się na listę strzelców!

• Damian Szymański chciał uruchomić prostopadłym podaniem Ricardinho. Trafił w Jakuba Czerwińskiego.

• Atak gości przynosi korner. Zakotłowało się przed bramkę i Mateusz Mak uderza głową w kilku metrów obok bezradnego Thomasa Dahne! Cezary Stefańczyk wybija piłkę sprzed bramki poza linię końcową!

• Drugą połowę zaczynają gliwiczanie. Waldemar Fornalik nie zdecydował się na roszady.

• Patryk Stępiński będzie grać, od początku drugiej połowy, za Marcina Warcholaka.

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Piast Gliwice. Po pierwszych trzech kwadransach obie strony mają po "zerze" na koncie zysków i strat.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Thomas Dahne łapie piłkę, więc sędzia Jarosława Przybył kończy pierwszą połowę. Wisła Płock bezbramkowo remisuje przed swoją (skromną) publicznością z Piastem Gliwice.

• +1' Cezary Stefańczyk skosił Aleksandra Jagiełłę na prawej stronie. Ostatnia akcja w pierwszej połowie będzie ze stałego fragmentu gry.

• Kąśliwy strzał Ricardinho z dystansu broni Jakub Szmatuła. Ten łapie mocniejsze piłki na treningach.

• Czujny Thomas Dahne wybija piłkę przed rozpędzonym Joelem Valencią. Miało to miejsce kilkanaście metrów przed polem karnym gospodarzy.

• Giorgi Merebaszwili na spalonym.

• Thomas Dahne w jednej akcji broni strzały Piotra Parzyszka (głową) i Joela Valencii! Na tablicy wyników ciągle dwa zera!

• Finał kontry Piasta z 35. minuty...

• Korner dla Piasta z prawej strony. Na bliższy słupek nabiegał Aleksandar Sedlar, ale bez zagrożenia pod bramką Thomasa Dahne.

• Giorgi Merebaszwili pada w polu karnym, blisko narożnika, po kontakcie z Martinem Konczkowskim. Gruzin ogląda żółtą kartkę, za - zdaniem sędziego - "padolino".

• 1/1 Strzały/strzały celne 4/2

• Źle rozegrany korner przez "Nafciarzy" zapoczątkował kontrę Piasta. Straciła ona na tempie, więc Mateusz Mak uderzył z dystansu. Piłka poszybowała kilka metrów nad bramką.

• Aleksander Jagiełło przechwycił piłkę na lewym skrzydle i pomknął w stronę bramki. Zagrywa w pole karne zbyt głęboko do Piotra Parzyszka, co ułatwiło zadanie Thomasowi Dahne.

• Gracze Wisły Płock radzą sobie z centrami piłkarzy Piasta.

• Joel Valencia przejmuje piłkę na 20. metrze od bramki gospodarzy. Jego zblokowany strzał wychodzi poza linię końcową.

• Cezaremu Stefańczykowi udało się dośrodkowaniem ominąć Duńczyka. Aleksandar Sedlar wybija piłkę głową sprzed bramki.

• Mikkel Kirkeskov radzi sobie z Nico Varelą na prawej stronie. Po chwili ponownie górą w pojedynku z Cezarym Stefańczykiem.

• A teraz działo się w drugim polu karnym. Martin Konczkowski "zabrał się" z piłką po podaniu Piotra Parzyszka, lecz za mocno wypuścił sobie piłkę. Trochę staranował interweniującego Thomasa Dahne.

• Próba dwójkowej akcji Cezarego Stefańczyka z Nico Varelą. Podanie zwrotne drugiego z wymienionych na wolne pole przecina w ostatniej chwili Mikkel Kirkeskov.

• 68% Posiadanie piłki 32%

• Ostre wejście Ricardinho w rywala. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Jarosław Przybył łapie kontakt z "bazą".

Nie ma rzutu karnego

• Mateusz Mak skłądał się do strzału z pola karnego, gdy popchnął go Adam Dźwigała. Upadający skrzydłowy gości uderza na bramkę, który paruje Thomas Dahne!

• Kontrę Piasta przerywa gwizdek sędziego. Piotr Parzyszek dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• I korner dla Wisły po interwencji Aleksandara Sedlara. Wrzutka Dominika FUrmana z narożnika była bardzo zła.

• Piłkarze Waldemara Fornalika wywalczyli rzut rożny. Jakubowi Czerwińskiemu brakowało całkiem sporo, by uderzyć głową.

• Ależ byłby to piękny gol.. .samobójczy Jakuba Czerwińskiego. Dopada on do piłki w polu karnym po złym dośrodkowaniu z lewej strony i nie trafia prawą nogą w piłkę, ale odbiła się od lewej, po czym poleciała w stronę bramki. Jakub Szmatuła broni.

• Przewinienie Jakuba Czerwińskiego na Gruzinie ok. 30 metrów od bramki. Centra Dominika Furmana ląduje w "koszyczku" bramkarza gości.

• Giorgi Merebaszwili przejął piłkę na 25. metrze i zbiegł w pole karne. Za bardzo "wypchnął się" do prawej strony "szesnastki". Upadając zagrywa przed bramkę do nikogo.

• Rzut wolny dla Wisły z ok. 30 metrów. Piłkę po wrzutce Damiana Rasaka chwyta Jakub Szmatuła.

• W odpowiedzi anemiczny strzał Piotra Parzyszka. Spokojnie broni Thomas Dahne.

• Giorgi Merebaszwili zagrywa prostopadle do Ricardinho. Raczej taki był jego zamysł, ale kolega spodziewał się podania do nogi przed linią 16. metra.

• A teraz Marcin Warcholak podłączył się do akcji ofensywnej. Centruje w pole karne do nikogo...

• Próba akcji Wisły prawą stroną. Niepotrzebnie piłkę podniósł Cezary Stefańczyk, co zapoczątkowało kontrę gliwiczan. Spokojnie interweniuje Thomas Dahne poza polem karnym, uprzedzając Piotra Parzyszka.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za chwilę losowanie stron. Kapitanami są Damian Szymański oraz Jakub Szmatuła.

• Rezerwowi Wisły Płock: Bartłomiej Żynel - Karol Angielski, Igor Łasicki, Calo Oliveira, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Semir Stilić.

• Niestety, raczej to stały obrazek w Płocku

• Piast jeszcze nigdy do tej pory nie wywiózł z Płocka kompletu punktów. W kwietniu tego roku przegrał na Stadionie im. Kazimierza Górskiego po bramce Alana Urygi w 87. minucie.

Co ciekawe, 6 z 7 bezpośrednich spotkań wygrywał gospodarz. Czy tak samo będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 11 punktów. Nad będącymi niżej Zagłębiem Sosnowiec i Cracovią "Nafciarze" mają zaledwie "oczko" przewagi, a nad ostatnim Górnikiem Zabrze - dwa punkty.

Z kolei gliwiczanie zgromadzili na koncie prawie dwa razy więcej punktów (21). Daje to wysokie piąte miejsce. Liderem jest Jagiellonia (24).

• Ko dzisiaj wygra?

• Rezerwowi Piasta Gliwice: Frantisek Plach - Karsten Ayong, Patryk Dziczek, Jorge Felix, Uros Korun, Michal Papadopoulos, Marcin Pietrowski.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Jarosława Przybyła warto zapoznać się z zapowiedzią, którą przygotował Bartosz Głąb:

• Relację NA ŻYWO z tego spotkania poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Sobotni piłkarski maraton w GOL24 zaczynamy w Płocku, gdzie już za 20 minut Wisła zmierzy się z Piastem Gliwice. Czy gospodarze, po remisie w debiucie Kibu na ławce trenerskiej, pokuszą się o niespodziankę? A może to "Piastunki" - dzięki kompletowi punktów - doskoczą do czołówki Ekstraklasy?

Bartosz Głąb

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. W pierwszym sobotnim spotkaniu 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock podejmie u siebie Piast Gliwice. W porównaniu do poprzedniego sezonu, teraz to Piast jest rewelacją rozgrywek, a Wisłą tuła się w dolnych rejonach tabeli. Gliwiczanie chcą potwierdzić dobrą formę i przywieźć z Płocka komplet punktów. Relacja NA ŻYWO w GOL24.pl!

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE

Oglądaj mecz Wisła Płock - Piast Gliwice na żywo online w Player.pl >>>

Wisła Płock chyba wciąż nie może pozbierać się po stracie Jerzego Brzęczka i cienko przędzie w obecnym sezonie LOTTO Ekstraklasy.
"Nafciarze" tułają się po dolnych rejonach tabeli, raz za czas mając małe przebłyski formy. W zeszły weekend po niesamowitym meczu płocczanie zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:3, mimo że do 80. minuty spotkania prowadzili 3:1. Swoją drogą "Miedziowi" do przerwy powinni zapewnić już sobie zwycięstwo, ale nie wykorzystali stuprocentowych okazji. Gdy wydawało się, że nieskuteczność zemści się na gospodarzach, w końcówce lubinianie zdobyli dwie bramki i uratowali remis przez co "Nafciarzom" nie udało zanotować się trzeciego zwycięstwa w tym sezonie.

Jeśli chodzi o Piasta, na razie radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Ostatnie dwa spotkania gliwiczanie zremisowali, więc teraz przyszła pora na przełamanie. Piłkarze Piasta tylko raz w tym sezonie również nie wygrali dwóch spotkań z rzędu, miało to miejsce w pierwszej połowie sierpnia, kiedy to ulegli Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok. Potem przyszło jednak pewne zwycięstwo nad Cracovią. Dzisiaj również goście grają z dużo niżej notowanym zespołem i są faworytem tej konfrontacji. Płocczanie jednak są nieobliczanym zespołem, który zawsze może sprawić niespodziankę.

W zeszłym sezonie LOTTO Ekstraklasy oba zespoły mierzyły swoje siły dwukrotnie i za każdym razem lepsi w tych pojedynkach byli gospodarze. Najpierw niemal dokładnie rok temu, pod koniec października zeszłego roku w Gliwicach zespół Piasta wygrał 2:1 po bramkach Michala Papadopulosa i Martina Bukaty. Honorową bramkę dla płocczan zdobył Jose Kante. Na wiosnę górą okazali się "Nafciarze" wygrywając skromnie 1:0 po trafieniu w samej końcówce meczu Alana Urygi. Wtedy sezon zasadniczy Wisła Płock zakończyła na czwartej pozycji, natomiast Piast na trzynastej. Teraz oba zespoły są niema dokładnie w odwrotnej sytuacji, bo gliwiczanie zajmują piątą pozycję, a płocczanie trzynastą.

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Płock: Łukowski, Szwoch (kontuzje);

Piast Gliwice: Byrtek, Mokwa, Pietrowski (kontuzje).

FORMA W OSTATNICH MECZACH

WISŁA PŁOCK
Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:3 (LOTTO Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 4:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Siarka Tarnobrzeg - Wisła Płock 1:4 (1/32 Pucharu Polski)
Cracovia - Wisła Płock 3:1 (LOTTO Ekstraklasa)

PIAST GLIWICE
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Miedź Legnica - Piast Gliwice 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
GKS Jastrzębie - Piast Gliwice 1:2 (1/32 Pucharu Polski)
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 4:1 (LOTTO Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Płock: Dahne - Uryga, Dźwigała, Łasicki, Stefańczyk - Merebaszwili, Rasak, Szymański, Furman, Varela - Ricardinho

Piast Gliwice: Szmatuła - Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Konczkowski - Badia, Dziczek, Valencia, Jodłowiec, Felix - Papadopulos

Kto wygra mecz Ekstraklasy: Wisła Płock - Piast Gliwice?

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock - Piast Gliwice od 15:25 przeprowadzi nSport+ HD i CANAL+ NOW HD. Spotkanie prosto ze stadionu w Płocku skomentują Cezary Olbrycht i Tomasz Wieszczycki. Wstęp do meczu rozpocznie się o 15:10. Relacja LIVE w GOL24.

15:30 mecz Wisła Płock - Piast Gliwice

Transfery w Ekstraklasie: kto zarobił, a kto wydał najwięcej?