Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. O przełamanie serii...

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. O przełamanie serii na placu budowy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 23. kolejka
2021-04-03 12:30

Wisła Płock

0

Piast Gliwice

1

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• Za tydzień Wisła Płock zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin, natomiast Piast Gliwice podejmie u siebie Górnika Zabrze. Dodatkowo gliwiczanie w środku tygodnia podejmą na wyjeździe Arkę Gdynia w półfinale Fortuna Pucharu Polski.

• Dla Piasta Gliwice jest to piąte spotkanie z rzędu bez porażki, natomiast dla Wisły już siódmy mecz bez zwycięstwa.

• Dzięki temu zwycięstwu Piast na ten moment awansuje na czwarte miejsce w tabeli, natomiast sytuacja Wisły Płock wydaje się być coraz bardziej niebezpieczna.

• Koniec meczu w Płocku. Piast Gliwice skromnie wygrywa z Wisłą 1:0.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Patryk Lipski zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Ostatnia zmiana w szeregach Piasta Gliwice. Patryk Lipski pojawił się w miejsce kontuzjowanego Michała Chrapka.

• W zespole Wisły Płock Luka Susnjara pojawia się w miejsce Angela Garcii.

• W zespole Piasta Gliwice żółtą kartką został ukarany Tomasz Jodłowiec.

• Michał Chrapek ucierpiał po starciu z jednym z przeciwników.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Piasta bardzo skutecznie interweniował Bartosz Rymaniak.

• Szybko zameldował się na boisku Dusan Lagator. Gracz Wisły Płock otrzymał żółtą kartkę.

• Żółtą kartką za faul ukarany został Dominik Steczyk.

• Zmiana także w zespole Piasta Gliwice. Michał Żyro pojawia się w miejsce Jakuba Świerczoka.

• Natomiast Mateusz Lewandowski zmienił Dawida Kocyłę.

• Dusan Lagator pojawił się w miejsca Damiana Rasaka

• W zespole Wisły Płock dochodzi do trzech zmian. Piotr Tomasik pojawia się w miejsce Patryka Tuszyńskiego

• W zespole Piasta Gliwice Kristopher Vida pojawia się w miejsce Gerarda Badii.

• W pierwszej połowie była mocna ulewa nad Płockiem to teraz mamy mocną śnieżycę.

• Jakub Świerczok mocno ucierpiał po starciu z Dawidem Kocyłą, ale gracz Piasta za moment raczej wróci do gry.

• Kristian Vallo dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam uderzenie Patryka Tuszyńskiego okazało się niedokładne.

• Gerard Badia dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale tam żaden z graczy Wisły nie zdołał dopaść do piłki.

• Mateusz Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Piasta, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Po zagraniu w pole karne "Nafciarzy" do pozycji strzeleckiej doszedł Jakub Świerczok, ale gracz Piasta zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Jakub Świerczok dostał znakomite prostopadłe podanie, wpadł z piłką w pole karne Wisły i wyłożył piłkę Michałowi Chrapkowi, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Michał Chrapek otwiera wynik spotkania w Płocku!

• Początek drugiej części spotkania chaotyczny, oprócz akcji Świerczoka, żaden z zespołów nie jest w stanie zbliżyć się w pole karne rywali.

• To powinna być bramka dla Piasta Gliwice! Po prostopadłym podaniu Jakub Świerczok wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale jego uderzenie fantastycznie obronił Krzysztof Kamiński!

• Bartosz Rymaniak ukarany żółtą kartką za faul przy bocznej linii boiska.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• W przerwie meczu jedna zmiana w szeregach Piasta Gliwice. Dominik Steczyk pojawia się w miejsce Arkadiusza Pyrki.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę w Płocku. Za moment rozpoczniemy drugą połowę meczu.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Płocku. Do przerwy mamy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Jakub Rzeźniczak otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

• Znakomita akcja Piasta Gliwice, na końcu której piłka trafiła do Arkadiusza Pyrki, ten minął rywala i mocno uderzył na bramkę Krzysztofa Kamińskiego, jednak bramkarz "Nafciarzy" fantastycznie interweniował!

• W końcówce pierwszej połowy minimalna przewaga Piasta Gliwice, z której jednak nic nie wynika.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez gości zakończyło się podaniem we własne pole karne do Frantuska Placha.

• Akcja Piasta Gliwice lewą stroną boiska i Bartosz Rymaniak wywalczył rzut rożny.

• Znakomita szansa Piasta na objęcie prowadzenia! Z dośrodkowania z rzutu rożnego dla gości nic nie wyszło, ale chwilę później Tomasz Jodłowiec zagrał w pole karne Wisły wprost na głowę Arkadiusza Pryki, ale ten z najbliższej odległości minimalnie się pomylił!

• Mateusz Szwoch dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Piasta, ale tam uderzenie Angela Garcii spokojnie wyłapał Frantisek Plach.

• Kristian Vallo dośrodkował w pole kare Piasta, ale zrobił to zdecydowanie zbyt mocno i obrońcy gości mogli przejąć piłkę.

• Patryk Tuszyński dostał prostopadłe podanie, ale snajper Wisły Płock był na pozycji spalonej.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gerarda Badii okazało się bardzo niedokładne.

• Gerard Badia sprytnie minął rywala po lewej stronie, ale jego próba dośrodkowania została zablokowany i Piast wywalczył tylko rzut rożny.

• Patryk Tuszyński dograł w pole karne gości, ale tam piłkę przejął Frantisek Plach.

• Gerard Badia ponownie dograł w pole karne Wisły, gdzie był Jakub Świerczok, ale ten uderzył niecelnie.

• Gerard Badia popędził lewą stroną boiska i zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale tam nie było żadnego z graczy Piasta.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Szwocha nie dotarło do żadnego z partnerów.

• Hubert Adamczyk popędził prawą sroną boiska i zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tam Patryk Tuszyński nie zdołał oddać strzału.

• Martin Konczkowski dostał piłkę przed polem karnym gospodarzy i zdecydował się na szybki strzał, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w jednego z przeciwników.

• Ponownie Gerard Badia dośrodkował na głowę Jakuba Czerwińskiego, ale tym razem uderzenie stopera Piasta zostało zablokowane.

• Gerard Badia dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Wisły wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, ale ten nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki gospodarzy.

• Żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym ukarany Angel Garcia.

• Mocno rozpadało się w Płocku, co na pewno nie ułatwi graczom obu drużyn w płynnej grze.

• Damian Rasak zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale zrobił to bardzo niecelnie.

• Pierwsza żółta kartka już teraz, a ukarany nią Gerard Badia.

• Bartosz Rymaniak wrzucił w pole karne gospodarzy, a tam znalazł się Arkadiusz Pyrka, jednak gracz Piasta uderzył bardzo niecelnie.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tam Kristian Vallo nie zdołał dojść do strzału.

• Rozpoczynamy pierwszy mecz Wielkanocnej kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Płocku. Za moment rozpoczniemy to spotkanie.

• Ławka rezerwowych Wisły Płock: Gradecki (Br.), Gjertsen, Lagator, Lewandowski, Michalski, Sheridan, Susnjara, Tomalski, Witek.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Hyjek, Lipski, Malarczyk, Milewski, Mokwa, Steczyk, Vida, Żyro.

• Za nieco ponad dziesięć minut rozpocznie się pojedynek w Płocku, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym starciu obu drużyn padł remis 2:2, a wszystkie bramki były zdobywane w drugiej połowie. Dla Piasta Gliwice gole strzelali Tiago Alves i Michał Żyro, natomiast dla Wisły Płock odpowiedzieli Jakub Rzeźniczak i Alan Uryga. Wtedy faworytem była drużyna z Płocka, która plasowała się wyżej w tabeli PKO Ekstraklasy.

• Natomiast Wisła Płock bardzo dobrze rozpoczęła ten rok wygrywając z Zagłębiem Lubin i Wartą Poznań. Potem jednak przyszły trzy remisy i trzy porażki, efektem czego "Nafciarze" muszą drżeń o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

• Ogólnie dla Piasta Gliwice ten rok to niemal samo nieprzerwane pasmo zwycięstw. Gliwiczanie w tym roku w rozgrywkach PKO Ekstraklasy wygrali pięć spotkań, dwa zremisowali i jedno przegrali. Jako jedynej udało się wygrać Warcie Poznań w drugiej połowie lutego. Dodatkowo Piast awansował już do półfinału Fortuna Pucharu Polski, w którym to zmierzy się z pierwszoligową Arką Gdynia. W tym roku w Pucharze Polski zespół Piasta najpierw pokonał Pogoń Szczecin, a potem na swoją korzyść rozstrzygnął rywalizację z Legią Warszawa.

• W poprzedniej kolejce ligowej Wisła Płock bezbramkowo zremisowała na wyjedzie ze Śląskiem Wrocław, natomiast Piast Gliwice wygrał u siebie z Cracovią 2:0 po bramkach Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka.

• Natomiast Wisła Płock zajmuje dopiero trzynaste miejsce w tabeli, ale nad ostatnim Podbeskidziem Bielsko-Biała ma aż siedem punktów przewagi. "Nafciarze" nadal nie mogą być pewni utrzymania, jednak powoli oddalają się od strefy spadkowej.

• Faworytem tego spotkania wydają się goście z Gliwic, którzy plasują się na siódmym miejscu w ligowej tabeli i mają na swoim koncie trzydzieści jeden zdobytych punktów. Piast do trzeciego Rakowa Częstochowa traci sześć "oczek", a przypomnijmy, że przez długi czas okupował ostatnie miejsca w ligowej tabeli.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu Wielkanocnej, 23. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zmierzy się na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!

Wisła Płock - Piast LIVE! O przełamanie serii na placu budowy

Wisła Płock - Piast LIVE! O przełamanie serii na placu budowy ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Wisła Płock - Piast Gliwice ONLINE. Sobotni, świąteczny maraton zaczniemy na placu budowy, na którym widać już zarys trybun. Na powstającym od nowa stadionie wystąpią trzynasta z szóstą drużyną. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:30.

Mecz Wisła Plock - Piast Gliwice ONLINE

To pierwszy mecz w ekstraklasie od 21 marca. Wisła przystępuje do niego z serią sześciu spotkań bez zwycięstwa (trzy porażki, trzy remisy). Tuż przed przerwą w rozgrywkach bezbramkowo zremisowała ze Śląskiem Wrocław.

Ewentualne zwycięstwo nad Piastem pozwoliłoby Wiśle oddalić się od miejsca zagrożonego spadkiem. Wiosną Piast jednak wyraźnie odżył. Wybił się z ogona na wysokie miejsce, gwarantujące emocje na finiszu. Marzec zwieńczył wygraną nad Cracovią (2:0).

Jesienią w Gliwicach Piast rzutem na taśmę zremisował z Wisłą. W doliczonym czasie wyrównał Michał Żyro, którego występ w sobotę stoi pod znakiem zapytania.

Nie bez znaczenia dla tego meczu pozostaje fakt, że 7 kwietnia (środa) Piast zagra w Gdyni z Arką o prawo udziału w finale Fortuna Pucharu Polski.

Radosław Sobolewski, trener Wisły: - Przed nami bardzo trudny mecz. Plan na niego jest prosty: musimy zagrać tak skutecznie w defensywie jak ze Śląskiem i dołożyć do tego skuteczność jak w poprzednich meczach u siebie

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - Na treningach widać, że jesteśmy w dobrej dyspozycji, zawodnicy również to podkreślają. Chodzi tylko o to, żeby to również pokazać w meczach ligowych. Przed nami też Puchar Polski, więc czeka nas naprawdę intensywny okres.

Oglądaj mecz Wisła Płock - Piast Gliwice w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Płock - Piast Gliwice:
Wisła: Wolski, Cabrera, Rodriguez, Pyrdoł
Piast: Holubek, Alves, Żyro (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Wisła 2:2 (Ekstraklasa, 23.10.2020)
Wisła - Piast 2:1 (Ekstraklasa, 21.12.2019)

Mecz Wisła Plock - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Player i Canal+. Komentuje duet Adrian Olek, Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:30 - zapraszamy!