Mecz Wisła Płock - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Płock - Ruch Chorzów ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. spadkowa)
2017-04-29 15:30

Wisła Płock

1

Ruch Chorzów

1

• Kontra chorzowian zakończyła się atakiem pozycyjnym ze stratą, a Paweł Raczkowski gwiżdże po raz ostatni. Wisła Płock remisuje z Ruchem Chorzów.

• Na ostatnie sekundy Miłosz Trojak wchodzi za Miłosza Przybeckiego.

• Paweł Raczkowski dokłada 4 minuty. Korner nie przynosi zagrożenia.

• Libor Hrdlicka piąstkuje na rzut rożny.

• Przewinienie Łukasza Surmy na Piotrze Wlazło blisko prawego narożnika pola karnego Ruchu. Może być groźnie.

• Ładnie zapowiadała się kontra Wisły do momentu podania Kamila Sylwestrzaka. Posłał piłkę w pole karne między Arkadiusza Recę a Jose Kante, co wykorzystał bramkarz Ruchu.

• Wszystko w porządku. Pojedynek biegowy ww. zawodnika z Jakubem Arakiem. Zdaniem sędziego był faul w ofensywie.

• Przemysław Szymiński leży na murawie. Przerwa w grze.

• Jose Kante uderza nad bramką z kilkunastu metrów.

• Dimitar Iliev za Maksymiliana Rogalskiego.

• Libor Hrdlicka broni "jedenastkę" wykonywaną przez Guirgiego Merebaszwiliego! Posłał półwysoką piłkę, idealną dla bramkarza!

• 3 413 widzów w Płocku.

• Niebywałe! Drugi rzut karny dla Wisły po zagraniu ręką przez... Martina Konczkowskiego!

• Rafał Grodzicki zapędził się z piłką środkiem, by podać na 25. metr do Jakuba Araka. Ten uderzył mocno tuż przy lewym słupku!

• REMIS W PŁOCKU! JAKUB ARAK!!!

• Bardzo dobra akcja i dośrodkowanie Łukasza Monety z lewej strony. Mateusz Kryczka łapie piłkę tuż przed ustawiającym się do strzału głową Jakuba Araka.

• Dośrodkowanie Bartosza Nowaka nie znajduje adresata w "szesnastce" Wisły. Pewnie interweniuje tam Cezary Stefańczyk.

• Za Michałą Koja pojawia się Michał Walski.

• Najpierw zamieszani w polu karnym musiał uspokoić sędzia Paweł Raczkowski. Gdy puścił grę, Jakub Arak główkuje obok bramki.

• Rykoszet-widmo po uderzeniu Marcina Kowalczyka. Sędzia, ku zaskoczeniu nawet zawodników Ruchu, wskazuje na prawy narożnik.

• Miłosz Przybecki dostaje piłkę na zapalenie płuc od Łukasza Monety. Pierwszy z wymienionych zdołał zagrać w pole karne, gdzie jako pierwszy przy futbolówce jest Mateusz Kryczka.

• Przerwa w grze. Urazu w jednym ze starć doznał Cezary Stefańczyk. Gospodarze przez moment w "dziesiątkę".

• Strata Michała Helika mogła sporo kosztować gości! Po centrze Arkadiusz Reca zgrywa piłkę do Piotra Wlazło, ale ten strzela wysoko nad bramką.

• Arkadiusz Reca zmienia Dominika Kuna.

• 9/2 Strzały/strzały celne 5/2

• A w Ruchu pojawia się Jakub Arak. W stronę ławki udaje się Jarosław Niezgoda.

• Potężny strzał Kamila Sylwestrzaka z dystansu mija w znacznej odległości bramkę Libora Hrdlicki.

• Dominik Furman strzela wysoko nad bramką gości.

• Zmiana przed rzutem wolnym. Piotr Wlazło zastępuje Mateusza Piątkowskiego.

• Rafał Grodzicki ostro potraktował Dominika Furmana ok. 25 metrów od własnej bramki. Żółta kartka dla kapitana Ruchu.

• Cezary Stefańczyk skutecznie przyblokował Łukasza Monetę. Bezpańska piłka wpada w rękawice Mateusza Kryczki.

• Za to zagranie sędzia wskazał na "wapno". Słusznie?

Ręka Martina Konczkowskiego

• JOSE KANTE NIE MYLI SIĘ!!! Uderzył tuż przy prawym słupku. Libor Hdrlicka rzucił się w stronę drugiego

• Gwizdek sędziego i... rzut karny dla Wisły! Ręką w polu karnym zagrał martin Konczkowski!

• Dominik Kun posyła piłkę na ponad 50 metrów do Mateusza Piątkowskiego. Napastnik Wisły Płock został uprzedzony przez interweniującego poza polem karnym Libora Hdrlickię.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Nie można narzekać na poziom pierwszej odsłony. Obie strony stworzyły po kilka ciekawych i groźnych okazji, z których co najmniej po jednej powinny zamienić na bramkę. Brakowało naprawdę niewiele, więc liczymy, że po zmianie stron padną gole.

• Koniec pierwszej połowy. Wisła Płock bezbramkowo remisuje z Ruchem Chorzów

• Damian Brytek nie sięga piłki wrzuconej z prawego narożnika.

• Zblokowane dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka wychodzi na trzeci rzut rożny.

• Groźnie zapowiadała się kontra płocczan. Jose Kante zwlekał z podaniem pole karne do Dominika Furmana, Kiedy wreszcie podjął decyzję, to ten uderzył wysoko nad bramką. Dodatkowo Dominik Furman był na spalonym.

• Rzut wolny gości z lewej strony nie przynosi zagrożenia pod bramką Wisły.

• Jego vis a vis - Mateusz Kryczka - pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Łukasza Monety z lewej strony. Debiutant uprzedził o ułamek sekundy Jarosława Niezgodę

• Płaskie uderzenie Jose Kante z ok. lewego narożnika pola karnego nie mogło zaskoczyć Libora Hrdlicki.

• Wisła - Ruch

• I "żółtko" dla Łukasza Surmy za przytrzymywanie Jose Kante.

• Faulu na interweniującym Mateuszu Kryczce dopuścił się jeden z zawodników Ruchu. Sędzia Paweł Raczkowski wychwycił to bez problemu.

• Żółta kartka dla Dominia Kuna za faul na Jarosławie Niezgodzie.

• Dośrodkowanie Dominika Kuna centruje w pole karne, ale zostaje zablokowany. Jego imiennik, Furman, posyła piłkę na dalszy słupek. "Pusty przelot" notuje Libor Hrdlicka. Na szczęście bez konsekwencji.

• Jose Kante trafia w słupek bramki gości! Hiszpan był wyraźnie niepocieszony.

• Michał Helik "zdejmuje" piłkę z woleja Dominikowi Kunowi po wrzutce z lewej strony. Po chwili Libor Hrdlicka łapie piłkę poza linią końcową. Rzut rożny dla Wisły.

• Kolejny raz Jarosław Niezgoda cofnął się do drugiej linii. Jego podanie w pole karne nie znalazło adresata.

• W odpowiedzi strzał Bartosza Nowaka z "szesnastki" broni Mateusz Kryczka. W roli podającego nieźle odnalazł się Jarosław Niezgoda.

• Spychany poza pole karne Mateusz Piątkowski podaje na prawe skrzydło do Cezarego Stefańczyka. Ten centruje idealnie na głowę Piątkowskiego, lecz ten uderza głową, po koźle, minimalnie niecelnie!

• W podpowiedzi Dominik Furman ograł na 25. metrze dwóch-trzech rywali. Posłał piłkę metr obok lewego słupka.

• Miłosz Przybecki znowu w roli głównej, ale teraz pokazał się z lepszej strony. Dostał bardzo dobre podanie od Łukasza Monety. Wbiegł z futbolówką w pole karne i uderzył tuż obok bramki gospodarzy!

• Miłosz Przybecki nie zdążył do ostrego dośrodkowania Bartosza Nowaka z prawej strony. .

• Dwójkowa akcja Giorgiego Merebaszwiliego z Kamilem Sylwestrzakiem. Gruzin dostał piłkę z powrotem i niemal od razu centruje w pole karne. Piłka po koźle wychodzi poza linię końcową.

• Jose Kante znalazł się w okolicach własnego pola karnego. Posłał piłkę na rzut rożny. Dośrodkowanie na bliższy słupek było zupełnie nieudane.

• Tego samego wariantu zakończenia akcji spróbował Jose Kante. Z miernym efektem. Libor Hrdlicka z "piątki".

• Niespodziewanie na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Nowak! Piłka nieznacznie minęła bramkę Mateusza Kryczki!

• Cezary Stefańczyk pokazał, że również może podłączyć się do akcji ofensywnej. Nie zdołał jednak dośrodkować. Ciężar gry został przeniesiony na lewą flankę, ale Giorgi Merebaszwili został złapany pułapkę ofsajdową.

• Podbity strzał Miłosza Przybeckiego przez Damiana Byrtka wychodzi na rzut rożny. Wisła radzi sobie bez problemu.

• Dobrze zapowiadała się oskrzydlająca akcja Martina Konczkowskiego. Jego dośrodkowanie przechodzi przez całe pole karne płocczan.

• Niedokładne podanie Dominika Furmana przed pole karne do Mateusza Piątkowskiego zapoczątkowało kontrę "Niebieskich". Za linią środkową Łukasz Moneta za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystali defensorzy beniaminka.

• Ponowne dośrodkowanie w "szesnastkę" gości, tym razem w wykonaniu Dominika Kuna. Najwyżej wyskakuje Michał Helik. Po chwili bezpańska piłka wpada w rękawice Libora Hrdlicki.

• Po strzale Łukasza Monety Mateusz Kryczka pewnie i spokojnie łapie piłkę.

• Atak Giorgiego Merebaszwiliego lewą stroną zakończony niezłym dośrodkowaniem. Obrona Ruchu wyszła jednak z opresji

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego zaczynają gospodarze!

• Obie drużyny wychodzą na murawę przy akompaniamencie Seven Nation Army!

• Między słupkami gości debiutuje Mateusz Kryczka, który do Wisły przeszedł z będącego jeszcze w pierwszej lidze Dolcanu Ząbki.

• W trzech ostatnich meczach ligowych Ruch nie zdobył nawet punktu. Po podziale punktów ma 15 "oczek", tyle co ostatni Górnik Łęczna. Wisła jest druga (20 punktów).

• Niespełna 10 minut do rozpoczęcia meczu. Niebawem obie strony wyjdą na murawę. Kapitanami są Cezary Stefańczyk oraz Rafał Grodzicki

• Rezerwowi Wisły Płock: Bartosz Kaniecki - Tomislav Bożić, Patryk Stępiński, Harmeet Singh, Piotr Wlazło, Arkadiusz Reca, Dimitar Iliev..

• Rezerwowi Ruchu Chorzów: Kamil Lech - Michał Walski, Miłosz Trojak, Paweł Oleksy, Milen Gamakow, Jakub Araka, Eduards Visnakovs.

• Seria będzie podtrzymana?

• W rundzie jesiennej na tym obiekcie był remis 2:2 (gole: Mariusz Stępiński, Rafał Grodzicki z rzutu karnego - Jose Kante, Giorgi Merebaszwili). Jednak większe emocje były podczas meczu w Płocku, gdzie Wisła wygrała 4:3. W pamięci na pewno pozostanie występ Piotra Wlazły, który popisał się hattrickiem, a jedną z bramek strzelił uderzeniem zza połowy boiska! Do siatki trafił również Arkadiusz Reca, a po stronie "Niebieskich"- Jarosław Niezgoda oraz Patryk Lipski (dwukrotnie).

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, którym jest Paweł Raczkowski z Warszawy, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią Kai Krasnodębskiej:

• Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry i kłaniam się nisko!

• Tradycyjnie w sobotę czekają nas trzy spotkania LOTTO Ekstraklasy. Jednak z tą różnicą, że to pierwsza kolejka po podziale tabeli na grupę mistrzowską i spadkowej. W ramach tej drugiej, za 30 minut, zmierzą się piłkarze Wisły Płock z Ruchem Chorzów. Na ławce trenerskiej gości zadebiutuje Krzysztof Warzycha. Z jakim skutkiem?

Kaja Krasnodębska

Wisła Płock - Ruch LIVE! Scenariusz się powtórzy? Debiutuje Warzycha
1/3
przejdź do galerii

©Lucyna Nenow / Polska Press

Mecz Wisła Płock - Ruch Chorzów ONLINE. Tegoroczna majówka nie zachwyca pogodą. Aura nie zachęca ani do wychodzenia z domu, ani tym bardziej do oglądania meczów na żywo. Publiczności w Płocku nie trzeba będzie jednak przesadnie zachęcać. Na stadionie tamtejszej Wisły punktualnie o 15.30 rozpocznie się naprawdę obiecujące spotkanie. Na Mazowsze przyjeżdża bowiem Ruch. Poprzednia wizyta po pasjonującej walce zakończyła się zwycięstwem Nafciarzy 4:3. Dziś będzie podobnie? Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Wisła Płock - Ruch Chorzów ONLINE

Ubiegły tydzień nie mógł upłynąć w wybornych nastrojach ani w jednej ani w drugiej ekipie. Wisła przegrała bowiem walkę o grupę mistrzowską. Nie zdołała pokonać na wyjeździe naprawdę słabej na wiosnę Arki.
Podopieczni Marcina Kaczmarka okrutnie się męczyli z gdynianami, długo przegrywając Wyrównać udało się dopiero z rzutu karnego podyktowanego w samej końcówce. Jedenastkę na gola zamienił Jose Kante. Jeden punkt – to okazało się jednak za mało, by awansować do grupy mistrzowskiej. I tak przez najbliższe siedem kolejek płocczanie będą walczyć w dolnej ósemce.

W pierwszym starciu zmierzą się z Ruchem. Zespołem na krawędzi. Początek wiosny dawał sporo nadziei na utrzymanie, przez moment kibice mogli mieć nawet nadzieje na górną ósemkę. Po świetnej serii, losy chorzowskiego zespołu bardzo się pokomplikowały. Gwoździem do trumny – odejście uwielbianego przez fanów Waldemara Fornalika. Przed tygodniem na ławce trenerskie zadebiutował Krzysztof Warzycha. Tego spotkania nie będzie jednak wspominał korzystnie. Jego zespół zasłużenie przegrał na wyjeździe z poznańskim Lechem. Kolejorz był lepszy od pierwszej do ostatniej minuty, co udowodnił trzema bramkami. Libora Hrdlickę pokonał Maciej Gajos, Darko Jevtić oraz sam kapitan Niebieskich w tamtym spotkaniu – Łukasz Surma.

W rezultacie chorzowianie w rundzie zasadniczej zebrali 30 oczek, co po podziale daje im ich 15. Dokładnie tyle samo co ostatniemu Górnikowi Łęczna oraz czternastemu Piastowi. Gliwiczanie w piątkowy wieczór zremisowali na wyjeździe z Arką, co sprawia, że przy zwycięstwie w Płocku są jak najbardziej do przeskoczenia. Podobnie jak Cracovia, Śląsk i właśnie gdynianie. Pewniej w grupie spadkowej mogą czuć się jedynie Wisła Płock oraz Zagłębie. Te zespoły przed ostatnimi siedmioma kolejkami mogą pochwalić się dorobkiem 20 punktów.

Oba mecze między tymi zespołami przyniosły w rundzie zasadniczej ogrom emocji oraz bramek. W sierpniu po zaciętej walce przy Cichej Niebiescy podzielili się z Nafciarzami punktami. To goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Jose Kante oraz Giorgi Merebashvilego, jednak dzięki Mariuszowi Stępińskiemu i Rafałowi Grodzickiemu gospodarzom udawało się odrobić stratę. Tej sztuki nie dokonali już w grudniu. Jeden z najciekawszych meczów obecnego sezonu zakończył się wynikiem 4-3. Dwa trafienia zanotował Patryk Lipski, ale prawdziwym bohaterem był Piotr Wlazło. Pomocnik nie tylko zanotował hattricka, ale popisał się nieprawdopodobną bramką praktycznie z połowy boiska. Takie spotkanie z pewnością chciałby powtórzyć już w tę sobotę.

Jego występ stoi jednak pod sporym znakiem zapytania. Niespełna 28-letni zawodnik narzeka bowiem na uraz. Marcin Kaczmarek nie może skorzystać także z usług Siergieja Krivca. Po drugiej stronie nie zobaczymy natomiast Patryka Lipskiego oraz najpewniej trenującego indywidualnie Macieja Urbańczyka.

Wisła Płock - Ruch Chorzów: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Nie zagrają:

Wisła Płock: Siergiej Kriwiec, Piotr Wlazło (?)
Ruch Chorzów: Patryk Lipski, Maciej Urbańczyk

Ostatnie bezpośrednie spotkania:

Wisła - Ruch 4:3 (Ekstraklasa, 10.12.2016)
Ruch - Wisła 2:2 (Ekstraklasa, 08.08.2016)
Wisła - Ruch 2:0 (Ekstraklasa, 19.04.2003)

Mecz Wisła Płock - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Wprowadzenie od 15:10, pierwszy gwizdek sędziego o 15:30. Komentują Komentarz: Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda (reporterzy: Sonia Śledź, Piotr Laboga). Relacja LIVE w GOL24.pl