Mecz Wisła Płock - Stal Mielec ONLINE. Debiutuje beniaminek...

Mecz Wisła Płock - Stal Mielec ONLINE. Debiutuje beniaminek ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 1. kolejka
2020-08-23 12:30

Wisła Płock

1

Stal Mielec

1

• Koniec spotkania w Płocku! Wisła uratowała remis w samej końcówce!

• Co najmniej trzy minuty dłużej potrwa druga część meczu.

• Aleksander Pawlak ładnie dorzucił piłkę przed bramkę Stali do Mateusza Szwocha. Pomocnik Wisły z pięciu metrów głową wpakował futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOL! MATEUSZ SZWOCH! 1:1!

• Świetna okazja gości! Krzysztof Kamiński obronił uderzenie Pawła Tomczyka.

• Robert Dadok zameldował się na boisku w miejsce Prokicia.

• Aleksander Pawlak wszedł na boisko w miejsce Pawła Żuka.

• Bardzo lekka główka Patryka Tuszyńskiego. Piłka w rękawicach Rafała Strączka.

• Stal cofnęła się na własną połowę, ale gospodarze w ataku są bardzo nieporadni.

• Arbiter sięgnął do kieszonki. Jakub Rzeźniczak został ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Matras zastąpił na boisku Petteriego Forsella.

• Giorgi Merebaszwili wszedł na boisko w miejsce Dawida Kocyły.

• Niezła wrzutka Pawła Żuka w pole karne Stali Mielec. Zabrakło jednak wykończenia akcji.

• Paweł Tomczyk zameldował się na boisku w miejsce Mateusza Maka.

• Damian Rasak zameldował się na boisku w miejsce Huberta Adamczyka.

• Patryk Tuszyński wszedł na boisko w miejsce Cilliana Sheridana.

• Petteri Forsell huknął sprzed narożnika pola karnego. Krzysztof Kamiński odbił futbolówkę, ale ta ostatecznie trafiła do Prokicia, który z najbliższej odległości wpakował ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOL! ANDREJA PROKIĆ! 1:0 DLA STALI!

• Hubert Adamczyk dośrodkował z rzutu rożnego. Uderzał głową Jakub Rzeźniczak, ale obok bramki.

• W natarciu gospodarze. Niecelne uderzenie Dawida Kocyły z dość ostrego kąta.

• Jedna zmiana w Stali. Marcin Flis wszedł w miejsce Wojciecha Lisowskiego.

• Druga połowa spotkania już się rozpoczęła!

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Płocku bez bramek.

• Sebastian Jarzębak doliczył 60 sekund do pierwszej odsłony spotkania.

• Mateusz Żyro został ukarany żółtą kartką.

• Mateusz Mak wstrzelił piłkę w pole karne gospodarzy. Skutecznie interwencja Damiana Michalskiego zażegnała niebezpieczeństwo.

• Petteri Forsell uderzył po raz czwarty w tym spotkaniu. Pomocnik Stali z rzutu wolnego trafił w mur.

• Filip Lesniak skosił Wojciecha Lisowskiego. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

• Dobre wejście Dawida Kocyły na prawym skrzydle. Skrzydłowy Wisły obsłużył podaniem Cilliana Sheridana, ale ostatecznie akcja spaliła na panewce.

• Sebastian Jarzębak upomniał Macieja Urbańczyka za faul. Skończyło się na ustnej reprymendzie.

• Pół godziny gry w Płocku za nami. Nie jest to porywające widowisko.

• Dynamicznie ruszył lewą flanką Angel Garcia, ale pospieszył się z dośrodkowaniem.

• Petteri Forsell próbował zagrozić bramce Wisły strzałem z dystansu. Uderzenie Fina nieudane.

• Rafał Strączek odbił piłkę jedną ręką po dośrodkowaniu w polu karne z rzutu rożnego.

• Kolejna ofensywna akcja gospodarzy, ale strzał Huberta Adamczyka zza szesnastki został zablokowany.

• Prosty błąd Kamila Kościelnego i w stuprocentowej okazji znalazł się Dawid Kocyła. Zawodnik Wisły uderzył z kilkunastu metrów po ziemi obok bramki.

• Mateusz Mak strącił piłkę po wrzutce z rzutu rożnego Petteriego Forsella. Futbolówka przeleciała obok celu.

• Petteri Forsell uderzył tuż zza pola karnego w kierunku bliższego słupka. Krzysztof Kamiński odbił piłkę na rzut rożny.

• Szybciej zagrali piłkarze Wisły. Angel Garcia dośrodkował z lewej strony w pole karne, ale dobrze ustawiony był Mateusz Żyro.

• Spokojne tempo w pierwszych minutach. Nieco więcej inicjatywy po stronie gospodarzy.

• Arbiter rozpoczął pierwszą część spotkania! Gramy!

• Spotkanie poprowadzi sędzia Sebastian Jarzębak. W wozie VAR zasiądą Paweł Raczkowski i Michał Obukowicz.

• Obie ekipy mają za sobą pierwszy mecz o stawkę. Wisła pokonała w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski GKS Tychy 2:1. Po golu strzelili Cillian Sheridan i Mateusz Szwoch. Również na wyjeździe, ale 2:0 Stal wygrała z niżej notowanymi Karpatami Krosno. Na listę strzelców wpisali się Robert Dadok i Paweł Tomczyk.

• Oto wyjściowa jedenastka Stali Mielec:

• Podstawowy skład Wisły Płock:

• Wisła Płock przed nowym sezonie nie zrobiła spektakularnych transferów. Straciła za to swojego lidera, Dominika Furmana, który prowadził grę drużyny przez cztery ostatnie sezony. Pomocnik odszedł do Turcji, do klubu Genclerbirligi.

• Klub z Mielca wywalczył awans jako druga w porządku chronologicznym, ale ligę skończył i przed Podbeskidziem Bielsko-Biała, i przed Wartą Poznań - na pierwszym miejscu. To będzie z pewnością nieco inny zespół. Odeszli z niego bramkarz Jakub Wrąbel (wrócił właśnie do Wisły Płock), pomocnik Bartosz Nowak (Górnik Zabrze) czy napastnik Michał Żyro (Piast Gliwice). Nie ma też trenera Dariusza Marca, który nie dogadał się z zarządem.

• W Płocku dwunasty zespół poprzedniego sezonu zagra z beniaminkiem, który wygrał 1 ligę. Początek meczu Wisła Płock - Stal Mielec już o godzinie 12:30. Witamy w relacji LIVE!

Wisła Płock - Stal Mielec! Debiutuje beniaminek ekstraklasy

Wisła Płock - Stal Mielec! Debiutuje beniaminek ekstraklasy ©Krzysztof Kapica

Mecz Wisła Płock - Stal Mielec ONLINE. Niedzielę z 1. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy wcześniej niż zazwyczaj. O godzinie 12:30 dwunasty zespół poprzedniej edycji zagra z beniaminkiem, który wygrał 1 ligę. Relacja LIVE w GOL24.

Mecz Wisła Płock - Stal Mielec ONLINE

Stal to zasłużony klub dla polskiej piłki. Dwa razy sięgnął po mistrzostwo, raz po wicemistrzostwo, zagrał też w finale Pucharu Polski. To wszystko jednak zamierzchłe czasy. Ostatnie sezony upłynęły w nim pod hasłem: W Drodze Po Dawny Blask. I udało się - po 24 latach wrócił na najwyższy szczebel.

Stal przed powrotem na salony przejął dotychczasowy asystent Dariusza Żurawia w Lechu Poznań, a więc Dariusz Skrzypczak. W jego Stali za wynik mają odpowiadać tacy nowi zawodnicy jak Petteri Forsell (ostatnio Korona Kielce), Michał Gliwa (Raków Częstochowa) i Mateusz Matras (Górnik Zabrze). Trener wierzy, że jeszcze w trakcie rozgrywek dojdzie nowy stoper z kolejnym napastnikiem.

- Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz. Widzę radość u wszystkich w drużynie - mówi szkoleniowiec Stali. - Do kibiców apeluję o gorący doping. Ja zapewniam, że ze strony piłkarzy nie zabraknie zaangażowania. Wisła? W niej też doszlo sporo zmian. Bez względu na nie spodziewamy się bardzo dobrze zorganizowanej drużyny w defensywie. Spodziewamy się też groźnych stałych fragmentów gry w ofensywie.

Obie drużyny mają za sobą pierwszy mecz o stawkę. Wisła pokonała w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski GKS Tychy 2:1. Po golu strzelili Cillian Sheridan i Mateusz Szwoch. Również na wyjeździe, ale 2:0 Stal wygrała z niżej notowanymi Karpatami Krosno. Na listę strzelców wpisali się Robert Dadok i Paweł Tomczyk.

Wisła przed nowym sezonie nie zrobiła spektakularnych transferów. Straciła za to swojego lidera, Dominika Furmana, który prowadził grę drużyny przez cztery ostatnie sezony. Pomocnik odszedł do Turcji, do klubu Gençlerbirliği.

Oglądaj mecz Wisła Płock - Stal Mielec na żywo online w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Wisła Plock - Stal Mielec:
Wisła Płock: Wolski
Stal Mielec: Stasik

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Stal - Wisła 4:3 (Puchar Polski, 27.06.2016).

Mecz Wisła Płock - Stal Mielec TRANSMISJA TV
Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Canal+ i Player. Komentuje duet Marcin Rosłoń – Wojciech Jagoda. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 12:30. Zapraszamy!