Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. W pogoni za ósemką

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2019-03-29 18:00

Wisła Płock

0

Zagłębie Lubin

1

• Wisła Płock przez większość meczu przeważała w spotkaniu z Zagłębiem, ale ostatecznie gospodarze nie zdobyli dziś choćby jednego punktu. Wszystko przez fatalny błąd Thomasa Daehne, który wykorzystał Filip Starzyński, strzelając praktycznie do pustej bramki. Dzięki temu lubinianie znacznie przybliżyli się do grupy mistrzowskiej na koniec rundy zasadniczej. Sytuacja walczącej o utrzymanie Wisły Płock staje się natomiast coraz trudniejsza. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Zagłębie Lubin wygrywa w Płocku z Wisłą 1:0!

• Uderzenie Furmana zablokowane. Prawdopodobnie Wisła nie zdąży już wyrównać.

• Forenc spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

• Trzy minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Bartosz Kopacz faulem przerwał akcję Wisły. Obrońca Zagłębia zobaczył żółtą kartkę i będzie przez to pauzował w kolejnym meczu.

• Jeszcze jedna roszada. Opuszcza boisko Damjan Bohar, zmienia go Maciej Dąbrowski.

• Zmiana w Zagłębiu. Jakub Tosik za Filipa Jagiełłę.

• Fatalnie w ostatnich minutach spisuje się obrona Wisły! Po kolejnym błędzie Jakub Mares znalazł się w sytuacji sam na sam z Daehne, ale strzelił obok słupka!

• Pawłowski zagrał daleką piłkę do Damjana Bohara, ten wyszedł sam na sam z Daehne, ale próbował wymusić rzut karny! Zobaczył tylko żółtą kartkę.

• Fatalny błąd Thomasa Daehne sprawił, że Zagłębie prowadzi w Płocku! Z prawej strony dośrodkował Filip Jagiełło, niemiecki bramkarz nie złapał piłki, a Damjan Bohar zgrał ją do Filipa Starzyńskiego, który spokojnie trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! FILIP STARZYŃSKI!

• Ostatnia zmiana w zespole Wisły. Mateusz Szwoch zastąpił Ricardinho.

• Wisła powinna prowadzić! Rasak zagrał na lewą stronę do Merebaszwiliego, ten dośrodkował w pole karne, ale wchodzący wślizgiem Marazas nie trafił do pustej bramki!

• Po długiej piłce do Pawłowskiego Angel Garcia zgrał futbolówkę głową do Daehne. Obrońca Wisły nie mógł pozwolić sobie na błąd.

• Bardzo ostry faul Damiana Oko na Ricardinho. Zasłużona żółta kartka dla stopera Zagłębia.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Poza boiskiem jest już Patryk Tuszyński, za niego Jakub Mares.

• Złe podanie na lewą stronę w kierunku Merebaszwiliego. Na drugiej fance niepilnowany był Marazas.

• Bohar zagrał do Pawłowskiego, który miał sporo miejsca w polu karnym. Uderzył jednak wprost w Daehne, więc bramkarz Wisły nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

• Fatalne zachowanie Daehne, który zupełnie niepotrzebnie wyszedł z bramki! Błąd niemieckiego bramkarza mógł wykorzystać Tuszyński, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Po dośrodkowaniu Slisza i niepewnej interwencji obrońcy szansę na gola miał Balić. Główkował jednak niecelnie.

• Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Schodzi Ivan Stevanović, zastępuje go Giorgi Merebaszwili.

• Kolejny stały fragment gry dla Wisły i dośrodkowanie Dominika Furmana. Kolejne wrzutki nie przynoszą jednak efektu.

• Mamy pierwszą zmianę w tym meczu. Boisko opuszcza Ariel Borysiuk, wchodzi Grzegorz Kuświk.

• Prostopadłe podanie Starzyńskiego w kierunku Slisza, ale do piłki ruszył też Bohar. Przeszkodzili sobie piłkarze Zagłębia.

• Zagłębie próbuje grać długimi piłkami. Uryga zablokował dośrodkowanie Starzyńskiego, będzie jeszcze rzut rożny.

• Guldan zagrał na prawą stronę do Kopacza, który przegrał pojedynek biegowy z Angelem Garcią.

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska pojedynek główkowy z obrońcą wygrał Pawłowski. Strzał głową był jednak niecelny.

• Trafił do siatki Bohar, który po prostopadłym zagraniu znalazł się sam na sam z Daehne. Strzelał już jednak po gwizdku, bo sędzia już wcześniej przerwał grę z powodu spalonego.

• Bohar zgrał piłkę piętą do Balicia, lecz po dośrodkowaniu tego drugiego spokojnie złapał futbolówkę Daehne.

• Starzyński dośrodkował na głowę Kopacza, ale ten strzelał lekko i niecelnie.

• Dośrodkowanie Bartosza Slisza z prawej strony boiska zostało zablokowane. Teraz to Zagłębie będzie miało rzut rożny.

• Indywidualna akcja Stevanovicia, który minął trzech rywali. Czwarty zdołał go jednak zatrzymać.

• Konrad Forenc wreszcie zmuszony do wysiłku! Dostał piłkę na skraju pola karnego Ricardinho, przyjął ją sobie i oddał mocny strzał, ale czujny na linii był golkiper Zagłębia!

• Pod dośrodkowaniu Furmana strzelał McGing. Będzie jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

• Furman zagrał na lewą stronę do Stevanovicia, ten poradził sobie z obrońcą i dośrodkował, ale inny z defensorów Zagłębia wybił piłkę na rzut rożny.

• Do wypiąstkowanej piłki dopadł Marazas, bardzo dobrze uderzył sprzed pola karnego, ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką!

• Kąśliwe dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, ale piąstkuje piłkę Forenc.

• Rasak zagrał do środka boiska, gdzie był niepilnowany Ricardinho. Zdecydował się on na strzał, a piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Pawłowski zagrał w pole karne do Balicia, ten znajdował się jednak na wyraźnym spalonym.

• Od środka rozpoczęła Wisła. Oba zespoły na razie bez żadnych zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Niewiele dobrego można na razie powiedzieć o meczu w Płocku - przez całą pierwszą połowę mieliśmy zaledwie jeden celny strzał. Wisła próbowała często, bo aż dziewięć razy, ale poważnie bramce Forenca zagrozić nie zdołała. Zagłębie w pierwszej połowie rozczarowało i w niczym nie przypominało zespołu z pierwszych tegorocznych spotkań. Mamy nadzieję, że w drugiej części meczu będzie lepiej - wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dośrodkowanie Starzyńskiego w kierunku Pawłowskiego było za mocne. Od bramki zacznie Daehne.

• Niezła piłka od Starzyńskiego w kierunku Pawłowskiego. Czujny był jednak Daehne, który wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

• Rasak uderzał z dystansu. Po raz kolejny niecelnie.

• Rasak zagrał prostopadłą piłkę do Ricardinho. Wydawało się, że ten drugi znajdzie się w sytuacji sam na sam z Forencem, ale zdążył wrócić Guldan i to obrońca Zagłębia dobrze interweniował.

• Niepewnie interweniował teraz McGing. Ostatecznie Australijczyk wybił jednak piłkę.

• Sasa Balić ukarany żółtą kartką po starciu z Damianem Rasakiem. Przez to nie zagra w dwóch kolejnych meczach.

• Wisła miała kolejny rzut rożny. Z dośrodkowaniem Furmana poradził sobie Forenc, piąstkując piłkę poza pole karne.

• Z trudnej pozycji główkował Ricardinho. Forenc po raz kolejny nie musiał interweniować, bo piłka przeleciała daleko od bramki.

• Tylko jeden strzał na bramkę oddało na razie Zagłębie. Wisła ma ich sześć, ale na pierwszy celny wciąż czekamy.

• Po dośrodkowaniu Furmana główkował Alan Uryga. Piłkę wybił jednak Łukasz Tuszyński.

• Przebojowa akcja Marazasa prawą stroną. Litwin był faulowany przez dwóch rywali, będzie rzut wolny dla gospodarzy.

• Dalekie podanie w kierunku Ricardinho, ale czujny był Forenc - bramkarz Zagłębia wyszedł na 15. metr i złapał futbolówkę.

• Kolejne dośrodkowania Rasaka z prawej strony nie przynoszą efektu. Wisła przeważa jednak na boisku.

• Sporo miejsca na prawej stronie miał Damian Rasak, ale i tak dośrodkował prosto pod nogi obrońcy. Wciąż czekamy na pierwszą klarowną sytuację w tym meczu.

• Dwójkową akcję starali się przeprowadzić Kopacz i Pawłowski. Podanie tego pierwszego było jednak za mocne.

• Jagiełło bardzo dobrze zagrał na lewą stronę do Balicia. Ten drugi dośrodkował w pole karne, ale nie zdołał dojść do piłki żaden z jego kolegów.

• Przez moment było gorąco w polu karnym Zagłębia. Do wybitej piłki doskoczył Borysiuk, lecz jego strzał był bardzo niecelny.

• Stracił piłkę Łasicki i Zagłębie mogło wyprowadzić kontrę. Podanie do Pawłowskiego było jednak nieco za mocne.

• Pierwszy kwadrans należał niewątpliwie do gospodarzy. Na razie to Wisła częściej zagraża bramce rywali.

• Po dośrodkowaniu Furmana i zgraniu piłki głową mogło być groźnie, ale Guldan uprzedził McGinga i wybił piłkę z pola karnego.

• Marazas zagrał do Furmana, ten szybko podał do Stevanovicia, a ostatni z graczy Wisły wpadł w pole karne i wywalczył rzut rożny. Już czwarty dla Wisły w tym meczu.

• Teraz Furman zagrał przed pole karne, gdzie Borysiuk uderzył z woleja. Rozegranie było całkiem ciekawe, ale strzał został zablokowany.

• Z kornera wyszło niewiele, ale potem dośrodkowywał jeszcze Ariel Borysiuk. Forenc wypiąstkował piłkę na kolejny rzut rożny.

• Marazas ładnie przyjął sobie piłkę i zagrał na lewą stronę do Jake'a McGinga. Będzie rzut rożny dla Wisły.

• Po zagraniu Lubomira Guldana daleko wychodził z bramki Thomas Daehne. Dobra interwencja niemieckiego bramkarza.

• Szybką kontrę wyprowadziło Zagłębie. Starzyński zagrał do Damjana Bohara, ten drugi wypatrzył Bartłomieja Pawłowskiego, ale skrzydłowy gości nie poradził sobie z obrońcą.

• Teraz to gospodarze mieli rzut wolny. Dośrodkowywał Dominik Furman, wybił piłkę Balić. Będzie jeszcze korner dla Wisły.

• Starzyński przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Sasy Balicia, ten dośrodkował w pole karne, poradził sobie jednak z tą wrzutką Igor Łasicki.

• Filip Starzyński dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, główkował Damian Oko, lecz strzał stopera był bardzo niecelny.

• Na razie w poczynaniach obu zespołów bardzo dużo niedokładności. Częściej przy piłce utrzymuje się jednak Zagłębie.

• Ivan Stevanović przejął piłkę na połowie Zagłębia, przebiegł z nią kilkanaście metrów i oddał strzał z dystansu, ale piłka przeleciała obok bramki.

• Sporo miejsca na prawej stronie boiska miał Justinas Marazas. Minął jednego rywala, ale z drugim nie dał już sobie rady. Od bramki zacznie Konrad Forenc.

• Od środka rozpoczęło grające w pomarańczowych strojach Zagłębie. Wisła na niebiesko.

• Zaczynamy!

• Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Jarosław Przybył. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Oba zespoły w tym sezonie mają zupełnie różne cele. Zagłębie celuje w czołową ósemkę, bo do grupy mistrzowskiej traci w tym momencie tylko dwa punkty. Wisła myśli przede wszystkim o utrzymaniu. Podopieczni Kibu Vicuni są w strefie spadkowej, a niżej od nich plasuje się tylko Zagłębie Sosnowiec.

• Ostatni mecz obu zespołów przyniósł wiele emocji i bramek. W Lubinie mieliśmy remis 3:3. Wisła prowadziła już w tamtym spotkaniu 3:1 po dwóch golach Jakuba Łukowskiego i trafieniu Ricardinho. Zagłębie zdołało jednak wyrównać dzięki trafieniu Bartłomieja Pawłowskiego z 89. minuty. Wcześniej na listę strzelców wpisali się też Damjan Bohar i Filip Starzyński.

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Maciej Dąbrowski, Daniel Dziwniel, Jakub Tosik, Alan Czerwiński, Dawid Pakulski, Jakub Mares

• Rezerwowi Wisły: Bartłomiej Żynel, Mateusz Szwoch, Giorgi Merebaszwili, Patryk Stępiński, Oskar Zawada, Jakub Łukowski, Grzegorz Kuświk

• Po prawej stronie widzicie już wyjściowe składy obu zespołów. W Wiśle mamy kilka zmian - w pierwszym składzie w przeciwieństwie do ostatniego spotkania z Pogonią mamy Igora Łasickiego, Justinasa Marazasa, Ivana Stevanovicia i Ricardinho. W Zagłębiu wielu roszad nie ma - po kontuzji wrócił Filip Jagiełło.

• Zaczynamy 27. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Na początek zaglądamy do Płocka, gdzie miejscowa Wisła mierzy się z Zagłębiem Lubin. Początek meczu już o godzinie 18:00. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

red

Wisła Płock - Zagłębie Lubin LIVE! Dorwać ósemkę

Wisła Płock - Zagłębie Lubin LIVE! Dorwać ósemkę ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE. 27. kolejkę Lotto Ekstraklasy rozpoczynamy od wizyty na Mazowszu. Ale nie w stolicy tego województwa, lecz w Płocku. Przedostatni zespół zagra tam z dziesiątym, który wciąż ma realną szansę na awans do grupy mistrzowskiej. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin ONLINE

Wisła rozgrywa właśnie trzeci sezon z rzędu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jej sytuacja jest zła, ale jeszcze nie beznadziejna. Mimo ostatniej porażki z Pogonią Szczecin (0:2) drużyna nadal ma kontakt z resztą walczącą o byt. Dowód? Do miejsca jedenastego traci jedynie trzy oczka. Przepaść zaczyna się dopiero szczebel wyżej, na który wspięło się już Zagłębie.

Wisła nie ma już nawet matematycznych szans na grupę mistrzowską. Jej jedynym celem pozostaje zatem utrzymanie. Zagłębie za to wciąż liczy się w walce o czołową ósemkę. Gdyby dzisiaj wygrało, a byłby to czwarty mecz z rzędu ze zdobyczą punktową, to mogłoby (choćby na chwilę) wskoczyć nawet na szóste miejsce!

- Zagramy jak zwykle o trzy punkty, tym bardziej że jesteśmy dość blisko grupy mistrzowskiej - podkreśla skrzydłowy Bartłomiej Pawłowski. - Wisła ma kilku piłkarzy, którzy dają jakość. Myślę tutaj np. o Ricardinho i Dominiku Furmanie. My jednak skupiamy się na sobie. Ostatnio dobrze punktujemy i chcemy tę serię podtrzymać - dodał.

Według bukmacherów nieznacznym faworytem są gospodarze. Piątkowe zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. System VAR będą obsługiwać Daniel Stefański i Paweł Sokolnicki.

Oglądaj mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin na żywo online w Player.pl >>>

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin?

Nie zagrają:

Wisła: Stefańczyk, Sielewski
Zagłębie: Hładun

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Zagłębie - Wisła 3:3 (Ekstraklasa, 21.10.2018)
Wisła - Zagłębie 1:2 (Ekstraklasa, 28.04.2018)
Wisła - Zagłębie 2:0 (Ekstraklasa, 17.02.2018)

Mecz Wisła Płock - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Eurosport 2. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Eurosport Player i w IPLA TV. Komentuje duet Adam Kotleszka – Andrzej Strejlau. Studio od 17:30. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00. Zapraszamy!