Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. "Miedziowi"...

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. "Miedziowi" wreszcie grają na miarę oczekiwań. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2021-04-24 17:30

Zagłębie Lubin

2

Piast Gliwice

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru!

• W najbliższy weekend Zagłębie Lubin w kolejnym ważnym meczu zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast Piast Gliwice podejmie u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

• Koniec meczu w Lubinie! Zagłębie remisuje na własnym stadionie z Piastem Gliwice 2:2 i sytuacja w górnej części tabeli praktycznie nie ulega zmianie.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Sebastian Milewski pojawił się w miejsce Patryka Lipskiego.

• Ostatnia zmiana w szeregach Zagłębia Lubin. Mateusz Bartolewski pojawił się w miejsce Patryka Szysza.

• Kristopher Vida dograł w pole karne Zagłebia do Jakuba Świerczoka, ale ten stracił piłkę w decydującym momencie.

• Michał Żyro popędził lewą stroną boiska i dograł perfekcyjnie na głowę Jakuba Świerczoka, a ten z zimną krwią doprowadził do wyrównania w Lubinie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok doprowadza do wyrównania!

• Natomiast Miroslav Stoch zmienił Filipa Starzyńskiego.

• W zespole Zagłębia Lubin Jakub Wójcicki pojawił się w miejsce Sasy Balića

• Natomiast Tomasz Jodłowiec zastąpił Jakuba Holubka.

• Dwie kolejne zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Kristopher Vida pojawił się w miejsce Gerarda Badii

• Natomiast Adam Ratajczyk zastąpił Dejana Drazića.

• Dwie zmiany w szeregach Zagłębia Lubin. Łukasz Łakomy pojawił się w miejsce Jakuba Żubrowskiego

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kamil Kruk.

• Sasa Balić ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Jakuba Świerczoka, ale ten uderzył niecelnie!

• Piast wywalczył rzut rożny, z którego może być zagrożenie pod bramką gospodarzy.

• Piast Gliwice przejął inicjatywę, ale nie potrafi zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Piłka w polu karnym Piasta trafiła do Dejana Drazića, a ten w sytuacji sam na sam z Frantiskiem Plachem fatalnie skiksował!

• Druga zmiana w szeregach Piasta Gliwice. Michał Żyro pojawił się w miejsce Tiago Alvesa.

• Gerard Badia ponownie spróbował dośrodkować w pole karne gospodarzy, ale tym razem piłkarze Zagłębia wybili piłkę poza własne pole karne.

• Gerard Badia próbował dośrodkować w pole karne Zagłębia, ale skończyło się jedynie na rzucie rożnym.

• Martin Konczkowski popędził prawą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie nie dotarło do żadnego z partnerów.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Lubinie!

• Pierwsza zmiana w szeregach Piasta Gliwice już w przerwie. Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Dominika Steczyka.

• Piłkarze obu zespołów wracają już na murawę, za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Lubinie. Do przerwy Zagłębie prowadzi z Piastem Gliwice 2:1.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło do Jakuba Świerczoka, ale ten nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Patryk Lipski ponownie spróbował swoich sił strzałem z dystansu, ale tym razem uderzył bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Piasta niewiele wynikło, ale piłka trafiła jeszcze do Kamila Kruka, który zdecydował się na strzał z linii pola karnego gości i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Zagłębiu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Kamil Kruk daje prowadzenie Zagłębiu Lubin! Znakomity fragment gry gospodarzy!

• Tomas Huk został ukarany żółtą kartką za bardzo ostry faul na własnej połowie. Gracz Piasta nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu.

• Sasa Balić dośrodkował z lewej strony boiska wprost na głowę Jewgienija Baszkirowa, a ten precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Jewgienij Baszkirow doprowadza do wyrównania!

• Teraz Jakub Holubek oddał strzał z dystansu, ale pewnie interweniował Dominik Hładun.

• Znakomity kontratak Piasta Gliwice po którym piłka trafiła do Jakuba Świerczoka. Napastnik Piasta oddał mocny strzał, ale Dominik Hładun świetnie interweniował!

• Kamil Kruk zagrał prostopadle w kierunku pola karnego Piasta, ale tam obrońcy gości przejęli piłkę.

• Jakub Świerczok dostał piłkę w narożniku pola karnego rywali, ustawił sobie piłkę i oddał precyzyjny strzał, z którym nie miał żadnych szans bramkarz Zagłębia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Jakub Świerczok otwiera wynik spotkania w Lubinie! Piast obejmuje prowadzenie!

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, ale obrońca Piasta uderzył w Dominika Hładuna!

• Gerard Badia dostał piłkę w polu karnym Zagłębia, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Po błędzie Jakuba Żubrowskiego goście ruszyli z kontrą, ale w decydującym momencie Dominik Steczyk zagrał niecelnie.

• Patryk Lipski dostał piłkę przed polem karnym Zagłębia i zdecydował się na szybki strzał. Pewną interwencją popisał się Dominik Hładun.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Zagłębia. Do piłki dopadł Dominik Steczyk, ale trafił wprost w rywala!

• Tiago Alves stanął przez znakomitą szansą na zdobycie bramki, ale w sytuacji sam na sam z Dominikiem Hładunem nie zdołał skierować piłki do bramki!

• W odpowiedzi prawą stroną boiska pobiegł Martin Konczkowski, ale nie dograł celnie w pole karne gospodarzy.

• Sasa Balić ruszył lewą stroną boiska, ale także jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Dominik Steczyk popędził prawą stroną boiska, ale dograł już zza linii końcowej boiska.

• Dejan Drazić dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Spokojny początek meczu, Zagłębie utrzymuje się przy piłce na własnej połowie.

• Rozpoczynamy pojedynek w Lubinie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Lubinie. Za moment rozpoczniemy to spotkanie.

• W jesiennym starciu obu drużyn padł remis 1:1, a obie bramki padły na początku spotkania. Dla Piasta trafienie zanotował Jakub Świerczok, natomiast dla Zagłębia odpowiedział Samuel Mraz. Wtedy zdecydowanym faworytem był zespół "Miedziowych", który plasował się znacznie wyżej w ligowej tabeli.

• Natomiast Piast Gliwice nie wygrał dwóch ostatnich bardzo ważnych spotkań. W środku tygodnia gliwiczanie ulegli liderującej Legii Warszawa 0:1, natomiast przed tygodniem zaledwie zremisowali z Lechią Gdańsk 2:2, mimo że już prowadzili 2:0.

• Zagłębie Lubin śrubuje znakomitą serię. "Miedziowi" wygrali trzy ostatnie mecze ligowe. W środku tygodnia Zagłębie rozbiło na własnym stadionie Wisłę Kraków aż 4:1 po bramkach Karola Podlińskiego, Patryka Szysza, Filipa Starzyńskiego oraz Samuela Mraza.

• Dzisiejszy mecz w Lubinie będzie bardzo ważny dla układu sił w ligowej tabeli. Oba zespoły mają po trzydzieści osiem punktów w ligowej tabeli i walczą o czwartą pozycję na koniec sezonu, które może zapewnić udział w eliminacjach UEFA Conference League. Oprócz dzisiejszych bezpośrednich rywali jeszcze Lechia Gdańsk i Śląsk Wrocław mają tyle samo punktów.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie Piast Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zagłębie - Piast LIVE! "Miedziowi" wreszcie grają na miarę oczekiwań

Zagłębie - Piast LIVE! "Miedziowi" wreszcie grają na miarę oczekiwań ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE. Jesienią ozdobą meczu tych drużyn było trafienie Jakuba Świerczoka niemal z połowy boiska. Czym dzisiaj zaskoczą nas piłkarze? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30.

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice ONLINE

Na finiszu oba zespoły walczą o ten sam cel, czyli zajęcie czwartego miejsca i ewentualne reprezentowanie Polski w kwalifikacjach do europejskich pucharów. Zagłębie wygrało trzy razy z rzędu. Ostatnio rozbiło u siebie Wisłę Kraków 4:1. Piast zaś minimalnie przegrał z Legią Warszawa 0:1.

Zagłębie z Piastem zgromadziło po 38 punktów. Jesienią w bezpośrednim meczu padł remis 1:1. Jeżeli zatem po ostatniej kolejce te zespoły będą mieć tyle samo punktów, to w pierwszej kolejności o pozycji w tabeli zadecyduje wynik rewanżu. Szykuje sie wyrównany mecz, bo oba zespoły prezentują zbliżony poziom.

Niewykluczone, że mecz poprzedzi minuta ciszy, a Piast zagra z czarnymi opaskami. Wczoraj po ciężkiej chorobie odszedł bowiem Andrzej Grajek, wieloletni członek sztabu medycznego Piasta (lata 1999-2017), który swoją pracą również przysłużył się do awansu i zdobycia srebrnego medalu.

Waldemar Fornalik, trener Piasta: - Zagłębie jest drużyną, która dobrze operuje piłką, ale my również potrafimy grać. Ważne będzie zneutralizowanie atutów rywala, jak również istotne będzie, abyśmy to my prowadzili grę i utrzymywali się przy piłce.

Oglądaj mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice w Player.pl >>>

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Piast Gliwice:
Zagłębie: Żivec, Oko, Poręba
Piast: Chrapek, Rymaniak, Mokwa

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast - Zagłębie 1:1 (Ekstraklasa, 06.12.2020)

Mecz Zagłębie Lubin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacjach Canal+ i Player+. Komentuje duet Robert Skrzyński, Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:30 - zapraszamy!