Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 10. kolejka
2018-09-29 18:00

Zagłębie Lubin

0

Pogoń Szczecin

2

• Koniec meczu. Pogoń Szczecin wywozi z Lubina komplet punktów po pokonaniu Zagłębia (2:0). Gole dla Portowców zdobyli Kamil Drygas z rzutu karnego i Radosław Majewski..

• Adrian Benedyczak na ostatnie sekundy. W stronę ławki udaje się Adam Buksa.

• Filip Starzyński z żółtą kartką na koncie

Druga połowa potrwa co najmniej 3 minuty dłużej. Tyle dolicza Tomasz Kwiatkowski.

• Pierwsza (!) zmiana w ekipie gości. Sebastian Rudol wchodzi za Sebastiana Walukiewicza.

• Żółta kartka dla Sebastiana Walukiewicza.

• Próba Bartłomieja Pawłowskiego mija w nieznacznej odległości bramkę Pogoni! To była najgroźniejsza okazja piłkarzy Mariusza Lewandowskiego!

• Warto odnotować, że u gości nie było zmiany. A mają w nogach 120 minut meczu z GKS-em Katowice kilka dni temu.

• Piłkarze Kosty Runjaica chcą podwyższyć prowadzenie. Najpierw dwa strzały Radosława Majewskiego ofiarnie blokowała defensywa "Miedziowych", a próba Tomasa Podstawskiego minęła bramkę Dominika Hładuna.

• Jak nie idzie, to nie idzie. Strzał Filipa Starzyńskiego spokojnie broni Łukasz Załuska.

• Radosław Majewski "szukał" swojego drugiego gola w tym meczu, ale go nie "znalazł". Uderzył z pola karnego nad poprzeczką.

• Rzut rożny dla Pogoni. Kolejny raz nie przynosi zagrożenia pod bramką Dominika Hładuna.

• I jakby na potwierdzenie - Łukasz Janoszka uderza głową obok bramki gości. Sporo brakowało mu do celu.

• Gospodarzom brakuje argumentów z "przodu". Nie wygląda to dobrze.

• Przez moment był remis w kartkach. Teraz gospodarze są na prowadzeniu. Upomniany Adam Matuszczyk.

• Są powody do radości

• Jakub Tosik nie sięgnął piłki wrzuconej przez Bartłomieja Pawłowskiego. Łukasz Załuska wznawia zatem z "piątki".

• Całkiem groźnie zapowiadała się kontra gospodarzy. Gdyby tylko Daniel Dziwniel zagrał dokładniej do Filipa Jagiełły, to może udałoby się "wykrzesać" z tej akcji. A tak spaliła na panewce.

• Chyba jednak nie. Uderzył nad poprzeczką

• Jak nie idzie z gry, to może ze stałego fragmentu? Patryk Tuszyński faulował ok. 20 metrów od bramki Łukasza Załuski. Idealna pozycja dla Filipa Starzyńskiego (?)

• Mariusz Lewandowski decyduje się już na ostatnią zmianę. Nie ma się co dziwić. Łukasz Janoszka w miejsce Damjana Bohara.

• Sebastian Kowalczyk z żółtą kartką.

• Coraz śmielej atakują goście. Najpierw jednak Adam Buksa nie zdołał opanować piłki po zagraniu Radosława Majewskiego, a po chwili piłkarze Zagłębia poradzili sobie z centrą Ricardo Nunsea.

• Radosław Majewski ekspertem od bramek kolejki w Ekstraklasie?

• I Hubert Matynia próbował z dalszej odległości. Kontry nie będzie.

• A gościom ciągle mało. Wiedzą, że "2:0 to niebezpieczny wynik" i wywalczyli rzut wolny. Po dośrodkowaniu Ricardo Nunesa Adam Buksa był jednak na spalonym.

• "Żółtko" dla Kamila Drygasa za faul.

• Zakotłowało się w "szesnastce" gospodarzy po rzucie wolnym. Piłka spadła pod nogi Radosława Majewskiego, który uderzeniem lewą nogą niemal z linii 16. metra wpisuje się na listę strzelców!

• RADOSŁAW MAJEWSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE!!!

• Trzecia próba Adama Matuszczyka z dystansu. Tym razem wysoko nad poprzeczką.

• Drugie trzy kwadranse rozpoczęte. Liczymy na to, że będzie więcej gry niż rannych.

• Na drugie trzy kwadranse wychodzi Bartłomiej Pawłowski w miejsce Władisława Sirotowa.

• Wracamy do Lubina gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębie - Pogoń Szczecin. Po pierwszej połowie prowadzą gości po bramce Kamila Drygasa z rzutu karnego.

• Typowy mecz walki w Ekstraklasie. Całkiem sporo rannych, w tym jeden ciężko - Jakub Mares już w 9. minucie musiał opuścić pole walki. Znaczy gry.

Na domiar złego fatalnie we własnym polu karnym zachował się Jakub Tosik, który sprokurował rzut karny. Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie wskazał na "wapno", ale po sprawdzeniu sytuacji w "budce z VAR-em" zmienił zdanie. Kamil Drygas nie pomylił się i szczecinianie są w dobrej pozycji wyjściowej na drugą połowę.

Ale co nas czeka poz zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +4' Koniec pierwszej połowy. Po pewnie wykonanym rzucie karnym przez Kamila Drygasa Pogoń Szczecin prowadzi w Lubinie z Zagłębiem.

• +2' Z niezłą wrzutką z narożnika radzą sobie piłkarze Mariusza Lewandowskiego.

• +1' Adam Matuszczk tym razem dobrze popracował w defensywie. Po odebraniu piłki Adamowi Buksie w "szesnastce" wybija piłkę poza linię końcową. Korner dla gości.

• Patryk Tuszyński odbiera dobre podanie od Daniela Dziwniela, ale na przeszkodzie był Sebastian Walukiewicz.

Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Po chwili kolejna próba Adama Matuszczyka z dystansu. Posłał piłkę daleko od bramki gości.

• Obrońcy Pogoni radzą sobie z dośrodkowaniem Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

• Typowy mecz walki - mamy kolejną przerwę wnikającą z urazu. Ucierpiał teraz Adam Buksa.

• Zupełnie nieudany cross Radosława Majewskiego do ustawionego bliżej lewej strony Adama Buksy. Pomysł dobry, wykonanie już nie.

• Dawno nie było przerwy z powodu urazu. Głowami zderzyli się Kamil Drygas i Filip Jagiełło. Zapewne mieli mroczki przed oczami, ale powinni grać dalej. Pro orma zajmą się nimi sztaby medyczne.

• Łukasz Załuska spokojnie łapie piłkę po dość anemicznym strzale Adama Matuszczyka.

• Teraz nie popisał się Hubert Matynia. Ostro potraktował Bartosza Kopacza, za co żółta kartka wędruje na jego konto.

• Hubertowi Matyni niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców! "Złamał" akcję ze skrzydła do środka niczym Arjen Ribben, po czym uderzył zza linii 16. metra. Pika w nieznacznej odległości minęła bramkę gospodarzy!

• Trzecia żółta kartka w tym meczu dla zawodnika Zagłębia. Upomniany Władisław Sirotow.

• Kolejna dobra interwencja Jakuba Tosika. Przerywa akcję Sebastiana Kowalczyka.

• Z kontrą próbowali teraz wyjść "Portowcy". Jednak David Niepsuj... zepsuł podanie otwierające drogę do bramki.

• Jakub Tosik chciał teraz odkupić winę za sprokurowanie rzutu karnego. Wywalczył rzut rożny, po którym wrzutka Filipa Starzyńskiego nie przyniosła zagrożenia pod bramką gości.

• Szczecinianie radzą sobie z dośrodkowaniem Patryka Tuszyńskiego. W ich polu karnym nie było zawodnika "Miedziowych", ale na wszelki wypadek interweniowali.

• Będzie przełamanie?

• "Żółtko" na koncie Lubomira Guldana.

• Goście poczuli krew i rzucili się do podwyższenia wyniku. Jednak Hubert Matynia dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• KAMIL DRYGAS NIE MYLI SIĘ!!!

Pewnym uderzeniem z rzutu karnego pokonuje Dominika Hładuna

• Żółtą kartką upomniany został Jakub Tosik.

• Tomasz Kwiatkowski nie ma już wątpliwości - rzut karny dla "Portowców"!

• Jakub Tosik ostro potraktował Adama Buksę we własnej "szesnastce". Sędzia o dziwo nie wskazał na "wapno".

Ale po chwili sędzia pokazuje prostokąt - będzie weryfikacja VAR

• Niepewna interwencja Dominika Hładuna przy próbie złapania piłki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na jego szczęście sędzia dopatrzył się faulu na nim.

• Wymuszona zmiana. Patryk Tuszyński wchodzi w miejsce Jakuba Maresa. .

• Kolejny raz Jakub Mares potrzebuje skorzystać z pomocy medycznej. Nie jest dobrze.

• Dośrodkowanie Huberta Matyni nie znajduje adresata w polu karnym gospodarzy. Radzą sobie obrońcy Zagłębia w tej sytuacji.

• Wydaje się, że z napastnikiem "Miedziowych" jest wszystko w porządku. Może grać dalej.

• Przerwa w grze. Jakub Mares ucierpiał w starciu z rywalem o piłkę. Konieczna jest interwencja medyczna.

• Od razu dobre zagranie przed pole karne do Adama Buksy, lecz poradził sobie z nim Lubomir Guldan.

• Tomasz Kwiatkowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Losowanie stron. Kapitanami są Lubomir Guldan i Kamil Drygas.

• Przenosimy się na stadion Zagłębia! Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin" Mateusz Kuchta - Maciej Dąbrowski, Łukasz Janoszka, Mateusz Matras, Dawid Pakulski, Bartłomiej Pawłowski, Patryk Tuszyński.

• Taka ciekawostka

• Po 9 spotkaniach w lidze ?Miedziowi" są na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Jednak w przypadku zwycięstwa mogą wskoczyć na podium, gdzie Jagiellonia i Piast mają po 19 punktów (gliwiczanie przed chwilą pokonali Górnik Zabrze 1:0), a "oczko" mniej zainkasowali Lechia i Legia.

Z kolei na drugim biegunie Ekstraklasy są piłkarze Pogoni. Zaledwie 7 punktów pozwala wyprzedzić Zagłębie Sosnowiec oraz Cracovia, które zgromadziły o jeden punkt mniej

• Rezerwowi Pogoni Szczecin: Łukasz Budziłek - Adrian Benedyczak, Dawid Błanik, Tomasz Hołota, Mariusz Malec, Sebastian Rudol, Stanisław Wawrzynowicz.

• Witamy z Lubina, gdzie już za 20 minut Zagłębie Lubin podejmie u siebie wychodzącą z kryzysu (?) Pogoń Szczecin. Czym dzisiaj zaskoczą nas obie strony?

JCZ

Zagłębie - Pogoń LIVE! Lewandowski wyleci z hukiem?

Zagłębie - Pogoń LIVE! Lewandowski wyleci z hukiem? ©Andrzej Szkocki/Polska Press

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE. W przypadku remisu lub zwycięstwa "Portowców" nie ma żadnej pewności, że Mariusz Lewandowski pozostanie szkoleniowcem "Miedziowych". U prezesa klubu nie cieszy się już jakimkolwiek zaufaniem. Czy po dzisiejszym spotkaniu będzie zmuszony spakować walizki? Relacja LIVE w GOL24 od 18:00.

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin ONLINE

Obok imiennika z Sosnowca i Wisły Kraków (grała z Lechią Gdańsk), Zagłębie jest tym przedstawicielem Lotto Ekstraklasy, który odpadł z Pucharu Polski i to na dodatek w kompromitujących go okolicznościach.
Katem okazał się nieznany szerzej Huragan Morąg (3:2), zajmujący dopiero dziesiąte miejsce w I grupie 3 ligi. W nagrodę zagra o ćwierćfinał z finalistą poprzedniej edycji, Arką Gdynia. A piłkarzy Zagłębia czeka kolejna bura - od kibiców. Kolejna, bo zdenerwować zdążył się już prezes Mateusz Dróżdż.

Za porażkę w Pucharze Polski ukarani zostali wszyscy zawodnicy, którzy załapali się do składu oraz sztab szkoleniowy. Jak informował "Przegląd Sportowy" trenerzy musieli złożyć się na opłatę za przedmeczowe zgrupowanie w Gniewinie. Zawodnikom odebrano natomiast ruchomą premię i zażądano wyłożenia określonej kwoty na karnety dla tej grupy sympatyków, która wybrała się do Morąga, aby ich wspierać. Kilku zawodników po sezonie na pewno opuści Zagłębie. O przetrwanie walczy teraz Mariusz Lewandowski. Jeżeli dzisiaj zespół pod jego wodzą przegra z Pogonią, to rozstanie będzie nieuniknione.

Oglądaj mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin na żywo online w Player.pl >>>

Lewandowski powinien dziękować losowi, że akurat teraz musi zagrać o posadę. Pogoń ma w nogach dogrywkę i rzuty karne (przegrane) z GKS-em Katowice. Oczywiście chwilę wcześniej przełamała się w lidze, pokonując mocną Wisłę Kraków (2:1), ale ma też bardzo długą listę graczy kontuzjowanych, a za kartki wypadł jeszcze Zvonimir Kozulj.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin?

Nie zagrają:

Zagłębie: Balić (kartki), Czerwiński (kontuzja)
Pogoń: Kozulj (kartki), Frączczak, Guarrotxena, Żyro, Delew, Benyamina

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Pogoń - Zagłębie 3:3 (Ekstraklasa, 10.12.2017)
Zagłębie - Pogoń 3:0 (Ekstraklasa, 05.08.2017)
Pogoń - Zagłębie 2:1 (Ekstraklasa, 27.06.2017)

Mecz Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Komentuje duet Żelisław Żyżyński – Wojciech Jagoda. Reporterami z murawy będą zaś Sonia Śledź oraz Mariusz Wróblewski. W internecie mecz na platformie Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.

Liga Mistrzów lepsza od mundialu. Zobacz nowe studio Polsatu!