Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Goście muszą zapunktować

PKO Ekstraklasa, 30. kolejka
2019-04-13 18:00

Zagłębie Lubin

3

Wisła Kraków

1

• Bardzo ciekawy mecz oglądaliśmy dziś w Lubinie! Zagłębie przeważało przez większość spotkania z Wisłą Kraków i zasłużenie zgarnęło dziś trzy punkty. Bohaterem został strzelec dwóch goli, Patryk Tuszyński, który raz po raz nękał obrońców rywali. Do tego do własnej siatki trafił Sławomir Peszko, a krakowianie odpowiedzieli tylko trafieniem Jakuba Błaszczykowskiego. Zagłębie kończy rundę zasadniczą na piątym miejscu i będzie walczyć o europejskie puchary. Wisła została natomiast największym pechowcem sezonu - jest dziewiąta i rywalizować będzie w grupie spadkowej. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Zagłębie wygrywa z Wisłą 3:1!

• Patryk Mucha faulował Boguskiego. Zarobił za to żółtą kartkę.

• Mamy jeszcze zmianę w Zagłębiu - schodzi Patryk Tuszyński, na boisku melduje się Patryk Mucha.

• Pięć minut potrwają jeszcze nadzieje Wisły na odwrócenie losów tego meczu.

• Starzyński chciał zagrać do Tuszyńskiego, ale tego drugiego wyprzedził obrońca i Wisła przejęła piłkę.

• Lewą nogą uderzał teraz Błaszczykowski. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Sporo kontuzji mamy dziś w Lubinie - teraz urazu doznał Maciej Sadlok. Obrońca opuścił boisko, zastąpił go Rafał Boguski.

• Zagłębie bliskie kolejnego gola! Bardzo dobrze sprzed pola karnego uderzył Starzyński, lecz Mateusz Lis sparował piłkę na słupek!

• Poza boiskiem jest Bartłomiej Pawłowski. Zmienia go Alan Czerwiński.

• Wygląda na to, że Wisła nie zagra w grupie mistrzowskiej, a Zagłębie zgarnie trzy punkty! Mateusz Lis zdołał obronić uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego, ale przy dobitce Patryka Tuszyńskiego był już bezradny. Ten ostatni być może był na spalonym, ale w Lubinie nie ma VAR-u!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! PATRYK TUSZYŃSKI!

• Schodzi z boiska Sławomir Peszko. Trener gości liczy, że gola na wagę remisu i grupy mistrzowskiej zdobędzie Paweł Brożek.

• Palcić wywalczył rzut rożny, z kornera dośrodkowywał Pietrzak, a Burliga główkował obok bramki.

• Lubomir Guldan przerwał kontrę Wisły. Teraz to stoper Zagłębia dostał żółtą kartkę.

• Pogubili się teraz we własnym polu karnym obrońcy Wisły. Efektem korner dla Zagłębia.

• Kolejny gracz Wisły faulował Tuszyńskiego i obejrzał żółtą kartkę. Maciej Sadlok nie zagra przez to w meczu 31. kolejki.

• Drzazga efektownie zagrał piętą w polu karnym. Piłkę przejęli jednak obrońcy Wisły.

• Vullnet Basha bezpardonowo powstrzymał Tuszyńskiego. W efekcie upomniany został żółtą kartką.

• Bardzo aktywny w drugiej połowie jest Savicević. Teraz obrońcy radzą sobie jednak z jego kolejnymi dośrodkowaniami.

• Łukasz Burliga ostro potraktował Filipa Starzyńskiego. Obrońca Wisły zarobił żółtą kartkę.

• Kibice Zagłębia rzucili serpentyny na boisko, a także odpalili race. Mamy przerwę w grze.

• Zagłębie przeważało, świetną sytuację chwilę przed golem dla Wisły miał Tuszyński, ale mamy trafienie kontaktowe - na lewej stronie siatkę rywalowi założył Vukan Savicević, świetnie dośrodkował w pole karne, a Jakub Błaszczykowski z bliska wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA WISŁY! JAKUB BŁASZCZYKOWSKI!

• Filip Jagiełło jest już poza boiskiem. Za niego Dawid Pakulski.

• Filip Jagiełło doznał kontuzji - przewrócił się na boisko, choć nie było przy nim rywala. Prawdopodobnie konieczna będzie zmiana.

• Uderzenie Pawłowskiego z trudem broni Lis. Ostatecznie bramkarz Wisły zdołał interweniować.

• Znów gramy!

• Zagłębie to najlepiej punktująca drużyna w tym roku, a w meczu z Wisłą udowadnia, że może z powodzeniem walczyć o europejskie puchary. Lubinianie są na razie zespołem zdecydowanie lepszym od "Białej Gwiazdy" - wynik otworzył Patryk Tuszyński, później do własnej bramki trafił Sławomir Peszko, ale gdyby nie on, to gola zdobyłby Filip Jagiełło. Niewiele brakowało, aby do przerwy gospodarze prowadzili 3:0, lecz trafienie Balicia nie zostało uznane. Czy Wisła zdoła się podnieść? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej części meczu!

• Nieuznany gola dla Zagłębia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego fenomenalny strzał z woleja oddał Bartłomiej Pawłowski, ale trafił w poprzeczkę. Do odbitej piłki doskoczył Tuszyński, podał do Balicia, a ten trafił do siatki - znajdował się jednak na spalonym!

• Palcić zagrał w pole karne do Peszki, lecz ten został zablokowany. Na razie obrońcy Zagłębia przerywają kolejne akcje Wisły.

• Kolar dośrodkowywał w pole karne z prawej strony boiska. Będzie rzut rożny dla gości.

• Po dalekim wybiciu bramkarza Kolar zgrał piłkę do Peszki, ale ten stracił futbolówkę.

• Z dystansu strzelał Filip Jagiełło. Zdecydowanie nie była to udana próba.

• Akcja Błaszczykowskiego i Peszki - ten drugi został zablokowany przez Kopacza, gdy próbował uderzać.

• Okazję na gola miał Sasa Balić. Obronił jednak jego uderzenie Lis.

• Teraz odpowiedziała Wisła - Peszko dośrodkował w pole karne, Kolar zostawił piłkę Drzazdze, lecz ten ostatni w ostatniej chwili został zablokowany!

• Wygląda na to, że Wisła nie zagra w grupie mistrzowskiej! Kolejna świetna akcja gospodarzy zakończyła się golem - Tuszyński zagrał do Bohara, ten przerzucił piłkę nad Lisem, z najbliższej odległości strzelał jeszcze Filip Jagiełło, a piłka odbiła się od Sławomira Peszki i wpadła do siatki. Gdyby nie gracz Wisły i tak byłby jednak gol.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! PIŁKA ODBIŁA SIĘ OD SŁAWOMIRA PESZKI I WPADŁA DO SIATKI!

• Z dystansu uderzał Rafał Pietrzak. Był to strzał bardzo niecelny.

• Po dośrodkowaniu w pole karne strzał głową oddał Bartosz Kopacz. Uderzenie było jednak za lekkie, aby zaskoczyć Lisa.

• Lukas Klemenz jest już poza boiskiem. Zastępuje go Matej Palcić.

• Żółtą kartką ukarany Lukas Klemenz. Na domiar złego obrońca Wisły mocno ucierpiał.

• Wisła mogła natychmiast odpowiedzieć! Błaszczykowski podawał do Kolara, lecz w ostatniej chwili zablokował go obrońca!

• Zagłębie zdobywa gola bardzo ważnego nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich zespołów grających w grupie mistrzowskiej! Składna akcja gospodarzy - Bohar świetnie zagrał w pole karne do Balicia, ten wyłożył futbolówkę Patrykowi Tuszyńskiemu, który wpakował ją do praktycznie pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! PATRYK TUSZYŃSKI!

• Jagiełło zagrał prostopadłe podanie do Bohara, który mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Lisem, ale sytuację w ostatniej chwili uratował powracający Burliga!

• Kolejne podanie Błaszczykowskiego do Drzazgi - tym razem ten drugi znajdował się na spalonym.

• Dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne Starzyński. Za pierwszym razem został zablokowany, druga próba była natomiast zbyt mocna.

• Teraz z przodu pokazał się Jakub Błaszczykowski. Reprezentant Polski chciał podać do Drzazgi, ale wybił piłkę Guldan.

• Po dośrodkowaniu Starzyńskiego z kornera główkował Tuszyński. Piłka przeleciała nad bramką.

• Starzyński ładnie zagrał na prawą stronę do Pawłowskiego. Ten wywalczył rzut rożny.

• Lukas Klemenz ostro zaatakował Patryka Tuszyńskiego. Faulował obrońca Wisły.

• Zaczynamy

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, zaraz zaczynamy!

• Sędzia głównym tego meczu będzie Paweł Raczkowski.

• Jesienią Wisła wygrała na własnym boisku 3:2, a bohaterem meczu został Paweł Brożek, który gola na wagę trzech punktów zdobył w 96. minucie spotkania. Czy dzisiejszy pojedynek będzie miał podobną dramaturgię?

• Zagłębie jest najlepiej punktującą ligową drużyną w tym roku. Dzięki temu "Miedziowi" są na piątym miejscu w tabeli i mają już pewne miejsce w grupie mistrzowskiej. Grają o awans na czwartą lokatę, dającą możliwość rozegrania czterech meczów na własnym boisku. W przypadku Wisły sytuacja jest prosta - zwycięstwo da gościom miejsce w czołowej ósemce, inny wynik oznacza grę o utrzymanie.

• Rezerwowi Wisły: Tobiasz Weinzettel, Dawid Szot, Matej Palcić, Patryk Plewka, Rafał Boguski, Paweł Brożek, Emmanuel Kumah

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Damian Oko, Daniel Dziwniel, Dawid Pakulski, Alan Czerwiński, Patryk Mucha, Jakub Mares

• W takim zestawieniu rozpocznie mecz Wisła:

• Skład Zagłębia:

• Przed nami decydująca, 30. kolejka sezonu zasadniczego w LOTTO Ekstraklasie! W Lubinie odbędzie się jeden z najważniejszych meczów, jeśli chodzi o grę w grupie mistrzowskiej - Zagłębie, które zapewniło sobie miejsce w czołowej ósemce w poprzedniej serii gier podejmie grającą o wszystko Wisłę Kraków. Początek spotkania o godzinie 18:00, na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

Bartosz Głąb

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków LIVE! Goście muszą zapunktować ©Andrzej Banas / Polska Press

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków ONLINE. To jest decydujące spotkanie z perspektywy "Białej Gwiazdy". Jeżeli przegra to sezon dokończy w grupie spadkowej. Jeżeli zaś wygra to awansuje do grupy mistrzowskiej, która była (jest!) jej celem minimum na tę edycję. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków ONLINE

Przed rozpoczęciem spotkań 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy w lepszej sytuacji jest Zagłębie Lubin, który aktualnie zajmuje miejsce gwarantujące udział w grupie mistrzowskiej i ma dwa punkty nad swoim dzisiejszym przeciwnikiem.
Każdy punkt zdobyty dzisiaj w Lubinie przez Zagłębie gwarantuje im pozostanie w grupie mistrzowskiej bez względu na wyniki innych spotkań. Jednak w przypadku porażki w miejsce "Miedziowych" do grupy mistrzowskiej wskakuje Wisła Kraków, która wtedy będzie miała punkt więcej. Zatem dzisiejsze spotkanie w Lubinie zapowiada się naprawdę emocjonująco.

"Miedziowi" ostatnią porażkę w lidze odnieśli w drugiej połowie lutego, a dzisiaj tym bardziej nie będą chcieli kończyć swojej dobrej serii, gdy stawka jest tak wysoka. Natomiast "Biała Gwiazda" ostatnia złapała zadyszkę zdobywając zaledwie jeden punkt w dwóch ostatnich spotkaniach. W defensywie Wisły razi brak kontuzjowanego Marcina Wasilewskiego, który jest ostoją krakowskiej obrony. To samo tyczy się Michała Buchalika, którego zmiennik, Mateusz Lis popełnia coraz więcej błędów. W meczu z Piastem Gliwice miał udział przy obu bramkach zdobytych przez rywali.

Na jesień pojedynek obu drużyn przysporzył bardzo wielu emocji i zakończył się zwycięstwem "Białej Gwiazdy" 3:2. Bramki dla "Białej Gwiazdy" zdobywali Zdenek Ondrasek, Rafał Boguski i w doliczonym czasie meczu Paweł Brożek. Natomiast dla Zagłębia trafienia zanotowali Filip Starzyński z rzutu karnego, oraz samobójcze Marcin Wasilewski. Liczymy, że dzisiaj w Lubinie będzie można obejrzeć równie emocjonujące widowisko.

***

Biała Gwiazda pokrzyżowała sobie plany porażką z Zagłębiem Sosnowiec w środku zeszłego tygodnia. Sobotni mecz z Piastem stał pod znakiem błędów Mateusza Lisa, przez co wiślacy w ostatnich dwóch meczach zdobyli zaledwie punkt. Wisła wciąż ma jednak duże szanse na grupę mistrzowską.

Wisła Kraków awansuje do grupy mistrzowskiej, jeśli:
- Wygra z Zagłębiem Lubin
- Zremisuje z Zagłębiem Lubin, Pogoń co najmniej zremisuje z Legią, Lech przegra z Jagiellonią i Korona nie wygra z Piastem*
*Wówczas o awansie do grupy mistrzowskiej decyduje tzw. "mała" tabela, w której Wisła ma przewagę nad Lechem Poznań.

Lotto Ekstraklasa. Kto wygra mecz: Zagłębie Lubin - Wisła Kraków?

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Wisła Kraków:

Zagłębie: Hładun (kontuzja), Slisz (kartki)
Wisła: Buchalik, Wasilewski (kontuzje), Bartosz, Słomka (choroba), Błaszczykowski (?)

Ostatnie mecze bezpośrednie Zagłębie Lubin - Wisła Kraków:

Wisła - Zagłębie 3:2 (Ekstraklasa, 10.11.2018)
Wisła - Zagłębie 3:0 (Ekstraklasa, 09.05.2018)
Wisła - Zagłębie 1:2 (Ekstraklasa, 17.12.2017)

Mecz Zagłębie Lubin - Wisła Kraków TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z tego meczu będzie można śledzić tylko w formule Multiligi emitowanym na kanale Canal+ Sport. W internecie Multiliga będzie dostępna dzięki aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00.