Mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie...

• Koniec meczu. Zagłębie remisuje z Górnikiem 1:1

• Niecelna próba Matuszka głową. Wcześniej dobre podanie w pole karne.

• Junior Torunarigha obejrzał żółtą kartkę.

• Spalony! Kolejny gol sosnowiczan nieuznany. Tym razem piłkę w siatce umieścił Pawłowski

• GOL! Igor Angulo głową pokonał Kudłę. Dostał świetne dośrodkowanie z prawej strony.

• Junior Torunarigha na ostatnie minuty zastąpił Żarko Udovicicia

• Kudła wyłapał strzał Ambrosiewicza. Wcześniej uderzenie zablokował Heinloth

• Daniel Smuga za Jesusa Jimeneza

• Kapitan Zagłębia już poza boiskiem. Tomasz Nowak zmieniony przez Dejana Vokicia

• Miękką wrzutkę Pawłowskiego w pole karne wyłapał Loska

• [b]Angulo przedarł się w pole karne, lecz blokowany nie zdołał oddać strzału.

• Agresywne wejście Pawłowskiego w Koja. Tym razem zakończyło sie na upomnieniu.

• Patrik Mraz obejrzał żółta kartkę.

• Strzelec jedynej bramki opuścił boisko. Alexandre Cristovao za Vamarę Sanogo

• Kudła poradził sobie z próbą Angulo

• Boisko opuścił kontuzjowany Przemysław Wiśniewski. Zastąpił go Adam Wolniewicz

• Pawłowski uderzył z dystansu. Strzał wybity za linię końcową

• Pawłowski zagrał w kierunku Sanogo. Tym razem bez strzału.

• Cichocki opanował piłkę na własnej połowie. Nie pozwolił Jimenezowi na zagrożenie bramce Kudły

• Jimenez uderzał bez przyjęcia. Niecelnie.

• Nowak stracił piłkę w polu karnym rywala i Górnik usiłował wyjść z kontrą. Niecelne podanie do Angulo

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Konrad Nowak zastąpił Adama Ryczkowskiego

• Loska poradził sobie z kolejną próbą Zagłębia. Piłkę asekurował jeszcze Koj

• Kudła poradził sobie ze strzałem Jimeneza z dystansu

• Udovicić mocnym strzałem posłał piłkę nad bramką po akcji prawą stroną Zagłębia. Wcześniej uderzać próbował także Pawłowski

• Kudła przejął piłkę nim zdołał dojść do niej Koj. Prostopadłe podanie Jimeneza w pole karne.

• Strzał Suareza wybity za linię końcową. Będzie jeszcze korner dla zabrzan.

• Nieuznany gol Wrzesińskiego. Arbiter boczny podniósł chorągiewkę. Spalony!

• Rajd lewą stroną i dośrodkowanie w pole karne Górnika wybite. Ryczkowski próbował wyjść z kontratakiem. Nie tym razem.

• Loska wypiąstkował piłkę przed siebie po dośrodkowaniu Mraza

• Loska doskonale interweniował po strzale Nowaka. Kapitan gospodarzy dostał podanie od Wrzesińskiego

• Udovicić stracił piłkę na korzyść Ambrosiewicza. Tym razem góra defensywa Górnika.

• Angulo ruszył do przodu z piłką, ale z indywidualną akcją nie dotarł nawet pod pole karne.

• Druga połowa wystartowała.

• [b]Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzą po golu Vamary Sanogo

• Dośrodkowanie w kierunku Polczaka. W oddaniu strzału przeszkodził mu Koj

• Kontratak Udovicicia zatrzymany w ostatniej chwili. Sprint z piłką przyniósł jedynie rzut wolny

• Ryczkowski dośrodkował pod bramke sosnowiczan, ale gospodarze poradzili sobie z tą piłką.

• Polczak przeciął podanie na skrzydło do Jimeneza. Kolejna próba zabrzan zahamowana.

• Nie ma rzutu karnego - taka jest decyzja Mariusza Złotka po konsultacji z systemem VAR

• Sanogo padł w polu karnym po starciu z Suarezem. Będzie weryfikacja VAR

• Pawłowski dobiegł z piłką pod kinie końcową. Uderzenie z woleja autorstwa Zwolińskiego prosto w Bochniewicza. Zawodnik Górnika mocno ucierpiał.

• Niedokładne podanie w kierunku Jimeneza. Napastnik nie opanował piłki i nie oddał strzału

• Zagłębie ma sporą boiskową przewagę. Pawłowski popędził skrzydłem i podaniem znalazł Sanogo. Tym razem napastnik zatrzymany.

• Polczak minimalnie niecelny. Strzał głową po dośrodkowaniu od Udovicicia

• Nowak celnie uderzył z rzutu wolnego. Delikatny strzał wyłapał Loska

• Pawłowski przewrócony przez Wiśniewskiego. Wcześniej Suarez powalił Sanogo. Rzut wolny dla Zagłębia

• Sosnowiczanie wymieniali podania na połowie przeciwnika, ale Wrzesiński zahamowany pod polem karnym przez rywali.

• Polczak w ostatniej chwili powstrzymał Ryczkowskiego przed strzałem. Wcześniej fajna dwójkowa akcja z Angulo

• Loska nie musiał interweniować. Kolejna próba gospodarzy okazała się niecelną

• Cichocki dobrze zachował się pod własnym polem karnym i nie pozwolił rywalom na rozwinięcie akcji.

• Dobry powrot Bochniewicza. Przejął piłkę lecącą w kierunku Wrzesińskiego

• Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia autorstwa Koja spokojnie wyłapał Kudła

• Loska doskonale poradził sobie ze strzałem Wrzesińskiego

• GOL! Vamara Sanogo z zimną krwią wykończył kontratak środkiem boiska. Napastnik dostał piłkę od Nowaka zmylił obrońców i umieścił piłkę w siatce.

• Jak na razie gra toczy się głównie w środku pola. Teraz lewym skrzydłem rozpędził się Sanogo, lecz został zatrzymany przez Wiśniewskiego

• Konrad Wrzesiński bardzo agresywny wślizg w Ambrosiewicza. Arbiter musiał pokazać żółtą kartkę.

• Dośrodkowanie Mraza w pole karne niecelne. Sanogo nie doszedł do piłki.

• Po podaniu z lewej strony Angulo wbiegając w pole karne trafił w słupek.

• Mraz dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłkę przejęli goście.

• Szymon Matuszek obejrzał żółtą kartkę za faul na własnej połowie. Będzie rzut wolny.

• Zagłębie jako pierwsze ruszyło do przodu. Pawłowski i Udovicić walczyli na bokach pola karnego, ale nic z tego nie wyszło.

• Rozpoczęło się niemrawo. Jak na razie piłka nie wychodzi ze środka pola. Sporo nieporozumień i ani jedni ani drudzy nie moga sobie stworzyć akcji

• Mariusz Złotek zagwizdał po raz pierwszy. Mecz rozpoczną gospodarze.

• Przywitanie kapitanów oraz losowanie stron. Do rozpoczęcia spotkania coraz bliżej.

• Mariusz Złotek wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Po raz ostatni te ekipy spotkały sie ze sobą w ekstraklasie w sezonie 2007/2008.

• W wyjściowej jedenastce sosnowiczan zadebiutuje dzisiaj nowy gracz Zagłębia Patrik Mraz. Wicemistrz Polski z Piastem Gliwice w ubiegłym sezonie występowal w Sandecji Nowy Sącz

• Przed pierwszym gwizdkiem bogatszy w punkty jest Górnik. Ma ich siedem. Zagłębie jak dotąd zebrało o dwa mniej.

• Ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Zarówno jedni jak i drudzy swoje ostatnie zwycięstwo odnieśli w pierwszy weekend sierpnia. Zabrzanie pokonali wówczas Miedź Legnicę, natomiast zabrzanie Pogoń Szczecin. Cztery kolejne spotkania kończyły się porażkami i remisami. Czy w Sosnowcu ktoś zdoła przerwać niekorzystną serię?

• Ostatniego tygodnia pod okiem Dariusza Dudka nie spędził Dejan Vokić. Nowy obrońca Zagłębia Sosnowiec otrzymał powołanie do reprezentacji U-21, której debiutował wiosną, a teraz po rozegraniu trzech spotkań w ekstraklasie, zanotował dwa kolejne występy w wyjściowej jedenastce. W każdym z nich opuszczał boisko przed czasem, ale może być z siebie zadowolony: jego Słowenia nie przegrał żadnego ze starć z rówieśnikami z Kazachstanu i wciąż może awansować z drugiego miejsca w grupie na zaplanowane na wiosnę 2019 MME U-21. Musi jednak pokonać Bułgarię i liderującą Francję.

• Dejan Vokić
  • Już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się ostatni mecz ósmej kolejki Lotto Ekstraklasy. Na Stadionie Ludowym Zagłębie Sosnowiec podejmie Górnika Zabrze. Goście na zmęczenie podróżą narzekać nie mogą. Czy pokażą więc pełnię swoich możliwości?

Leszek Jaźwiecki

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze ONLINE. Najdłużej na mecz swoich drużyn w 8. kolejce Lotto Ekstraklasie musieli czekać kibice w Sosnowcu i Zabrzu. W ostatnim spotkaniu tej kolejki Zagłębie zmierzy się dzisiaj z Górnikiem. Początek spotkania o godzinie 18. Gdzie oglądać mecz Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze? Transmisja w telewizji na kanale Eurosport 2.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze ONLINE

Dwa lata temu obie drużyny rywalizowały ze sobą w pierwszej lidze o awans do Ekstraklasy. Zagłębiu nie pomogły dwie wygrane z Górnikiem, u siebie i w Zabrzu po 2:1 - w ostatecznym rozrachunku lepsi piłkarze z Roosevelta, którzy po rocznej przerwie wrócili do elity. Piłkarze z Sosnowca musieli czekać na to jeszcze rok.

Ostatni raz w Ekstraklasie obie drużyny grały ze sobą 10 lat temu. Wtedy oba spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęli piłkarze Górnika - 4:2 u siebie i 2:0 w Sosnowcu. Jedną z bramek na Stadionie Ludowym dla gości zdobył występujący wtedy w Górniku aktualny selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek.

W obecnym sezonie obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie dwa punkty i ewentualne zwycięstwo Zagłębie pozwoli im przeskoczyć rywali.
- Mamy świadomość jak ważny jest to dla nas mecz - przypomina kapitan sosnowiczan Tomasz Nowak. - Ważne jest też wygrywanie meczów u siebie i zdobywanie punktów. Jesteśmy pozytywnie nastawieni przed tym meczem.

Dzisiejszy mecz w Sosnowcu jest ważny też emocjonalnie dla obu trenerów. Szkoleniowiec gospodarzy Dariusz Dudek pierwsze trenerskie kroki stawiał u boku Marcina Brosza. Razem pracowali w Odrze Wodzisław i Piaście Gliwice. Teraz stają po obu stronach barykady. Emocjonalnie jestem związany ze Śląskiem, jak to się mówi jestem hanysem - mówi Dudek. - Tyle, że od trzech lat moim domem jest Sosnowiec, tutaj mieszkam i pracuje. Z Marcinem przyjaźnimy się, znamy się od zawsze - dodaje. - Darek to mój dobry przyjaciel – potwierdza Marcin Brosz. – Ale w poniedziałek nie będzie żadnych sentymentów, do Sosnowca jedziemy po to, żeby przywieźć punkty do Zabrza – dodaje.

Kto wygra mecz LOTTO Ekstraklasy: Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze?

NIE ZAGRAJĄ:

Górnik zagra w Sosnowcu nadal bez kontuzjowanego Szymona Żurkowskiego, wyłączeni z gry już od dawna są także Wojciech Hajda, Krzysztof Kiklaisz i Łukasz Wolsztyński. Z kolei w Zagłębiu kontuzje uniemożliwiają grę Melloo i Martinowi Pribuli.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV

Transmisję w TV z meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze przeprowadzi Eurosport 2. Mecz odbędzie się w poniedziałek, 17 września o godz. 18. Studio ruszy pół godziny wcześniej.